Reklama

Reklama

Rjúhei Kitamura

Rjúhei Kitamura

nar. 30.05.1969 (52 let)
Ósaka, Japonsko

Biografie (1)

Ryuhei Kitamura se narodil 30.5. roku 1969 v Osace. Vystudoval University Of Visual Arts v Sydney, Austrálii. Graduoval v 19 letech filmem EXIT. Poté se vrátil do Japonska založil vlastní filmovou společnost Napalm Films. Název odpovídá nátuře Kitamury, jeho ohnivý temperament a nezdolné úsilí mu vždy přineslo dříve či později realizaci vytoužených filmů.Počátky byly samozřejmě skromné. Nízkorozpočtové snímky jako HEAT AFTER DARK z roku 1996 nebo DOWN TO HELL z… (více)

Zajímavosti (5)

Godzilla: Final Wars (2004)

  • Také herecké obsazení některých postav pojal Kitamura jako poctu (nejen) „Showa“ éře Godzilly a sci-fi filmům společnosti Toho obecně. Například Kumi Mizuno hrála před natočením Godzilla: Final Wars v šesti různých filmech z kaiju univerza Toho (nejznámější je asi její role v Godzilla - Útok z neznáma, 1965); Akira Takarada v sedmi (mimo jiné také v jedné z hlavních rolí v původním Gojirovi, 1954); naprostým rekordmanem je pak Kenji Sahara, který se v menších či větších rolích objevil celkem v neuvěřitelných 22 různých „kaiju“ filmech (třináct z nich byly příběhy Godzilly, což ze Sahary dělá herce, který si zahrál ve více pokračováních Godzilly, než kdokoliv jiný). (Israha)

Godzilla: Final Wars (2004)

  • Mimozemšťané z planety X se poprvé objevili ve filmu Godzilla - Útok z neznáma (1965), bitevní loď Gotengo je známá z filmu Atragon (1963) a fiktivní asteroid Gorath nese stejný název jako zbloudilé vesmírné těleso, ohrožující Zemi ve stejnojmenném filmu z roku 1962. Také tímto složil Rjúhei Kitamura poctu filmům společnosti Toho z éry „Showa“. (Israha)

Godzilla: Final Wars (2004)

  • Kitamura přiznal, že styl, ve kterém film natočil, má být něco jako pocta původní sérii filmů s Godzillou, známé pod označením „Showa“(1954–1975). Novější filmy ho podle jeho slov zdaleka tolik nebavily, což mimo jiné naznačuje i ansámbl monster. Kromě Zilly a nově vytvořeného Kaisera Ghidoraha jsou všechna ostatní monstra novými verzemi těch, která se objevovala právě v sérii „Showa“. (Israha)

Galerie (2)

Reklama

Režisér

Scenárista

Filmy
2017

Downrange

Producent

Filmy
2017

Downrange

Herec

Filmy
2004

Godzilla: Final Wars

2002

Jam Films

1997

Down to Hell

Dokumentární
1998

Jônetsu tairiku (TV seriál)

Host

Pořady
2002

Eigo de shabera-night

Ovládací panel

Fanklub

(10)

Reklama

Reklama