Reklama

Reklama

Jacques Deray

Jacques Deray

nar. 19.02.1929
Lyon, Rhône, Rhône-Alpes, Francie

zem. 09.08.2003 (74 let)
Boulogne-Billancourt, Paříž, Île de France, Francie

Biografie (1)

Jacques Deray se narodil v roce 1929 v Lyonu v bohaté průmyslnické rodině jako Jacques Desrayaud. O film se začal zajímat velice záhy. V 19 letech odešel do Paříže, kde začal studovat herectví na škole dramatických umění Reného Simona. O 18 měsíců později získal první menší role jak na jevišti tak na plátně. Uvědomil si nicméně, že k herectví nemá tak velké vlohy, a začala jej lákat režie. V roce 1952 začal pracovat jako asistent režie takových osobností, jako byli… (více)

Zajímavosti (4)

Un homme est mort (1972)

  • Producent Hal B. Wallis požiadal režiséra Jacquesa Deraya, aby zostal v Los Angeles a nakrútil niekoľko ďalších filmov. Rež. sa však rozhodol vrátiť späť do Francúzska, pretože mal problém dorozumievať sa v angličtine. Neskôr uviedol, že je to jedna z vecí, čo ľutuje najviac. (Real Tom Hardy)

Bazén (1969)

  • Ako uvádza Jacques Deray vo svojom životopise, štáb prijal počas natáčania ako hostí dvoch francúzskych plaveckých šampiónov Christine "Kiki" Caron a Alaina Mosconiho, ktorí absolvovali priateľský 100-metrový pretek v bazéne proti hercom. (Arsenal83)

Galerie (15)

Reklama

Režisér

Scenárista

Herec

Účinkující

Reklama

Reklama