foto

Andrej Hryc

  • nar. 30.11.1949 (69 let)
    Bratislava, Slovensko, Československo

Biografie

Narodil se roku 1949 v Bratislavě, kde vystudoval VŠMU. Jako divadelní herec působil ve Státním divadle v Košicích, na Nové scéně v Bratislavě (kde byl jistou dobu i generálním ředitelem) či jako hostující herec na volné noze v jiných divadlech. Věnoval se též politice, založil rádio Twist, v němž také působil jako jeho ředitel.

Za své herecké kariéry si zahrál ve více než 50 filmech (Pehavý Max a strašidlá, Kamarád do deště I., II., Na krásnom modrom Dunaji, Rivers of Babylon), v mnoha televizních programech a inscenacích, seriálech (Alžbětin dvůr, Frankensteinova teta, Černí baroni), pravidelně účinkoval ve Slovenském rozhlase, je výraznou postavou slovenského dabingu. Podílel se na koprodukci česko-slovenské inscenace muzikálu Hamlet v Praze i v Bratislavě. V současnosti účinkuje jako muzikálový herec v divadle Nová scéna v Bratislavě a v pražském Hudebním divadle v Karlíně.

Jako ředitel rádia Twist byl organizátorem mnoha veřejných aktivit ve prospěch dětských domů, dobročinných organizací, např. Červeného kříže, Ligy proti rakovině, nadace Úsmev ako dar, nadace Twist kontra AIDS. Jako honorární konzul Seychelské republiky ve Slovenské republice je vedoucím jejího zastupitelského úřadu v Bratislavě.

Zdroj: presskit k filmu Bathory

Herecká filmografie

Filmy

2018 Dukátová skála
Kouzelník Žito (TV film)
2017 Čára
2016 VGBND (studentský film)
2014 Hodinový manžel
2013 Colette
Příběh kmotra
2012 Filmoviedky: Náhradná matka (TV film)
2011 Bastardi 2
Vůně kávy (TV film)
2010 Habermannův mlýn
Jseš mrtvej, tak nebreč (TV film)
2009 Mein Kampf
T.M.A.
Tango s komármi
2008 Bathory
Na vlky železa (TV film)
2003 Kobova garáž (TV film)
2002 Útěk do Budína
2001 Koncert pre Jara Filipa (koncert)
Vzpoura (TV film)
1999 Šest statečných
1998 Rivers of Babylon
1996 Pasáž
1994 Na krásnom modrom Dunaji
Vášnivý polibek
1993 Císařovy nové šaty
Prípad na vidieku
1992 Janko Gondášik (TV film)
Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu
Most (TV film)
Romulus Veľký (TV film)
1991 Jediná (TV film)
Lorenzaccio (TV film)
Zloději
Čerti nespia (TV film)
1990 Augiášov chliev (TV film)
Fuente ovejuna (TV film)
Piata pečať (TV film)
Sila lásky (TV film)
Svědek umírajícího času
V rannej hmle
Vianočná spomienka (TV film)
Vtáčia princezná (TV film)
Čierny princ (TV film)
1989 Dynamit
Kamene (TV film)
Mediteránske rozprávky (TV film)
Profesor Raat (TV film)
Reverend (TV film)
Sedím na konári a je mi dobre
Vrana vrane (TV film)
Zlatňanka (TV film)
1988 Akcia D (TV film)
Evžen Oněgin (TV film)
Húkanie sovy (TV film)
Kamarád do deště
Kus jazyka (TV film)
Křivda (TV film)
Medzi nebom a zemou (TV film)
Mesto Anatol (TV film)
Muži s plnou mocou (TV film)
Rátanie havranov (TV film)
Samo, kupec a kráľ (TV film)
Solúnski bratia (TV film)
Tokamak (TV film)
Vaša vec, pán komisár (TV film)
Čierne diery (TV film)
Štek
Žaba (TV film)
1987 Ako som nedostal Nobelovu cenu (TV film)
Koník z ebenu (TV film)
Pehavý Max a strašidlá
Počítač (TV film)
Rozprávienka vtáča zlaté (TV film)
Tá tajovská voda mútna (TV film)
Vizitka (TV film)
1986 Cena odvahy
Chlapec do náručia (TV film)
Chýbajúci článok (TV film)
Moliére (TV film)
Pomsta Titanicu (TV film)
Príživník (TV film)
Přezůvky štěstí
Riaditeľ (TV film)
Uloupené dětství (TV film)
Utíkejme, už jde!
Čarbák (TV film)
1985 Akcia Skippy (TV film)
Deti (TV film)
Dutý kameň (TV film)
Jeseň vyšetrujúceho sudcu (TV film)
Malý Muk (TV film)
Marka Nalezenka (TV film)
Medulienka (TV film)
Ozveny (TV film)
Prípad Archieho Mixa (TV film)
Přitažlivost výšky (TV film)
Raskil a Sida (TV film)
Tu musíš žiť (TV film)
Veľká náruč (TV film)
Vivat academia (TV film)
Zapomeňte na Mozarta
1984 Asanov kalym (TV film)
Deti slnka (TV film)
Drevená krava (TV film)
Navráťte sa k otcom svojim (TV film)
Pesničky do každého počasia - Vstupujte po jednom! (TV film)
Sladké starosti
Umenie komédie (TV film)
Vzbúrené mesto (TV film)
Čertove volky (TV film)
Škrupiniačik (TV film)
1983 Celý svet nad hlavou (TV film)
Chrobák v hlave (TV film)
Dvojaký život doktora Šela (TV film)
Malvína z Bretónska (TV film)
Mefisto a Faust v Paríži (TV film)
Nehovor mi starký (TV film)
Spevák (TV film)
Starosta (TV film)
Stopárka (TV film)
Svadba bude (TV film)
Učiteľka (TV film)
Záchranná akcia (TV film)
1982 Cukor (TV film)
Maťo a princezná Uliana (TV film)
Pražská terčovnica (TV film)
Vlci (TV film)
Živý sen (TV film)
1981 Mojmír II. (TV film)
1980 Děti zítřků
Hlava druhých (TV film)
Hodiny
Janek (TV film)
Macbeth (divadelní záznam)
Posledný súd Michelangela Buonarrotiho (TV film)
Prelom (TV film)
Princezná s jedným krídlom a jednou plutvou (TV film)
Príbeh na pobreží La Ballena (TV film)
Tridsať zámkov na Loire (TV film)
Triptych o láske (TV film)
1979 Hotový konflikt krvi (TV film)
Platiť sa nebude (TV film)
Pochábeľ (TV film)
Ráno pod mesiacom (TV film)
Satanov chrám (TV film)
Vynes na horu svoj hrob (TV film)
Víno z Jerezu (TV film)
1978 Deti (TV film)
Dve hodiny večnosti (TV film)
Elektra (TV film)
Poštársky príbeh (TV film)
Príbeľská vzbura Janka Kráľa (TV film)
Pustý dvor
Rodinný dom (TV film)
Strašidlo (TV film)
Višňový sad (TV film)
Vydierač z poblúznenia (TV film)
Zbojníci (TV film)
Zbojnícky tanec (TV film)
Žabí ženích (TV film)
1977 Advokátka
Sedem krátkych rokov inžiniera Hagaru (TV film)
1976 Gangster bez mena (TV film)
Hra na manželstvo (TV film)
Keby som mal dievča
1975 O múdrej pekárovej žene (TV film)
Sebechlebskí hudci
1974 Okuliare (TV film)
1972 Inšpekcia (TV film)
Othello (TV film)
Vnuk (TV film)
1971 Konfigurácia (TV film)
1970 Rajský plyn (TV film)
Ring voľný (TV film)
Žiarlivý Extramadurčan (TV film)

TV seriály

2020 Slovania (TV seriál)
2016 Zoo (TV seriál)
2014 Bastardi (TV seriál)
2011 Druhý život (TV seriál)
Zlomok sekundy (TV seriál)
2008 Panelák (TV seriál)
2005 Ulice (TV seriál)
2004 Černí baroni (TV seriál)
Vzácná návštěva (E11)
Ženy a zpěv (E10)
Zabijačka (E09)
další epizody (11)
2003 Útěk do Budína (TV seriál)
Epizoda 4 (E04)
1990 Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál)
Paprsek (S02E08)
1987 Teta (TV seriál)
Svatba (E07)
Automobil (E06)
Lev salónů (E05)
další epizody (7)
1986 Alžbetin dvor (TV seriál)
Kamenné labute (E05)
Do toho, do toho! (TV seriál) - vyp.
1985 Piesočná potvorka (TV seriál)
1984 Povstalecká história (TV seriál)
Na život a na smrť (E07)
Hromy divo bijú (E06)
Augustové dni (E05)
další epizody (6)
Tajomný ostrov (TV seriál)
Vrabce z Tŕnia (TV seriál)
1983 Lekár umierajúceho času (TV seriál)
Theatrum mundis (E04)
Pltník Paľko a vodník Venček (TV seriál)
Tisícročná včela (TV seriál)
1982 Rozprávky pätnástich sestier (TV seriál)
Život bez konca (TV seriál)
1981 Stratená melódia (TV seriál)
Tajomstvo zázračného obrazu (E07)
Čarovná flauta (E06)
Dolapenie (E05)
další epizody (7)
1980 Bakalári (TV seriál)
Svadba bez nevesty (TV seriál)
1978 Výmysly uja elektróna (TV seriál)
1977 Novinárske rozprávky (TV seriál)
Útek zo zlatej krajiny (TV seriál)
1975 Naši synovia (TV seriál)
1972 Nikto nie je doma (TV seriál)

Dokumentární

2010 13. komnata (TV seriál)
13. komnata Ladislava Chudíka (S05E29)
2009 13. komnata (TV seriál)
13. komnata Andyho Hryce (S05E16)
2008 Radosť zo života (TV seriál)
2002 Peter Karvaš (TV film) - vyp.
1992 Trezor (TV seriál) - vyp.
1987 Čo je cukrovka?
1986 Biatlon - vyp.
1979 Agrokomplex '79 - vyp.

Hudební videoklipy

1983 Peter Nagy a skupina Indigo: Profesor Indigo (hudební videoklip)

Host

TV pořady

2014 Spoveď (TV pořad)
2013 Exkluziv! (TV pořad)
Sejdeme se na Cibulce (TV pořad)
2012 Nikdo není dokonalý (TV pořad)
Slnko v sieti 2012 (TV pořad)
2011 Hviezdna dráha Markízy (TV pořad)
2010 Show Jana Krause (TV pořad)
2008 Máte slovo (TV pořad)
2006 Let's Dance (TV pořad)
Niečo za niečo (TV pořad)
2005 Všechnopárty (TV pořad)
2004 Bumerang (TV pořad)
2003 Na streche (TV pořad)
2001 Família (TV pořad)
2000 Krásný ztráty (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)
Kaviareň Slávia (TV pořad)
1989 Podľa zvyku starého (TV pořad)
1986 Pesničky z Repete (TV pořad)
1983 Smejeme sa storočiami (TV pořad)
1981 Divadlo bez opony (TV pořad)
1971 Vtipnejší vyhráva (TV pořad)

Fanoušci tvůrce