venison

Veronika Zvěřinová

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 22.11.2017  14:41

"It Comes at Night" je velmi nadějný horor.. Bylo by to i velice solidní postapokalyptické drama.. Bohužel z něj mám silně rozpolcené pocity.. Na můj vkus je látka málo rozpracovaná.. Chybí mi pointa.. Veškeré dění na plátně si divák může vykládat několika způsoby.. Nevím, jestli jde o hodně blbej zombie horor nebo špatně zrežírované psychologické drama.. Prosím, příště více vysvětlování a méně náznaků..

• 22.11.2017  09:38
    Inkarnace (2016)

Hororový snímek "Inkarnace" je céčkovou podívanou, kterou se tvůrci snaží povznést béčkovým obsazením Aarona Eckharta.. Bez úspěchu.. Je to tisíckrát přemletá nuda o posednutí a následném vymítání.. Způsob byl celkem zajímavý, ale děsně zpracovaný.. Efekty připomínaly spíše 90. léta než rok 2016. Ostatní herci působili jako ochotnický soubor.. Např. kostým, který měl na sobě Keir O'Donnell, vypadal spíš jako na maškarní než do filmu.. Žádná pořádná lekačka, ani jsem se nebála, dokonce to není ani s smíchu.. Ztráta času..

• 21.11.2017  09:45

Znovu se musím opakovat, ale na komiksech nejvíc miluju vznik a vývoj hlavní postavy, jejich rodinné a milostné vztahy, v čem jim jejich superhrdinství jejich život komplikuje a jaká temná minulost je potkala.. Jsem prostě žena.. Sečtělá žena.. Nějak mi už dlouhodobě přestává stačit, že je film pestrobarevný, rychle se tam všechno hýbe pokud a k tomu všemu mi pouští mou oblíbenou muziku.. Moje relativně vysoké hodnocení nevyplývá z osobního pocitu, ale spíše pochvaluje skvěle odvedenou scénaristickou, filmařskou, kostymérskou a trikařskou práci.. Po letošních veleúspěšných komických „Strážcích Galaxie Vol. 2“ se tvůrci rozhodli jít cestou situační komedie a místy na humor tlačí tak silně, že se z filmu „Thor: Ragnarok“ stává spíše parodie na Thora.. Jenom s Thorem teda.. Kromě humoru se u oblíbených „Strážců Galaxie“ marveláci inspirovali dalším masovým vykrádáním nostalgických osmdesátek (spousta barev, až přehnané kulisy a kostýmy, pompézní padouši, výtečná muzika atd.).. V podstatě mi tak trochu (hodně) přijde, že se Marvel na svých fanoušcích „učí“.. Jakmile něco v předchozím „dílu“ zafunguje, tak to nacpe do dalších pěti, dokud se fanoušek nepřejí a pak začneme zkoumat jinou návnadu, aby nám ještě příště na další předraženou epizodu „seriálu“ do kina dorazil.. Osobně mě potěšilo pár věcí – celá dějová linka s Hulkem, obsazení Cate Blanchett a především režie výborného režijního skokana Taika Waititiho.. Poslední zmíněný celému snímku dává tu správnou nostalgickou jiskru, více se opírá do lidské stránky superhrdinů a především si s humorem umí pohrát tak, že nevypadá křečovitě.. Taika Waititi poslednímu Thorovi prostě dodává pořádný kus sexappealu, který zatím postrádal.. Fajn rozjuchaná zábava, která nezaměstná mozek, ale její prostota mě bohužel nutila v kině poposedávat..

• 14.11.2017  13:12

Když jsem si pouštěla komedii „Rande na slepo“, absolutně jsem nevěděla, do čeho jdu.. Čekala jsem romantiku.. Vlastně ona to romantika byla, ale spíše okrajově.. Spíše o lásku mezilidskou jde o lásku k práci, kterou by hlavní hrdina i přes svůj handicap rád vykonával.. Spíše je to hodně ironická sranda na téma skoroslepoty.. A to mě vcelku bavilo.. Tvůrci si z toho dokázali dělat opravdu černou srandu v přijatelných mezích.. Tempo filmu je divácky přívětivě svižné, hlavní hrdinové jsou sympatičtí (osobně mě nejvíce bavila postava, kterou ztvárnil Jacob Matschenz), příběh je velice idylický, nechybí tomu ani dobrácký záporák.. Chybí mi tu výraznější emociální momenty, tento způsob pojetí mi přijde jako svižně odříkaná básnička.. Na nějaké události bych kladla větší důraz.. Trošku navíc mi přijde zápletka s ignorantským otcem a klidně bych i vynechala pilulkový pád.. Příjemná podívaná, pokud se chcete pobavit a zároveň Vás baví příběhy o síle lidské vůle..

• 14.11.2017  10:34
    Song to Song (2017)

Nevím co, ale něco se Malickovi stalo.. Od válečných hodně akčních a dějových dramat jako „Tenká červená linie" přešel na hodně nedějové, artově ztvárněné, mezilidské příběhy viz „Strom života".. Snímek „Song to Song“ má minimální děj, ale především se všechno točí kolem pocitů.. Snaží se zachytit snad všechny city ve všech fázích partnerských vztahů.. Obsazení je více než ucházející romantický Ryan Gosling, Rooney Mara, sebevědomý Michael Fassbender, smyslná Cate Blanchett a lehčí verze Natalie Portman rozjíždí svá malá zaláskovaná a velmi intimní osobní dramata.. „Song to Song“ je nahodilý shluk scén, které diváka natolik vybízí k přemýšlení, až pozornost ochabuje a místy nudí.. Není to film o zapojení mysli, ale spíše duše.. Pro náročnějšího diváka filmového klubu a fanouška festivalů..

• 13.11.2017  12:52

Jednička „Annabelle“ mě nebavila vůbec.. Ovšem prequel „Annabelle 2: Zrození zla“ je jiný šálek kávy.. Tady všechno funguje přesně jak má.. Děj je možná trošku příliš uměle vykonstruovaný, ale relativně uvěřitelný.. Obsazení je super – nevinné holčičky při správném nasvícení scény působí patřičně démonicky.. Chvilku jsem měla problém se zorientovat v hlavní postavě.. Holčičky tuhle roli v průběhu děje celkem plynule přehodily.. Atmosféra zastrčeného zapadákova je velmi sympatická.. Neméně je na tom i zastaralý neudržovaný velký dům se spoustou temných zákoutí a dokonce záhadou DVOU zamčených pokojů.. Řemeslně žánrově příjemně odvedená práce.. Bohužel na filmu je na můj vkus příliš cítit, že tvůrci přehnaně tlačí na pilu a zavděčit se místy až konspiračním dějem.. Jeden přesně podle poptávky mainstreamového diváka.. Rozhodně neurazí, ale do dokonalého hororu to má ještě poměrně daleko..

• 13.11.2017  12:37
    Kocour Bob (2016)

Z pohledu dojemné true story naprosto chápu vysoké hodnocení snímku „Kocour Bob“.. Z pohledu filmového fanouška musím bohužel tento film hodnotit jako ucházející průměr.. „Kocour Bob“ je hodně nevyrovnané a nezralé dílo.. Chápu, že se příběh asi takhle nějak stal, ale moc nechápu na jakého diváka tvůrci cílili.. Asi by to chtělo více přizpůsobit buď dospělému publiku a přidat více látky ohledně samotné drogové závislosti a drsných příběhů z života na ulici.. Nebo zacílit na publikum spíše dětské a jít cestou více rodinné komedie, takže přidat více humoru a odstranit temné scény.. Zajít si na „Kocoura Boba“ s dítětem, tak má půl roku potom děsivé noční můry.. Ústřední linie se soustředí na přátelství osamělého narkomana na odvykačce a pouličního kocoura, který si u něj našel domov a tím mu dopomohl k normálnímu životu.. Tahle linka je super, ale děsně ruší ostatní vedlejší linie, kdy se řeší vztah s otcem, s přítelkyní, atd. Na chvilku se tam objeví, pak zmizí a pak se zmateně zase něco řeší.. Věřím, že v knižní předloze je tohle všechno asi pochopitelnější, jen bych se do filmu nesnažila nastrkat úplně všechno na úkor kvality.. Milý příběh podle bestselleru, ale žádný hlubší přesah jsem v něm nenašla..

• 13.11.2017  12:22

Trojka animované komedie „Já, padouch“ nefunguje stejně dobře jako jednička nebo dvojka, které si obě zachovaly svůj standard. Kvalita upadá.. Předchozí díly si dokázaly udržet celkem snadno mou pozornost a po celou dobu jsem se více či méně bavila.. Trojka už více vaří z vody.. Mimoně odstřihla téměř úplně, vyčlenila jim mnohem méně prostoru.. Hodně fórků se opakuje a ty nové moc nefungují.. Příběh už je na můj vkus moc překombinovaný.. Jediné pozitivum bych viděla ve skvělé volbě hlavního padoucha Balthazara Bratta, který skvěle odkazuje na pop kulturu 80. let..

• 11.11.2017  23:59

Naprosto skvěle natočené rozloučení s Carmen.. Super atmosféra červených koberců a velkých celebrit!

• 11.11.2017  01:11

Z celého seriálu zatím je zpívající scéna s Aňou a Jirkou prostě top.. Perfektně zahrané, ryzí, odžité..

• 10.11.2017  13:02

Odlehčená akčárna „Zabiják & bodyguard“ i přes svou odlehčenost mne kapku zklamala.. Čekala jsem trošku víc, než hromadu sprostých slov a jednu táhlou honičku v ulicích Amsterdamu a Haagu.. Humor je trošku šílenejší než by divák u tohoto typu filmu čekal a naopak méně vtipný než by být měl.. Asi jsem čekala trochu parodie na původního Osobního strážce.. Obsazení je nedobré.. Prosti jednotlivým postavám v podání Ryana Reynoldse, Samuela L. Jacksona, Garyho Oldmana, Elodie Yung a Salmy Hayek naprosto nic nemám, ale když je vidím fungovat pospolu, tak jim zoufale chybí vzájemná chemie.. Trošku mi přijde, že každou roli vybíral nezávazně na sobě jiný casting.. Navíc hlavní linie filmu – musíme dostat svědka, aby svědčil u soudu proti válečnému zločinci – mi v kontextu s celým filmem přišla trošku moc nevhodná.. Silné téma vs. spousta srandy.. Závěrečná scéna je nedotažená a finále nevrcholí, ale spíše upadá.. Béčková podívaná jako zlatý hřeb nováckého sobotního večerního programu.. Což je škoda.. PS: Salma místy přehrává tak, že v ní bohužel částečně vidím herecký projev Lucie Bílé v miniroličce, kterou si střihla v českém filmu Líbáš jako Bůh..

• 10.11.2017  09:22

„Transformers: Poslední rytíř“ je jedna velká nudná graficky vydařená blbost.. Viděla jsem naprosto omylem a pouze po očku.. Tvůrci už neví, jak to udělat zajímavější, tak se snaží do příběhu narvat snad úplně všechno, co zrovna táhne.. Kromě skládacích robotů tu můžeme najít legendu o králi Artušovi, vesmír, geniální holku, Anthony Hopkins, hon za pokladem.. Chyběla tomu snad už jenom originalita a zábava.. Největší problém mám asi s tím, že když se snažím soustředit na logiku postav, jejich dialogů a nějaký základní smysl děje, tak fyzicky cítím, že mi brzo exploduje hlava.. Ale do kin pro pár puberťáků, který nepoznají dobrý film to asi stačí.. Hlavně, že je tam spousta barevných věcí, honiček, bitev a výbuchů.. Prosím, kdy už tohle vyhazování peněz z okna skončí?

• 9.11.2017  15:31
    Oklamaný (2017)

Na historické drama „Oklamaný“ jsem se hlavně díky hvězdnému obsazení (Nicole Kidman, Kirsten Dunst, Elle Fanning) velmi těšila.. Historické kostýmy a výprava byli skvělé, zamlžená atmosféra ponurého venkova a potemnělého domu jsou super, jen ten příběh je tak trošku víc nevýrazný.. Přijde mi, že hlavní hrdinové se tam tak nějak plácají a poflakují.. Nedojde k žádným větším emotivním nebo rozechvělým scénám (asi to tam je, ale mou citlivou strunu to nijak zvlášť nerozeznělo).. Herecké výkony jsou hodně mdlé a potlačené.. Naprosto jsem nepochopila název filmu v souvislosti s dějem.. I když je „Oklamaný“ na dnešní dobu spíše kratším filmem, čas při sledování se neskutečně vleče.. Chybí mi jakákoliv gradace děje.. Sofia Coppola se snaží seč jí síly stačí, ale mne zatím žádným jejím počinem, který jsem viděla, hlouběji do děje nezatáhla.. Kam se hrabe např. na skvělý film „Misery nechce zemřít“ s obdobnou „vězeňskou“ tematikou.. Budu si muset pustit Eastwoodovku z ´71 na spravení chuti :-)

• 9.11.2017  13:11
    Temná věž (2017)

I když jsem velkým fandou knih z pera Stephena Kinga, tak mne zatím celá sága „Temné věže“ literárně minula.. Nemohu tedy srovnávat s původní předlohou.. Z komentářů fanoušků ságy chápu, že jejich rozčilení má své opodstatnění – udělat z 8 dílů rozsáhlých knih 90 minut je žabařství.. Pokud budu hodnotit pouze samotný film bez jiných vlivů, tak musím říct, že se mi to jako béčkový fantasy western s prvky čarodějnictví a sci-fi líbilo.. Nápad je fajn, má to šmrnc, příběh zaujme, hlavní hrdinové jsou vcelku sympaťáci.. Možná je spíš škoda, že se tvůrci rozhodli udělat jen jeden díl, protože já bych ocenila větší průnik do tohoto podivného světa.. Takže pokud zatahujete do hodnocení King a jeho předlohu, tak dost na prd.. Pokud Vám jde o koukatelnou jednohubku bez Kinga, tak směle do toho.. Já už mám jasno, že se při nejbližší možné příležitosti vrhnu na tu literární variantu a doplním knihografii :-)

• 9.11.2017  10:49
    Wind River (2017)

Mrazivá kriminálka „Wind River“ mě strašně baví svou „obyčejností“.. Hlavní postava není detektiv, ale profesionální lovec, který zná terén ledového Wyomingu jako své boty.. Sekundovat mu přispěchá agentka FBI, jejíž světem je od pohledu městská džungle.. Její zkušenosti pozbývají na tomto nehostinném kousku půdy smysl.. Musí čelit nejen nepřátelskému počasí, ale stejně „milým“ domorodcům.. Nechybí jí však houževnatost a rozhodne se, že záhadnou vraždu rozlouskne za pomoci výše zmíněného lovce. Hodně mě baví, že vyšetřování vede spíše náhodné zkopávání o důkazy než kvalitní detektivní práce.. Oceňuji i fakt, že vrahem nakonec není žádný geniální zločinec, ale motiv je založen na pudovém základu.. Ve filmu „Wind River“ se dočkáme jen zlomku akčních scén, než je u podobného žánru zvykem, zimní krajina je zasněženě fádní, hrdinové neplýtvají slovy.. Přesto se děj nevleče a naopak tyto faktory přidávají filmu na přitažlivosti.. Jediné „vadítko“ této super krimošky je přílišné babrání se v osobní minulosti lovce, které ho motivuje k vyšetřování (to by to jako jinak nedělal???).. Jeremy Renner mě baví čím dál tím víc, do podobných filmů by měl být obsazován častěji a nejen jako sniper.. Vymazlenou dokonalostí je sekvence, kdy divák skutečně vidí, za jakých okolností byla indiánská dívka zavražděna.. Doporučuji - skvělej film!

• 8.11.2017  15:11

Mám ráda filmy o soudních procesech.. Mám ráda filmy na téma holokaust.. Bohužel snímek „Popírání holocaustu“ byl až příliš ploše zfilmován.. Znám jiné filmy, kde má soudní spor spád a divák sedí přikován k sedačce napětím, tohle není ten případ.. Scény ze soudního procesu jsou spíše nudné, nezáživné a postrádají hloubku, emoce.. Naopak přehnaně emotivní, až hysterická, je hlavní postava, která mi díky tomu nedovolila s ní příliš sympatizovat.. Přidala bych více kontroverze, více nakouknutí pod pokličku právnické taktiky.. I přes dobré obsazení příliš průměrné a zapomenutelné..

• 8.11.2017  11:56
    Blade Runner (1982)

Nevím, jestli je chyba ve snímku „Blade Runner“ nebo v mé osobě, protože jsem si tenhle kultovní snímek pustila po více než 30 letech od jeho vzniku, ale naprosto nechápu jeho legendu.. „Blade Runner“ je natočen ve stylu galaktické marlowovky a údajně má mít nějaký filosofický přesah.. Vizuálně se mi film líbil – něco mezi Chinatown a městem budoucnosti z „Pátého elementu“.. Proti muzice nemůžu říct půl slova, úžasná ponurá atmosféra, reprezentativní obsazení, celkem vstřebatelný příběh.. Ale co ten děj? Naprosto příšerná, roztahaná, vleklá a ospalá nuda.. Sem tam se objeví scéna s hlubším přesahem nebo zajímavý dialog, ale díky nim bych rozhodně „Blade Runnera“ nepasovala na hluboké filosofické dílo.. Spíš se děj míjí se scénářem.. Troška akce a hodně střihu by snímek zaručeně osvěžila.. Jednička velmi silně ovlivnila i mou (ne)chuť jít na dvojku do kina.. PS: Teď budu muset nějakou dobu chodit nejspíš kanálama, aby mě skalní fanoušci neukamenovali :-D

• 8.11.2017  09:46
    Chatrč (2017)

Myslím, že snímek „Chatrč“ je zpracován velmi těžce pro obě skupiny.. Ti, kteří jsou bez víry, budou snímkem znuděni a budou celý film brát jako reklamu na Boha.. Ti, kteří jsou věřící, můžou být pobouřeni kontroverzním ztvárněním Svaté trojice.. Jelikož nemám ráda fantaskní filmy bez příběhu, ale pouze o prožitku, pochopení a osobní transformaci, tak jsem se opravdu dost nudila.. Ale přečkat více než dvouhodinovou stopáž relativně šlo.. Sam Worthington je dobrý herec, ale na tuhle roli ještě nedosáhne.. Octavii Spencer mám ráda, škoda, že tu neměla příliš prostoru.. Nemyslím, že problém „Chatrče“ je zpracování nebo scénář, ale to, že tvůrci příliš tlačí na pilu a tak všechno co nám servírují působí hodně křečovitě a uměle.. Konec je na můj vkus až moc přeslazený.. „Chatrč“ je obrazový a pocitový film, bez velkého děje.. Je to film o transformaci a odpuštění.. Bohužel upoutávka (popis) tady na ČSFD mu velmi škodí a nenahání na něj tu správnou cílovou skupinu.. Knihu jsem nečetla a ani se na ní po shlédnutí nechystám – nejsem velký fanda náboženské tematiky..

• 7.11.2017  16:54

Film "Z Paříže do Paříže" je nenápadným filmem s dějem zasazeným do II. světové války a zabývá se konečnou rasovou otázkou z trošku jiné strany, než jsme zvyklí.. Hlavní postavy jsou dva kluci-bratři, které spíše než politické dění zajímají samozřejmě klukoviny.. Příběh zachycuje pozvolné rozpínání fašištů, odstřižení Židů od společnosti (hvězda, oddělená výuka, rasově rozdělené obchody a služby aj.), útěk za hranice, skrývání až na samotný konec války.. Jde spíše o ukázku chlapectví a bratrského pouta v době "temna" než o krvavé záběry a krutost koncentračních táborů.. Děj se odehrává především ve Francii a Itálii.. Bylo to fajn, avšak znám na podobné téma silnější filmy, z tohohle mi moc husí kůže nenaskočilo..

• 7.11.2017  13:18
    Baby Driver (2017)

„Baby Driver“ je velice příjemná, svěží, zábavná, popíková a romantická akčárna s krimi podtextem pro masovou skupinu diváckého osazenstva.. Celkové podání (drive scénáře, ostrost střihu) je podkresleno pohupující se muzikou, která na milimetr přesně sedí do každého záběru.. Přesně tento typ zpracování dodává scénáři tolik potřebnou šťávu i přes relativně tuctový scénář.. Hlavní postavy jsou naprosto perfektně obsazené.. Ansel Elgort se z romantických rolí a sci-fi teen filmů velmi vkusně žánrově posouvá.. Jeho herecký projev je dobře uvěřitelný.. Kevin Spacey znovu opakuje svého stabilního padoucha a Jamie Foxx jako protřelý kriminálník je prostě top.. Děsně mě baví i drobné odbočky do soukromí hlavního hrdiny, se kterými se většinou v prvoplánových krimi honičkách moc nesetkáváme.. Za mě má „Baby Driver“ celkově super chemii ;-)

• 3.11.2017  15:08

Jako chápu, že se snaží dojit krávu, dokud mléko dává, ale opravdu je potřeba natočit od jednoho úspěšného filmu aspoň 5 kousků? U spousty filmů mě mrzí, že nemají pokračování děje, ale právě to je na nich kouzelné.. Jak by asi vypadal „E.T. – Mimozemšťan 7“? Jasně, po úspěšné 1 a 2 přišla nepříliš záživná 3 a 4.. Poslední 5 křivku propadu zase zvedá, ale opravdu chceme vidět Deppa, který se na plátně chová, jakoby mu odumřela polovina mozku, zas a znova? Hlavní postavy za celou sérii neprodělaly absolutně žádný vývoj, jen se mění padouch a kulisy.. Zápletka je lehce poupravena a vedlejší role přeobsazeny.. Nemůžu říct, že by to nebylo barvitě natočeno a ze bych se pár scénkám nezasmála, ale tak nějak celému tomu počínání chybí už originalita, sex-appeal a pořádná šťáva.. „Piráti z Karibiku“ už mají odpirátěno a chtělo by další investice ve filmovém průmyslu investovat jinam.. PS: Naprosto mi uchází obsazení Orlanda Blooma a Keiry Knightley na posledních pár minut filmu.. Jakože aby se na ně nezapomnělo?

• 2.11.2017  00:46

Marcel Bystroň se jednoho dne probudil, lehce oprášil starou dobrou klasiku od Marie Poledňákové, okořenil to pubertálním nádechem Sowboarďáků/Rafťáků, ostatní autoři vybrakovali obsazení Slámovi a vznikl z toho relativně (překvapivě) koukatelný rodinný film.. Asi z něj nebude klasika na Vánoce ani na Silvestra, ale rozhodně jsem byla schopná ho bez velkého přemáhání dokoukat..

• 2.11.2017  00:40
    To (2017)

Jsem obrovským fandou psaného Kinga. Jsem velkým nostalgickým obdivovatelem béčko až céčkových televizních horůrků podle jeho předlohy.. Miluju retro vyprávěnky o létem provoněném dětství plných snů, klučičích přátelství (doplněných těmi prvními láskami) a chrabrých povah.. Bohužel příběh „It“ mi nepřirostl k srdci ani knižně, ani ve starší zfilmované verzi a ani nyní.. Mám mnohem raději Kingovi buď více uvěřitelnější příběhy nebo ty více sci-fi.. Klaunů se běžně nebojím a pravděpodobně se do konce života ani bát nezačnu.. Takže díky příběhu ze mě autoři filmu žádnou nezapomenutelnou pocitovku nebo super lekačku numero uno nedostanou.. Ale.. Na dvojku s těším a jedničku doporučím všem, kdo se bude u mě informovat, jestli na to má kouknout.. Jelikož je v posledním „It“ z hlediska náplně příběhu vše, co tím být má.. Filmařsky, herecky, hudebně, střihově, scénáristicky, trikově a já-nevím-co-ještě-všechno je „It“ na vysoké až zážitkové úrovni.. Prostě s příběhem mám odjakživa problém, ale naprosto nic jiného se tomhle klasickému kultovnímu hororu vytknout nedá.. Proto ubírám jednu hvězdu, ale věřím, že pro ten druh diváka-fanouška je to na jasný plný počet..

• 2.11.2017  00:27
    Fargo - Série 1 (série) (2014)

S01 - K seriálu „Fargo“ jsem se dokopávala relativně dlouho.. Bratři Coenové jsou z téhle minisérie cítit na každém kroku.. Jako kulisy svého příběhu si vybrali naprosto tuctové městečko v Minnesotě s nudně ledovým počasím.. Většina hlavních i vedlejších postav je stejně obyčejná a uvěřitelná jako tenhle poklidný zapadákov.. Spád nastává v podstatě od prvního záběru, kdy na půdu Bemidji vrtne profesionální zabiják.. Děj bratří Coenů má spád především díky konfrontaci nudy s naprostou absurditou nahodilých událostí.. Bohužel tenhle seriál stojí na pevných základech naprosto geniálního obsazení dvou hlavních postav - Billym Bobem Thorntonem a Martinem Freemanem.. Zatímco charismatický nájemný vrah Malvo je prototypem chladnokrevného zabijáka, kterého zlidšťuje krutě poťouchlý humor a mírná vlna šílenství, tak druhý hrdina Lester Nygaard je naprostou nulou a zapomenutým otloukánkem.. Ve scénách, kde se kluci objeví to jede a má šťávu, bohužel v těch ostatních hrozí místy bezbřehá nuda a šeď.. Sexy tempo na nich stojí a padá.. Billy Bob Thornton ze sebe ždíme maximum a předvádí svůj brilantní padouší um.. Martin Freeman pro změnu dokáže rozehrát jeden z nejvíce fascinujících proměn postav, které si dokážu vybavit.. Jeho znepokojivá proměna charakteru je sama o sobě ledově spalující.. Bohužel ani jeden proti sobě nemá stejně silného či dokonce charismatického protivníka.. Za zmínku stojí jen vyšetřovatelka Allison Tolman s buldočí povahou a roztomilý zodpovědný poseroutka Colin Hanks.. Ostatní jsou jen velmi zdařilé křoví.. To celku „Fargo“ ubírá na kráse..

• 31.10.2017  23:45
    Diana osobně (TV film) (2017)

Zajímavý dokument, který odkrývá dění "za oponou".. Divák zde najde spoustu známých i neznámých audio i video nahrávek.. Tvůrci se nám snaží přiblížit vznik konkrétního střípku, dále to, jak si jej obyčejný lid vykládal a jak to také skutečně cítila Lady Di.. Nic převratného, ale přijatelně a decentně odkryta řada menších a stravitelných veřejných tajemství.. Pokud jste lačni po kontroverzi a velkých odhaleních, tak nic z toho v dokumentu "Diana osobně" nenajdete.. Spíš jen portrét ženy dvou tváří..

• 31.10.2017  15:53

K filmu "Moje první láska" jsem si v hlubokých letech devadesátých vytvořila silný vztah a nedám na něj dopustit.. Připomíná mi dětství, vůni ztracených prázdnin a raná přátelství.. Snímek "Moje druhá láska" je přesně tím druhem filmů, které nikdy neměly vzniknout.. Dvojka se snaží vydělat na kouzlu jedničky.. Možná, kdyby se příběh více zaměřil na čerstvou rodinku tvořenou sarkastickým tatínkem Dane Aykroydem a volnomyšlenkářskou Jamie Lee Curtis, udělali by z toho autoři alespoň komedii.. Zklamání na plné čáře..

• 31.10.2017  12:39

Animace v dnešní době spíše podprůměrná.. O příběhu se v kraťasu "In a Heartbeat" také příliš mluvit nedá.. Přesto mě baví nápad ztvárnit homosexuální lásku stravitelnou pro děti.. Navíc použití "srdíčka" jako připodobnění citů také oceňuji.. Kontroverzi bych v tom v 21. století nehledala, spíš klípek, který se snaží netradiční téma pojmout decentním způsobem, což se podařilo.. Navíc příběh příjemně plyne a dá se plynule dokoukat, což některé kraťasy moc nezvládají..

• 30.10.2017  14:48

S dokumentem „Svět podle Daliborka“ si nějak neumím poradit.. Jako dokument rozhodně nepůsobí.. Spíše jakoby obyčejní lidé měli přehrávat životní situace, které se jim již stali.. Pokud se má jednat o umělecky ztvárněný hraný dokument, tak hlavní postavy působí toporně a přehrávají více než je zdrávo.. Ani si nejsem moc jistá, co tímhle dílkem chtěl autor říci.. Legenda předcházela promítání, ale nebyla naplněna.. Za mě celkem zklamání :-(

• 23.10.2017  11:29
    Mumie (2017)

Přiznám se, že jsem si nějak neuměla představit Toma Cruise jako druhého Indiana Jonese.. Podle mě má Tom Cruise charisma maximálně na akčního hezounkovského polopitoma.. A jelikož se z něj tvůrci nesnažili dělat někoho jiného a naopak ušili mu roli tzv. na tělo, tak mě casting nakonec spíš bavil než odpuzoval.. Film „Mumie“ je v podstatě klasická cruisovská akčárna šmrncnutá Egyptem a prošpikovaná frajírkovským humorem.. Potěšilo mě obsazení „Nicka“ Jaka Johnsona, i když jeho role nebyla nejsilnější.. Hlavním charismatickým tahounem byl pro mě každopádně vynikající Russel Crowe.. Perfektní výběr sexy mumie Sofie Boutella.. Naopak zklamáním pro mě byla Annabelle Wallis, která se do celého konceptu za mě moc nehodila.. Snímek „Mumie“ je opravdu akční a opravdu se za necelé dvě hodiny nestačím nudit.. Některé scény by mohly být „silnější“, ale jako slušně postavená odlehčená popíková akčárna na chvíle oddychu, to více spíš než méně ujde..

• 17.10.2017  11:04
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Minisérie „The Night Of“ jenom dokazuje, jak je HBO v podobných počinech geniální.. Obsazení, scénář, režie, kamera, střih – všechno na výbornou.. Seriál „The Night Of“ se nepokouší o novátorství, ale spíše se zaměřuje na vyšperkování ověřeného.. Pilotní díl byl naprosto našlapaný, divák se snaží zorientovat v událostech, dává pozor a stále mu „něco“ uniká.. Tenhle styl servírování dodává na dramatičnosti.. Navíc jsem byla nadšená ze záběrů na bezpečnostní kamery, kde se plynule děj odehrává z jiného úhlu.. Další díly postrádají dramatickou dravost a šťavnatost pilotu a seriál malinko upadá, aby spíše na konci vyšuměl, než vyzněl.. Jinak se mi fakt líbí mix rozehraných témat – sociální drama, rasová nesnášenlivost, obraz dnešní společnosti, přerod normálního kluka ve vězení, souboj kariér právníků, politikaření, policejní fušaření.. Prostě super jednohubka, kde si každý divák něco najde.. Perfektní popis systémového kolečka od vraždy po soudní stání.. S každým dalším dílem moje zvědavost rostla.. Celkem osm dílů je podle mě přesně tak akorát než by se divák nudil a než by začala kvalita povadat.. John Turturro za roli vyžilého právníka s mořem (ať už kariérních, osobních nebo zdravotních) trablů, by si zasloužil metál :-) Celá série je vydařená velmi kvalitně, jen ten pilot nasadil laťku moc vysoko..

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54