foto

Daisy Donovan

  • nar. 11.7.1975 (45 let)
    New York City, New York, USA

Biografie

Anglická televizní moderátorka, herečka a spisovatelka se narodila 11. července 1975 v New Yorku ve Spojených státech módnímu fotografovi a televiznímu režisérovi Terenci Donovanovi a jeho druhé ženě Dianě, důvěrné přítelkyni princezny z Walesu a šéfce English National Ballet School. Jejím bratrem je jeden ze spoluautorů slavné videohry RockStar Games, Terry Donovan, je nevlastní sestrou hráče na klávesové nástroje britské hudební skupiny Big Audio Dynamite Dana Donovana a bývalou švagrovou anglické herečky a zpěvačky Patsy Kensit.

Dostalo se jí poměrně privilegovaného vzdělání v St. Paul's Girls School, pak pokračovala studiem literatury na univerzitě v Cambridgi, usoudila však, že to nebyla nejlepší volba a začala se věnovat studiu anglického jazyka na univerzitě v Edinburghu. Zde se stala členkou Edinburgh University Drama Society a následovalo studium na Londýnské akademii múzických a dramatických umění.

Začala jako recepční televizní produkční společnosti Talkback Thames a štěstí se na ni usmálo, když Channel 4 hledal protihráčku Iaina Lee do své tehdy velmi populární THE 11 O'CLOCK SHOW, která nastartovala mimo jiné také kariéru Rickyho Gervaisa, Charlie Brookera nebo Sachi Baron Cohena a jeho rappera Aliho G. V té době byla Daisy velmi populární, národ prostě miloval její nevinně vyhlížející slušnou dívku z dobré rodiny, která uměla politickým veličinám položit otázky s erotickým podtextem tak, aby odpovídající nic netušil, ale publikum ano.

THE 11 O'CLOCK SHOW udělala z Daisy „low grade celebrity", jak dnes ona sama s úsměvem vzpomíná. Byla nominována na British Comedy Award jako "Best Female Comedy Newcomer" a mohla si dovolit vlastní program – napsala a produkovala dokumentární seriál DAISY DAISY, v němž mapovala různé společenské úchylky. Následovalo pozvání od Courney Cox-Arquette, Monicy z populárního seriálu PŘÁTELÉ („Ona opravdu i ve skutečnosti byla jako Monica!"), aby vytvořila podobný seriál i pro Spojené Státy a tak vznikla série DAISY DOES AMERICA. Nebyla to však jízdenka do Hollywoodu, jak se očekávalo. Daisyin černý humor se v Americe setkal s poměrně chladným přijetím a ona se raději vrátila zpět do Anglie k psaní a příležitostnému hraní. „Je těžké, když něčemu věnujete veškeré své síly a výsledky se prostě nedostaví.

"Nakonec jsem byla šťastnější, že jsem se mohla jen tak poflakovat a sem tam se věnovat psaní. Televize mě najednou nějak nelákala. Můžu se vám zdát líná, ale v téhle branži musíte být stále ve střehu – dostanu tu práci? Kdo další se o to ještě uchází? Těžko se to vysvětluje, ale já už opravdu netoužila po ničem jiném než být matkou a příležitostnou moderátorkou."

Po roce 2007 se Daisy objevila ve své u nás patrně nejznámější roli Marthy ve vynikající britské černé komedii HORŠÍ NEŽ SMRT, dále jsme ji mohli zaznamenat v roli Cornelie Robson v poirotovské SMRTI NA NILU nebo v populárním sitcomu MOJE RODINA. Menší roli hrála také ve filmu DIVOŠKA, kde se podílela i na finální úpravě původního scénáře. Naposledy se jako herečka zatím objevila v jedné z vedlejších rolí v černé komedii svého manžela Dana Mazera I GIVE IT A YEAR.

V současné době se věnuje v televizi dalšímu dokumentárnímu projektu THE GREATEST SHOW ON EARTH, mapujícímu různé druhy zábavných show ve světových televizích. „Jednou mi kolegové poslali fotografie ze somálské zábavné show, kde hlavní cenou byly střelné zbraně. To ve mně zanechalo hluboký dojem, uvědomila jsem si, že by bylo úžasné zmapovat jednotlivé národy prostřednictvím televizní zábavy. Televize je okno do duše národa ...", věří Donovan.

Svého manžela, producenta a spolupracovníka Sachi Baron Cohena, Dana Mazera poznala ještě během svého účinkování v THE 11 O'CLOCK SHOW a v roce 2005 se za něj v Maroku provdala. Pár žije v západním Londýně, mají dvě dcery Maisy a Mini Ivy.

helianto

Herecká filmografie

Filmy

2013 Dávám tomu rok
2008 Divoška
2007 Horší než smrt
The Grey Man (TV film)
The Waiting Room
2005 Angell's Hell (TV film)
2004 Milióny
2003 Druhá přirozenost (TV film)
1999 Tajemná paní Pollifaxová (TV film)
1998 Parting Shots
Still Crazy - Pořád naplno
1997 Spice World

TV seriály

2004 Hercule Poirot (TV seriál)
Smrt na Nilu (S09E03)
2003 Coming Up (TV seriál)
2000 Moje rodina (TV seriál)
Mnoho povyku pro Bena (S01E08)
Telecí období (S01E07)
Smrt nechodí po horách (S01E06)
další epizody (7)
1998 The 11 O'Clock Show (TV seriál)

Dokumentární

2002 Timeshift (TV seriál)

Host

TV pořady

2013 Greatest Shows on Earth, The (TV pořad)
2008 Zhubni, nebo přiber! (TV pořad)
2005 Muhan dojeon (TV pořad)
2002 Does Doug Know? (TV pořad)
RI:SE (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky