foto

Frank Sinatra

 • nar. 12.12.1915
  Hoboken, New Jersey, USA
 • zem. 14.5.1998 (82 let)
  Los Angeles, California, USA
 • Sdílet na Twitteru
 • Sdílet na Facebooku

Diskuze k tvůrci (21)

  • 1.3.2017  16:07
  Matyas
  (hodnocení, komentáře)

  Uváděl 2x oscary

  • 27.4.2015  12:01

  Uživatel Sir.Cheese smazal svůj příspěvek.

  • 8.4.2014  16:01
  Martin741
  (hodnocení, komentáře)

  mandes: Mal, asi milion. Ako spevak bol fajn, ale moc sa zaplietol s organizovanym zlocinom.

  na příspěvěk reagoval Sir.Cheese
  • 15.6.2013  18:01
  CRYPT
  (hodnocení, komentáře)

  Legendární člověk. RIP

  • 13.12.2009  14:25
  StarsFan
  (hodnocení, komentáře)

  Ke gratulacím se přidávám. Píseň je výborná, já mám High Society všeobecně hodně ráda :-)

  • 12.12.2009  02:37
  Oskar
  (hodnocení, komentáře)

  Symbolicky připíjím oslavenci a připomínám skočnou píseň z High Society. :-) http://www.youtube.com/watch?v=NaY4OeSbN30

  • 24.9.2009  09:08
  dopitak
  (hodnocení, komentáře)

  Mě zase dost mrzí, že tu není i biografie kolegy monologa. Výjimky jako je tahle by se povolovat měly.

  • 8.3.2007  12:51
  StarsFan
  (hodnocení, komentáře)

  S mafií byl spíš kamarád Lyndon Johnson, JFK moc mafiánský styky neudržoval. Pokud do nich teda epočítáme Franka, kterýho měl rád Johnův táta, a Judith Exner, Johnovu milenku, moc se s mafiány nestýkal :-)

  • 17.1.2007  01:27
  monolog
  (hodnocení, komentáře)

  Samozřejmě že jo. Jednou třeba jeli do Evropy na nějakej benefiční koncert s Dinem Martinem a Sammy Davisem a frank měl v příručním kufříku snad tři miliony špinavých peněz na výpomoc pro rodinu na Sicilii. Spolíhal, že ho jako hvězdu nebudou kontrolovat, jenže ten celník ho nepoznal :D a tak Dean Martin začal hrát (pokud to tedy hrál, on byl pořád v lihu, měl z toho svou image), že je opilej a tak se Frankovi povedlo odejít bez prohlídky. Tehdy byly s mafií jedna ruka všechny hvězdy s italským původem. Navíc se frankie hodně přátelil i s JFK a i ten byl s mafií kamarád (viděls přece Red dwarf, Pekelně ostrý výlet, ne? :)

  • 12.1.2007  21:42
  mandes
  (hodnocení, komentáře)

  nemal náhodou frank niaké pletky z mafiou ?

  na příspěvěk reagoval Martin741
  • 4.1.2007  12:54
  StarsFan
  (hodnocení, komentáře)

  Jasně, já tomu rozumím. Taky mě celkem naštvalo, když jsem si přečetla "neúplný" biografie Brosnana nebo Kennedyho, což jsou pro mě dva lidi, kterých si neuvěřitelně cením a jednoduše by se dalo říct, že o nich vím už skoro všechno. Franka mám jako zpěváka ráda a mám ráda jeho styl, proto mě mrzelo, že tady nic nemá. Tak jsem si našla několik zdrojů na googlu, k tomu několik "quotes" a začala jsem psát... teď mi jde spíš ale o to najít v tom všechny chyby. Mluvila jsem s jedním člověkem, který mi řekl, že tam bude moct některý části "doupravit". Ale je tu ten problém, že zdroje uvádějí zjevně jeho kariéru různě...

  • 3.1.2007  23:32
  monolog
  (hodnocení, komentáře)

  StarsFan : hele chápej, já jsem na jednu stranu rád, že jsi to napsala, ale prostě je to můj (a skoro se bojím to označení použít) idol. a proto jsem to piplal, vyspravoval, sbíral fakta, perličky zajímavůstky, prostě tak. a pak se tu objevilo to tvoje. to je asi tak v kostce důvod mé pravděpodobně přemrštěné a pro většinu nepochopitelné reakce.

  • 3.1.2007  17:00
  StarsFan
  (hodnocení, komentáře)

  to monolog: přijde mi, že asi záleží na tom, kde to čtu. Používala jsem z velký části tuhle Frankovu biografii: http://www.buzzle.com/editorials/3-27-2005-67666.asp a tam se píše o čestném Oscarovi za House I live In (píše se o tom i na IMDb: http://www.imdb.com/name/nm0000069/bio), stejně jako o tom, že se chtěl stát zpěvákem po tom, co slyšel Crosbyho v radiu, ne v kině. A nesmím zapomenout na to, že ta cena je tam uvedena skutečně jako "humanitární". Ale možná to tam mají blbě. To jméno jsem tam celý chtěla dát, ale pak mi přišlo, že by to působilo násilně.

  • 3.1.2007  01:28
  monolog
  (hodnocení, komentáře)

  až na takovej detail, že nikde česky podrobněji to není, dokud to nehodím na net.
  k těm citacím, dobře, dobře, to se omlouvám, ale jelikož jsou to téměř stejný překlady, trošku mě to zmátlo. jedno slůvko tuhle, jedno támhle, no jo.

  jinak je tam spousta chyb, faktickejch chyb. ve skutečnosti chtěl být Frank boxerem, ale neměl na to dostatečnou figuru.
  Oskara máš chybně, za Dům kde žiji dostal Oskara film, ne Frank a cena Jeana Hersholta se uděluje na půdě Akademie a je to taky vlastně klasickej plešoun. nebo další nominace na Oscara v 1954 za Muž se zlatou paží je kde? ano, já vím, nemá cenu to všecko vypovídat.
  to o stání se zpěvákem po zaslechnutí Binga Crosbyho, bylo ne v rádiu, ale v kině.
  jinak, nejúspěšnější zpěvácké období neměl v letech šedesátých (kde mu konkuroval Elvis, Beatless, Bob Dylan atd.), ale letech čtyřicátých a začátku padesátých. tehdy točil i několik úplně nových písniček měsíčně, nehledě už ke koncertování a jeho několika vlastních show v rádiu,
  a když už jsem u toho, tak strčit sem aspoň celý jeho jméno, to by mělo být přirozený.

  ale dobře dobře, jsem rád, že se to lidem líbí, vždycky jsem nadšenej, když se dozvím, že si poslechnou i kvalitní hudbu a přečtou něco o kvalitním člověku. a jsme ostatně v internetovým věku a tak se nikomu nechce číst nějaký malý písmenka, a proto pišmež:
  Rozv. ž. a 3 ď. hl. m. za úč. sň. Zn: V. P.
  (a jestli P je plat nebo péro už může být každýmu jedno, že?)

  ale, jak se to říká? jen vyju na měsíc. uvidíme, jak to vytí nakonec dopadne.

  • 31.12.2006  21:42
  StarsFan
  (hodnocení, komentáře)

  Něco podobnýho jsem si myslím taky, člověk na CSFD se většinou chce dozvědět o herci nějaký základní informace, když bude chtít vědět víc a ten člověk ho bude zajímat, najde si stránky, který jsou na něj specializovaný... ale štve mě to špatný zařazení písně New York, New York :-)

  • 31.12.2006  14:21
  Curunír
  (hodnocení, komentáře)

  Omyl to rozhodně nebyl. Právě naopak je skvělé, že Frankie tady má koněčně biografii. A že to trvalo...Navíc vypsat v úplnosti jeho bohatý život a kariéru by bylo nad dimenzi této stránky a spoustu lidí by to opravdu asi otrávilo. Jako jakési uvedení k Sinatrovi je to přece dostačující a koho by zajímalo víc, tak si to určitě někde dohledá.

  • 31.12.2006  11:28
  Machrovic
  (hodnocení, komentáře)

  monolog: Když tě tak trápí, že tu nemůžeš mít svoji biografii, tak napiš POMOvi ať zařídí, aby u jednoho tvůrce mohlo být těch biografií víc. Už nějakejch 30 let žijeme v postmoderně, takže ať žije názorová pluralita! Ať si každej čtenář pak rozhodne která bibliografie je lepší.

  • 30.12.2006  23:43
  StarsFan
  (hodnocení, komentáře)

  Heh, díky, vidím, že ta biografie byla možná celá takovej omyl :-)) No nic, jsem sice tak trochu Sinatrův fanoušek, ale spíš mě zajímají jen jeho písně, koncerty, jeho osobnost a taky mafiánská minulost. Jeho životopis jsem vlastně poskádala s pomocí několika amerických stránek... a vidím, že asi lehce blbě :-(

  O tu čitelnost a krátkost mi šlo asi nejvíc, všimla jsem si (a pozoruju to i na sobě :-), že lidi otráví moc dlouhý texty...

  • 30.12.2006  22:17
  Curunír
  (hodnocení, komentáře)

  Ahoj, velmi čtivá biografie. Opravil bych jen pár nepřesností - New York, New York Sinatra nahravá až v roce 1979, ne v 60.letech, jak uvádíš. Ono by se ostatně dalo polemizovat s označením 60.let jako jeho nejúspěšnějšího zpěváckého období. Já osobně bych se spíše přikláněl k 50.létům.
  Sinatra sice odchází na odpočinek v roce 1971, ale již v roce 1974 se vrací, ne až v 90.letech. A datum úmrtí tam máš chybně.
  To jsou jen připomínky hnidopicha, jinak díky.

  To monolog: Měl jsi být holt rychlejší...

  • 29.12.2006  22:59
  StarsFan
  (hodnocení, komentáře)

  Ahoj, zaprvý se omlouvám, že jsem ti sebrala biografii Franka, odeslala jsem ji asi před měsícem, když mi bylo líto, že tady nic nemá, pak jsem asi tři týdny čekala na schválení a myslela si, že to asi neprošlo :-) Jelikož je na CSFD napsaný, že biografie mají bejt krátký, napsala jsem to taky krátce. Všechno tam hodit nešlo, stejně jako jsem nemohla hodit všechno do svých dalších biografií, a´t už se jednalo o Ala Gora, Robbieho Williamse, Xandera Berkeleyho...

  Jinak jsme na tom podobně, mě zas sebral POMO biografii k Piercovi, kterou jsem chtěla napsat zas já.

  Jinak ty hlášky... pokud nevlastníš nějakou anglickou stránku nedá se říct, že by to bylo překopírovaný od tebe. Narazila jsem na jednu českou, kde některý hlášky byly taky, ale pokud vím, nebyly tam všechny. Osobně jsem je brala, jak už jsem říkala, z nějakých amerických stránek jako je IMDb a podobně :-))

  A ještě jednou sorry ;-)

  • 26.12.2006  19:05
  monolog
  (hodnocení, komentáře)

  Doprdele práce, tohle mi snad udělala naschvál! pár dnů předtím, než jsem to bio očesal a odeslal!

  KURVA KURVA KURVA!


  Jinak, jistý autorství tu mám taky. Všechno to, co Frankieboy řekl je překopírovaný z mýho webu.
  Jinak, je to dost zkrácená biografie, opět bez všeho, co dělalo toho člověka člověkem. No, stejně tu svou odešlu a uvidíme. Tahle biografie je spíš jen jako noticka v novinách.

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace