foto

Oleg Užinov

  • nar. 13.2.1968 (52 let)
    Kiriši, Leningradská oblast, Rusko, Sovětský svaz

Biografie

Oleg Vjačeslavovič Užinov se narodil 13. února 1968 v Leningradské oblasti ve městě Kiriši. Od roku 1989 studoval umělecké kursy animátorů Studia Pilot pod vedením Alexandra Tatarského. V době studia pracoval ve Studiu Piiot jako fázař, později pracoval jako animátor; v této profesi se podílel na filmu INFEKCIJA režírovaném E. Deljusinem, ROŽDĚSTVO v režii M. Aldašina a dalších.

V letech 1992 až 1995 pracoval na šestiminutovém autorském filmu JEMAIS (angl. Nevermore), na kterém pracoval jako režisér i animátor. Poté pracoval se skupinou „Nikita" na kombinovaných filmech VOLŠEBNYJ SON a BARMALEJ-99 jako scenárista a animátor. V roce 1997 společně s Jelenou Užinovou vytvořil jako režisér jednominutový animovaný film CIRK v rámci Moskevského animátorského projektu k příležitosti oslav 850 let Moskvy.

Společně se svým kolegou Michailem Aldašinem v roce 1999 ve studiu Pilot pracoval jako animátor na americkém televizním seriálu MIKE, LU A OG. S Michalem Aldašinem se rovněž podílel na projektu animovaných pohádek z Ruska a sousedních států Gora samocvětov, kde jsou oba režiséry několika z nich. Nejznámější, a i u nás široce oblíbený, z filmů a seriálů, na nichž se Oleg podílel je seriál MÁŠA A MEDVĚD, kde byl režisérem sedmi dílů seriálu.

Eva "Jezinka.Jezinka" Nováková

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie