foto

Věrka Serďučka

  • nar. 2.10.1973 (45 let)
    Poltava, Ukrajina, Sovětský svaz

Biografie

Andrij Mychajlovyč Danylko, herec a travesti-zpěvák, vystupující pod uměleckým jménem Věrka Serďučka (rusky Верка Сердючка). Jedná se o fiktivní, na východ od nás velmi populární postavu postarší, bodré dámy, vystupující v nejrůznějších skečích, reklamách a klipech. Svoji kariéru začal nejdříve na Ukrajině, později se stal populárním v celém ruskojazyčném regionu.

Danylko pochází z dělnicko-rolnické rodiny. První skopičiny začal provádět na základní škole. Odtud pochází jeho umělecké jméno, kdy zdárně imitoval spolužačku a spolužáci mu dali přezdívku Anna Serďučka. Annu změnil na Věrku a začal vystupovat na zájezdových pořadech po vesnicích, či pořádal vystoupeních na okresní úrovni. Souběžně se hlásil v Kyjevě na hudební fakultu, byl však odmítnut a nastoupil na techniku. Z té pro změnu přešel do cirkusového učiliště, které nedokončil. Od roku 1997 začal vystupovat v ukrajinské televizi a vypracoval se na jednu z hvězd komediálních talk-šou. Ty získaly popularitu v Rusku a Bělorusku.

V květnu 2007 se postava Věrky Serďučky zůčastnila Velké ceny Eurovize, kde s písní DANCING LASHA TUMBAI obsadila druhé místo. V listopadu 2007 postihla herce zdravotní indispozice, vyžadující téměř roční intenzivní léčení. Vše začalo zkoušením nového čísla, kdy se během několika dnů dostavily prudké bolesti zad, Danylko částečně ochrnul, poté upadl do bezvědomí. Po převezu do nemocnice byl diagnostikován skříplý nerv. Po operaci se jeho stav zlepšil a naštěstí nezanechal trvalé následky.

V současnosti má kvalitní doprovodnou kapelu, s kterou zpívá rusky, ukrajinsky, anglicky a německy. Jejich klipy se vyznačují profesionálním zpracováním s důrazem na neobvyklou míru komiky. Námátkou „prisonsong" ВСЕ БУДЕТ ХОРОШО, či výpravné Я ПОПАЛА НА ЛЮБОВЬ. V roce 2002 hrál v pohádkovém muzikálu ZOLUŠKA, odkud je znám klipem s ruským dívčím triem Viagra (Виа Гра) "Я НЕ ПОНЯЛА". Pravidelně obsazuje žebříčky evropských zemí. V roce 2015 si zahrál zpěvačku ve filmu ŠPIÓN.

skipi

Herecká filmografie

Filmy

2016 Sluga naroda 2
2015 Otěl
Špión
2013 Tri bogatyrja (TV film)
2012 Krasnaja Šapočka (TV film)
2011 Novyje priključenija Aladdina (TV film)
2006 Tri muškeťora
2005 1-j Skoryj (TV film)
2004 Soročinskaja jarmarka
2003 Za dvumja zajcami (TV film)
2002 Zoluška (TV film)
2001 Večera na chutore bliz Dikaňki (TV film)

Skladatelská filmografie

Filmy

2009 Veselčaki
2003 Za dvumja zajcami (TV film)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace