foto

Pavlína Pořízková

  • nar. 9.4.1965 (53 let)
    Prostějov, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Rodačka z Prostějova Pavlína Pořízková emigrovala se svými rodiči v 80. letech do Švédska, kde po rozvodu rodičů žila ve velké chudobě. Její kamarádka využila toho že je Pavlína pohledná a poslala její fotografie do modelingové agentury. To se jí stalo osudným neboť díky ním dostala nabídku v Paříži.

V 90.letech se Pavlína odstěhovala do USA kde měly její fotografie ještě větší úspěch. Objevila se například na titulní straně časopisu Sports Illustrated nebo na obálce časopisu Playboy. V roce 1992 ji dokonce časopis Harper´s Bazaar zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa.

Její postava a tvář oslovily také několik filmových tvůrců a zahrála si v nemálo známých filmech. Po boku Thomase Janea a Aarona Eckharta hrála sexy vražedkyni Dallas ve filmu THURSDAY (1998), nebo jako Millie na scéně s Johnnym Deppem v Kusturicově ARIZONA DREAM (1993). Vystupovala i v několika televizních pořadech, z nichž největší úspěch zaznamenala jako porotkyně v America´s Next Top Model.

Pavlína napsala autobiografický román Léto modelky a žije v Millbrooku v New Yorku se zpěvákem Ricem Ocaskem, s nímž má dva syny.

Gatz

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2001 Roomates

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace