foto

Vítězslav Jandák

 • nar. 3.8.1947 (71 let)
  Praha, Československo
 • Sdílet na Twitteru
 • Sdílet na Facebooku

Diskuze k tvůrci (10)

  • 19.4.2016  11:59
  Kakofon
  (hodnocení, komentáře)

  Svatá pravda Jello Biafro! Umění má být vždy apolitické! Kdo se zaplete s politikou, stane se bezcharakterním a zaprodaným hovadem. Bohužel. 

  • 24.7.2015  14:32
  gonga
  (hodnocení, komentáře)

  Herec slabota, politik tragédie. Levičácké prase , rádoby zlý muž socdem a přitom jen buran a hulvát. Podobné hovádko jako jeho někdejší kolega ze strany F.R. Čech.

  • 10.5.2014  13:56
  Jello Biafra
  (hodnocení, komentáře)

  nemám rád ked umelci vstupujú do politiky, vždy sa zdiskreditujú - jak napríklad aj Kocáb

  • 19.7.2013  16:12
  151kbar151
  (hodnocení, komentáře)

  Ty jeho projevy ve Sněmovně nemají chybu.

  • 21.5.2013  10:14
  jooosev
  (hodnocení, komentáře)

  „To herecké umění, ať se na mě pan Jandák zlobí nebo nezlobí, ale vážně není jen o oblíbenosti Popelky. A pokud se to jemu a podobným lidem nelíbí, nemusí tu být. Mohou odejít, odjet. To je ta výhoda, že dneska může kdokoli kamkoli."

  • 21.5.2013  10:07

  Uživatel jooosev smazal svůj příspěvek.

  • 12.2.2013  17:17
  prkalil
  (hodnocení, komentáře)

  Poslanec Jandák a jeho reflex

  JIŘÍ PEŇÁS,  Lidové noviny,  11.2.2013  

  Dozvukem prezidentských voleb je zvýšená potřeba sdělit, jak je komu špatně, či přímo "na blití". Žaludeční nutkání se zdaleka netýkalo jen poražené strany, která svůj stav odvozovala z metod strany vítězné, nýbrž projevilo se i u strany triumfující. Vítězům je totiž "na blití" z toho, že je "na blití" té druhé straně...

  Jedním z těch zvracejících je i - jaký div - populární poslanec Vítězslav Jandák. Před pár dny v rozhovoru pro internetové Parlamentní listy prohlásil, že je mu "na blití z těch umělců proti Zemanovi", a dodal se sobě vlastním vkusem, že "byli jako ordneři". Pan Jandák se sám stal obětí jejich teroristických metod, když mu "komando Karla Schwarzenberga" napsalo na plot domu slovo Zrádce. Poznamenejme, že toto komando muselo být dosti pomatené či mdlého ducha, protože ke cti pana Jandáka nikoho jen trochu soudného nemohlo napadnout, že by pan Jandák kdy patřil k jiné straně než k té nakonec vítězné. Pan Jandák se v onom rozhovoru věnuje též diplomacii. Znalec zahraniční politiky počne komentovat plány ministra zahraničí na obsazení velvyslanectví a zničehonic přijde se suverénním sdělením: "Inu, slyšel jsem takové lehké zděšení na německé straně. Tam měl přijít nějaký pan Tomáš Kafka, což je možná hodný člověk, ale neví o tom Německu vůbec nic. Má přijít z Irska, ale je to kamarád pana Schwarzenberga, a proto má přijít na post velvyslance ve Spolkové republice. Opravdu nevím, jestli je to dobře."

  Zde je nutné přejít do osobní polohy, neboť je tu dotčena čest slušného člověka: Tak abyste věděl, pane Jandáku, Tomáš Kafka byl v letech 1991 až 1995 kulturním atašé v Berlíně, deset let pak vedl Českoněmecký fond budoucnosti, jeho otec Vladimír Kafka byl vynikající germanista, překladatel a osobní přítel Güntera Grasse, jestli jste to jméno někdy slyšel. Sám Tomáš je překladatel z němčiny. Málo českých jmen má v německých kulturních kruzích takový zvuk jako to jeho. V tom Irsku je pátý rok velvyslancem. Jestli někdo "nic neví", pak jste to vy.

  Z vašeho vyjádření pak platí jediné: že je to hodný člověk. Na rozdíl od vás. S vaším sklonem k "blití" to může být také tak, že jde o bezděčnou sebereflexi. Jestli to slovo znáte. Pochybuju.

  • 24.1.2013  12:10
  raininface
  (hodnocení, komentáře)

  Slabý herec. Slabý politik. Fyzicky a duševně na úrovni hrocha.  

  • 25.1.2010  23:08
  blitzer
  (hodnocení, komentáře)

  Kultura podle Jandáka - bigbít není kvalitní umění! http://www.youtube.com/watch?v=f4KaANq4bG8 (0:50)

  • 1.1.2009  16:12
  MegSimpson
  (hodnocení, komentáře)

  Pavle, zapomněl jsi napsat, že Vítězslav Jandák má ještě syna Svatopluka Geprta.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace