foto

Rachel McAdams

  • nar. 17.11.1978 (40 let)
    London, Ontario, Kanada
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Lze s úspěchem tvrdit, že se kanadská rodačka připravovala na dráhu herečky celý svůj život. Poprvé ochutnala, jak chutná herectví ve svých sedmi letech. Od svých dvanácti pravidelně vystupovala v divadle a školních představeních. Kultura ji tak očarovala, že původně zamýšlela univerzitní dráhu v oblasti kulturních studií, ale nakonec se přiklonila k herectví a v roce 2001 promovala na jedné z nejprestižnějších kanadských škol – Univerzitě v Yorku.

Po skončení studia na univerzitě se začala naplno věnovat herectví. Výsledkem byly nízkorozpočtově komedie pro mládež My Name is Tanino, Perfect Pie nebo Žába k zulíbání. Zakrátko na to přišel seriál Slings and Arrows. Za svou roli si vysloužila dvě nominace na cenu Gemini. Průlom přišel v roce 2004, kdy se objevila v záporné roli v komedii Protivný, sprostý holky. Ve stejném roce získala roli po boku Ryana Goslinga v romantickém dramatu Zápisník jedné lásky. Úspěch a kultovní status filmu zajistily mladé dvojici pozici vycházejících hollywoodských hvězd.

Sympatická brunetka s krásným úsměvem potvrdila svůj status o rok později v komedii Nesvatbovi. Z filmu se stal kasovní trhák a s tržbami dosahujícími téměř 300 miliónů dolarů ji otevřel cestu do Hollywoodu. V následujících dvou letech, tj. 2006 a 2007 na sobě Rachel začala cítit velký tlak okolí a rozhodla se stáhnout do ústraní a dát si od natáčení pauzu. Ve stejném období odmítla role ve filmech Ďábel nosí prádu, Casino Royale nebo Mission Impossible 3.

V roce 2008 se vrátila na filmový plac ve dvou nízkorozpočtových filmech – retro dramatu z konce 40. let Manželská klec a příjemném road movie Šťastlivci. Dále se Rachel blýskla svou rolí v novinářském snímku Na odstřel, který vycházel z produkce BBC. Následovala role Irene Adler po boku Roberta Downey Jr. v komerčním hitu Sherlock Holmes. V roce 2011 se vrátila v malém cameu v pokračování Sherlocka Holmese a střihla si jednu z hlavních rolí ve filmu Půlnoc v Paříži, který režíroval Woody Allen. Loni se objevila po boku Channinga Tatuma v romantické komedii Navždy spolu. Svou náklonnost k tématu cestování časem potvrdila svou rolí ve filmu Lásky čas.

V jednom rozhovoru se nechala slyšet, že by v budoucnosti ráda spolupracovala s Danielem Day-Lewisem, James Francem a Sam Rockwellem. Do svých 22 let se vyhýbala létání. Nejradši cestuje hromadnou dopravou nebo na kole. Je alergická na koně. V nejbližší době se můžeme těšit na politický thriller Most Wanted Man. Svůj hlas také propůjčí novému animáku Malý Princ a objeví se i v chystaném snímku Camerona Crowea.

Martin "Fancipal" Wróbel

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace