Rambo II (1985)

V podstate dokonalý akčný film a zároveň najlepší Rambo.

Godzilla VS Destoroyah (1995)

Slovne spojenie "zvlastne efekty" nadobuda pri tomto filme zvlastny sebaparodicky vyznam! Ja viem, vsetky predchadzajuce diely Godzilly ovplyvali vizualnou strankou ktora divakovi sposobovala neustaly krcovity smiech, ale vacsina z nich bola natocena v 50. a 60. rokoch, zatial co tento skvost sa datute z roku 1995! Ak ste videli videoklip Intergalactic od Beastie Boys, tak asi viete co myslim, az na to ze tu sa to vsetko berie UPLNE vazne! Scenka s gumenou mrtvolou mladata Godzilly a pri nom placuce dve japonske devy (jedna vedkyna a druha expertka na zbrane) hovori za vsetko - neumyselny homor spolu s dementnymi FX su najvacsimi devizami tohto snimku. Ide to az tak daleko, ze pri niektorych pasazach filmu sa budete bat o svoj zivot z dovodu obavy umrtia smiechom! Z tohto uhla pohladu asi najsilnejsie vychadza scena utoku gumeno-polystyrenoveho krabieho predatoro-votrelca na vojensku zakladnu miniaturnych plastovych hraciek predstavujucich vojensku techniku ako napr. sonicky tank alebo japonska verzia katuse. Ak mam spomenut herecke vykony, tak len tolko ze vo filme sa nevyskytuju ziadne, este raz - ZIADNE. "Herci" sa po cely cas na seba len pozeraju (bez akejkolvek stopy mimiky v tvari) a sucho roboticky recituju vety zo scenara... Prijemne prakvapi priemerna kamera ktora prekvapivo zabera to co ma (ako inak?). Nakoniec nemozem nespomenut monumentalnu a silne huciacu hudbu ako adekvatne pozadie kazdemu suboju Godzilly s cim-to-vlastne-sakra-stale-bojuje?, ktora je...hm...adekvatna. Bohuzial nemozem hodnotit snimok lepsie ako hodnotim, a to pretoze po cely cas si udrzuje nekompromisne nudne tempo bez akehokolvek prekvapenia (ak neratam fakt ked som sa v 3/4 filmu dozvedel ze Godzilla nevybuchne silou vsetkych atomovych zbrani ale roztopi sa, prepali az do jadra Zeme co sposobi exploziu planety!). Ja som film bohuzial pozeral sam a pre skupinove vzhliadnutia by som nevahal dat plne hodnotenie - tento film je totiz fakt kopa srandy!!!

Jurský park 3 (2001)

A seria Jurassic Park je teraz definitivne zabita!

Expres foto (2002)

Pre mna jedno z najvacsich prekvapeni posledneho polroka. Jeden by si uz myslel ze kvalitny horor starej skoly uz vymrel a potom to vsetko zachrani jeden film malo znamych tvorcov a jeden herec ktoreho by som tu vobec necakal... S plnym hodnotenim som vahal iba chvilku, pretoze sa objavil odnikial a doslova ma zaril do kresla! Na dnesnu doby jeden zaujimavy paradox - je to velmi vizualny film s minimom vyzialnych trikovych scen. Ako bonus pre fajnsmekrov je pritomna inspiracia i priame odkazy na majstra Kubricka!

Psí vojáci (2002)

Nechapem preco vsetci na tomto filme ulietaju....Ani jedna scenka nie je natocena tak, aby mohla len o trochu viac zaujat! Strasna rezia vs. slaby pribeh, viac netreba co dodat - POMO to vystihol presne.

Dům naruby (2003)

Prekvapivo prijemne osviezenie, ktore dabing celkom urcite zabije.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Strasna priemernost... Radsej si pozrite nieco ine. Tvorcovia slubovali vela a vlastne to aj splnili, len trochu ina nez som cakal. Zda sa ze v dnesnej dobe je naozaj problem natocit zapamatalny akcny film.

Peklo (2003)

"Dnes davaju perfektny film!", zahlasil moj domaci a tak som zhliadol In Hell. Davali to pozde v noci a ja som pri tom nezaspal, co uz samo o sebe nieco znamena. Slusne becko ktore neposobi (uplne) tragikomicky ako to obvykle byva. Aha, a Van-Damme tu vypada s bradou ako Robinson Crusoe! Navnadeni?

Underworld (2003)

Za celkovy vizual, svizne tempo a latex.

Kriminál (1989)

Toto je jednak klasicke kliseovite becko a na druhej strane jeden z najpodcenovanejsich filmov. Ano, hra tu Stallone, klise strieda klise, zaver neodhadne len dieta, ale i tak....tento film ma svoju vlastnu atmosferu a mnoho skvelych momentov. Vdaka tomuto filmu bolo davno jasne kto s 80's megasuperstar dvojice je lepsi herec.