foto

Yvan Attal

  • nar. 4.1.1965 (54 let)
    Tel Aviv, Izrael

Biografie

Narodil se roku 1965 v Izraeli, mládí však prožil na předměstí Paříže. Yvan se oženil s dcerou slavného a kontroverzního hudebníka Serge Gainsbourga, herečkou Charlotte. Spolu mají dvě děti - syna Bena a dceru Alice.

Svého filmového debutu se Yvan Attal dočkal v romantické komedii Erica Rochanta UN MONDE SANS PITIÉ. Tato role mu vynesla Cesara za nejslibnějšího herce roku 1989. V roce 2003 se objevil po boku Virginie Ledoyen, Isabelle Adjani a Gérarda Depardieua ve válečné komedii ŠŤASTNOU CESTU. O dva roky později si zahrál Tonyho, přítele jednoho z hlavních hrdinů ve Spielbergově dramatu MNICHOV, ve stejném roce jsme ho mohli také vidět v Pollackově politickém thrilleru TLUMOČNICE.

Attal se však ve filmovém průmyslu nespokojil jen s rolí herce, k ní přidal i profesi scénáristy a režiséra. Snad rodinný život ho inspiroval k natočení komedie MÁ ŽENA JE HEREČKA, kde si zahrál sportovního redaktora a žárlivého manžela Yvana, jeho ženu, slavnou herečku, hrála Attalova vlastní manželka Charlotte. Podruhé svou životní partnerku režíroval v hořké komedii o manželské krizi A ŽILI SPOLU ŠŤASTNĚ AŽ NA VĚKY. Podílel se také natočením několika minipovídek na filmu NEW YORKU, MILUJI TĚ!

Svůj hlas také ve Francii propůjčil Tomu Cruiseovi ve filmech VANILKOVĚ NEBE, MINORITY REPORT a EYES WIDE SHUT. V roce 2002 podporoval prezidentskou kampaň levicového představitele Lionela Jospina.

HanaM.

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2012 38 svědků

Host

TV pořady

2013 Le before du grand journal (TV pořad)
2012 28 minutes (TV pořad)
Le grand 8 (TV pořad)
2009 Cinémas (TV pořad)
La traversée du miroir (TV pořad)
2008 Au Field de la nuit (TV pořad)
2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)
2006 Salut les Terriens (TV pořad)
2005 Café Picouly (TV pořad)
2000 On ne peut pas plaire à tout le monde (TV pořad)
1999 C'est au programme (TV pořad)
1998 Tout le monde en parle (TV pořad)
Vivement dimanche prochain (TV pořad)
1996 Thé ou café (TV pořad)
1992 Le cercle de minuit (TV pořad)
1981 20 heures le journal (TV pořad)
1976 La nuit des Césars (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace