foto

Lucretia Love

Biografie

Lucretia Love je italská filmová herečka, která často vystupovala také pod jménem Lucrezia Love. Tato netypicky blonďatá Italka, se narodila s největší pravděpodobností v roce 1945. V šedesátých a sedmdesátých letech minulého století, ztvárnila Lucretia téměř čtyřicet rolí. V televizní tvorbě se objevila pouze ve třech případech.

Co se týká televizní tvorby, tak tam byla Lucretia k vidění až ke konci kariéry. V roce 1977 stála za televizní kamerou poprvé a to v komediálním seriálu NON STOP (1977-1979). Jako Luba Liubová se objevila 25. března 1977 v epizodě IL DO TRAGICO, z televizního seriálu IL COMMISSARIO DE VINCENZI, v hlavní roli komisaře, hrál Paolo Stoppa. Posledním televizním vystoupením, pak byla účast v sérii CHE FARE? (1979).

Na filmovém plátně proběhla premiéra filmu s Lucretií Love, 17. prosince 1965. Film Carla Ferrera je akční drama, DA ISTANBUL  ORDINE DI UCCIDERE. Ve stejném roce ještě hrála Lucretia ve Stenově romantické komedii, kde několik rolí vytvořili zejména Walter Chiari a Raimondo Vianello, AMORE ALL´ITALIANA. Flavia, matka Arnalda (jedna z rolí Vianella), byla rolí Lucretie. Roku 1966 si poprvé zahrála v hororu. Jako neteř Ladislava Gropera (Mel Velles) hrála v hororu THE SHE BEAST, pojednávajícím o dívce, která je posedlá duchem čarodějnice z osmnáctého století. Ve stejném roce okusila Lucretia také velmi populární westerny a to jako Carmen, po boku Glenna Saxona, ve snímku VAYA CON DIOS GRINGO. Bruno Corbucci, pak Lucretii obsadil do role Vanessy, v hudební komedii PEGGIO PER ME...MEGLIO PER TE (1967). S Brunem Corbuccim natáčela ještě roku 1971, v lehce erotické komedii z pravěku, QUANDO GLI UOMINI ARMARONO LA CLAVA E...CON LE DONNE FECERO DIN-DON, kde si jako Lella zahrála s Antoniem Sabatem či Nadiou Cassini.

Žánry si prošla Lucretia v podstatě všechny a tak mohla být viděna i v klasických zločineckých filmech jako například IL DIAVOLO A SETTE FACCE - 1971 (role Margaret), nebo LA RAGAZZA FUORISTRADA – 1973 (role Adriany Morganty). V sci-fi snímku FENOMENAL E IL TESORO DI TUTANKAMEN (1968), pojednávajícím o drancování hrobky v Egyptě a zlaté relíkvii, vytvořila jednu z hlavních rolí, Mike Shevlove.

Hlavní roli Zanabel, vytvořila Lucretia v komedii ZANABEL (1969), kde hrála dívku ze skromných poměrů, která zjistí, že je dcerou španělského šlechtice. Jiná komedie, I DUE FIGLI DI TRINITA, jí dala příležitost zahrát si s velkými komiky Cicciem Ingrassiou a Francem Franchim. Komedií plnou krásných žen (Lucretia, Edwige Fenech, Malisa Longo, Dada Gallotti) byl snímek Mariana Laurentiho, LA BELLA ANTONIA, PRIMA MONICA E POI DIMONIA (1972).  
 
Roku 1974, se Lucretia podílela na komediálním dramatu, obsahujícím zločiny, vraždy i sex. Film PROSTITUZIONE, z prostředí života prostitutek natočil Rino Di Silvestro a opět byl hojně obsazen mnoha tehdejšími filmovými hvězdičkami (Orchidea De Santis, Krista Nell, Maria Fiore či právě Lucretia). Jako Liusa, pak hrála také v hororu o sexuálním mučení L´OSSESSA (1974).

Opomenout se nesmí v kariéře Lucretie zejména její role učitelky angličtiny, v povídkové satiře režisérů Comenciniho, Scoly, Monicelliho, Magniho a Loye, SIGNORE E SIGNORI, BUONANOTTE (1976). Tento film byl obsazen mnoha vynikajícími italskými herci. Poslední film, ve kterém Lucretia hrála roli Debry Kate, byla hororová komedie Dr. HECKYL AND Mr. HYPE (1980).

Od roku 1969 je manželem Lucretie, Mauro Parenti, který se v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století podílel jako autor asi na deseti filmech. Jako producent se podepsal pod filmy dva a v obou hrála Lucretia. Jednalo se o FENOMENAL E IL TESORO DI TUTANKAMEN (1968) a ZANABEL (1969).

V únoru roku 1973, se fotografie Lucretie objevily v šestém vydání časopisu Le Dive Nude. V tomto čísle byly ke spatření také Karin Schubert či Femi Benussi. Jako „Lady Love", pak byla zvárněna v listopadu roku 1975 v časopise Playmen.

Petr "Hennes" Hennebichler

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace