venison

LinkedIn: venison

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
    • 22.3.2020  23:37
    Parazit (2019)

Velmi vydařená zápletky.. Příjemně nepříjemná atmosféra.. Filmově zdatně zvládnuto, ale ten "crazy" zvrat posledních 20 minut mi zážitek spíše zkazil.. Problěmatika sociálních rozdílů je vykreslana skvěle, tak jako chápu toho Oscara, ale podruhé se asi nepodívám.. Doporučuji všem, co mají raději nezvyklejší filmy :-)

• 22.3.2020  23:35

Přesně ten typ dramatu, kde se příběh vypráví, ale neprožívá.. Škoda..

• 22.3.2020  01:09
    V síti (2020)

To, co se dokumentu "V síti" nedá upřít je rozhodn vypiplanost.. Skvěle zinscenováno, skvěle obsazeno, skvěle natočeno, skvěle zpromováno, skvěle prodáno.. Pečlivě odlehčeno a vizuálně domazleno.. Klusák si diváka brilantně vodí jako zkušený loutkoherec svou loutku.. Směje se přesně tam, kde Klusák chce, aby se smál.. Je zděšen přesně tam, kde má být.. Objektivní vypovídající hodnotu to nemá asi žádnou.. Ukázal nám průměrné? Ukázal nám nejhorší kauzy? Nevíme.. Nevíme vlastně ani co k tomu říká právník.. Nezazněl tu žádný názor protistrany (teď nemyslím samotné predátory, ale provozovatele zmíněných sociálních sítí).. Svým způsobem to celé pojetí na mě působilo jako hodně kvalitní reality show.. Prohoba, nechci tohle téma zlehčovat.. Chvilku jsem si pobyla na Tinderu, takže mě sbírka penisů na plátně nepřekvapí.. Nemělo by to být normální.. Neměly by s něčím podobným míz zkušenost dospělé ženy, natož pak děti.. Skvělý ukazováček na problematiku.. Výborný materiál pro osvětu do škol.. Ale myslím, že nejde o investigativní práci, která by lámala současné zákony..

• 22.3.2020  00:57

Tak tahle komedie lehce zavání Woody Allenem.. Podobní herci v lehce bizardní komedii, která je spíš směšná než k pobavení.. Jenže Woddy má ve svých příbězích jiskru, která z jeho děl dělá klasiku.. Tady je jen pusto prázdno.. Naprosto zbytečný filmový počin..

• 22.3.2020  00:49
    Druhá míza (2015)

Vezmi jednu pravdivou zápletku a aplikuj ji na vymyšlenou vyhaslou hvězdu.. Nech ho hlavního hrdninu, aby se zkusil napravit svůj život a postav to na rodinném melodramatu.. Vyjde Ti z toho celkem průměrná nuda.. Úroveň celkem zvedá herecký výkon Al Pacina.. Nevýrazné, mělké..

• 12.8.2019  18:04
    Private Life (2018)

Téma založení rodiny v pozdním věku není v dnešním světě neznámé. Komorní snímek "Private Life" se na něj snaží dívat (zejména pro americký kontinent) více kontroverznějšíma očima. Herecky velmi přijatelně obsazeno, ovšem zdroje nebyly maximálně vytěženy. Postrádala jsem větší intimitu a hlubší emocionální přesah. Skvělá byla "bezkalhotková" scéna, kdy se manželé dohadují uprostřed úklidu koupelny. Kdyby se v podobném duchu ubíral film dál, myslím si, že by oslovil početnější publikum a měl by hodně našlápnuto na nezapomenutelnou vztahovku. Bohužel úroveň postupně uvadá. Osobně mi chybí i nějaká hmatatelnější závěrečná pointa. Trošku nuda, příliš ploché a bez duše.

• 12.7.2019  22:55

Nic proti ženským hrdinkám, hodně proti Marvelu.. S Marvelem nám to prostě dlouhodobě nějak nejde.. Nemám ráda rychlokvašky se spoustou grafického bordelu a prvoplánovým scénářem.. V tomhle fakt (hlavně díky mythologii) bodovala stran ženských ikon „Wonder Woman“.. Možná je megamoderní mít silnou hrdinku bez kluka, která kámoší s matkou samoživitelkou, ale ten příběh prostě není dobrej.. Není to dobře natočeno.. Captain Marvel chybí sebemenší citový přesah.. Romantika osmdesátek.. Něco, co mi i za týden utkví v paměti.. Vesmír je zase v ohrožení, zase zachráněn a to prostě už po 125. v řadě v jiném kostýmu vidět nechci..

• 27.2.2019  00:09

"Každý milostný příběh je tragédie, když počkáš dost dlouho."

• 26.2.2019  20:39
    Velký draft (2014)

"Draft Day" je asi kulturně tematicky mimo.. I když mám ráda americké sny z prostředí sportu, tak tohle mi moc nesedlo..Asi proto, že to moc o sportu moc nebylo.. Spíš o politikaření v zákulisí.. Takže spíš než americký fotbal tam šlo o šachy.. První 3/4 jsou plytké a nijaké.. Postavené jen na Kevinu Costnerovi.. Ale když přetrpíte tohle, tak ta rozehraná šachovnice na závěr je fakt boží..

• 26.2.2019  20:29

Já to asi nějak nestihla.. Naprosto průměrné tuctové nezávislé rodinné drama, ve kterém mají herci příjemný projev.. Bohužel mi celkově jejich problémy nepřišly natolik zajímavé, aby mě spíš film nenudil.. Možná nebyla ta správná náladička..

• 26.2.2019  20:17

"Páni, ten chlap je vůl." - "Jak to myslíš?" - "Seznámili jste se na střední, ne? Takže si myslí, že seš určitej typ a myslí si, že potká stejnej typ holky znova, až bude připravenej. Ale až bude takovou už nenajde. Nemá ani tušení jak seš vzácná.." Romantická komedie "Rande na dvě noci" je především odpočinková slaďárna pro ženušky.. Super sexy holka má trable v lásce, tak se rozhodne (na základě motivace kamarádky) pro sexseznamku a z rande na jednu noc se shodou strašlivého počasí stane rande na dva dny.. No a Ti dva se zamilujou.. A aby to nebylo tak jednoduchý, tak tam prostě musí dojít k "drobným" komplikacím.. Prvoplánové už podle názvu, ale sympatický "kluk od vedle" Miles Teller to dost zachraňuje.. Jo a pak taky striptýzová sekvence.. Tak trošku pohádka se zajímavým základem o tom, že by spolu partneři měli především komunikovat..

• 12.2.2019  20:35

Jako přiznám se bez mučení, že svět Wall Street jde naprosto mimo mě a naprosto místy netuším o co jde.. Ale film "Sázka na nejistotu" má příjemné obsazení, svižné tempo a volí strategii polopatického vysvětlování.. Takové edukativní videjko kterak Evropa přišla k nedávné krizi.. Fajn vidět a zažít.. Steve Carell velmi dobře dupe herecky do pedálů..

• 11.2.2019  00:47

"Nikdy nevytáhnu šťastné číslo. Znáš ty lepící pásky na mouchy? Jsem jako ony. Přitahuju všechno smetí. Jsem jak vysavač, strhávám sebou všechnu špínu. Nikdy jsem neměla štěstí. Vše, co se pokouším dělat, dělám tak, jak se dělat nemá. Všechno, čeho se dotknu, zhořkne." - "Můžeš mi to vysvětlit?" - "Nemůžeš vysvětlit smůlu." Naprosto dokonalá romance, která netradičně překvapuje v každém okamžiku.. Hlavní hrdinové riskují na každém kroku a hrají si se štěstěnou.. Vyhýbají se lásce, hazardují se životem, absolutně respektují své "divné" povahy.. Šlehají si rizika a věří ve šťastnou myšlenku.. Mladá nymfomanka a vrhač nožů roztáčí kola osudu v dynamické road-movie.. Jedna z nejsilnějších smyslných scén je bezkonkurenčně sekvence s prkny.. "Řeknu Ti historku. Kdysi dávno, jsem žil v jedné ulici, v čísle 22. Viděl jsem do domku naproti přes ulici, a myslel si o těch lidech, že jsou šťastní, jejich pokoje byly víc prosluněné, jejich večírky víc zábavné. Ale ve skutečnosti byly jejich pokoje tmavé a malé, a oni také zírali jiným do oken přes ulici. Protože si vždycky myslíme, že štěstí je to co nikdy nemáme." |filmová výzva - Enšpígl|

• 11.2.2019  00:47
    Sing Street (2016)

Velice příjemné překvapení.. Pro hudební filmy, teen romance a osmdesátky mám tak nějak slabost.. A jako bonus irské prostředí, které není okoukané.. Všechno bylo roztomile uvěřitelné.. Hlavního hrdinu trošku zastínil charismatičtější starší brácha hulič Jack Reynor, ale i to nijak zvlášť nevadilo.. Soundtrack je naprosto boží a pár dní na něm budu ujíždět.. Jednoznačně doporučuju všem, co žrali seroš „Báječná léta“.. |filmová výzva - Enšpígl|

• 11.2.2019  00:46

Tématiku s králem Artušem mám ráda a tohle "nové" ztvárnění posouvá obzory :-) Ale.. Já ten humor chápu.. Chápu, co tím chtěl autor říct.. Přesně vím i chvíle, kdy se má divák smát a proč.. Jenže mne tenhle druh absurdního humoru prostě vyčerpává.. Asi jako krátké klípky dobrý, ale po úvodním nástřelu se postupem času stávám z přehršle vyhrocených vtipných situací otupělá a moje pozornost opadá.. Fajn se filmově vzdělat, ale tudy moje cesta humoru asi jen tak nepovede.. |filmová výzva - Ghoulman|

• 11.2.2019  00:43

"Arizona Dream" je vlastně takový naprosto průměrný devadesátkový film, který těží z fantasmagorických představ hlavních hrdinů a absurdních situací z jejich prapodivných životů.. Herecké výkony jsou fajn, scénář překvapuje, ale děj se celkem na můj vkus až moc vleče.. To, co ze snímku "Arizona Dream" dělá výjimečnou podívanou je naprosto famózní nadčasová hudba Gorana Bregoviće, která přejede diváka hlubokým vjemem jako vlna tsunami.. Veškeré scény díky těmto neuvěřitelným tónům dostávají spalující náboj..

• 11.2.2019  00:37
    Bába z ledu (2017)

Dobrým českým filmům v hodnocení oproti zahraničí prostě nadržuju.. "Bába z ledu" je příjemná hořká komedie o lásce v pozdním věku.. Tak jako Marie Poledňáková ukazuje pozdní lásku ve slunečné hřejivé podobě v komedii „Líbáš jako Bůh“, tak se Bohdan Sláma zaměřil na tu mrazivě naturální stránku věci.. Myslím, že sexuální scénu Zuzany Kronerové s Pavlem Novým budu mít v sobě ještě hodně dlouho.. Nevěděla jsem, jestli se smát nebo brečet a nakonec jsem se rozhodla, že je to vlastně super, když má někdo koule natočit něco takového.. Život není lehkej, ale lidi si ho umí prostě díky lásce odlehčit.. A to je skvělá vlastnost našeho národa..

• 11.2.2019  00:01
    Rampa (1962)

Wow.. "La Jetée" je nadčasovým snímkem (nebo spíše sbírkou černobílých snímků?), který je originální nejen svým zpracováním, ale také bezkonkurenční tíživou atmosférou.. Naprosto nechápu, že jsem o něm zatím neslyšela.. "La Jetée" dokáže odvyprávět v půlhodince tolik emocí a položit tolik hlubokých vnitřně hlodajících otázek, než každý první soudobý film.. Nafocené scény se mi během okamžiku vpálily hluboko do mozku a jejich temná tajemnost ve mne bude rezonovat ještě dlouho.. Jediným vadítkem je, že jsem pointu odhadla už v první scéně.. Kouzlo filmu ovšem, i přesto, nebylo prolomeno.. |filmová výzva - Ghoulman|

• 10.2.2019  23:43
    Bez kormidla (2014)

Hudebnímu dramatu "Rudderless" rozhodně nelze upřít nezajímavost tématu.. Vzdáleně i připomíná novější filmový počin „Beautiful Boy“.. Příběh se nezaměřuje tragédii syna, ale zkoumá následné zpracování rány osudu jeho otcem.. Mrzí mě, že se děj víc nezaměřuje na přerod hlavního hrdiny z úspěšného kariéristy na podřadného alkoholika.. Hudba byla výborná, herci podávali slušný výkon, ale celkově mě prostě příběh nedokázal "zasáhnout".. Klouzal po povrchu a vlastně jsem neměla ani jednu postavu ráda.. Nedokázaly mne prostě dojmout..

• 4.2.2019  23:50

Kdyby se Quentin Tarantino rozhodl v 90. letech natočit klasický noir na území Velké Británie, asi by vzniklo něco velmi podobného originálnímu thrilleru "Hra na pláč".. V čem všem je pozdější transsexuální dílko Neila Jordana "Snídaně na Plutu" veskrze pozitivní, tím je "Hra na pláč" jeho naprostým opakem.. Musím uznat, že jde o naprosto unikátní pohled na zvláštnosti mezilidských vztahů.. "Hra na pláč" pojímá téma lásky, přátelství a síle cti naprosto objektivně syrovým pohledem.. Snaží se bez hlubších vysvětlení světu nastavit zrcadlo a polopaticky mu sdělit, že opravdu není černobílý, ale má tisíce odstínů šedi.. Zpočátku je divák hozen do příběhu naprosto nepřipraven a když se konečně zorientuje, tak mu jako facka je naservírována další část příběhu, která je daleko silnější než úvod.. Nečekané zvraty, křehkost a zvrácenost vzájemných cit a emocionální ponurost - to jsou asi slova, která mne napadají, kdybych film měla nějak stručně charakterizovat.. |filmová výzva - Ghoulman|

• 4.2.2019  23:32

"Skandál v katolické škole" je celkem příjemně koukatelný teen filmeček, který možná mohl vzniknout o 20 let dříve a díky originálnímu komiksovému zpracování by vyzněl lépe.. Bohužel působí přestárle a i přes hloubku událostí vyznívá ploše.. Emile Hirsch a Kieran Culkin přijatelně baví a své role nechávají v rámci scénáře vyniknou.. Jodie Foster je tu do počtu a bohužel nemá příliš silnou roli.. "Skandál v katolické škole" je více sentimentem než komedií..

• 4.2.2019  23:25

Všeobecně mám asi raději filmy o dětinských stařících než o babičkách v pubertě.. Babčách, které prožívají románky jako z červené knihovny a jako povinnou četbu mají 50 odstínů.. Naštěstí je dobré herecké obsazení, tak se dá na "Dámský klub" i přes cukrkandlový scénář relativně důstojně koukat.. Ideální film na vypnutí mozku ;-)

• 27.1.2019  23:45

"Zamilovat se do Tebe bylo to nejsnazší, co jsem kdy udělal." Wow, po dlouhé době jsem měla to štěstí vidět zase jeden obyčejný neobyčejný příběh.. Road-movie v krásném autě, které pomalým, ale jistým, tempem posouvá vztah mezi neslučitelnými lidmi směrem kupředu.. Italský ranař a buran, dítě ulice, se snaží ukázat reálný svět obyčejného lidu vzdělanému a kultivovanému černošskému pianistovi.. Společně se vydávají na Jih amerických 60. let a ukazují tvrdé poměry tehdejších dějin pro jedince s odlišnou barvou kůže.. Pro mne je Viggo Mortensen jasným kandidátem na letošního Oscara.. Tenhle chlápek mě začíná bavit čím dál tím víc.. "Green Book" je prostě film, který divákovi vyryje hlubokou rýhu a zvládne ji zároveň skvěle zahladit..

• 27.1.2019  23:41

Po stopách Emila Hirsche.. "Klub vyvolených" je přesně ten typ filmu, který se hodí na deštivé nedělní odpoledne - neurazí, nenadchne.. Vidět jej můžete, ale kdyby jste se k němu nedostali, tak se nic neděje.. Kdyby nebyl snadno srovnatelný s mladším snímkem " Společnost mrtvých básníků", kde navíc hraje můj oblíbenec Robin Williams, tak by asi udělal více parády.. Obsazení ústřední dvojky - Kevin Kline a Emile Hirsch - bylo výborné, ale scénář spíše nudil.. Příběh klouže po hladině a všechny "dramatické" zvraty působí mělce.. Bavila mne pointa postavená na skoku v čase..

• 27.1.2019  23:31

Precizně posbíraný a poskládaný dokument o následcích "nejslavnější" autonehody v dějinách.. Snímek tlačí na emoce, používá autentické záběry a v podstatě se snaží ukázat královskou rodinu v jejím "hezčím" světle.. Pro mne (jako neznalce královských poměrů a tradic) byly asi nejzajímavější právě ty momenty popisující, jaké pocty a proč byly princezně Dianě dopřány a jak náročné bylo v několika málo dnech vymyslet strategii na ne/královský pohřeb.. Fajn vidět, pokud vás ztráta Lady Di aspoň trošku zamrzela..

• 25.1.2019  00:44
    Skleněný (2019)

Myslím, že "Vyvolený" byl jedním z těch osudových snímků, které mne donutily se zamilovat do světa filmu.. Mysteriózní počin, kde není vše, jak se na první pohled zdá.. Když se po letech rané slávy režiséra Shyamalana objevila malinová sezóna, tak jsem se po filmu "Rozpolcený" dopředu nepídila, až mi byl jednoho dne nenápadně naservírován, teprve potom jsem ho Shyamalanovi spolkla i s navijákem.. Jako bonus se v něm objevila narážka na provazbu s "Vyvoleným", který v době vzniku neměl ani potuchu o tom, že vlastně startuje prazvláštní trilogii.. Jako samostatně stojící filmy fungují "Vyvolený" i "Rozpolcený" daleko lépe, když je hodíte do mixéru a necháte vzniknout obojetnou trojku, tak v ní ta mysteriózní chemie mizí.. Asi úplně nemůžu říct, že by se mi "Skleněný" líbil nebo nelíbil.. Myslím, že by zase jako samostatně stojící film byl víc sexy.. Takto bylo cítit, jak moc ho svazuje jeho minulost a snaží se s hrdým výrazem zachovat odkaz dnes už kultovního "Vyvoleného".. "Skleněný" zavání oldschool Shyamalanem, jenže postrádá jeho tehdejší nehollywoodskou naivitu, takže vyznívá dosti prázdně.. Film bych rozdělila na tři fáze, přičemž každá fáze zvlášť funguje dobře, ale jako celek úplně oku neladí.. Skleněného mohl hrát naprosto kdokoliv, postava nedostala na plátně tolik místa a hereckého prostoru, jak by se dalo podle názvu filmu očekávat.. Bruce Willis nepůsobil až tolik důchodcovsky znuděně, ale jako úplně jsem mu ty souboje s jeho aktuální konstitucí nevěřila.. Pokud se někomu líbí McAvoy ve "Rozpolceném", tak v roli Crumba působil ještě více sehraně než v jedničce.. Asi tu nechci ventilovat spoilery, tak si zbytek názoru nechám pro sebe.. Každopádně byl v mnoha ohledech příjemným, i když natahovaným, překvapením, ale zároveň jsem byla z různých situací (hlavně závěru) nepříjemně rozladěna.. Myslím, že jasná cílovka jsou skalní fandové Shyalamana.. Zbytek prostě nepochopí.. Ani příběh, ani sentiment.. |Atlas|

• 18.1.2019  01:13
    Venom (2018)

Tenhle film by asi byl fakt dobrej, kdyby nebyla v dnešní době natočená celá řada lepších komiksů.. Začátek mi přijde dost zmatečnej a odfláklej.. Pak jsem si buď zvykla nebo se děj vážně rozjel.. Promo slibovalo hororový zážitek, kterého jsem si tedy moc nevšimla.. Sekvence s proměnou a potom jízda na motorce bylo jasné áčko, zbytek je v béčkovém provedení.. Tom Hardy na Toma Hardyho válí.. Chyběly mi syrovější, krvavější a násilnější záběry.. Největší hororová scéna byla za mne určo v závěrečných titulcích s Woodym Harrelsonem, který je jasnej Levák Bob, a Hardym, který je celá Clarice Starlingová.. Jop, takový film bych chtěla vidět.. Bez Venoma..

• 18.1.2019  00:58
    Humr (2015)

Řekla bych, že komorní sci-fi drama o degradaci společnosti "Humr" vystihuje asi jediné slovo - nevím.. Fakt nějak nedokážu posoudit, jestli se mi film líbil/nelíbil.. Rozhodně se jedná o velmi originálně zpracované téma, herci v podstatě ztvárňují role bez emocí, děj je takový hodně zvratový, ale až takovým téměř nudným způsobem.. Ten tichý neklid doslova znásilní úsudek diváka.. Musíte přemýšlet.. Vzbuzuje neklid nepochopení.. Vlastně mi naprosto uniká celkově jakákoliv pointa.. A nebojím se to přiznat :-) Bylo to divné, ale takový zajímavým způsobem.. Věřím, že si najde své fanoušky..

• 18.1.2019  00:47

Když je promo na dokument "Já, Heath Ledger" stavěno na tom, že po nadějném herci zbyla hromada natočeného materiálu, tak si divák tak trochu myslí, že bude životopis slepen právě z těchto střípků.. Trocha zklamání přišla tedy s klasickou formou vyprávění.. V dokumentu vystupují především jeho přátelé a rodina, kteří velmi emotivně a celkem do hloubky vypráví o tom, jaký jejich blízký skutečně byl.. Příjemně poslepovaný životní příběh se spoustou objasněných reálií z jeho soukromí.. Pěkné záběry z natáčení filmů, ve kterých účinkoval, nebo klipů, které režíroval.. Heath Ledger nebyl pouze "hezoun", ale také všestranně talentovaný umělec.. Díky za seznámení..

• 18.1.2019  00:40

Přiznám se, že mne "Obyčejní hrdinové" navnadili především silným obsazením.. Je to příběh o hluboké ztrátě a především jde o vyrovnání jednotlivých členů rodiny s danou situací.. Nic překvapujícího, ale příjemně zrekapitulováno.. Bohužel příběh klouže mělce po povrchu a je tu vidět křečovitá snaha o nezávislý snímek..

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60