foto

Claudia Schiffer

  • nar. 25.8.1970 (49 let)
    Rheinberg, Německo

Biografie

S krásnou tváří, božským tělem s mírami 95-62-92, výškou přes 180 cm a zářivou blond hřívou byla Claudia Schiffer pro dráhu top modelky přímo předurčena. Avšak vše mohlo být zcela jinak, neboť se 25. srpna 1970 narodila do rodiny právníka Heinze Schiffera a toužila být advokátkou, stejně jako táta.

„Líbila se představa, že budu bojovat za spravedlnost.“

V říjnu roku 1987 si však s několika přáteli vyšla v Düsseldorfu na párty, kde si ji všiml modelingový agent Michel Levaton. V blonďaté, sedmnáctileté kočičce okamžitě rozpoznal budoucí hvězdu přehlídkových mol a nabídl jí smlouvu. Claudia pozlátku slávy neodolala a odjela do Paříže budovat úspěšnou kariéru modelky. Během dvou let její tvář ozdobila na 500 titulních stran různých časopisů. Brzy si ji zamiloval i slavný návrhář Karl Lagerfeld, díky němuž se stala novou tváří značky Chanel. Na přehlídkových molech se pak objevovala v šatech od návrhářů jako Versace, Dolce & Gabbana, Ralpha Laurena či Valentina. Její úsměv se pak pravidelně objevoval v módních časopisech jako Elle, Voque, Harper´s Bazaar nebo Cosmopolitan. To vše z ní udělalo jednu z nejžádanějších modelek 90tých let.

Její sláva a krása nenechala klidným ani filmové producenty a tak se postupně začala objevovat, především v malých rolích, v různých snímcích. Tím prvním byla komedie SÁM DOMA A BOHATÝ (1994), která se nepokrytě snažila vydělat na úspěchu filmů Chrise Columbuse. Claudia tu ztvárnila samu sebe coby učitelku aerobiku pro bohatého synka. O tři roky později si pak zahrála v dramatu režiséra kontroverzních filmů Abela Ferrary s názvem THE BLACKOUT (1997), kde si střihla i lesbickou scénu.

Z dalších filmů stojí za zmínku například romantická komedie MILENCI NA HORÁCH či drama ČERNÁ A BÍLÁ (oba 1999). V cameo rolích (anebo štěcích chcete-li) jsme ji mohli spatřit ve snímcích ZOOLANDER (2001) a LÁSKA NEBESKÁ (2003). Objevila se též v pořadech známého mága Davida Copperfielda s nímž dlouhou dobu tvořila milenecký pár, či ve videoklipu k písni Jona Bon Joviho „Thank You for Loving Me”.

V roce 2002 se v anglickém Suffolku provdala za filmového producenta Matthew Vaughna, kterému posléze porodila syna Caspara (2003) a dcerku Clementine (2004). Přestože již s kariérou modelky skončila, kývla v roce 2008 na nabídku jedné kosmetické firmy a přijela do Prahy natáčet reklamu na vlasovou kosmetiku, čímž vzbudila vlnu zájmu českého bulvárního tisku. V současné době se však Claudie chce věnovat především svým dětem a také pokusit se nastartovat filmovou kariéru. Držíme palce!

Z "PetrPan2" L

Host

TV pořady

1997 An Audience with Elton John (TV pořad)
Happy Birthday Elizabeth: A Celebration of Life (TV pořad)
1994 The 66th Annual Academy Awards (TV pořad)
1993 The 65th Annual Academy Awards (TV pořad)
1987 Seitenblicke (TV pořad)
1981 7 sur 7 (TV pořad)
Wetten, dass..? (TV pořad)