foto

Barkhad Abdirahman

Biografie

Barkhad Abdirahman je somálsko-americký herec, který se narodil 10. dubna 1985 v Mogadišo v jižním Somálsku. Barkhad vyrůstal v Jemenu a v roce 1999, ve svých čtrnácti letech, se s rodinou přestěhovali do Minneapolis v USA. Studoval magisterské studium na Minnesota State University Moorhead.

Před vstupem do filmové branže Barkhad vystřídal několik zaměstnání. Pracoval jako řidič a později podnikal se svým bratrem Guledem v oblasti telekomunikací a taktéž si vyzkoušel práci DJ v Minnesotě. Svůj filmový debut si odbyl ve filmu Kapitán Philips v roce 2013, kde, po boku Toma Hankse ztvárnil roli somálského piráta, který se snaží ukrást loď kapitána Philipse (Tom Hanks). Za ztvárnění této role obdržel mnoho nominací na filmová ocenění, včetně nominace na Oskara za nejlepšího herce ve vedlejší roli a nominaci na Zlatý glóbus za totéž. Za stejnou roli byl taktéž nominován na cenu BAFTA (cena Britské akademie filmového a televizního umění ), kterou dokonce později vyhrál jako nejlepší herec ve vedlejší roli.

Na počátku roku 2014 prohlásil, že se plánuje přestěhoval do Los Angeles a začal pracovat na režii filmu Ciyaalka Xaafada.

David "Dave_ff" Kučera

Herecká filmografie

Filmy

2017 Watu wote
2016 A Stray
2013 Kapitán Phillips

TV seriály

2014 Fargo (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace