foto

Ladislav Meliško

  • nar. 2.1.1952
    Handlová, Československo
  • zem. 22.12.2013 (61 let)
    Bojnice, Slovensko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ladislav Meliško se narodil 2. ledna 1952. Byl jednou z nejznámějších tváří slovenského internetu. Proslavily jej zejména zvukové nahrávky, které kolem roku 2007 pořídili jeho sousedé přes stoupačky v jejich prievidzském domě.

Meliško, obvykle posilněn alkoholem, na těchto záznamech agresivním způsobem komentuje dění a lidi ve svém okolí. Nejznámějšími se staly nahrávky Cibula nebo Mravce. Meliško si získal početnou komunitu fanoušků, kteří jeho cholerické výlevy rozšiřovali a remixovali. Ke zveřejnění svých záchvatů se zprvu stavěl negativně, později jich ale využil ve svůj prospěch, když objížděl slovenské hudební kluby a nechal se od fanoušků zvát na neodmyslitelnou borovičku.

Z filmového hlediska stojí za zmínku, že se jako komparz účastnil natáčení italské pohádky Sestřička a princ ze snů. V roce 2013 o něm Lukáš Krchňavý natočil amatérský dokument Ladislav Meliško Superstar.

Meliško zemřel 22. prosince 2013 na zástavu srdce.

Michal "L_O_U_S" Ledwoń

Herecká filmografie

Filmy

1996 Sestřička a princ ze snů (TV film)

Dokumentární

2013 Ladislav Meliško Superstar
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace