POMO

profesionální neherec

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 18.9.2017  00:16
    Hellions (2015)

Snová spatlanina v ktorej nič nedáva zmysel a nič v nej nefunguje ani z hladiska napätia, ani "fantasy" sveta. Navyše s najhorším možným, filtrami lacne prefarbeným vizuálom, ktorý jej má akože dodať unikátnu atmosféru. A nevkusným elektronickým soundtrackom. Otehotnieť v sedemnástich musí byť psychicky deprimujúce a mätúce, ale toto superlacné filmové stelesnenie onoho stavu je fakt špatný pokus. Ak teda neulietavate každodenne na LSD alebo houbičkách.

• 17.9.2017  22:07

Televízne vyzerajúci odtieň Carpenterovej Veci bez špeciálnych efektov, hudby a áčkového rozpočtu. Hrajúci akože na psychologickú nôtu. Mysteriózny rozmer filmu, ktorý začne naberať na obrátkach po zdĺhavom ničdianí, má niečo do seba. Ale celková ťažkopádnosť rozprávania a nedôveryhodné herectvo navyše nesympatického obsadenia to zabíjajú.

• 17.9.2017  21:51
    Kidnap (2017)

Parádna dávka non-stop napätia a neopozeraných žánrových situácií, ktorú degradujú iba patetické hlášky, nehodné špičkového thrilleru. Napriek tomu dávam štvrtú hviezdu, za tú high-octane jazdu a presnú Halle.

• 14.9.2017  15:47
    Savaged (2013)

Uletené, ale režijne parádne vedené exploitation revenge béčko so špinavým vizuálom, trefným castingom, funkčnou love-theme linkou a výživnými splatter doplnkami. Ako zázrakom to do seba zapadá tak dobre, že byť technicky profesionálnejšieho prevedenia a hviezdnejších tvárí, zatienilo by to oba Grindhouse príspevky od Tarantina a Rodrigueza!

• 14.9.2017  15:46
    The Ransom (1977)

Štandardná akčná krimi so smiešnym záporákom. Oliver Reed ako neusmievavý drsný agent ju ale ako tak zachraňuje, spolu s atraktívnymi lokáciami kalifornskej (alebo nevadskej?) púšte.

• 14.9.2017  15:41

Paranoja, strach, izolovanosť, zúfalstvo. Temná psychológia s hororovými prvkami, možno z lesov ktorými kráčali Mortensen so synom na ich Ceste, a možno iba z niekoho zlého sna. Veľa muziky za pár peňazí pre kvalitných hercov.

• 13.9.2017  23:22

Ďalší zbytočný young-Jack-Ryan-wanna-be klon túžiaci po Bourneovom úspechu. Trailer klamal, o love na džihádskych teroristov je to iba prvú štvrťhodinu, ktorej kraľuje fakt silná plážová scéna. Zvyšok filmu je o rutinnom stopovaní výrobcov nukleárnej bomby, ktoré kvôli klišé, (ne)súvislostiam a nezaujímavým postavám prezývate. Čo očakávali tak zvučné producentské mená od tak slabého scenáru?? Hlavný klučina priemer (potivník Taylor Kitsch lepší) a Michael Keaton si z toho pamätá iba výšku honoráru.

• 8.9.2017  11:17

Dosť silený humor, menej vtipný než by ste čakali. Ale zvyknete si a v poslednej tretine zafunguje lepšie. Rovnako ako chémia medzi Samuelom a Ryanom, ktorá by potrebovala citlivejšiu réžiu. The Hitman's Bodyguard chce byť cool drsňácka komédia, ale zachádza až do povrchnej arogantnosti (niečo ako najhoršie momenty od Baya). Najviac tým trpí postava Salmy Hayek, navyše nedobre obsadená. Akcie požehnane, a slušne hlučnej. Najviac potešil Amsterdam, v ktorého uliciach ju často nevidíme.

• 8.9.2017  11:10
    Cesta času (2016)

Príjemná existenciálna meditácia, ktorá vám síce nezodpovie žiadne otázky, ale uvedie vás do pokojnej nálady "sme len mikrosúčasťou kolosálneho vesmírnu a naše problémy sú iba malicherným produktom našich myslí". Väčšina filmu pozostáva z pekných National Geographic záberov prírodných javov, sprevádzaných Malickovymi filozofickými, alebo skôr životnými replikami, čítanými Cate Blanchette. Do toho sú ale prestrihávané rušivé vsuvky "videokazetových" záberov civilizačnej chudoby z Indie či blízkeho východu. Ako kontrast podľa mňa nefungujú. Godfrey Reggio v jeho trilógii kontrastuje kompaktnejšie, a i bez slov je výhovornejší a obsažnejší.

• 7.9.2017  23:20
    To (2017)

Takto mala dopadnúť verzia z roku 1990. Dodnes by sme na ňu spomínali ako na jednu z referenčných Kingoviek. A dnešná verzia mala stáť na sofistikovanejšom, wanovskom strašení. Čím ju ale nechcem karhať. Film je zrežírovaný úmyselne "osemdesiatkovo", ctí predlohu i svoje postavy, vďaka kvalitnej práci s nimi ani pri 130 min stopáži ani chvíľu nenudí, v parádnom širokouhlom prevedení nemá jedinú remeselnú vadu, a poteší osviežujúcim záverom, aké sa už dnes v žánri nenosia. A hlavne hneď v úvode brutálne poruší pravidlo, ktoré som nedávno spomínal v komentári k druhej Annabelle - že deťom sa v mainstreamovom hollywoodskom horore nemôže nič stať. Ale k tomu strašeniu, ktoré je preň dosť zásadné - nebál som sa, a ani raz nezlakol. Akurát som s mladými vo finále cítil enormnú teamovú nasranosť a tomu uslintanému šmejdovi som chcel dať strašne do držky.

• 31.8.2017  17:18

V podstate iba nadšenecké outdoor home video dvoch študentov filmárčiny, ale od srdca urobené, a nevtieravo a vkusne inšpirujúce k ekologickému nielen zmýšlaniu, ale rovno konaniu.

• 31.8.2017  17:10

Zábavná, svižná a hlavne vďaka výbornému Cruisovi fakt cool oddychovka, ktorá nie že nevie zahrať na dramatickú nôtu, ale ani nechce. Čo ma prekvapuje, pretože sa ostrejšou satyrou mohla vyšvihnúť až do Scorseseho najlepšej spoločnosti.

• 31.8.2017  17:08
    Temná věž (2017)

Fantasy biják zo skupiny Equilibrium či Dark City, ktoré síce zaváňajú béčkovosťou, ale sú dobre obsadené, majú funkčný fantasy rozmer a atmosféru, a hlavne pracujú so sakra zaujímavou myšlienkou. Matthewovi aj Idrisovi ich postavy sedia, klučina tiež dobrý. Za mňa OK.

• 20.8.2017  11:43

Solídne remeslo bez filmárskych chybičiek. V ohrození sú tu ale predovšetkým deti, ktorým sa v mainstream žánrovke nemôže nič stať. A to udržuje diváka v prílišnej komfort zóne.

• 20.8.2017  11:42

Bohaté na zvraty, super dialógy, a vypäté situácie, skvelý Kirk Douglas vo vedľajšej roli. Obe hlavné postavy ale režijne nepresne vedené, vďaka čomu aj prekvapivý záver vyznie zvláštne a neuspokojivo.

• 8.8.2017  00:14
    Křižáček (2017)

Filmová poézia s peknou 4:3 kompozíciou (ktorá má v obraze iba nevyhnutné), kreatívnymi režijnými vsuvkami (použitie zvuku búchajúceho okna) a nejednoznačným záverom, ktorý nechá diváka premýšľať. Pomalé, zdĺhavé, ale harmonické a kompaktné rozprávanie. Výhradne pre najnáročnejších divákov, ulietavajúcich na Tarkovskym či Tarrovi. P.S.: Prečo nezvolili čiernobiely obraz? Bežný divák na to aj tak nepôjde a hrou so svetlom a tieňmi to mohlo cieľovku zasiahnuť ešte viac.

• 26.7.2017  00:05
    47 metrů (2017)

Tam, kde sa Shallows zhodili, teda hlúpym záverom, tam sa 47 Meters Down vyzdvihne fajn scenáristickým prekvapením. Solídna žánrovka na silné 3*!

• 25.7.2017  23:59
    V utajení (2017)

Priemerná záležitosť s dobrým rozbehom, ale pribúdajúcimi scenáristickými nezmyslami. A na svoje inteligenčné mantinely neadekvátne prekombinovaná.

• 25.7.2017  23:58

"Prečo si so situáciou natoľko láme hlavu, veď si môže nájsť inú prácu", pozastavujete sa celý čas nad predramatizovávaním hlavnej postavy. A potom pochopíte, že jej nešlo ani tak o udržanie si práce, ako o... A z filmu sa stane hodnotná sociologická štúdia zložitej životnej situácie človeka - smrtelníka. Cotillard bravúrna.

• 25.7.2017  23:53
    Mother's Day (2010)

Kruté, úchylne násilné a na tak lacno vyzerajúci a znejúci film (otrasný soundtrack!) kvalitne zrežírované. Teda keď pominieme demenciu postáv. Keby sa ale chovali rozumne, skončí to po prvej tretine. Čo by bola škoda. Výživne upgradnutý remake.

• 25.7.2017  23:49
    River (2015)

Perfektná "survival" jazda vnútornými pocitmi vydeseného človeka s dobrým srdcom, ktorý urobil sakra chybu a chce sa zachrániť. Realistická, emocionálna, premyslená, napätím kontinuálne do prasknutia naplnená. A skvelo zahraná Rossifom Sutherlandom, ktorý je non-stop pred kamerou. Záver šiel vyriešiť lepšie, ponurejšie a psychologickejšie, ale aj s týmto je to výborný film.

• 19.7.2017  13:07
    Dunkerk (2017)

Nefunkčne zostrihané vojnové peklo plné parádnych záberov a retro atmošky, ktorú príjemne podporujú celuloidové nečistoty v obraze i absencia okato digitálnych prvkov. Napätie vo filme (aj v scénach, ktoré ho nepotrebujú) tvorí iba soundtrack. Ale po skončení som bol rád za vzácne ticho.

• 18.7.2017  22:33

Veľmi sľubný rozjazd, následovaný hravými dobrodružstvami, ktoré niekedy nemajú pre dejovú linku žiadny význam (celá vsuvka "product placementu" Hawke/Rihanna/Bubble pre amerických divákov), a všetko zakončené tak, ako predpokladáte v polovici filmu bez snahy aspoň trochu osviežiť žánrové klišé. Akoby Besson všetku svoju fantáziu použil iba na príšerky, príšery, výpravu a jednotlivosti, na ktoré sa dobre pozerá, a bolo mu jedno, či si divák jeho spektákel pre niečo zapamätá. Ja si z neho zapamätám iba Caru Delevingne, čo je zásluhou iba jej a jej kostymérky. A fakt je treba režisérovi Bessonovho formátu vysvetlovať, že Clive Owen sa do role takéhoto záporáka vôbec nehodí, a že by filmu parádne prospelo už len to, keby si postavu vymenil so Samom Spruellom?

• 12.7.2017  15:15

Nečakajte žiadnu “war”, tá tu trvá asi štyri minúty. Film je pomalou, citlivo rozprávanou “putovníckou” drámou se zameraním na rôznorodé postavy a ich vzájomnú pocitovú interakciu, samozrejme v dokonale nadizajnovanom prírodnom prostredí. Podobne ako v poslednej Knihe džunglí, herecké výkony motion capture tvárí opíc načisto zatieňujú živých hercov (vrátane W. Harrelsona). Ich prevedenie v detailoch kože/srsti je technologicky zase o kus ďalej než v Dawn. Neskutočné.

• 10.7.2017  09:28
    Korporace (2017)

Slušne napísaná a zahraná "insiderská" dráma o neetickom prístupe korporácie k zamestnancom, ktorých sa chce zbaviť (ale nemôže im dať neopodstatnenú výpoveď). Atraktívny vizuál či žánrovú atmošku tu nehľadajte, je to "iba" kvalitná konverzačka.

• 8.7.2017  10:57
    Wind River (2017)

Perfektne zrežírovaný mrazivý thriller a pekelne smutná dráma o najväčších životných stratách v jednom balení. Hutná atmosféra miesta a chytré poukázanie na spoločenské umiestnenie Indiániov v súčasnej Amerike. Veľmi potenciálna oscarovka.

• 8.7.2017  10:49

Ďalšia skvelá appatovská konverzačka s krásne odľahčenou a výchovne pozitívne poňatou aktuálne najhorúcejšou globálnou témou muslimstva. A s tradične ľudsky a trefne rozobranou vzťahovkou. Emocionálne, inteligentné, so scenárom (dialógmi) na oscarovú nomináciu. A Zoe Kazan ju tipujem tiež.

• 6.7.2017  18:57
    Baby Driver (2017)

Príjemný letný krimi popík, rozhopsaná mladícka verzia Drive-u. Supercool "muzikálové" odľahčenie akčných i vážnych scén, hlavne zo začiatku citlivé vnímanie násilia očami Babyho, a čistota jeho romantického vzťahu k holčine. Ku skultovneniu ale filmu chýbajú vypointovanejšie dialógy a vynaliezavejšia a vybrúsenejšia réžia ostatných postáv. Skrátka Tarantino. Omg, to by bol film!

• 6.7.2017  18:48
    Western (2017)

Príjemný film o obyčajných ľuďoch a o strete ich kultúr. V dvojjazyčných, nemecko-bulharských dialógoch si rozumejú každé desiate slovo, no napriek tomu si vás absolútne podmania. Prirodzenosťou, ľudskosťou, pocitmi, ktoré sú nám všetkým tak blízké, ale vo filmoch na ne väčšinou nezostáva priestor. Z neherectva sa holt dajú vydolovať nevýdané veci, ak máte jasný režijný zámer a vysoký emoční kvocient. Delňas v hlavnej roli najcharizmatickejšia postava zo všetkých, čo som tento rok videl vo Varoch.

• 5.7.2017  22:13
    78/52 (2017)

Geekovsky detailný rozbor jednej z nejslávnějších filmových scén ever. Scény trvajúcej 78 sekúnd a zloženej z 52 záberov. Jej rozbor z hladiska filmársky technického, historicky spoločenského aj kinematograficky revolučného. S komentármi desiatok filmových osobností a úryvkami z desiatok iných filmov. Že dlhá stopáž? Naopak, tempo filmu takmer vyžaduje opakované zhliadnutie, aby ste všetky tie informácie v niekoľkých tematických okruhoch pobrali. Dokument, na ktorý odkážem každého, kto sa ma spýta, prečo je Psycho mojím najobľúbenejším filmom (pýta sa ma na to každý). Alexandre O. Philippe vraj pripravuje ďalšie dokumenty, napr. o Ridleyho Votrelcovi (výlez z brucha?). Taká séria sa preňho môže stať životným dielom, a pre kinematografiu obdobou najdôležitejšej cinefilnej literatúry (napr. "Hitchcock/Truffaut").

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63