POMO

okres Praha
profesionální neherec

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 27.11.2017  12:05

V strašení a ľakačkách prekvapivo funkčný horor s osviežujúcim scenárom, ktorý haunted-house formulu napĺňa atmosférickou výplňou, blízkou Carpenterovej The Fog. Prekvapivo preto, lebo vizuálne je to akoby amatérsky pokus o filmárčinu, kde kameraman nevie ani zaostriť na tváre ľudí, sediacich v aute (a má zaostrené na zadné sedačky). Nehovoriac o snímaní v interiéroch s prepálenými oknami a ďalšom bordeli. Byť dôstojnejšieho vizuálu, dám 4*.

• 26.11.2017  14:42
    Leatherface (2017)

Kam sa to zatúlala Lili Taylor? Pre sériu zbytočné variovanie “origins” s nezaujímavým obsadením mladých tvárí a notnou dávkou lacinosti a demencie.

• 26.11.2017  14:40

Úmyselné omalovánkové retro béčko s halucinogénne zvodným erotičnom, morriconeovskou hudbou a bizarným, folklórne rozprávkovým vyvrcholením ako od Zdeňka Trošky. Úlet, ktorý si dýcha vlastným životom. Samantha Robinson forever, za ňu pridávam diskutabilnú tretiu hviezdu.

• 26.11.2017  14:37
    matka! (2017)

Obdivuhodný tvorcovský zámer vysloviť silnú myšlienku, prevedený príliš abstraktným spôsobom. Ale prečo nie? Sústredenosť na pocity hlavnej postavy v prvej polovici filmu je natoľko formálne precízna a psychologicky vťahujúca, ako ju dokáže máloktorý žijúci režisér. Aronofsky to vie a preto má odvahu v druhej polovici až tak uletieť. Ako maliar, ktorý spontánne potiahne štetcom, a jeho na prvý pohľad rušivá lajna sa nakoniec stane unikátnou hodnotou diela ako celku. Akceptujem, uznávam a finálnym dojmom z filmu sa slastne opájam.

• 13.11.2017  15:18

Scorseseho umiernená zahrievačka pred veľkými vecami (Goodfellas, Casino). Tie sú opulentnejšie a vizuálne vycibrenejšie, ale Mean Streets za nimi rozhodne nezaostávajú v rozprávaní príbehu a charakterizácii postáv. Perfektný Keitel ako dobrácky a decentný gangster vo výuke, ktorý ochraňuje a zastáva sa kamaráda, nezodpovedného pošuka De Nira. Ten, v menšej roli než má ťahúň Keitel, podáva delikátne excentrický výkon. Poctivá, s láskou k špinavým newyorským uliciam a ich živelným obyvateľom natočená gangsterka.

• 13.11.2017  15:14
    Poručík (1992)

Film, ktorý baví skôr vzbudzovaním zvedavosti ako bude pokračovať, než že by ste si ho vyslovene užívali. Keitelova kreácia brilantná, ale tomu bahnu do ktorého zapadá, chýba zápletkové vzrušenie. Tri hviezdy s odretými ušami, možno len vďaka memorable scéne s holkami bez vodičáku.

• 13.11.2017  15:01

Hviezdy nám opäť nepriali, malinko ináč, nezaujímavo, s nesympatickým hlavným hrdinom. Holčina to ale zachraňuje, zaujímavou postavou, ktorá si rozpytvanie charakteru zaslúžila paradoxne viacej než on.

• 13.11.2017  14:58
    Smoke (1995)

Indie chill-out konverzačka s neprirodzene presvetlenými interiérmi a zopár príjemnými (a tiež zopar divnými) životnými príbehmi. Filozofický rozmer Keitelovho foto-projektu a životný osud Williama Hurta ma veľmi potešili. Interakcia medzi mladým černochom a jeho otcom Whitakerom mi ale prišla ale zvláštna. A Whitakerova neurotická postava takmer odpudivá.

• 13.11.2017  14:54

Feel-good oddychovka s jednou hlavnou a dvadsiatimi vedľajšími postavami, ktoré akoby hrali možno talentovaní, ale nie moc zaujímaví komparzisti. Chýbali mi v tom výraznejší herci, typ francúzskych komikov, ktorí zdvíhajú náladu už len svojím vzhľadom a mimikou. Dokonca aj hlavného herca by som videl viac v roli solídneho vedľajšáka.

• 13.11.2017  14:51

Moc pekná romanca s funkčnou vzťahovou chémiou na nie až tak jednoduchej love-story báze. Winslet a Elba super. Záver OK, ale ešte lepší by bol odsladený.

• 13.11.2017  14:48
    Jigsaw (2017)

Som predpokladal, že sa séria za tú dobu niekam vyvinula a prdlajs. Samoúčelné masakrovanie hajzlíkov, ktorí si to zaslúžia; rádoby prekvapujúce záverečné odhalenie pri ktorom vrcholí soundtrack, akože máme byť šokovaný. A jediná zaujímavá postava úchylnej laborantky sa z deja vytratí akoby nič.

• 13.11.2017  14:47
    Sněhulák (2017)

Dejový bordel s fajn castingom a večne atraktívnou (na plátne), severskou zasneženou atmosférou. A slabým vyvrcholením, ktoré ho zrazí ešte o pol hviezdy nižšie.

• 13.11.2017  14:47

Zombie Mad Max s austrálskym vesnickým prízvukom, zopár cool nápadmi a rovnakou mierou demencie. Efektne nakrútený, rýchly, plný gore a pojatý ako bláznivá komediálna (sub)žánrovka.

• 13.11.2017  14:46

Sľubný rozjazd a celá prvá polovica úspešne vtiahnu do skvelej atmosféry lemovanej dizajnérskymi skvostami a monumentálnym zvukom. Rozvinutie príbehu ale v nápaditosti silne zaostáva, a chýba mu širší popis hlavného záporák. Veď ten mal byť najsilnejšou postavou filmu, ako hrozba ostatkom civilizácie a systému, v ktorom ešte ako-tak svet funguje. A velerežisér Villeneuve ho odbaví zopár scénami v jednom malom priestore, v ktorých sa o ňom nič nedozvieme. Známy androidí motív “Tears in the Rain” v závere priblíži pocity mladého Blade Runnera a vzbudí nostalgiu. Ale na 160-minútový film, ktorého pomalosť a zdĺhavosť nekorešponduje s hĺbkou a prepracovanosťou zápletky, je to málo. Efektne vizerajúca a znejúca bublina.

• 13.11.2017  14:45

Absolútna masovka, ktorá do sveta Thora zaťahuje detské prvky Star Wars a kostýmami a mejkapom je pestrofarebnejšia než Piaty element. Ale ja som nechcel, aby Thor išiel týmto smerom. Aby 70% stopáže v ňom bol situačný, mierne infantilný humor, kde sa nerieši nič dejové. Čo neznamená, že masy milujúce Guardians of Galaxy, sa nebudú kráľovsky baviť. A o to ide.

• 11.10.2017  20:54

Nová definícia surovosti na poli kinematografie, ktorá ovplyvňuje a mení popkultúrne trendy. Alternatívna podoba superhrdinských svetov s alfa avengerom proti svojej vôli, gradujúca vzrastajúcim násilím a súčasne postupovaním do až surealisticky zobrazeného prostredia súčasných väzeňských prostredí. Sociálna otupelosť je v tom ešte stále cítiť (narážam na Bone Tomahawk), ale tentoraz je za priamočiarou brutalitou dobrý úmysel. Ochranársky. Ako najtemnejšia strana poetického Drive, zdesaťnásobená a dve hodiny smerujúca do stále hlbšieho pekla. Vaughnova životná rola, za ktorú by mal Zahnovi sakra ďakovať. Ale minimalistická, na Oscara to nebude. Tam má nomináciu pravdepodobnejšiu z mrtvých vstalý, labužnícky exhibujúci Don Johnson. Finále vo mne vzbudilo rovnakú eufóriu z dosiaľ nevideného, ako kedysi Pulp Fiction. Pre tarantinovcov a vyznávačov originálnych vízií podsvetia a zločinu minimálne film roku. [Sitges FF]

• 11.10.2017  20:50
    The Crescent (2017)

Pokus o “artový” horor tvorcu, ktorý by sa mal vrátiť nad friťák do McDonald's. A odložiť LSD. [Sitges FF]

• 11.10.2017  20:48
    Maus (2017)

Temnotou pôsobivé, ale nie úplne šťastne prevedené vysporadúvanie sa s traumou následkov vojny v Bosne. WTF náväznosť scén v prvej tretine je ako tak spätne ospravedlnená, ale dojem špatnej réžie nezmaže. Zbytočný a rádoby znepokojivý epilóg, ktorý v kontexte s dejom filmu nedáva zmysel, ju iba potvrdzuje. [Sitges FF]

• 11.10.2017  20:44
    Curvature (2017)

Film, ktorý by bol dejovo nedostačujúci aj s áčkovými hercami a akýmkoľvek rozpočtom. A on má rozpočet minimálny a za svoju veľkú hviezdu považuje Lindu Hamilton, ktorú je v ňom vidieť 10 minút. Scenár rutinéra, akoby napísaný v roku 1990 pre televíznu produkciu. [Sitges FF]

• 11.10.2017  20:42
    Dhogs (2017)

Scenáristická hračka pre festivalového diváka. Nepredvídateľná postupka scén, pri ktorej musíte pristúpiť na pravidlo, že sa môže vyvíjať akýmkoľvek smerom a nemusí vždy dávať zmysel. Čo ju robí o to zaujímavejšou, ak vás zároveň dokáže pohltiť. Dhogs poukazujú na voyeurstvo a hlad filmového (či divadelného) diváka po zakázanom ovocí a násilí. A keby boli dlhší a neprebralo by nad nimi ovládač dieťa, ale by pokračovali “dospelácky” (ako si praje návštevník Sitges Film Festivalu), zrejme by sa u mňa vyšvihli na 4*. Hanba mi! [Sitges FF]

• 11.10.2017  20:40
    Pomsta (2017)

Zábavný francúzsky exploitation úlet z kalifornskej púšte. Formálne atraktívny, splatterovsky brutálny a hlavne s labužníckym soundtrackom ako z talianskych hororových video-nasties. Forma je v ňom ale uprednostnená až príliš. Scenár mohol pracovať nápaditejšie s prostredím a nemusel strácať čas s pre príbeh zbytočnými a hlavne nezmyselnými scénami (podpálenie stromu, neurotické stavy jednoho z násilníkov atď.). [Sitges FF]

• 11.10.2017  20:38

Štandardná francúzska krimi o kolízii mierumilovnej vidieckej rodinky s uprchlým gangstrom, francúzskej polície s bogotskou mafiou a miestnych rasistických vidiečanov s čínsko-nemeckým kyborgom. A to všetko, spolu súvisiac, na jednom nenápadnom vidieku. V hlavnej roli mi chýbal Vincent Cassel, a v roli sadistického kyborga niekto fakt desivý a rešpekt vzbudzujúci. Ako žánrová jednohubka ale OK. [Sitges FF]

• 11.10.2017  20:36
    Darkland (2017)

Primitívna premisa pomsty mŕtveho brata, ako ju poznáme z Kickboxera s Van Dammem, akurát zasadená do súčasnej Kodane. A pomstiteľ je slušný doktor s vizážou irackého Vina Diesela, ktorý sa vyzbrojí a osedlá motorku. Mimo prostoduchosť tomu remeselne niet čo vytknúť. Ale je iróniou, že postavy z opačnej strany zákona majú v dánskom prostredí o toľko kreatívnejší a osobitejší filmový troj-portrét (ten od Refna). [Sitges FF]

• 11.10.2017  20:33
    Hagazussa (2017)

Je libo vývar z mimina v útulnej atmosfére pri krbe, na popredí poetickej alpskej panorámy? Veeeľmi pomalááá biografická meditácia o čarodejnici, žijúcej na horskej samote. Atmosférická až metafyzická! Antidivácka šialenosť, s ktorou by sa s toľkým citom pre formálnu krásu nikto iný nezdržoval. Preto sláva Feigelfeldovi! [Sitges FF]

• 11.10.2017  20:30
    M.F.A. (2017)

Naivné feministické vysporiadanie sa s veľkým americkým issue - sexuálnym násilím na ženách. Na to, ako detinsky a rádoby cool s touto závažnou témou pracuje, sa berie príliš vážne. A je úplným opakom zábavnosti filmov Russa Meyera. [Sitges FF]

• 11.10.2017  20:27
    Thelma (2017)

Škandinávsky ponurá, vnútorne krehká dráma o osamelosti a skľučujúcej uväznenosti dospievajúceho človeka v náboženských myšlienkových mantineloch. Perfektne skĺbená s nadprirodzeným thrillerom hororových rozmerov, a s boľavým srdcom tlčúcim túžbou po naplnení prvej, “zakázanej” lásky. Úžasný, brilantne zrežírovaný zážitok a pravdepodobne európsky film roku. [Sitges FF]

• 8.10.2017  19:28
    The Ritual (2017)

90% stopáže hodne minimalistický horor, pracujúci hlavne so zvukom. Strašidelný les, čarodejníctvo a pradávny démon, ktorého skrývanie podnecuje divákov strach a fantáziu. Zimomriavkové dobrodružstvo pre tých, ktorí ho radi, hoci podobné znovu a znovu (tentoraz si spomeniete na Blair Witch Project aj Predátora). Bohužial ale s lacnejším, hrdinsky akčným záverom. [Sitges FF]

• 8.10.2017  00:30
    Pirmdzimtais (2017)

Lotyšský psychothriller o skomplikovaní partnerského vzťahu nemilou udalosťou s násilníckym magorom. Úvod sľubný, pevne zakotvený vo vnímaní partnerského vzťahu v nejakom štádiu. Rozvíjajúcim sa dejom ale nastúpi symbolika a mlženie logiky, a z osobitej žánrovky sa stane bizarnosť pre festivalové publikum. Taká, ktorá nesadne každému. [Sitges FF]

• 8.10.2017  00:11
    The Cured (2017)

Zaujímavý zombie príspevok o “vyliečených” a ich nemožnosti zaradiť sa späť do spoločnosti. Čo môže viesť k ich sympatizovaniu s väznenými, ešte nevyliečenými... Britské prostredie pripomína boyleovku 28 Days Later a írsky revolučný duch a vôbec psychologická rovina filmu naznačuje veľkú žánrovú udalosť. Vyústenie filmu ale nenaplní priebežne tvorené očakávania - fanúšikom žánru nebude tak málo zombie-akcie po toľkom kecaní stačiť. [Sitges FF]

• 7.10.2017  13:47
    The Endless (2017)

Podobne zaujímavý a vťahujúci thriller ako napríklad Inception, ale bez výbuchov a s rozpočtom trojdennej výplaty Nolanovho nosiča káblov. Chytrý scenár vzbudzujúci zvedavosť a podniecujúci myslenie na vyšších úrovniach. Atmoška ako hrom, posilnená precíznymi zvukovými efektami. Indie festivalovka. [Sitges FF]

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64