foto

Judith Godrèche

  • nar. 23.3.1972 (48 let)
    Paříž, Île-de-France, Francie

Biografie

Judith Godréche se narodila 23.3.1972 v Paříži a jejími rodiči je psychoanalytik a psycholožka. Jako čtrnáctiletá opustila domov, protože toužila po nezávislém životě. Před kamerou debutovala úlohou dospívající dcery Nickie v psychologickém rodinném melodramatu PŘÍŠTÍ LÉTO. Poprvé na sebe výrazně upozornila titulní rolí nezletilé Juliette, která se zamiluje do staršího muže, otce svého přítele, ve filmu PATNÁCTILETÁ DÍVKA.

Vedle mladých hrdinek ze současnosti vytvořila také několik kostýmních postav, pohybujících se v nejvyšších šlechtických kruzích a to jako markýzova dcera Mathilde de la Môle v TV přepisu Stendhalova románu ČERVENÝ A ČERNÝ nebo oklamaná Christine, ze které chtěl samolibý francouzský král učinit svoji milenku, v romantickém dobrodružném snímku podle předlohy Alexandra Dumase MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU. Také si zahrála v historickém filmu NEVINNÉ KRUTOSTI.

Dále jsme si ji mohli všimnout v dramatu TEKOUCÍ PÍSEK, kde si zahrála s Michaelem Cainem a Michaelem Keatonem, nebo v méně známé komedii BIMBOLAND po boku Gérarda Depardieu. Mezi menší role patřily filmy KLÍČ K LÁSCE, ERASMUS A SPOL., RŮŽOVÝ PANTER 2 a v TV jsme mohli vidět film CHCI SE LÍBIT (2005), kde ztvárnila jednu z hlavních rolí.

Hana "Aknah" Kalivodová

Producentská filmografie

Režijní filmografie

Host

TV pořady

2009 Cinémas (TV pořad)
2008 La grande librairie (TV pořad)
2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)
2006 Jour de fête (TV pořad)
Salut les Terriens (TV pořad)
2005 Café Picouly (TV pořad)
2003 93 Faubourg Saint-Honoré (TV pořad)
La méthode Cauet (TV pořad)
2000 On ne peut pas plaire à tout le monde (TV pořad)
Qui veut gagner des millions? (TV pořad)
1998 Vivement dimanche prochain (TV pořad)
1996 Thé ou café (TV pořad)
1992 Le cercle de minuit (TV pořad)
1981 7 sur 7 (TV pořad)
1976 La nuit des Césars (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky