foto

Mayo Methot

  • nar. 3.3.1904
    Portland, Oregon, USA
  • zem. 9.6.1951 (47 let)
    Multnomah, Oregon, USA

Biografie

Mayo Methot se narodila v Portlandu ve státě Oregon, byla jediné dítě manželů Methotových. Otec byl kapitánem lodi a často cestoval. Od pěti let hrála v divadle. Pracovala v  Bakerově akciové společnosti v Portlandu až do roku 1922, kdy odešla do New Yorku. 

Na Broadwayi v roce 1920 se stala populární herečkou, kde byla obdivována pro své schopnosti herectví a zpěvu. Na začátku 30.let se přestěhovala se do Hollywoodu a začala spolupracovat s Warner Bros Studios. Obvykle byla obsazována jako nesoucítící a neoblomná žena Warnerových dramat jako JIMMY THE GENT a MARKED WOMAN, kde si zahrála po boku Bette Davis.

Mayo se vdala celkem třikrát a neměla žádné děti. V 19 letech se provdala za kameramana Jacka Lamonda. Rozvedli se v roce 1927. V roce 1931, se Mayo Methot vdala za Percyho T. Morgana, spolumajitele restaurace Cock n' Bull na hollywoodském Sunset Boulevard. Rozvedli se v únoru 1937. Jejím třetím manželem byl herec Humphrey Bogart, kterého potkala při natáčení v roce 1920 a znovu se potkali na počátku roku 1936.  Vzali se 28. srpna 1938 v Beverly Hills. Bylo to těžké manželství. Oba těžce pili a v tisku je nazývali  "The Battling Bogarts,". 

Velká bitva slavného páru se konala v jejich rezidenci - přezdívané Sluggy Hollow, ve kterém Mayo bodla svého manžela Humphreye Bogarta do ramene. Pár se v průběhu manželství několikrát rozešel a smířil, ale manželství stejně spělo ke konci, jelikož při natáčení filmu MÍT A NEMÍT v roce 1943, se Bogart zamiloval do Lauren Bacall. Oba byli milenci a i když se později Bogart vrátil k Mayo, zjistil, že to kvůli jejímu alkoholismu nefunguje a tak sama Mayo Methot 10. května 1945 v Las Vegas podala žádost o rozvod.

Po rozvodu nebyla Mayo schopná obnovit svou hereckou kariéru, které se kvůli Bogartovi vzdala. Poddala se alkoholismu a depresím. Na konci 40.let se přestěhovala zpátky do Oregonu, kde se o ní stala její matka. 9. června 1951, Mayo Methot zemřela v nemocnici v Portlandu. Její smrt byla přičítána akutnímu alkoholismu.

Tereza "Streeper" Filounková

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky