Reklama

Reklama

María-Rosa Rodriguez

María-Rosa Rodriguez

nar. 07.11.1942 (79 let)
Quito, Ekvádor

Biografie

Bývalá ekvádorská Miss María Rosa Rodriguez se před kamerou objevovala v 60. a 70. letech dvacátého století, v některých filmech jsme ji mohli vidět i u nás. Má španělský původ, narodila se v ekvádorském hlavním městě Quito. V roce 1960 vyhrála soutěž Miss Ekvádor, poté odešla zkusit štěstí do Evropy a jestliže ji předcházela pověst jihoamerické krásky, není divu, že brzy našla uplatnění ve filmu.

Filmová kamera ji zachytila poprvé v komedii Jeana Boyera VIRGINIE (1962), již o rok později dostala velkou příležitost v Giraultově komedii POUIC-POUIC (1963) po boku Louise de Funèse. Nejvíce ji proslavila role Sophie, sekretářky uneseného prezidenta Novalese, v komedii GRAND RESTAURANT PANA SEPTIMA (Le grand restaurant, 1966), opět s Louisem de Funèsem v hlavní roli. Mezitím znovu točila s Jeanem Giraultem (GORILY – Les gorilles, 1964) nebo J. P. Mockym (VELKÝ STRACH – La grande frousse, 1964). Se svým exotickým zjevem byla předurčena i k vedlejším rolím ve špionážních a dobrodružných filmech (FX 18 VŠECHNO ZNIČÍ – Coplan FX 18 casse tout, 1965; ŽRALOCI SI PŘEJÍ VEČEŘET – Estouffade à la Caraîbe, 1967).

Mezitím přišly nabídky i z televize a María Rosa Rodriguez hrála například v úspěšném seriálu NEBEŠTÍ RYTÍŘI (Les chevaliers du ciel, 1967-1969). Kromě Francie byla populární také v Itálii, kde od roku 1970 žila a mimo jiné se tu uplatnila jako zpěvačka pod pseudoynem Yana Chouri. V rámci žánru giallo natočila v Itálii kriminálku IL COLTELLO DI GHIACCIO (1972), hrála také ve španělském hororu LA NOVIA ENSANGRENTADA (1972). Poté se vrátila do rodného Ekvádoru, kde pokračovala v umělecké dráze jako divadelní herečka. Před kamerou se po dlouhé odmlce objevila v menší roli hraběnky v německém dobrodružném filmu DIE BESTEIGUNG DES CHIMBORAZO (1989), který se natáčel v Ekvádoru. Velkou roli pak hrála v ekvádorském filmu UN TITÁN EN EL RING (2002).

O jejím soukromém životě se informační zdroje nezmiňují, dodnes ale zůstává veřejně známou osobností, v říjnu 2012 například v Paříži uváděla přehlídku ekvádorských filmů.

Pavel "argenson" Vlach

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama