foto

Tim Story

  • nar. 13.3.1970 (50 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Timothy Kevin Story (narozen 13. března, 1970) je afro-americký filmový režisér. Pochází z města Los Angeles v Californii v USA, kde také navštěvoval "Westchester High School" spolu s jazzovým pianistou Ericem Reedem a herečkami Reginou King a Niou Long. Promoval na "University of Southern California's School" v oboru Film-TV.

Za jeho režisérský debut lze považovat filmové drama ONE OF US TRIPPED z roku 1997. Snímek bohužel moc úspěšný nebyl. V roce 1999 natočil další film, drama THE FIRING SQUAD, ke kterému i sám napsal scénář a kam do hlavní role obsadil stejného protagonistu jako do předchozího filmu, Kevina Mamba. Ale stále byl pro okolní svět neznámý, jelikož žádný z filmů si nenašel k divákům cestu. Ve stejném roce režíroval hudební videoklip "I Drive Myself Crazy" skupiny *NSYNC.

O prvním úspěchu se dá mluvit až od roku 2002, kdy přišel s filmem HOLIČSTVÍ (BARBERSHOP) s Ice Cubem v hlavní roli. V Evropě tento film nesklidil takový úspěch jako v USA, kde se držel na předních příčkách žebříčku návštěvnosti kin.

V roce 2004 přišel s další komedií TAXI, remakem stejnojmenného francouzského filmu z roku 1998. Zde bohužel šlápl vedle, ale již následující rok (2005) se zapsal do silnějšího podvědomí diváků díky snímku FANTASTICKÁ ČTYŘKA (FANTASTIC FOUR). Tento film byl oproti jiným komiksovým adaptacím (temnému BATMAN ZAČÍNÁ, psychologicky proloženým SPIDER-MAN a X-MEN) jemnější oddechovou a spíše komediální podívanou. Možná právě proto budil u diváků rozporuplné pocity! To ale nic nezmění na tom, že letos (2007) nás čeká pokračování FANTASTICKÁ ČTYŘKA 2 (FANTASTIC FOUR: RISE OF THE SILVER SURFER), kde uvidíme, co pro nás Tim vymyslel. V roce 2008 nás pak bude čekat komedie RALPH.

Vojtěch "Vojťas" Pohl

Režijní filmografie

Herecká filmografie

TV seriály

2020 #blackAF (TV seriál)
hele, mezi náma… může za to otrokářství (E05)

Dokumentární

2016 Kevin Hart: What Now?

Fanoušci tvůrce