foto

Brian Bosworth

  • nar. 9.3.1965 (53 let)
    Oklahoma City, Oklahoma, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Brian Bosworth je bývalou hvězdou amerického fotbalu. Narodil se 9. března 1965 v Oklahoma City. V roce 1987 podepsal první smlouvu jako profesionální fotbalista do Seattle Seahawks za jedenáct milionů dolarů. Po třech sezónách se však těžce zranil a sportovní kariéry se musel vzdát.

O své sportovní kariéře se Brian zmiňuje ve vlastní biografii The Boz: Vyznání moderního antihrdiny, kterou napsal již ve svých 23 letech. Kniha byla ve spojených státech populární a stala se knižním bestsellerem.

Již v té době začal Bosworth na radu svého agenta pokukovat po herecké kariéře a začal navštěvovat hodiny herectví. Měl možnost objevit se po boku Sylvestera Stallonea a Kurta Russella ve filmech KRIMINÁL a TANGO A CASH. Odmítl.

V roce 1991 natočil svůj velký akční debut STUDENÝ JAKO KÁMEN. Proslýchá se, že mu tuto roli nabídl samotný Michael Douglas, který měl původně v tomto filmu hrát hlavní roli. Byl to také Michael Douglas, který mu předpovídal skvělou hereckou budoucnost. Brian Bosworth hostoval v seriálech DETEKTIV NASH BRIDGES a KRIMINÁLKA MIAMI.

Josef "videofil" Novák

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace