foto

Wei Zhao

  • nar. 12.3.1976 (44 let)
    Wu Hu - An Hui, Čína

Biografie

Okouzlující a charismatická čínská herečka a zpěváčka s mandlovýma očima Vicki Zhao, vlastním jménem Zhao Wei, odstartovala svoji hvězdnou kariéru ihned po dostudování prestižní čínské Filmové akademie v Bejingu. Startovním schůdkem pro vstup mezi asijské megastar se pro ní stala hlavní role princezny Xiao Yen Zi (Malá vlaštovička) v Taiwanském seriálu HUAN ZHU GE GE (Princess Pearl - 1997), kde za hlavní roli získala prestižní herecké ocenění Golden Eagle. Úspěch seriálu byl tak velký, že si v roce 1999 vyžádal i další pokračování. Zde si některé písně Vicki naspívala sama, které pak úspěšně prezentovala ve svém prvním hudebním albu Swallow (1999).

Vicky může vděčit za svůj tvůrčí potenciál rodičům, matce učitelce a otci designérovi. Ke své první velké roli se však prokousala menšími postavami. Tou první bylo už v roce 1993 ve filmu LE PEINTRE mladé děvče v nevěstinci a další v roce 1995 BEHIND THE WALL OF SHAME (Kajícný anděl) děvče ve vězení zodpovídající se za krádež. Z řady filmů, kde hrála menší či větší role, stojí za zmínku až SHAOLIN FOTBAL (2001), parodie režírovaná Stephenem Chowem. Vystoupení v roli Mui, coby pekařky pařeného chleba sice nebylo pro Vicki nikterak časově náročný, zato v ní podala výborný výkon.

Na nový rok 2002 se kariéra Vicki povážlivě zakymácela poté co byla presentována v módním časopise v krátkých šatech šitých z japonské bojové zástavy. Při pěveckém vystoupení byla dokonce zasažena rozvášněním davem flaškou a musela být hospitalizována. Vicki se pak rozhodla na čas zůstat v Hong Kongu kde si zahrála několik skvělých rolí SO CLOSE (2001) kde si zahrála jednu ze dvou sester vydělávajících si na živobytí zabíjením na zakázku a nejvíc v komedii ČÍNSKÁ ODYSEA (2002) věrohodně stvárnila roli Phoenix,tento snímek zvítězil v kategorii komedie roku 2002. Herecké výkony,čas a lítost nad svým činem se zástavou uklidnil veřejnost a vrátil tak Vicki status hvězdy. Po opětovném návratu do Beijingu si Vicki zahrála ve výpravném eposu BOJOVNÍCI NEBE A ZEMĚ (2003). Od té chvíle si Vicki mohla své role vybírat sama, a jak podle svých slov nejraději má psychologické a romantické dramata, takže ji na kontě přibyli takové dramata jako GODDESS OF MERCY (2004) a A TIME TO LOVE (2005).

V roce 1999 kromě alba Swallow vydala Vicki i svůj druhý hudební album Magic of Love, následoval soundratck ze seriálu Romance in the Rain (2001) a Last Separation (2001), první album který neobsahoval hudební filmovou složku. Na podzim 2004 vychází album Afloat, který pokořil hranici 300.000 prodaných CD během deseti dní.

Vicki získala za svou práci jak v hudebním tak filmovém průmyslu řadu ocenění, kterých názvy našincovi nic neřeknou. O sobě samé tvrdí že je skromné obyčejné děvče a její moto zní: „Šance jsou pro připravené.“

Weline

Režijní filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(61)