Reklama

Reklama

Marco Brambilla

Marco Brambilla

nar. 1960
Milano, Lombardy, Itálie

Biografie

Marco Brambilla je londýnský umělec italského původu známý svými propracovanými rekontextualizacemi populárních a nalezených snímků a také průkopnickým používáním trojrozměrných zobrazovacích technologií ve videoartu. Ve filmových kruzích ho ale především známe jako režiséra kultovního akčního filmu devadesátých let – Demolition Man. Tento film natočil ve svých 28 letech poté, co jeho přítel David Fincher odřekl producentovi Joelu Silverovi kvůli pracovnímu vytížení nabídku k filmování a na post režiséra doporučil právě jeho.

V interviewu s online magazínem The Talks z roku 2015 k odchodu z Hollywoodu říká: „Jakmile jsem si uvědomil důležitost marketingu a důležitost všeho kromě obsahu samotného, dlouho jsem nevydržel. Měl jsem pocit, že mě to kreativně nenaplňuje a vrátil jsem, abych dělal věci, které mi byly bližší a pro které jsem byl více zapálený. V roce 1993 jsem už neměl pocit, že by film byl médium pro filmaře. Stávalo se to mnohem více producentským médiem. Teď bych řekl, že už to není ani médium producenta, je to spíš médium marketingového oddělení.“

Marco Brambilla vystavoval v galeriích a muzeích po celém světě. Jeho díla jsou ve sbírkách Muzea moderního umění v New Yorku, Solomon R. Guggenheim Museum v New Yorku, SFMOMA v San Franciscu, Borusan Contemporary v Istanbulu, Museum of the Moving Image v New Yorku, Metronóm Foundation for Contemporary Arts v Barceloně a Corcoran Gallery of Art ve Washingtonu.

Ondřej "Saur.us" Javůrek

Režisér

Filmy
2006

Destricted

1997

Vyděrači

1993

Demolition Man

Seriály
2002

Dinotopie

Hudební videoklipy
2010

Kanye West: POWER

Krátkometrážní
2020

The Four Temperaments

2009

Ghost: Natasha Poly Multiple Exposure

2008

Cathedral

 

Civilization

2006

Sea of Tranquility

2005

Sync: Watch

2002

HalfLife (Surveillance Channel)

2001

Sequel

 

Wall of Death

Reklama

Reklama

1999

Approach

 

Cyclorama

 

Getaway

 

Superstar

Reklama

Reklama