foto

Volodymyr Zelenskyj

  • nar. 25.1.1978 (42 let)
    Krivoj Rog, Sovětský svaz

Biografie

Vladimir Alexandrovic Zelenskij (ukr. Володимир Олександрович Зеленський) je ukrajinský showman, herec, producent a scenárista. Narodil se 25. ledna 1975 v městečku Krivoj Rog, první čtyři roky strávil v Mongolsku v městě Erdenet. Vyučil se v Kyjevském státním ekonomickém institutu Vadima Hetmana (KSEI) jako právník, v této specializaci ovšem nikdy nepracoval.

Ve studentských letech se nechal unést komediálním soutěžním pořadem KVN. Ze začátku se stává součástí týmu "Zaporoží-Krivoj Rog-Tranzit", z časem - spolu s některými kolegy z "Tranzitu" - v roce 1997 vytvoří svůj vlastní tým "Kvartal 95". Po šesti letech, kvůli konfliktu se společností AMiK, Zelenskij a spol. opouští KVN a vytvoří vlastní studio "STUDIYA KVARTAL-95". Zelenskij mezitím si vydělává v kuchařském show "MR. COOK".

Všechen zisk Vladimir ukládal ve společný projekt s kanálem Inter "VEČERNIJ KVARTAL". Show startuje v roce 2005, a postupně se stává jedním z nejpopulárnějších TV pořadů na Ukrajině, přičemž předčil Comedy Club i KVN. Postupně studio vytváří nové televizní projekty (BOJCOVSKIJ KLUB, KYJEV VEČERNIJ, SKAZOCHNAJA RUS), podílí se na scénářích pro jiné nezávislé projekty a muzikálech.

Dalším velkým uspěchem pro Zelenského se stává účast v ukrajinské verzi projektu TANEC S HVĚZDAMI. Tento soutěžní pořad má na kontě rekordní počet diváků - 87%, a finální koncert dokonce v žebříčcích předčil novoroční proslov ukrajinského prezidenta.

Díky této show se Zelenskij stává celebritou, pravidelně bere účast v novoročních muzikálech a různých talk a soutěžních show. V roce 2012 spolu se zpěvákem Filipem Kirkorovem se stává moderátorem první sezony hudebního show FAKTOR A, což je ruská verze "X-Factoru".

Co se týče herecké filmografie, můžeme vydělit hlavní roli ve filmu "LJUBOV V BOLŠOM GORODE" 1,2. Kromě toho, byl hlavním producentem filmů "SVATY" 1-6 a  "SLUŽEBNYJ ROMÁN. NAŠE VREMJA", kde také hrál jednu s hlavních rolí. 6. září 2003 se oženil s Elenou Zelenskou (Kijaško), mají spolu dvě děti, dceru Alexandru (narodila se r. 2004) a syna Kirilla (narodil se 21. ledna 2013).

Andrej "ArtyWWE" Semak

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2018 Ja, ty, vin, vona

Producentská filmografie

Filmy

2016 Sluga naroda 2

TV seriály

2012 Bajki Miťaja (TV seriál)
2011 Mamočki (TV seriál)