foto

Andrej Hryc

  • nar. 30.11.1949 (70 let)
    Bratislava, Slovensko, Československo

Biografie

Narodil se roku 1949 v Bratislavě, kde vystudoval VŠMU. Jako divadelní herec působil ve Státním divadle v Košicích, na Nové scéně v Bratislavě (kde byl jistou dobu i generálním ředitelem) či jako hostující herec na volné noze v jiných divadlech. Věnoval se též politice, založil rádio Twist, v němž také působil jako jeho ředitel.

Za své herecké kariéry si zahrál ve více než 50 filmech (Pehavý Max a strašidlá, Kamarád do deště I., II., Na krásnom modrom Dunaji, Rivers of Babylon), v mnoha televizních programech a inscenacích, seriálech (Alžbětin dvůr, Frankensteinova teta, Černí baroni), pravidelně účinkoval ve Slovenském rozhlase, je výraznou postavou slovenského dabingu. Podílel se na koprodukci česko-slovenské inscenace muzikálu Hamlet v Praze i v Bratislavě. V současnosti účinkuje jako muzikálový herec v divadle Nová scéna v Bratislavě a v pražském Hudebním divadle v Karlíně.

Jako ředitel rádia Twist byl organizátorem mnoha veřejných aktivit ve prospěch dětských domů, dobročinných organizací, např. Červeného kříže, Ligy proti rakovině, nadace Úsmev ako dar, nadace Twist kontra AIDS. Jako honorární konzul Seychelské republiky ve Slovenské republice je vedoucím jejího zastupitelského úřadu v Bratislavě.

Zdroj: presskit k filmu Bathory

Herecká filmografie

Filmy

2018 Dukátová skála
Kouzelník Žito (TV film)
2017 Čára
2016 VGBND (studentský film)
2014 Hodinový manžel
2013 Colette
Příběh kmotra
2012 Filmoviedky: Náhradná matka (TV film)
2011 Bastardi 2
Vůně kávy (TV film)
2010 Habermannův mlýn
Jseš mrtvej, tak nebreč (TV film)
2009 Mein Kampf
T.M.A.
Tango s komármi
2008 Bathory
Na vlky železa (TV film)
2003 Kobova garáž (TV film)
2002 Útěk do Budína
2001 Vzpoura (TV film)
1999 Šest statečných
1998 Rivers of Babylon
1996 Pasáž
1994 Na krásnom modrom Dunaji
Vášnivý polibek
1993 Císařovy nové šaty
Porucha (TV film)
Prípad na vidieku
1992 Janko Gondášik (TV film)
Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu
Most (TV film)
Romulus Veľký (TV film)
1991 Jediná (TV film)
Lorenzaccio (TV film)
Zloději
Čerti nespia (TV film)
1990 Augiášov chliev (TV film)
Fuente ovejuna (TV film)
Piata pečať (TV film)
Sila lásky (TV film)
Svědek umírajícího času
V rannej hmle
Vianočná spomienka (TV film)
Vtáčia princezná (TV film)
Čierny princ (TV film)
1989 Dynamit
Kamene (TV film)
Mediteránske rozprávky (TV film)
Profesor Raat (TV film)
Reverend (TV film)
Sedím na konári a je mi dobre
Vrana vrane (TV film)
Zlatňanka (TV film)
1988 Akcia D (TV film)
Evžen Oněgin (TV film)
Húkanie sovy (TV film)
Kamarád do deště
Kus jazyka (TV film)
Křivda (TV film)
Medzi nebom a zemou (TV film)
Mesto Anatol (TV film)
Muži s plnou mocou (TV film)
Rátanie havranov (TV film)
Samo, kupec a kráľ (TV film)
Solúnski bratia (TV film)
Tokamak (TV film)
Vaša vec, pán komisár (TV film)
Čierne diery (TV film)
Štek
Žaba (TV film)
1987 Ako som nedostal Nobelovu cenu (TV film)
Koník z ebenu (TV film)
Pehavý Max a strašidlá
Počítač (TV film)
Rozprávienka vtáča zlaté (TV film)
Tá tajovská voda mútna (TV film)
Vizitka (TV film)
1986 Cena odvahy
Chlapec do náručia (TV film)
Chýbajúci článok (TV film)
Moliére (TV film)
Pomsta Titanicu (TV film)
Príživník (TV film)
Přezůvky štěstí
Riaditeľ (TV film)
Uloupené dětství (TV film)
Utíkejme, už jde!
Čarbák (TV film)
1985 Akcia Skippy (TV film)
Deti (TV film)
Dutý kameň (TV film)
Jeseň vyšetrujúceho sudcu (TV film)
Malý Muk (TV film)
Marka Nalezenka (TV film)
Medulienka (TV film)
Ozveny (TV film)
Prípad Archieho Mixa (TV film)
Přitažlivost výšky (TV film)
Raskil a Sida (TV film)
Tu musíš žiť (TV film)
Veľká náruč (TV film)
Zapomeňte na Mozarta
1984 Asanov kalym (TV film)
Deti slnka (TV film)
Drevená krava (TV film)
Navráťte sa k otcom svojim (TV film)
Pesničky do každého počasia - Vstupujte po jednom! (TV film)
Sladké starosti
Umenie komédie (TV film)
Vivat academia... (TV film)
Vzbúrené mesto (TV film)
Čudná choroba (TV film)
Škrupiniačik (TV film)
1983 Celý svet nad hlavou (TV film)
Chrobák v hlave (TV film)
Dvojaký život doktora Šela (TV film)
Malvína z Bretónska (TV film)
Mefisto a Faust v Paríži (TV film)
Nehovor mi starký (TV film)
Spevák (TV film)
Starosta (TV film)
Svadba bude (TV film)
Učiteľka (TV film)
Záchranná akcia (TV film)
1982 Cukor (TV film)
Maťo a princezná Uliana (TV film)
Pražská terčovnica (TV film)
Vlci (TV film)
Živý sen (TV film)
1981 Mojmír II. (TV film)
Stretnutie v Tatrách (TV film)
1980 Děti zítřků
Hlava druhých (TV film)
Hodiny
Janek (TV film)
Posledný súd Michelangela Buonarrotiho (TV film)
Prelom (TV film)
Princezná s jedným krídlom a jednou plutvou (TV film)
Príbeh na pobreží La Ballena (TV film)
Triptych o láske (TV film)
1979 Hodiny strachu (TV film)
Hotový konflikt krvi (TV film)
Platiť sa nebude (TV film)
Pochábeľ (TV film)
Ráno pod mesiacom (TV film)
Satanov chrám (TV film)
Sobáš po imeretínsky (TV film)
Tridsať zámkov na Loire (TV film)
Vynes na horu svoj hrob (TV film)
Víno z Jerezu (TV film)
1978 Deti (TV film)
Dve hodiny večnosti (TV film)
Elektra (TV film)
Poštársky príbeh (TV film)
Príbeľská vzbura Janka Kráľa (TV film)
Pustý dvor
Rodinný dom (TV film)
Strašidlo (TV film)
Višňový sad (TV film)
Vydierač z poblúznenia (TV film)
Zbojníci (TV film)
Zbojnícky tanec (TV film)
Žabí ženích (TV film)
1977 Advokátka
Dlhá trať maratónskeho bežca (TV film)
Sedem krátkych rokov inžiniera Hagaru (TV film)
1976 Gangster bez mena (TV film)
Hra na manželstvo (TV film)
Keby som mal dievča
1975 O múdrej pekárovej žene (TV film)
Sebechlebskí hudci
1974 Jeden z nás (TV film)
Okuliare (TV film)
Peniaze alebo život (TV film)
1972 Inšpekcia (TV film)
Othello (TV film)
Vnuk (TV film)
1971 Konfigurácia (TV film)
1970 Rajský plyn (TV film)
Ring voľný (TV film)
Žiarlivý extremadurčan (TV film)

TV seriály

2020 Slovania (TV seriál)
2016 Zoo (TV seriál)
Episode 72 (E72)
Episode 71 (E71)
Episode 70 (E70)
další epizody (69)
2014 Bastardi (TV seriál)
2011 Druhý život (TV seriál)
Zlomok sekundy (TV seriál)
2008 Panelák (TV seriál)
2005 Ulice (TV seriál)
2004 Černí baroni (TV seriál)
Vzácná návštěva (E11)
Ženy a zpěv (E10)
Zabijačka (E09)
další epizody (11)
2003 Útěk do Budína (TV seriál)
Epizoda 4 (E04)
1990 Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál)
Paprsek (S02E08)
1987 Teta (TV seriál)
Svatba (E07)
Automobil (E06)
Lev salónů (E05)
další epizody (7)
1986 Alžbetin dvor (TV seriál)
Kamenné labute (E05)
Do toho, do toho! (TV seriál) - vyp.
1985 Písečná potvůrka (TV seriál)
1984 Povstalecká história (TV seriál)
Na život a na smrť (E07)
Hromy divo bijú (E06)
Augustové dni (E05)
další epizody (6)
Tajomný ostrov (TV seriál)
Vrabce z Tŕnia (TV seriál)
Bakaláři (TV seriál)
Čertove volky (S13E06)
1983 Lekár umierajúceho času (TV seriál)
Theatrum mundis (E04)
Pltník Paľko a vodník Venček (TV seriál)
Tisícročná včela (TV seriál)
V službách zákona (TV seriál)
Bakaláři (TV seriál)
Stopařka (S12E24)
1982 Rozprávky pätnástich sestier (TV seriál)
Život bez konca (TV seriál)
Leto 1917 (E05)
Leto 1914 (E03)
Leto 1913 (E01)
1981 Stratená melódia (TV seriál)
Tajomstvo zázračného obrazu (E07)
Čarovná flauta (E06)
Dolapenie (E05)
další epizody (7)
1980 Bakalári (TV seriál)
Svadba bez nevesty (TV seriál)
Epizoda 2 (E02)
Epizoda 1 (E01)
1978 Výmysly uja elektróna (TV seriál)
1977 Novinárske rozprávky (TV seriál)
Útek zo zlatej krajiny (TV seriál)
Epizoda 2 (E02)
1975 Naši synovia (TV seriál)
1972 Nikto nie je doma (TV seriál)
Maliari (E03)

Dokumentární

2010 13. komnata (TV seriál)
13. komnata Ladislava Chudíka (S05E29)
2009 13. komnata (TV seriál)
13. komnata Andyho Hryce (S05E16)
2008 Radosť zo života (TV seriál)
2002 Peter Karvaš (TV film) - vyp.
2000 Jaroslav Filip (TV film)
1992 Trezor (TV seriál) - vyp.
1987 Čo je cukrovka?
1986 Biatlon - vyp.
Mládež a stravovanie - vyp.
Pionierska organizácia SZM - vyp.
Stavitelia vzdušných zámkov - vyp.
1984 Jagavá púť Lhoce Šar - vyp.
Niekoľkotisíc krokov - vyp.
Prírodné rezervácie v Československ - vyp.
Súčasný plagát - vyp.
Termálne kúpaliská - vyp.
1981 Prečo - vyp.
Život je náš - vyp.
1980 Kotvenie vstreľovaním - vyp.
Mestá v SSR - vyp.
Mestá v SSR: stredné Slovensko - vyp.
Mestá v SSR: východné Slovensko - vyp.
Mestá v SSR: západné Slovensko - vyp.
Práca vo výške - vyp.
1979 Agrokomplex '79 - vyp.
Kto zvíťazí nabudúce? - vyp.
Opraty v rukách - vyp.

Hudební videoklipy

1983 Peter Nagy a skupina Indigo: Profesor Indigo (hudební videoklip)

Koncert

2001 Koncert pre Jara Filipa (koncert)

Divadelní záznam

1980 Macbeth (divadelní záznam)

Host

TV pořady

2017 Všechno, co mám rád (TV pořad)
2014 Neskoro večer: Talkshow Petra Marcina (TV pořad)
Spoveď (TV pořad)
2013 Exkluziv! (TV pořad)
Sejdeme se na Cibulce (TV pořad)
2012 Nikdo není dokonalý (TV pořad)
Slnko v sieti 2012 (TV pořad)
2011 Hviezdna dráha Markízy (TV pořad)
2010 Show Jana Krause (TV pořad)
2008 Máte slovo (TV pořad)
2006 Let's Dance (TV pořad)
Niečo za niečo (TV pořad)
2005 Všechnopárty (TV pořad)
2004 Bumerang (TV pořad)
2003 Na streche (TV pořad)
2001 Família (TV pořad)
2000 Krásný ztráty (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)
Kaviareň Slávia (TV pořad)
1992 Varím, varíš, varíme (TV pořad)
1989 Podľa zvyku starého (TV pořad)
1988 Revue jedného herca: Nemajte nám to za zlé (TV pořad)
1984 Pesničky z Repete (TV pořad)
Pozvanie do Považskej Bystrice (TV pořad)
1983 Smejeme sa storočiami (TV pořad)
1981 Divadlo bez opony (TV pořad)
1971 Vtipnejší vyhráva (TV pořad)
1969 Kapucíner pána Hopkina (TV pořad)

Scenáristická filmografie

TV pořady

1988 Revue jedného herca: Nemajte nám to za zlé (TV pořad)

Fanoušci tvůrce