foto

Sarah Snook

  • nar. 1.1.1987 (31 let)
    Adelaide, South Australia, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Australská divadelní, televizní a filmová herečka Sarah Snook se narodila 1. ledna 1987 v hlavním a zároveň nejlidnatějším městě Jižní Austrálie, Adelaide, jako nejmladší ze tří dcer. Nejprve navštěvovala základní školu St John's Grammar School v Belair, poté pokračovala ve vzdělání získáním stipendia na prestižní Scotch College v  Mitchamu. V roce 2005 se přestěhovala do Sydney a začala studovat Národní institut divadelního umění (NIDA).

Rozvedení rodiče ji nemohli v průběhu studia finančně plně zajistit a tak byla Sarah nucena po večerech a o víkendech pracovat, mimo jiné např. jako víla na akcích pro děti. Během studií na NIDA rovněž vystupovala v divadelních inscenacích Macbeth a Gallipoli a od své promoce si zahrála ještě Cordelii v představení Král Lear, kterou uváděla Státní divadelní společnost Jižní Austrálie v roce 2009.

Z její filmografie můžeme zmínit ne příliš úspěšné drama z roku 2011 Šípková Růženka, o rok později si zahrála v romantické komedii Not Suitable for Children (za ztvárnění Stevie získala ocenění AACTA a FCCA)  a objevila se také v katastrofickém snímku o konci světa These Final Hours. Velká příležitost přišla hned v následujícím roce v podobě role „svobodné matky" ve filmu Predestination, již Sarah beze zbytku využila a bravurním způsobem ztvárnila svou fatální dvojroli. Sám Ethan Hawke popsal její výkon v tomto filmu jako fantastický. Dalším krůčkem do velkého filmového světa byla role Gertrude v dramatu The Dressmaker po boku Kate Winslet a Judy Davis. V témže roce si připsala na své filmové konto účast v úspěšném životopisném filmu Steve Jobs.

Partnerem talentované herečky je již několik let Angus MacDonald. Pár spolu žije v Melbourne, kde Angus pracuje coby univerzitní manažer a hudebník. Sarah o něm řekla: „Je pro mě pevnou kotvou a připomínkou toho, co je realita a co je v životě důležité."

Padme_Anakin

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace