POMO

POMO

Martin Pomothy

okres Praha
profesionální neherec


Instagram: martin.pomothy

7233 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
 • 11.7. v 15:56

  KVIFF talk s Agentama ČSFD Filmmaniak a RUSSELL

  A v posledním rozhovoru jsme se bavili o filmech Hlavní soutěžní sekce Panický záchvat (r. Paweł Maślona), Geula (r. Yossi Madmoni, Boaz Yehonatan Yaacov), Domestik (r. Adam Sedlák), Mizející světlušky (r. Sébastien Pilote), „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“ (r. Radu Jude), Do noci (r. Peter Brunner), Příběh lásky (r. Sonja Prosenc), Miriam lže (r. Natalia Cabral, Oriol Estrada) a Cesta do Florianópolisu (r. Ana Katz).

 • 11.7. v 15:52

  KVIFF talk s Agentama ČSFD Goldbeater a RUSSELL

  Zde jsme rozebrali filmy Lawrence z Arábie (r. David Lean), Mizející světlušky (r. Sébastien Pilote), Lucky (r. John Carroll Lynch), Mandy (r. Panos Cosmatos), Billy Kid a kulečníkový upír (r. Alan Clarke) a Climax (r. Gaspar Noé).

 • 4.7. v 22:52

  KVIFF talk s Agentama ČSFD Rimsy a kajas

  ... o dlooouho očekávané Gilliamovce Muž, který zabil Dona Quijota. Dneska proběhla ve Velkém sálu Thermalu premča s Terryho účastí.

 • 3.7. v 18:54

  KVIFF talk s Agentama ČSFD

  O nejlepších filmech festivalu z Vodafone pláže tentokrát s Agentama Rimsy a kajas ;-) Všechna aktivita Agentů pak zde.

 • 14.5. v 17:03

  Festival de Cannes

  Jezdím na něj hlavně kvůli středomořskému klimatu a reálné šanci udělat rozhovory s tvůrci, kteří do Česka kvůli PR nezavítají. A taky je fajn vidět ve světové premiéře některé z velkých filmů, uvedené jejich režiséry. Nebo u sálu, ve kterém probíhá workshop s Nolanem, potkat na eskalátorech Villeneuveho. O fanouškovském sjíždění filmů jako ve Varech to tady ale fakt není.

  Na filmy se dostanete pouze jako filmař, novinář nebo distributor. Více filmů než pro novináře, ať již v soutěžné nebo jiných sekcích, se tady promítá právě pro distributory, neboli nákupčí. Cannes je především trh s filmama, právama na jejich distribuci. Nákupčí zde vidí filmy dlouho před premiérou, někdy i před finálním dokončením. To je supercool, ale tam se novinář nedostane. Dostane se ale taky na slušný počet novinek, včetně největších pecek, které často končí v nominacích na Oscara za nejlepší zahraniční film. Na ty se, mimochodem, distribuční práva často nakupují ještě před začátkem natáčení, dva až tři roky před uvedením v Cannes.

  Já mám s novinářskou akreditací nejraději čistě novinářské projekce, v pěkných sálech s velkým plátnem (velikost cca od Atlasu po Světozor). Velké premiéry ve smokingu, s uvedením třeba od Lynche (loni, první dvě epizody Twin Peaks) jsou pouze na pozvánky, takže musíte mít známé třeba mezi distributory, pro které jsou dostupnější. Žádný z velkých filmů se ale neobejde bez dvou až tří čistě novinářských projekcí, takže vám žádný snímek neujde. Dokonce je někdy novináři vidí pár hodin před slavnostní premiérou.

  Festival de Cannes je trochu džungle, ale s tím množstvím akreditovaných lidí z celého světa to asi jinak nejde. Kontroverzní je kastování všech tipů profesí podle barvy na akreditačce, která vám visí na krku - nejdříve jsou vpuštěni bílí, pak růžoví, modří a nakonec žlutí novináři. Čím “nižší” barvu máte, tím dříve se musíte postavit do fronty, abyste si chytli lepší místo v sálu. Na vstupenky se tu nehraje, pouze na nascanování kódu z akreditačky. Já jsem zatím žlutý. ČSFD.cz Francouzi neznají a že ji navštěvují měsíčně tři miliony lidí je nevzrušuje. Na francouzské poměry to není velké číslo. I tu žlutou akreditaci mi dali jenom díky video rozhovorům, které mám za sebou. Nikoliv kvůli tomu, že provozuji nějaký web. To je nezajímá.

  Jediné, co si v Cannes může užít každý filmový fanda a navíc zdarma, ale většinou pouze jeden film denně a spíše klasiky, je noční plážové kino s lehátkama a dekama (v noci je od moře kosa). Od Pomády a spaghetty westernů po Mlčení jehňátek, nebo i relativní novinku Black Panther. Jehňátka mě potěšila obzvlášť, byly jednou z klíčových událostí v mém teenagerském budování si vztahu k filmům. Připoměli mi tehdejší slabost pro Jodie Foster přesto že její Clarice nebyla blondýnka, a uvědomil jsem si, že dospívat s filmama v devadesátkách, kdy se neřešili kraviny jako dneska a největší filmový úchyl a vrahoun roku mohl být transvestita, byl dobrý timing.

  Festival de Cannes
 • 11.4. v 15:07

  Pro pobavení

  :-D

  Pro pobavení
 • 6.3. v 06:06

  90. Academy Awards

  Tento rok som si dal oscariádu atmosfericky na stene miamského mrakodrapu, s vínkom, pri krbe. Jej sledovanie v USA má výhodu, že začína v normálny čas o piatej (LA, San Francisco) alebo večer od ôsmej (New York, Miami).

  90. Academy Awards
 • 21.10.2017 v 18:48

  Už sa to blíži!

  Vo Warner Bros. sme osedlali Batpod! A nielen to. Viacej už za pár dní a pri príležitosti uvedenia Justice League do kín!

 • 20.10.2017 v 22:13

  Sitges Film Festival v Španielsku

  Veľmi milo ma prekvapil! Z tých 21 filmov, ktoré som videl v jeho prvej polovicu (6 dní), boli iba dva vyložene špatné. A to majú jeho dramaturgovia obmedzený žánrový výber. Väčšina filmov sa nedostane do kín a u nás ani na DVD, a pritom sú to presne tie zábavné a vzrušujúce nízko- a stredne-rozpočtové žánrovky a úlety, pri ktorých najradšej oddychujeme od hollywodských jednotvárnych jogurtov. Nikto vás tu nebude otravovať existenciálnym filozofovaním umierajúcich na smrteľnú chorobu. Teda ak sa nemá zmeniť v zombie. Sitges Film Festival je o geekovskom vzrušení z napätia a hrôzy. Netečie tu z plátna o nič viac krvi, ako sofistikovaného mrazivého napätia. A občas je to preložené čiernohumornými paródiami. Skoro dve stovky nových filmov tohto druhu, plus zopár klasík od uznávaných drakúl (Universal, Hammer) až po drakuly lezbické od Jessa Franca. A k tomu doprovodný program ako "Zombiewalk" (polovica mesta behá po uliciach namejkapovaná ako zombíci, vrátane mamín s malými deťmi!), hostia ako Guillermo del Toro, Dario Argento či William Friedkin. Nehovoriac o slnečných 24 stupňoch, čerstvých sea-food tapas a z leta ešte vyhriatom stredozemnom mori...

  Sitges Film Festival v Španielsku
 • 19.9.2017 v 17:49

  Origoš kostým Deadpoola vo FOX Studios v LA...

  ...vo mne skoro vyvolal hormonálnu premenu v zbesilého Wolverina!

  Origoš kostým Deadpoola vo FOX Studios v LA...
<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace