Reklama

Reklama

Vladimír Opletal

Vladimír Opletal

nar. 26.02.1931
Brodek u Prostějova, Československo

zem. 14.10.2021 (90 let)
neznámo kde

Zajímavosti (2)

Těžká Barbora (1960)

  • Podle kameramana Vladimíra Opletala se inscenace podařila natočit i přes zákaz Werichova účinkování v televizi především díky tomu, že se pozornost rozhodujících činitelů soustředila na v tu dobu probíhající II. celostátní spartakiádu. I tak ale nakonec bylo rozhodnuto o likvidaci záznamu. (Komiks)

Rozrušená země (1958)

  • Podle kameramana Vladimíra Opletala byla TV inscenace málem natočena bez Pavla Spáleného. Ten se nedostavil na nezbytnou zkoušku, kterou živé vysílání vyžadovalo. Režisér Jaroslav Novotný proto Spáleného roli kulaka ze scénáře vyškrtl, aby předešel případným problémům. Pavel Spálený se ale dostavil před natáčením s rukama umazanýma od kolomazi a podařilo se mu režiséra přemluvit, aby jeho roli v inscenaci ponechal. (Komiks)

Kameraman

Filmy
2007

Hodina klavíru (TV film)

2004

Poklad na Sovím Hrádku (TV film)

2003

Lakomec (TV film)

2002

Na psí knížku (TV film)

2001

Manželka Ronalda Sheldona (TV film)

1999

Paní Piperová zasahuje (TV film)

 

Velký případ (TV film)

1997

Rumplcimprcampr (TV film)

 

Travis (TV film)

Reklama

Reklama

1995

Generálka Jeho Veličenstva (TV film)

1993

Hora jménem Andělská (TV film)

 

Kryštof a Kristina (TV film)

1992

Dáma ví, kdy přijít (TV film)

 

Královský život otroka (TV film)

 

Osvětová přednáška v Suché Vrbici (TV film)

 

Růžový květ (TV film)

1991

Oko za oko (TV film)

 

Společenská hra (TV film)

 

Tedaldo a Elisa (TV film)

 

Ten lokaj (TV film)

1990

Jasnovidcem proti své vůli (TV film)

 

Radostný život posmrtný (TV film)

 

Vlci (TV film)

1989

Chtěla bych ten strom (TV film)

 

Morové povětří (TV film)

 

Romance o vodníkovi (TV film)

 

Sedm bílých plášťů (TV film)

 

Trezor (TV film)

 

Zkouška kvality (TV film)

1988

Hodinář (TV film)

 

Polní mše (TV film)

 

Poslední léto (TV film)

 

Slepá je noc (TV film)

 

Svědek času (TV film)

 

Óda na radost (TV film)

1987

Má vlast (TV film)

 

Nepolepšitelný starý muž (TV film)

 

O čem sní mladé dívky (TV film)

 

Pohled z hlubin (TV film)

 

Poklesky zralých mužů (TV film)

 

Poslední výslech (TV film)

 

Talismany (TV film)

 

Třináctý předseda (TV film)

 

Zaslepení (TV film)

 

Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo (TV film)

1986

Bianka Braselli - dáma s dvěma hlavami (TV film)

 

Dům na stará kolena (TV film)

 

Hazard (TV film)

 

Hlava plná slunce (TV film)

 

Kněžna Libuše (TV film)

 

Kus života (TV film)

 

Návštěvní hodiny (TV film)

 

Oni věděli, co je láska (TV film)

 

Padalo listí, padala jablíčka (TV film)

 

Preceptor (TV film)

 

Vysoká hra (TV film)

 

Zikmund řečený Šelma ryšavá (TV film)

1985

A co dál, Silvestře? (TV film)

 

Kdo zachrání kovboje (TV film)

 

Lucie a Marta (TV film)

 

Mlčení Marie Zvoníkové (TV film)

 

Panská 8 (TV film)

 

Políčko (TV film)

 

Případ Jaruška (TV film)

 

Růžový Hubert (TV film)

1984

Balada z Karlína (TV film)

 

Dlouhý čas naděje (TV film)

 

Imilla (TV film)

 

Jak se rozloučit s Odettkou (TV film)

 

Nejdelší návrat (TV film)

 

Pod maskou (TV film)

 

Převozník (TV film)

1983

Cizí lidé (TV film)

 

Duch soudce Pauknera (TV film)

 

Johnny si vzal pušku (TV film)

 

Karakter (TV film)

 

Krásná vyhlídka aneb Bellevue (TV film)

 

Lešanské jesličky (TV film)

 

Olej do ohně (TV film)

 

Smrt krále Václava IV. (TV film)

 

Tisíc mil pro tatřičku (TV film)

 

Vzpurní svědkové (TV film)

1982

A zlehka zazvoní (TV film)

 

O neopětované lásce (TV film)

 

Obyčejná historie (TV film)

 

Ples na rozloučenou (TV film)

 

Plášť Marie Terezie (TV film)

 

Čertovy kameny (TV film)

1981

Důkaz (TV film)

 

Klíč k domovu (TV film)

 

Macbeth (TV film)

 

Medailónek (TV film)

 

Na ostrově (TV film)

 

Načasovaná smrt (TV film)

 

Odstřel (TV film)

 

Otýliina záhada (TV film)

 

Ubohý pan Kufalt (TV film)

 

Začít znovu (TV film)

1980

Anna proletářka (TV film)

 

Dopis psaný španělsky (TV film)

 

Havárie (TV film)

 

Italské jaro (TV film)

 

Nezralé maliny (TV film)

 

Panenka (TV film)

 

Pohoří královny Maud (TV film)

 

Sedm Spartakových dní (TV film)

 

Světlo z temnot (TV film)

1979

Akce Rys (TV film)

 

Poslední koncert (TV film)

1978

Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (TV film)

 

Lakomec (TV film)

 

Medaile za všední dny (TV film)

 

Přitažlivost země (TV film)

1977

Historie jedné lásky (TV film)

 

Já zůstanu věrný (TV film)

 

Kremelský orloj (TV film)

 

Nikola Šuhaj loupežník (TV film)

 

Pan Kobkán vdává dceru (TV film)

 

Poslední zkouška (TV film)

 

Prokop Diviš (TV film)

 

Putování Tadeáše Farky (TV film)

 

Příběh posvátného jezera (TV film)

 

Smuteční hudba za padlé hrdiny (TV film)

 

Třináctá legenda (TV film)

 

Vlak má zpoždění (TV film)

 

Vykřičník za Kateřinu (TV film)

1976

Hlavou proti zdi (TV film)

 

Posel dobrých zpráv (TV film)

 

Strom vědění dobrého (TV film)

 

Stáří devatenáct (TV film)

 

Střílej oběma rukama (TV film)

 

Tady bude město (TV film)

 

Vedlejší cesta (TV film)

 

Člověk odjinud (TV film)

1975

Fata morgana (TV film)

 

Iba láska (TV film)

 

Když Praha povstala (TV film)

 

První žena království (TV film)

 

Spodní proud (TV film)

 

Vlčí halíř (TV film)

1974

Břetislav a Jitka (TV film)

 

Dům Doni Bernardy (TV film)

 

Klient (TV film)

 

Od rána do rána (TV film)

 

Ohnivý máj (TV film)

 

Rudá záře nad Kladnem (TV film)

 

Sám proti městu (TV film)

 

Vejce pro maršála (TV film)

 

Černá horečka (TV film)

1973

Adam a Gabriel (TV film)

 

Až jednou v Barceloně (TV film)

 

Kdo je vinen? (TV film)

 

Klobouk plný deště (TV film)

 

Krásná paní ševcová (TV film)

 

Lesní panna (TV film)

 

Obhájce (TV film)

 

Okno ještě svítí (TV film)

 

Poslední dopis (TV film)

 

Rafan (TV film)

 

Sen noci svatojánské (TV film)

 

Taková letní noc (TV film)

 

Ze života hmyzu (TV film)

 

Země zlatých plodů (TV film)

 

Černé na bílém (TV film)

1972

Chlap pravdu unese (TV film)

 

Co dělat (TV film)

 

Don Juan (TV film)

 

Hříšníci (TV film)

 

Jak to bylo v Únoru? (TV film)

 

Jako padlý sníh (TV film)

 

Krysy (TV film)

 

Noční jízda (TV film)

 

Pohár za první poločas (TV film)

 

Román lásky a cti (TV film)

 

Svatý Michal (TV film)

 

Tele se vlka nebojí (TV film)

 

Štěstí (TV film)

1971

Bitva (TV film)

 

Cyrano z Bergeracu (TV film)

 

Deska z tantalu (TV film)

 

Dlouhý podzimní den (TV film)

 

Hypnotizér (TV film)

 

Konfrontace (TV film)

 

Maryša (TV film)

 

Romeo a Julie na konci listopadu (TV film)

 

Varšavská melodie (TV film)

 

Včera a dnes (TV film)

1970

Bigbeatová svatba (TV film)

 

Hrabě Drakula (TV film)

 

Julián odpadlík (TV film)

 

Kouzelný dům (TV film)

 

Král Hamlet (TV film)

 

Manon Lescaut (TV film)

 

Pan Gaston (TV film)

 

Čekárna (TV film)

 

Ďábelské líbánky

1969

Aksál (TV film)

 

Bellevue (TV film)

 

Poslední páska (TV film)

 

Velká orgie (TV film)

1968

Bílé noci (TV film)

 

Motýl a smrt (TV film)

 

Na kom se dá dříví štípat (TV film)

 

Ohnice (TV film)

 

Černé světlo (TV film)

1967

Dino (TV film)

 

Krutost (TV film)

 

Lucerna (TV film)

 

Láska jako trám (TV film)

 

Raději potmě (TV film)

 

Studie jednoho strachu (TV film)

 

Těžká srdeční komplikace (TV film)

 

Věrný robot (TV film)

 

Zlatý kočár (TV film)

1966

Doktor a běsi (TV film)

 

Matka (TV film)

 

Ministerstvo strachu (TV film)

 

Nevinná (TV film)

 

Sammy (TV film)

 

Spravedlnosti se meze nekladou (TV film)

1965

Hra o životě a smrti (TV film)

 

Konečná stanice (TV film)

 

Kůň se zlatou hvězdou na čele (TV film)

 

Lysistrata (TV film)

 

Malér (TV film)

 

Nepřátelé (TV film)

 

Neviditelný (TV film)

 

Noc na Karlštejně (TV film)

 

Pařížanka (TV film)

 

Samota (TV film)

 

Strach (TV film)

 

Voják Tanaka (TV film)

 

Zlá minuta (TV film)

1964

Cestička padajícího listí (TV film)

 

Kluk (TV film)

 

Nebezpečný člověk (TV film)

 

Nápadníci trůnu (TV film)

 

Příběh dušičkový

 

Tři chlapi po roce (TV film)

 

Velká spravedlnost (TV film)

 

Vražda potřebuje reklamu (TV film)

 

Šach mat (TV film)

1963

Dirigent (TV film)

 

Domácí víno (TV film)

 

Děti slunce (TV film)

 

Favorit (TV film)

 

Krásná Galathea (TV film)

 

Milenci z Avignonu (TV film)

 

Odyssea (TV film)

 

Vládní úkol č. 91 (TV film)

 

Zahrada královnina (TV film)

1962

Jejich den (TV film)

 

Kuře (TV film)

 

Modrý den (TV film)

 

Patetická (TV film)

 

Pozdní láska (TV film)

 

Rozmar (TV film)

 

Slitování, Světlano! (TV film)

 

Soud (TV film)

 

Tchoř (TV film)

1961

Fuente Ovejuna (TV film)

 

Můj přítel Gaj (TV film)

 

Půlnoc s hrdinou

 

Ten, který viděl smrt (TV film)

1960

Horké dny (TV film)

 

Občan Brych (TV film)

 

Půlnoční host (TV film)

 

Talenty a ctitelé (TV film)

 

Uragan D (TV film)

1959

Jarní hromobití (TV film)

 

Mordová rokle (TV film)

 

Nedohledné dálky (TV film)

 

V hodině dvanácté (TV film)

1958

Jak princezna hádala až prohádala (TV film)

 

O dvou tkalcích (TV film)

 

Píseň o Čapajevu (TV film)

 

Zvláštní vydání (TV film)

1957

Intermezzo (TV film)

Seriály
2004

Nadměrné maličkosti

 

Stavovské rozdíly (S01E09)

 

Vše pro syna (S01E04)

 

Případ mediálního trpaslíka (S01E03)

 

Podfuk (S01E01)

1997

Arrowsmith

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

1992

Hříchy pro pátera Knoxe

 

Třetí vrchol trojúhelníku (E10)

 

Mezi námi děvčaty (E09)

 

Podzimní romance (E08)

  více epizod (7)
1984

Na dosah ruky

1982

Sůl země

1980

Dnes v jednom domě

 

Domov jménem Praha (E09)

 

Obtíže sicilské obrany (E08)

 

Chybujícím neodpouštěti (E07)

  více epizod (6)
 

Čas zakladatelů

 

Předvoj nového života (E03)

 

Hořký ústup (E02)

 

Příliv naděje (E01)

1976

Muž na radnici

 

Setkání (E11)

 

Rozchod (E10)

 

Křížové tažení (E09)

  více epizod (8)
1975

Nejmladší z rodu Hamrů

 

Setkání (E11)

 

Tíha (E10)

 

Rozchod (E09)

  více epizod (8)
1970

Lidé na křižovatce

1968

Sňatky z rozumu

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 3 (E03)

  více epizod (2)
1966

Eliška a její rod

 

Staročeši proti Mladočechům (E09)

 

Živelní pohroma (E08)

 

Utopenec (E07)

  více epizod (6)
1962

Tři chlapi v chalupě

Dokumentární
1967

Černá hodinka (seriál)

 

Černá hodinka s Ladislavem Peškem (TV film)

 

Černá hodinka s Leopoldou Dostalovou (TV film)

1965

Podivuhodný kouzelník

Pořady
1993

Martin Růžek

1965

Zveme vás do divadla

1961

Herci a písničky

Divadelní záznam
1989

Přízraky

 

Racajda

1987

Prodaná nevěsta

1985

Šašek a královna

1981

Na Candida

1980

Poslední prázdniny

1979

Zadržitelný vzestup Arthura Uie

1969

Brouk v hlavě

1967

Dům doni Bernardy

1962

Benátská vdovička

1960

Balada z hadrů

 

Těžká Barbora

Krátkometrážní
1998

Hřích faráře Ondřeje (TV film)

 

Přehmat (TV film)

 

Skříň (TV film)

1977

Jablko a jeho strom (TV film)

1969

Mlčení moře (TV film)

1967

Opera o komínku nakřivo postaveném (TV film)

 

Tonka Šibenice (TV film)

1963

Polapená nevěra (TV film)

1958

Chlapec a pes (TV film)

1956

Hotel Pokrok (studentský film)

1955

Direktiva (studentský film)

Herec

Dokumentární
2007

Vladimír Körner (TV film)

1998

Štěstí pana kameramana (TV film)

Host

Pořady
1997

Úsměvy

Ovládací panel

Fanklub

(5)

Reklama

Reklama