foto

Arden Cho

  • nar. 16.8.1985 (32 let)
    Texas, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Arden je korejsko-americká modelka, herečka a zpěvačka narozená v Texasu 18. října 1985. Své dětství strávila v Dallasu a pozdní pubertu se svým mladším bratrem v Minnesotě. Kvůli svému etnickému původu se stávala častým terčem šikany. Jednou musela být dokonce hospitalizována a zotavení jí trvalo šest měsíců.

Rodiče jí zajistili mnoho nejrůznějších koníčků jako například: hru na violoncello, kurzy bojových umění, taneční kurzy, sport a malování. To vše skončilo s nástupem na University of Illinois v Urbana–Champaign, kde si zvolila za předmět psychologii, kvůli svým zážitkům z dětství. Na univerzitě se dostala i do styku s herectvím, které ji umožnilo se otevřít, uvolnit a být kýmkoliv chtěla.

Roku 2004 se stala vítězkou Miss Korea Chicago a mohla se zúčastnit se Miss Korea Pageant v Soulu (Jižní Korea). Ta se ovšem ukázala jako nepříjemná zkušenost, neboť byla nucena k plastické operaci. Po ukončení studií v roce 2007 strávila léto téhož roku v Keni humanitární pomocí. Po návratu se rozhodla přestěhovat do Los Angeles a věnovat se herecké kariéře.

Hrála v seriálech a reklamách jak v Americe, tak v Asii. Ovšem nejvíce se dostala do povědomí rolí Kiri Yukimuri, kitsune (japonská nadpřirozená bytost, v českém překladu: liška), v seriálu Vlčí Mládě (MTV-Teen Wolf). Dále hrála v seriálech jako CSI: NY nebo Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně.

Messidor

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace