foto

Rachel McAdams

  • nar. 17.11.1978 (41 let)
    London, Ontario, Kanada

Biografie

Lze s úspěchem tvrdit, že se kanadská rodačka připravovala na dráhu herečky celý svůj život. Poprvé ochutnala, jak chutná herectví ve svých sedmi letech. Od svých dvanácti pravidelně vystupovala v divadle a školních představeních. Kultura ji tak očarovala, že původně zamýšlela univerzitní dráhu v oblasti kulturních studií, ale nakonec se přiklonila k herectví a v roce 2001 promovala na jedné z nejprestižnějších kanadských škol – Univerzitě v Yorku.

Po skončení studia na univerzitě se začala naplno věnovat herectví. Výsledkem byly nízkorozpočtově komedie pro mládež My Name is Tanino, Perfect Pie nebo Žába k zulíbání. Zakrátko na to přišel seriál Slings and Arrows. Za svou roli si vysloužila dvě nominace na cenu Gemini. Průlom přišel v roce 2004, kdy se objevila v záporné roli v komedii Protivný, sprostý holky. Ve stejném roce získala roli po boku Ryana Goslinga v romantickém dramatu Zápisník jedné lásky. Úspěch a kultovní status filmu zajistily mladé dvojici pozici vycházejících hollywoodských hvězd.

Sympatická brunetka s krásným úsměvem potvrdila svůj status o rok později v komedii Nesvatbovi. Z filmu se stal kasovní trhák a s tržbami dosahujícími téměř 300 miliónů dolarů ji otevřel cestu do Hollywoodu. V následujících dvou letech, tj. 2006 a 2007 na sobě Rachel začala cítit velký tlak okolí a rozhodla se stáhnout do ústraní a dát si od natáčení pauzu. Ve stejném období odmítla role ve filmech Ďábel nosí prádu, Casino Royale nebo Mission Impossible 3.

V roce 2008 se vrátila na filmový plac ve dvou nízkorozpočtových filmech – retro dramatu z konce 40. let Manželská klec a příjemném road movie Šťastlivci. Dále se Rachel blýskla svou rolí v novinářském snímku Na odstřel, který vycházel z produkce BBC. Následovala role Irene Adler po boku Roberta Downey Jr. v komerčním hitu Sherlock Holmes. V roce 2011 se vrátila v malém cameu v pokračování Sherlocka Holmese a střihla si jednu z hlavních rolí ve filmu Půlnoc v Paříži, který režíroval Woody Allen. Loni se objevila po boku Channinga Tatuma v romantické komedii Navždy spolu. Svou náklonnost k tématu cestování časem potvrdila svou rolí ve filmu Lásky čas.

V jednom rozhovoru se nechala slyšet, že by v budoucnosti ráda spolupracovala s Danielem Day-Lewisem, James Francem a Sam Rockwellem. Do svých 22 let se vyhýbala létání. Nejradši cestuje hromadnou dopravou nebo na kole. Je alergická na koně. V nejbližší době se můžeme těšit na politický thriller Most Wanted Man. Svůj hlas také propůjčí novému animáku Malý Princ a objeví se i v chystaném snímku Camerona Crowea.

Martin "Fancipal" Wróbel

Host

TV pořady

2017 AFI Life Achievement Award: A Tribute to Diane Keaton (TV pořad)
2016 Zlatý Glóbus 2016 (TV pořad)
2010 82. Annual Academy Awards (TV pořad)
2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)
Xposé (TV pořad)
2006 The 78th Annual Academy Awards (TV pořad)
2005 2005 MTV Movie Awards (TV pořad)
Teen Choice Awards 2005, The (TV pořad)
1999 Total Request Live (TV pořad)
1992 Gomorron (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(5 094)