foto

Janusz Kamiński

  • nar. 27.6.1959 (59 let)
    Ziębice, Województwo dolnośląskie, Polsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Janusz Zygmunt Kaminski se narodil 27. června 1959 V Ziembice v Polsku. Jeho práce za kamerou začala spíše na neznámých filmech jako Divoký svět a Na hranici smrti.

Zlom přišel v roce 1993, kdy se spojil se Stevenem Spielbergem na filmu Schindlerův seznam. Jeho černobílá kamera dodala filmu velice realistický, dokumentární dojem a dokonce mu vynesla prvního Oscara. Od té doby pracuje se Spielbergem na všech jeho filmech.

Jeho práci mohli diváci vidět např. ve filmech Jerry Maguire, Machři, Malí obři nebo Co si ušít do výbavy. Další úspěch následoval v roce 1998 a to opět se snímkem Stevena Spielberga - Zachraňte vojína Ryana. Většinu filmu natočil na ruční kameru a obdržel svého druhého Oscara.

V roce 2000 si Kaminski vyzkoušel, jaké to je usednout na režisérské křeslo a to filmem Ďábel přichází. Tento snímek byl však spíše průměrný a tudíž mu moc slávy nepřinesl. Po tomto neúspěchu se Kaminski opět vrátil za kameru a ve spojení se S. Spielbergem natačí další a další filmy. Jeho další práci bychom měly brzy vidět v nejnovějším pokračování Indiana Jonese.

Michal "Chrustyn" Slačík

Režijní filmografie

Filmy

2013 Making a Scene
2007 Hania
2000 Ďábel přichází

TV seriály

2014 The Divide - Zlom (TV seriál)
2010 Událost (TV seriál)

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(872)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace