Reklama

Reklama

Alexandre Mnouchkine

Alexandre Mnouchkine

nar. 10.02.1908
Petrohrad, Ruské impérium

zem. 03.04.1993 (85 let)
Neuilly-sur-Seine, Francie

Biografie (1)

Francouzský producent Alexandre Mnouchkine realizoval ve své filmové společnosti přes padesát titulů, většina z nich byla uvedena i u nás, takže jeho jméno mohli v titulcích často číst i čeští diváci. Pocházel z ruského Petrohradu, jeho vlastní jméno bylo Alexandr Alexandrovič Mnuškin. Po Velké říjnové revoluci v roce 1917 uprchl s rodiči z Ruska a jako řada dalších ruských emigrantů našla rodina zázemí ve Francii. V Paříži se Alexandre Mnouchkine začal uplatňovat… (více)

Zajímavosti (2)

Stavisky (1974)

  • Jean-Paul Belmondo se z vlastní vůle stal i producentem filmu. O tom ale Alain Resnais neměl ani tušení. Po celou dobu natáčení žil v domnění, že produkci zajišťuje Ariane Films, tedy Alexandre Mnouchkine. Jean-Paul ale skutečně sám do filmu nastrkal peníze a zařídil to tak, aby režisér o ničem nevěděl. Mnouchkine to také po celém průběhu natáčení držel v tajnosti. Resnais se to dozvěděl až 3 dny před koncem natáčení. (Pierre)

Muž z Hongkongu (1965)

  • Štáb cestoval do Himalájí dlouhých 37 hodin, přičemž značnou dobu strávil v letadle společnosti Air Nepal, které nebylo právě v nejlepším stavu: po palubě se pohybovala domácí zvířata, dveře „chránil“ provaz a letušce bylo teprve dvanáct let. Štáb tak dorazil značně rozladěný. Korunu všemu nasadil producent filmu Alexandre Mnouchkine, když využil pohledu na zrovna zapadající slunce a rozmrzelým Jean-Paulu Belmondovi a Jeanu Rochefortovi pravil: „Vidíte tu krásu? A to ode mě ještě dostáváte zaplaceno!“ (Komiks)

Galerie (2)

Reklama

Producent

Herec

Ovládací panel

Reklama

Reklama