Zátopek (2021)

Pan Ondříček je zárukou kvality. Na "Zátopka" jsem se těšil od prvního okamžiku, avšak jsem se dostal ke shlédnutí až po delší době, tak jsem byl před shlédnutím informován o průběžném rozpolceném hodnocení. A také díky tomu jsem k filmu přistupoval s menším očekáváním. Film ukazuje nejdůležitější část Zátopkova života, není zde nic navíc ani není o nic důležitého ochuzen, zarověň stopáž je tak akorát. Film plyne, vtipné scény, střídají Zátopkův vzestup, úspěchy v podobě výher, ale i některé neúspěchy v rodinném životě, politické situaci a některých osobních prohrách, které Zátopka, ale nakonec zocelí. Já jakožto sportovec mám pochopení pro jeho chování, o jeho úspěších jsem samozřejmě vědel i o technikách a tréninku běhu, ale i přesto jsem se měl pocit, jako bych se osobně účastnil OH v Helsinkách. Atmosféra se přesunula do našeho domova a my jsme doma fandili Zátopkovi. Děkuji pane Neužil. Avšak nemůžu opomenout pohled na Zátopka z druhé strany a to je pohled citlivý, realistický a osobní ze strany manželky Dany. I za tento výstižný, syrový pohled musím poděkovat paní Issové.  Přesné ztvárnění nelehkého života s tzv.sportovním sobcem. A v neposlední řadě musím vyzdvihnout (xxx superlativ) kameru pana Kučery. Děkuji

Duna (2021)

"grrr DEJ TAM 5 HVĚZD grrr" ok máš je tam mít 👍 Přesně takto nějak byla naplněna moje fantasy z dob 90' ms Dos game 2D strategie.

Tomáš Klus & Aneta Langerová - Navěky (2008) (hudební videoklip)

Už asi nikdy nic lepšího nevznikne jako v letech 2008/2009, v tehdy pouhých 22 resp.23 letech vytvořil TK top 3 songy. Zvuk kytary, nádherné texty plné poselství, rýmy, melodie.

Hříšný tanec (1987)

Tvl Tosim, to ze podseknes Pretty Women budiz, ale ze i Dirty Dancing? Adios amigos

Ženy v běhu (2019)

Pohoda,jazz,pianko. Ondra, to je prostě klasika, zde není třeba slov, ale kdo zde není v jeho stínu je Zlata Adamovská. Od samého začátku mi nebylo příjemné spojení s Polivkou starším, což se záhy vyřešilo. A jako solorun, mě velice překvapil šarmantní herecký výkon, okořeněný fyzickým výkonem.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

J.J.Abrams mě uchvátil u jeho první zkušenosti Síla se probouzí a proto jsem se těšil na Vzestup Skywalkera hned od té chvíle, kd y jsem zjistil, že on bude režisérem. Že to bude skvělý mi bylo jasný, ale že to bude taková pecka jsme nečekali ani já ani syn s kterým chodíme pravidelně od jeho 6let na premiéry a dnes mu bylo už 10 a lepší dárek nemohl dostat. Jenom jednou jsem byl na stejný film v kině 2x a tento je přesně ten případ. Děkuji JeyJey

Absolvent (1967)

Miluju tento film a když ho vidím další rok tak ho miluju ještě víc, ale to není všechno.. Pak se na něj těším, pustím si třeba soundtrack a už se nemůžu dočkat dalšího shlédnutí :) Jako fakt :D

Brubaker (1980)

Jeden z oblibenych filmu meho otce. Jak by svet byl lepsi, kdyby mel kazdy podnik takoveho manazera nebo jeste lepe, kdyby se takto chovali vsichni. Dnes je to samej diletant a korupcnik. Ale dobre jim tak ✌💗😎

Brooklyn (2015)

Skvělý, úžasný a prostě pořád stejný jako když jsem to viděl tenkrát poprvé, dnes tedy už potřetí. Trošku mě, ale mrzí, že to vypadá tak jednoduše natočit takový film:hudba, herci, kamera, kostýmy, lidskost, život, láska.. Tak proč je takových filmů tak málo?