foto

Michal Rataj

  • nar. 1975
    Písek, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Michal Rataj vystudoval hudební vědu na FF UK (1999) a skladbu na hudební fakultě AMU (2003) v Praze u prof. Ivana Kurze a prof. Milana Slavického. Absolvoval studijní pobyty na Royal Holloway University of London (1995), Humboldt Universität zu Berlin, Musikhoschule Hans Eisler (1998) a Universität der Künste zu Berlin (2002). V roce 2006 získal doktorát s dizertací zaměřenou na elektroakustickou hudbu a současné koncepty radioartu. V letech 2007 – 2008 získal pozici Fulbright Scholar v Centre For New Music And Technology (CNMAT) na University Of California, Berkeley.

Michal pracoval od roku 2000 jako hudební režisér a producent Českého rozhlasu pro oblast radioartu a rozhlasových her a byl členem mezinárodní producentské skupiny EBU Ars Acustica. Od roku 2002 je redaktorem pořadu Radioateliér Českého rozhlasu 3 – Vltava a založil internetový portál rAdioCUSTICA zaměřený na mapování současné domácí scény akustických umění. Od roku 2014 spolupracuje s Českým rozhlasem externě.

Michal vyučuje skladbu a elektroakustickou hudbu na Katedře skladby HAMU a na NYU Prague, zúčastnil se řady evropských festivalů (V:NM Graz, AudioArt Kraków, NextWave, Multiplace), zkomponoval velké množství scénických hudeb pro film, rozhlas, televizi a divadelní inscenace a jeho skladby byly vysílány v řadě zemí po celém světě.

michalrataj.com

Herecká filmografie

Dokumentární

2016 Arzenál (TV seriál)
Příchozí z temnot (E03)

TV pořady

2013 Artefakta (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace