foto

Veronica Lake

  • nar. 14.11.1922
    Brooklyn, New York City, New York, USA
  • zem. 7.7.1973 (50 let)
    Burlington, Vermont, USA

Biografie

Osudová žena, neboli Femme Fatalle, velmi populární, nejen v USA, ale i v jiných zemích, krásná, křehká a jemná, až éterická - herečka Veronica Lake, se údajně narodila 14.listopadu 1922 (jak udává např wikipedia, jiné zdroje uvádí jako rok narození 1919) v Brooklynu jako Constance Frances Ockelman. Rodina se ovšem často stěhovala, takže do New Yorku se vrátila až po mnoha letech. Otec pracoval jako vrtař, a když jí bylo necelých 12 let, zahynul při explozi na jedné z ropných plošin.Po čase se její matka znovu provdala za A. Keana, a nový otec si přál, aby se jmenovala Veronica po něm, Keanová.

Veronica byla již jako dítě velice pěkná, ale v době středoškolských studií v Miami na Floridě už platila za mimořádnou krásku. V roce 1938, kdy se Keanovi přestěhovali, tentokrát do Beverly Hills, se přihlásila do Play House - školy pro herce. Po absolvování školy byla přijata společností RKO, kde natáčela do roku 1940. Pak podepsala nový kontrakt u společnosti Paramount, kde byl ředitelem její první manžel John S.Detlie. Spolu měli dceru Eleine, která se narodila 28.srpna 1941. Filmoví partneři Veronicy Lake byli známí, renomovaní herci - jen tak namátkou Frederic March, Joel McCrea, Ray Milland, Wiliam Holden, Alan Ladd, Lloyd Bridges, Bing Crosby, Garry Cooper, Burt Lancaster a.j.

Ve 40. letech se stala neskutečnou „bombou a senzací“ hlavně díky svému vzhledu, a dlouhým vlnitým vlasům. Její účes měl svůj vlastní název peek-a-boo bang. Každá dívka se snažila kopírovat její vzhled a její účes, i když ten se stal v době války v USA téměř národním problémem především v továrnách. Dlouhé a rovné vlasy by se mohly namotat do stroje a přivodit tak nositelce těžký úraz. Vláda USA oficiálně požádala Veronicu, aby z tohoto důvodu svůj účes změnila, což se pak také stalo.

Veronica byla také tváří časopisu LIFE, a v roce 1942 byla zvolena nejpopulárnější ženou roku. Po nevydařeném prvním manželství se provdala za André De Totha,po čase následoval rozvod, pak za Josepha McCharthy, a znovu po čase rozvod.Posledním Veroničiným manželem byl Robert C.Munro. Její kariéra se začala vinou neutěšených rodinných poměrů a špatného zazemí narušovat. Nerozuměla si prý s lidmi, v práci byla popudlivá, nesnášenlivá, a s málokým vycházela. Přestaly jí vyhovovat nabízené role, a tak se poměrně záhy začala vytrácet z pláten kin. Veronica musela řešit mnoho potíží a problémů, nejen se svou matkou, ale především sama se sebou. Hodně pila, a přišla tak o své jediné dítě Eleine. Byla vážně nemocná, její chování a nespokojenost měla údajně na svědomí skrytá a neléčená schizofrenie.

Poslední film, než se odmlčela v roce 1951 se jmenoval STRONGHOLD. Pak na dlouhou dobu zmizela, a nikdo o ní nevěděl. O více jak jedenáct let později jí náhodně objevil jeden novinář v poměrně slušném New Yorském hotelu, kde pracovala jako barmanka. Po velkých přípravách se měl opakovat úspěšný návrat na filmové plátno, a Veronica si z celé duše přála, aby se tak stalo. Natočila film FOOTSTEPS IN THE SNOW , ale film nesplnil její očekávání a také zájem o další spolupráci nepřišel. Rozhodla se napsat svou autobiografii, kterou vydala roku 1969. To byl poslední úspěšný počin této kdysi obdivované krásné herečky, protože její kniha šla velmi na odbyt.

Veronica Lake umírá na hepatitidu v roce 1973 ve Vermontu 7.července, je osamělá, téměř bez prostředků a lidmi zapomenutá. Bylo jí 50 let. Na chodníku slávy v Hollywood Boulevard zůstaly na její věčnou památku otisky rukou.

marťan

Host

TV pořady

1962 Your First Impression (TV pořad)

Fanoušci tvůrce