foto

Jordan Belfort

  • nar. 9.7.1962 (58 let)
    Queens, New York City, New York, USA

Biografie

Jordan Belfort, americký motivační řečník a bývalý burzovní makléř, se na rodil 9.7.1962 v New Yorském Bronxu. Jeho matka a otec byli účetní, později se však matka stala právníkem. Vystudoval Americkou univerzitu a získal titul z biologie.

Jeho kariéra začala na LF Rothschild, kde dělal makléře. Svou vlastní firmu, Stratton Oakmont, založil v roce 1990. Během prodávání podvodných akcií začal Belfort také žít velmi „tvrdě", a to hlavně díky drogové závislosti. Postupem času ho, a celou firmu začal stíhat komisař Joseph Borg, v roce 1998 byl Belfort obviněn z podvodů s cennými papíry a praní špinavých peněz. Nezbývalo mu, než spolupracovat s FBI a strávit téměř dva roky ve federálním vězení. Stratton Oakmont byla FBI zavřena v roce 1999. Poté musel splatit více než sto miliónů dolarů pro podvedené klienty. Jednání o placení za škody, které napáchal však stále není zcela uzavřené.

Jako spisovatel napsal dvě monografie s názvy „The Wolf of Wall Street" a „Catching the Wolf of Wall Street". Jeho životní příběh byl na základě první ze zmíněných knih natočen a v roce 2013 měl premiéru film „The Wolf of Wall Street", v hlavní roli s hvězdným Leonardem DiCapriem.

Momentálně vlastní společnost na vzdělávání a trénink obchodníků, bydlí v LA, aby byl co nejvíc nablízku svým dětem. Byl dvakrát rozvedený, při čemž děti pocházejí z jeho druhého manželství. Po své druhé manželce, Nadine, pojmenoval Jordan také svou jachtu, která se v červnu 1996 potopila. I přes svou pověst kriminálníka se od něj obchodníci z celého světa snaží přiučit, nikdo mu totiž nevezme fakt, že se jedná o jednoho z největších obchodníků v dějinách.

Šimon "koxin" Michalčík

Spisovatelská filmografie

Filmy

2013 Vlk z Wall Street - kniha

Herecká filmografie

Filmy

2013 Vlk z Wall Street

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky