foto

Catherine, vévodkyně z Cambridge

  • nar. 9.1.1982 (38 let)
    Reading, Berkshire, Anglie, Velká Británie

Biografie

Kate Middleton narozená jako Catherine Elizabeth Middleton nebo též známá jako královská Výsost vévodkyně z Cambridge se narodila 9. ledna 1982 v Readingu, Berkshire. Je manželkou prince Williama, vévody z Cambridge.

Narodila se jako nejstarší dítě letušky Carol Elizabeth Middletonové a leteckého dispečera společnosti British Airways Michaela Francise Middletona. Má sestru Philippu Charlottu zvanou "Pippa" a bratra Jamese Williama. Navštěvovala jazykovou mateřskou školu v jordánském Ammánu, kde její rodiče s rodinou žili a pracovali.

Na Univerzitě v St. Andrews se seznámila s princem Williamem. Jejich přátelský vztah postupem času přerostl ve vztah partnerský, přesto se v roce 2007 rozešli. Pár se k sobě vrátil v říjnu 2010, kdy se zasnoubili při návštěvě Keni. Britská královská rodina zásnuby oficiálně oznámila 16. listopadu 2010. Svatba se uskutečnila 29. dubna 2011 ve Westminsterském opatství. Dne 22. července 2013 se manželům narodil syn George Alexander Louis. V pořadí následnictví je princ George třetí.

Kate vystudovala dějiny umění, věnovala se i sportu, konkrétně tenisu, hokeji, dívčí košíkové a atletice. Ráda provozuje rekreační sporty, jako jsou turistika, tenis, plavání a plavba. Z kultury se věnuje fotografování a malování.

Jiří "BloodMax" Neubauer

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2018 Královská svatba (TV pořad)
2016 Kuningatar Elisabetin juhlaparaati (TV pořad)
1952 Today (TV pořad)