foto

Barbora Černá

  • nar. 17.12.1995 (24 let)
    Lovosice, Česko

Biografie

Talentovaná Bára Černá se filmovému průmyslu začala věnovat již na základní škole na prvním stupni. Bylo to asi ve čtvrté nebo páté třídě. Do třídy během hodiny přišla nějaká dáma, prohlédla si celou třídu jedním pohledem a zastavila se u dvojčat Báry a Lucky Černých. Dala jim pozvánku na casting na natáčení reklamy. A tak to všechno začalo.

Poprvé se na televizních obrazovkách obě dvojčata objevila spolu, a to v reklamě na mobilního operátora, která ale nikdy nehrála na českých kanálech. Velké plus ovšem bylo, že tehdy jedenáctiletá děvčata hrála po boku Brada Pitta. Jejich ambice rok od roku stoupaly a holkám se tak nabízely další a další možnosti. Bára se například objevila v reklamě na Dobrou mámu.

Hrací talent se však projevil až v nepříliš známém televizním pořadu Souboj seriálů... vy rozhodnete, kde si Bára v seriálu Babička na inzerát zahrála typickou puberťačku, která se však zamilovala do svého učitele fyziky. Seriál se ale bohužel neujal, což je škoda, protože se v něm měla v dalších dílech objevit i Lucka Černá, Báry dvojče.

V roce 2012 přišlo několik výzev. Mimo jiné to byl například oblíbený seriál Gympl s ručením omezeným, kde Bára ztvárnila žákyni sexty. Dalším krokem vpřed byl film Něžné vlny, kde hrála po boku mnoha známých českých herců. V obou těchto snímcích si zahrála takovou takříkajíc mrchu. Krátkou pasáž měla také ve filmu o anorexii a bulimii, kde se ale objevila opravdu jen krátce. Film se jmenoval Lehká jako dech. A posledním filmem v tomto roce se stal Kameňák 4, kde opět ztvárnila jen malou roli. Film také nenesl žádný velký úspěch.

Mimo jiné se také účastnila natáčení videoklipu Vojtěcha Dyka, Kniha knih, který má podporovat děti a mládež ve čtení. Nejnovější Bářinou senzací je Francouzsko-německo-americká kriminálka Bez hranic, kde získala malou roli, ale i tak je to velký úspěch pro studentku z malého městečka na severu Čech. Zvlášť když tam hrála vedle herce (Tom Wlaschiha), který hrál v jejím oblíbeném seriálu Hra o trůny.

Kromě hraní má Bára také hudební talent. Ráda zpívá, tančí, hraje na klavír, příčnou flétnu a bubny. Navštěvuje letos (2014) posledním rokem osmileté gymnázium v Lovosicích. Ve škole jí baví převážně jazyky-učí se anglicky a francouzsky, a také společenské vědy. V budoucnu by chtěla studovat na vysoké škole v Praze sociologii a genderová studia. Nebo někam vycestovat.

Pavla "ThePavla" Luxová

Herecká filmografie

Filmy

2013 Kameňák 4
Lehká jako dech (TV film)
Něžné vlny

TV seriály

2020 Modrý kód (TV seriál)
Záskok (S04E68)
2019 Modrý kód (TV seriál)
Přiznání (S04E12)
2016 V.I.P. vraždy (TV seriál)
S.E.D.M.E.R.O. (S01E07)
Tři mušketýři (TV seriál)
The Queen's Diamonds (S03E04)
2015 Přístav (TV seriál)
Zátoka Open (S01E22)
2014 Bez hranic (TV seriál)
The Homecoming (S02E02)
2013 Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál)
Trojka z chování (S03E24)
Dlouhá noc (S03E21)
Helenka (S03E20)
další epizody (13)

Hudební videoklipy

2014 Adam Mišík: Já nechci víc (hudební videoklip)
2013 Kniha knih (hudební videoklip)

Host

TV pořady

2011 KiWi Junior (TV pořad)
Souboj seriálů... vy rozhodnete! (TV pořad)