Reklama

Reklama

Mario Pedone

Mario Pedone

nar. 25.08.1950 (71 let)

Biografie

Mario Pedone je italský dabér a herec malých vedlejších rolí. V období dvaceti let (1972–1992) ztvárnil asi 19 rolí ve filmech a na televizní obrazovce. Na plátnech kin se poprvé objevuje roku 1972 ve Stenově komedii Il terrore con gli occhi storti. Většina jeho rolí je spjata s komediemi jako Novelle licenziose di vergini vogliose (1973) či Rimini Rimini (1987). Roli Emilia ztvárnil v německé komedii Theo proti celému světu (1980). Kromě komedií si zahrál i v té době velmi populárních sci-fi filmech Endgame - Gioco finale (1983) a I predatori dell'anno omega (1983).

Nejznámnější Pedoneho rolí byla bezesporu role Franchina, chlupatého stopaře, který dovedl celou Fantozziho partu ke kempování na skládce. Jednalo se o komedii Fantozzi subisce ancora (1983), která je u nás známá pod názvem Maléry pana účetního 2. Mario Pedone byl k této roli chlupatého hromotluka dokonalým typem. Jeho mohutná postava se hodila tvůrcům také ve filmu Attila, flagello di Dio (1982), kde byl obsazen jako obr Godmar.

Na televizní obrazovce ztvárnil role v komedii Un orso chiamato Arturo (1992), v roli Omoneho hrál ve dvou dílech seriálu Le storie di Mozziconi (1983) a v roli Achilla se objevuje v seriálu Classe di ferro (1989).

Mario Pedone se dostal k herectví víceméně náhodou a jeho devizou byla již zmiňovaná mohutná postava. Větší cíle v herectví asi Pedone neměl a počátkem devadesátých let dvacátého století se ze světa filmování vytratil. Informace o jeho osobním životě se v médiích neobjevují.

Petr "Hennes" Hennebichler

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama