foto

Lazar Ristovski

  • nar. 26.10.1952 (64 let)
    Ravno Selo, Srbsko, Jugoslávie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Lazar Ristovski se narodil 26. října 1952 ve vesnici Ravno Selo v Srbsku v Jugoslávii. Vystudoval Fakultu dramatických umění Univerzity v Bělehradě, obor herectví a jako herec je velmi úspěšný. Ve své herecké filmografii má více než 60 filmových rolí, z nichž mnoho bylo hlavních. Kromě toho je také úspěšným spisovatelem, producentem a režisérem.

V roce 1999 režíroval svůj filmový debut – komediální roadmovie BÍLÝ OBLEK, který je jeho autorským filmem - je také autorem scénáře, producentem a představitelem hlavní role (resp. dvojrole). Film byl uveden na filmovém festivale v Cannes v programu „Týdne kritiků. V roce 1999 byl jugoslávským kandidátem na Oscara a byl nominován na hlavní cenu „Gold Hugo“ na filmovém festivalu v Chicagu. Jeho druhým režijním počinem je společenská satira BELI LAVOVI. I u tohoto filmu je autorem scénáře, představitelem hlavní role a koproducentem.

Lazar Ristovski se prosadil také jako producent. Jeho produkční společnost Zillion film má na svém kontě 10 filmů (jako hlavní producent, nebo koproducent), např. Boomerang Dragana Marinkoviče, Zítra ráno Olega Novkoviče, Sen zimní noci a Optimisti Gorana Paskaljeviče, nebo mysteriozní thriller Krojačeva tajna Miloše Avramoviče. Ve většině těchto filmech ztvárnil Lazar Ristovski také hlavní roli.

Mezi jeho nejslavnější filmové role patří určitě „Crni“ v Kusturicově UNDERGROUNDU, role boxera v Paskaljevičově SUDU PRACHU nebo hlavní role v Dragojevičově historickém dramatu VETI GEORGIJE UBIVA AZDAHU. Mimo to si zahrál také v několika zahraničních snímcích, např. v roce 2006 v bondovce CASINO ROYAL, nebo o dva roky dříve ve Fílově KRÁLI ZLODĚJŮ.

Jiří "dzira" Fiala

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2011 Beli lavovi
1999 Belo odelo

Scenáristická filmografie

Filmy

2001 Bumerang

Producentská filmografie

Filmy

2016 Deník strojvůdce

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace