foto

David Hlaváč

  • nar. 13.1.1981 (38 let)
    Praha, Československo

Biografie

Improvizujeme, někdy s pointou, někdy bez. Často právě to, že pointu postrádáme, je pointou samou.“ (David Hlaváč v rozhovoru pro Český rozhlas).

David Hlaváč je hudební skladatel, aranžér a hráč na klávesové nástroje.

Formální hudební vzdělání získal na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde absolvoval obor skladby a dirigování. Spoluzaložil autorskou kapelu Střídmí klusáci v kulisách višní. Kapela hraje výhradně vlastní autorskou tvorbu, ve které propojuje hudbu s divadlem, poezií a stand-up comedy. „Neřekl bych, že mystifikujeme, spíš se snažíme zachovat prvek tajemství, záměrně zamlčovat a nechat lidem prostor na uvažování, co je vlastně pravda a jak to vlastně je. Řečeno s Tomem Waitsem, interpret na sebe nemá říkat všechno,“ říká Hlaváč ke specifické poetice písní i vystoupení Střídmých klusáků.

Je autorem mnohých scénických divadelních hudeb (např. „Želary“ – MDP, „Dvě komedie v komedii“, „Magdalena lascivní i kajícná“ – Geisslers Hofcomedianten, „Rychlé šípy RELOADED“ –  Západočeské divadlo Cheb, „Racek“, „Gulliverovy cesty“ – D21 atd). Pro Jihočeské divadlo složil rodinný muzikál „Kronikáři“, který zde měl premiéru 17. března 2017. Hraje také divadlo pro děti v rámci souboru Ekotrip a kapely Ekopela, zaměřující se na písně s ekologickou tématikou.

David Hlaváč se věnuje i vážné hudbě. Je autorem např. krátké mše „Missa Brevis“. „Jde o zhudebnění klasického mešního ordinaria, které hudebně zpracovalo již spousta významných hudebních skladatelů jako např. Palestrina, Händel, Beethoven nebo Verdi. Mé pojetí vychází ze zajímavých spojení hudebních těles (smíšeného sboru, smyčců, dechové sekce a obsazení klasické beatové kapely) a hudebních žánrů (klasické hudby, jazzu, gospelu a hudby populární),“ popisuje své dílo Hlaváč.

V oblasti filmové hudby má zatím Hlaváč za sebou dva počiny. Vedle filmu Tomáše Vorla Instalatér z Tuchlovic, jde o televizní dvojdílný film Metanol. S textařem Matějem Podzimkem vytvořil kromě toho 2 původní písně do seriálu TV Nova Ulice.

Honza "HonzaBez" Bezděkovský

Skladatelská filmografie

Filmy

2018 Metanol (TV film)
Vítězové Anifilmu 2018
2016 Instalatér z Tuchlovic
2012 Prokletí Máje

Dokumentární

2018 Vandráci (TV seriál)
Epizoda 8 (E08)
Epizoda 7 (E07)
Epizoda 6 (E06)
další epizody (8)

Hudební videoklipy

2019 Barbora Poláková - Kdyby (hudební videoklip)
Barbora Poláková - Poď si (hudební videoklip)
Barbora Poláková - Sami dva (hudební videoklip)
2018 Barbora Poláková - Vono (hudební videoklip)
2017 Barbora Poláková - Krosna (hudební videoklip)
Barbora Poláková - Po válce (hudební videoklip)
2015 Barbora Poláková - Nafrněná (hudební videoklip)

Host

TV pořady

2015 Kombo (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky