foto

Brigitte Petronio

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Blonďatá Italka Brigitte Petronio „prolétla“ na konci sedmdesátých let italským filmem. Vytvořila dvanáct rolí, ve filmech „béčkové“ produkce. Přesný datum jejího narození není z dosptupných zdrojů znám, ale v době rozhovoru v roce 1978, jí bylo údajně 19 let. Měla by tedy být ročník 1959.

Poprvé se před kamerou objevila roku 1976 ve filmu RAGAZZO DI BORGATA CHLAPEC Z PŘEDMĚSTÍ). O rok později natočila pět filmů. Hrála v kriminálce Umberta Lenziho IL CINICO, L´INFAME, IL VIOLENTO. Ve snímku plném, masochismu, bestiality a nymfomanie, s názvem LA BELLA E LA BESTIA, ukázala své krásné tělo. Jako Mirella hrála v sexy komedii s Lilli Carati, LA COMPAGNA DI BANCO. Horor s tématem obchodování s unesenými dívkami, byl pro Brigitte příležitostí k roli Mary, ve filmu Joe D´Amata EMANUELLE – PERCHÉ VIOLENZA ALE DONNE?. V hlavní roli byla samozřejmě Laura Gemser. Pátým filmem roku 1977 byla komedie MASCHIO LATINO CERCASI (LATINSKÝ MILOVNÍK), kde hrála Brigitte v roli mladičké prostitutky.

Rok 1978 znamenal filmy dva, s Marianem Laurentim komedie LA LICEALE NELLA CLASSE DEI RIPETENTI DOVE, kde hrála roli jedné z dívek a povídková komedie DOVE VAI IN VACANZA, kde hrála spolu s Ugo Tognazzim či Stefanií Sandrelli, v povídce SARÓ TUTTA PER TE, režírované Maurem Bologninim.

O rok později, tedy roku 1979, hrála opět ve filmu Joe D´Amata. Jednalo se o roli Faye, ve filmu s vypovídajícím názvem IL PORNO SHOP DELLA SETTIMA STRADA. V komedii Federica Felliniho LA CITTA DELLE DONNE (MĚSTO ŽEN), se setkala roku 1980 také s Marcellem Mastroiannim. Tento rok zakončila jako Cindy, v hororu odehrávajícím se na večírku. Snímek se jmenuje LA CASA SPERDUTA NEL PARCO.

Posledním filmem Brigitte byl v roce 1981 uvedený snímek LA SETTIMANA AL MARE. Poté se Brigitte zcela vytratila ze světa showbyznysu a o jejím dalším životě, nejsou téměř žádné dostupné informace. Brigitte má sestru Tatianu. Roku 2010 vyšel dokumentární film VIDEO NASTIES: MORAL PANIC, CENSORSHIP & VIDEOTAPE o takzvaných „video nasties", které způsobily v Británii rozruch v osmdesátých letech. Zde se Brigitte objevila, díky použití archivních záběrů.

Petr "Hennes" Hennebichler

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace