foto

Michal Kocourek

  • nar. 3.8.1965 (54 let)
    Praha, Československo

Biografie

Bývalé dětská hvězda a dnes úspěšný manažer a divadelní producent Michal Kocourek hrával odmalička dětské postavy na jevišti Divadla na Vinohradech. Před kameru ho přivedl režisér Václav Hudeček, který mu svěřil úlohu rozmazleného synka v televizní inscenaci TCHÝNĚ. Následovalo několik desítek inscenací, bakalářských povídek nebo filmů jako COŽ TAKHLE DÁT SI ŠPENÁT, INDIÁNI Z VĚTROVA nebo SONÁTA PRO ZRZKU.

Po absolvování hudebně dramatického oboru na Státní konzervatoři v Praze vystupoval tři roky se zájezdovým souborem Čechova prozatímního divadla, ale touha provozovat vlastní stánek ho vedla k založení kočovného černého divadla a později stálé scény v divadélku Albatros. Déle se angažoval v Divadle v Celetné a nakonec otevřel Divadlo v Rytířské ulici, kde vedl soubor All Collours Theatre.

Kromě divadelní činnosti také spoluzaložil agenturu Interconters, která přivezla do České republiky takové hvězdy, jako jsou Tina Turner, Roxette, Sting a mnoho dalších. Ženatý Michal kocourek má tři děti a v současné době je mimo jiné ředitelem a výkonným producentem Divadla Kalich v Jungmannově ulici, z kterého vzešly muzikály jako Hamlet, Tajemství nebo Galileo.

Oldřich "Olík" Klusoň

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2010 Robin Hood: Cesta ke slávě (TV pořad)
Show Jana Krause (TV pořad)
2004 Tenkrát na východě (TV pořad)
1999 Čtveráci (TV pořad)
1987 Třikrát s Wildou (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky