foto

S. Craig Zahler

  • nar. 23.1.1973 (47 let)
    Miami, Florida, USA

Biografie

Po vystudování newyorské filmové univerzity začal Craig Zahler svou kariéru jako kameraman. Po frustrující práci na několika špatných nízkorozpočtových filmech došel k názoru, že i když se ve své práci snaží jak nejlépe to jde, tak film se špatným scénářem bude vždy špatný. Rozhodl se tedy soustředit na psaní. Koncem 90. let pracoval v cateringu a o svém volnu psal scénáře.

Roku 2006 se jeho westernový text "The Brigands Of Rattleborge" umístil na známém výročním hollywoodském Black Listu (seznam nejlepších nerealizovaných scénářů) na prvním místě a dodnes je považován za jeden z nejlepších scénářů dekády. Roku 2012 byl s adaptací spojován režisér Chan-Wook Park. Michael Mann byl spojován s režií jeho jiného scénáře - policejního thrilleru The Big Stone Grid

Craig Zahler je zároveň autorem knih - dvou westernů, sci-fi a kriminálky Mean Business On North Ganson Street. Práva na její zfilmování ještě před vydáním roku 2013 zakoupilo studio Warner Bros.

Bone Tomahawk je Zahlerovým režijním debutem podle vlastního scénáře. Spolu s malou produkční společností Caliber Media se snažili zajistit financování více než dva roky (od léta 2012). V září 2014 se začalo natáčet.

Fanoušky Zahlerových knih jsou např. herec Kurt Russell, spisovatel Joe R. Lansdale nebo režisér Walter Hill.

Martin "Rob Roy" Mrhálek

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Skladatelská filmografie

Kameramanská filmografie

Filmy

2003 Rooster
1997 Lucia's Dream
1996 Warsaw Story
1995 August Roads

Spisovatelská filmografie

Herecká filmografie

Dokumentární

2006 Air Guitar Nation

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(136)