foto

Nora Ricci

  • nar. 19.7.1924
    Viareggio, Lucca, Toskánsko, Itálie
  • zem. 16.4.1976 (51 let)
    Řím, Lazio, Itálie

Biografie

Nora Ricci se narodila 19 července 1924 ve Viareggiu v Toskánsku v Itálii. Její celé jméno je Eleonora, ale po celou dobu své kariéry používala zkrácený výraz Nora. Herecký talent zdědila po rodičích hercích Renzo Riccim a Margheritě Bagni. Dětství prožila u své babičky z otcovy strany ve Florencii. Do Viareggia se vracela vždy jen v období léta.

V 17 letech odešla do Říma na hereckou akademii “Regia Accademia d'arte drammatica”. Zde se v roce 1941 seznamuje s pohledným mladíkem s německo-italskými předky Vittorio Gassmanem. Jejich vztah nakonec končí svatbou 12.4.1944 a o rok později se jim narodila dcera Paola. Manželství se rozpadlo v roce 1952.

Nora byla zejména divadelní herečkou a její filmová kariéra byla ač sporadická, tak úspěšná. Objevovala se hlavně v charakterních rolích. Dlouhodobá spolupráce ve filmovém světě je spjata s Luchino Viscontim. Spolupráce začíná v roce 1951 snímkem BELLISSIMA, velký úspěch má v roce 1969 válečné drama SOUMRAK BOHŮ, kde ztvárnila roli vychovatelky. Tento film byl nominován na Oscara. Rok 1971 přináší zfilmovanou novelu německého spisovatele Thomase Manna SMRT V BENÁTKÁCH. V roce 1972 si Nora zahrála Hraběnku Idu Ferenczy v životopisném dramatu LUDVÍK II. o životě Ludvíka Bavorkého. Nesmíme opomenout účast na projektu pěti rozmanitých povídek pěti světoznámých italských režisérů ČARODĚJKY v roce 1967. Pro televizi se Nora objevuje například v televizním dramatu GISELDA v roce 1972.

Její kariéra byla předčasně ukončena 16. dubna 1976 v 17:30 hod, kdy Nora Ricci zemřela po dlouhé těžké nemoci v pouhých 51 letech.

Petr "Hennes" Hennebichler

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace