foto

Ryan Hawley

Biografie

Ryan Alexander Hawley se narodil 21. září 1985 v Dubai, ve Spojených Arabských Emirátech. V současnosti se objevuje v ITV Emmerdale, kde se v roce 2014 jako čtvrtý herec ujal role Roberta Sugdena.

Dětství strávil částečně v Sheffieldu a částečně ve SAE, v závislosti na práci svých rodičů. Vždycky miloval herectví a jako mladík, měl ambice stát se filmovým režisérem. Herectví studoval na universitě The Royal Central School of Speech and Drama v Londýně.

Ryanova herecká kariéra započala v roce 2007, objevil se v několika televizních seriálech, filmech a divadelních produkcích. Začátkem roku 2013 po dobu následujících osmnácti měsíců, kdy se herectví nevěnoval, vystřídal hned několik zaměstnání. Pracoval například jako kuchař na letišti v Heathrow, doplňoval regály v obchodě s oblečením nebo montoval krby jako dělník. Jeho kariéra nabrala vzestupu právě s již zmiňovanou rolí Roberta Sugdena v britské mýdlové opeře Emmerdale (ta je na tv obrazovkách od roku 1972).

cardigan

Herecká filmografie

Filmy

2013 Záhada Hory mrtvých
2012 The Magnificent Eleven
Titanic (TV film)

TV seriály

2013 Otec Brown (TV seriál)
Létavice (S01E02)
2008 Přežít! (TV seriál)
2003 The Royal (TV seriál)
2000 Doctors (TV seriál)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace