venison

okres Praha

LinkedIn: venison

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 4.5.2021  00:07
    Odhalení (TV seriál) (2019)

Asi budu jedna z mála, která není z minisérie přehnaně nadšená. Jasně, na zajímavosti přidává "based on true story", ale podle toho se film hodnotit rozhodně nedá. Scénář by snesl lehké seškrtání. Příběh se místy až nudně vleče a zbytečně rozebírá nezajímavé věci okolo (např. sousedky). Joey King byla nesnesitelně ukňouraná a místy přehnaně přehrávala. Postava matky, kterou si zahrála Patricia Arquette, mi přišla podstatně zajímavější, ale nedostala na můj vkus mnoho prostoru. Netuším, nakolik bylo vyprávění reálné a co vše se do děje přidalo, ale chápu, že samotný skutečný příběh je natolik bizár, že i v televizi působí hodně přitažený za vlasy. Příjemné béčko, doporučuji pokud se zajímáte o krimi seriály.

• 3.5.2021  23:59
    V zajetí (2020)

Spíš thriller, prvky hororu jsem nijak neregistrovala. Obsazení je dobře vybrané, scénář je přijatelně béčkový, místy úsměvný, ale zaujme. Sarah Paulson a Kiera Allen hrály obě velmi obstojně. Nic převratného, ale v rámci žánru se na film vcelku dobře kouká. Doporučuji všem, kdo mají slabost pro odlehčené krimi filmy.

• 3.5.2021  02:51

Ač mám normálně Carey Mulligan velmi ráda, tak tady mi nějak nesedla. Vypadala na svou roli příliš vyžile nebo možná přestárle, prostě jako straší ségra všech zúčasněných chlapíků. Jinak jako odlehčený béčkový thriller vhodný zejména pro ženušky mi to dalo přesně to, pro co jsem si přišla. Zábavu, nad kterou se nemusí příliš přemýšlet, ale s pár promyšlenými twist momenty. Je to svižné, je to fresh, je to zábavné a i trochu romatiky by se našlo. Asi bych nepohrdla ani nějakou netflixovou minisérií ve stejném duchu :-)

• 3.5.2021  02:42

Je pravda, že kdyby název dokumentu neobsahoval jméno slavného streerartisty, tak by si ho pustila asi třetina lidí. Dokument sám o sobě je velmi zajímavý, protože zachycuje éru pomalu se proslavujícího street artu nejen v Evropě, ale také i v Americe. Představuje umělce, kteří žijí jen pro umění, a zároveň na modelu Mr. Bainwashe ukazuje i na slávu rychlokvašek. Vyvstává otázka, jak se pozná umění od kýče a kdo je skutečným umělcem? Nevím, jestli to měl být obyčejný dokument, ke kterému se Banksy připletl a pomohl ho jen "narodit" nebo to celé byl hraný umělecký záměr. Jak znám Banksyho, tak šlo spíš o to druhé. Popravdě jsem čekala úplně něco jiného, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná z toho, co přišlo :-)

• 3.5.2021  02:23

Tak tady jsem maličko bojovala s hodnocením a nakonec jsem se (zejména díky výtečné hudbě) dát to vyšší. "Příběh mého syna" je epické komorní drama, které se motá kolem čtyřky hlavních hrdinů. Postupně rozplétá jejich vzájemné vztahy a poodhaluje temná tajemnství. Kdyby režisér netlačil tolik na pilu divákových slzných kanálků, tak by to vyprávění plynulo pravděpodobně více uvěřitelněji. Každopádně velmi zajímavé a kvalitní herecké obsazení, báječná hudba, neokoukaný příběh.. Jen by to chtělo trošku lépe prodat..

• 2.5.2021  14:37
    Mute (2018)

Atmosféra téhle podivné sci-finky byla dobrá - město, kde nikdy nevychází slunce, špinavé jak stoka, vyzdobené neony a jediný únik od všednosti dne je virtuální svět nebo bordel. Alexander Skarsgård nezklamal a němého bouchače s asketickým stylem života vystihl skvěle. Horší byla dějová linie, která mnohdy nedávala smysl a pokud divák smysl nakonec objeví, tak je to natolik nezajímavé, že je mu vlastně líto času, který filmu věnoval. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci, takže mi bylo v podstatě fuk, jaký osud je postihne. Relativně kvalitně vystavěné béčko.

• 2.5.2021  14:19

Poctivá detektivka, která nehraje na rychlou akci, ale pomalu si jde za svým cílem. Více než o Bonnie a Clydea jde ve filmu o pomalu měnící dobu, kdy se v Texasu naháněli banditi na koních a bezhlavě se stříleli, nyní nastupují kultivovanější a sofistikovanější postupy. Ústřední dvojka přestárlých policajtů Kevina Costnera a Woodyho Harrelsona není vůbec špatná, ta správná chemie zde funguje. Pro všechny, kdo mají rádi pomalejší tempo na plátnech a užívají si atmosféru 30. let.

• 2.5.2021  14:03

Poměrně kvalitně zpracovaný hraný dokument o událostech, které se udály 22. července. Sleduje celý soudní proces včetně lidských osudů, které se kolem něj nabalují. Na můj vkus příliš chladné a více popisné než prožité. Daleko více se mi líbil film "Utøya 22. juli" (2018), který hraje více na divácký emotivní zážitek než o strohý popis událostí.

• 1.5.2021  21:47

Pokud přežijete původní znění v polštině, tak tenhle film od sousedů je fakt pecka. Trošku z nadhledem zachycuje pokrytectví a (nabourané) vztahy místních věřících starousedlíků, kteří stanou tváří tvář mladému falešnému knězi, který z nich dokáže dostat to nejlepší. I když je divák schopen si domyslet většinu scénáře dopředu, tak jsem se nenudila a dvě hodiny mi utekly jako nic. Bartosz Bielenia je opravdový talent! Nominace na Oscara rozhodně nepřekvapila. |kino doma - aerovod|

• 1.5.2021  21:37
    Stále spolu (2014)

Téma rozhodně zajímavé.. Ale tím to končí. Dokument "Stále spolu" nemá dle mého názoru žádnou vypovídající hodnotu. Manipulativní a lehce despotický otec má režisérku pevně v rukou a je znát, že vše, co opustilo střižnu, je pod jeho diktátem. Škoda, mohlo z toho být něco nestranného. Takhle jen okrajově vnímáme vztah podřízené rodiny a tatíka, co si zakládá na tvrdém patriarchátu. |kino doma - aerovod|

• 1.5.2021  21:29
    Šarlatán (2020)

Odvyprávěno zajímavým způsobem, natočeno precizně, uzahráno skvěle. Ačkoliv ansi nejde o doslovnou autobiografii, ale romantičtější filmovou verzi, tak příběh klouže dost po povrchu a pod kůži léčitele Mikoláška se hlouběji nedostaneme. Trošku mi to celé více než osobní životopis připomínalo "z vyprávění místních lidí". Potřebovala bych více hlavním postavám vidět do hlav a do srdcí a ne se domnívat na základě naznačených událostí. Díky tomu to i přes kombinaci Agnieszka Holland x Ivan Trojan na plný počet hvězd nebylo. |kino doma - aerovod|

• 28.3.2021  23:44
    Chlast (2020)

Zajímavý vhled do problematiky alkoholu zábavnou fourmou s prvky dramatu. Ne úplně se vším jsem se dokázala ztotožnit, ale určitě jsem vše dokázala pochopit. Skvěle zahrané, skvěle natočené. Jediné, co mi lehce uniklo byla závěrečná pointa. Ale i bez toho je film prostě jízda, která si zaslouží pozornost.

• 28.3.2021  23:31
    Summerland (2020)

Další film s anglickou (ne)válečnou tematikou si našel mou pozornost. Tentokrát je příběh zasazen do malého venkovského městečka Kent, ve kterém hledají londýnské děti únik u cizích rodin před bombardováním. Na samotě žije soběstačná a hrdá žena, kterou však mají místní za čarodějnici a podivínku. Nedopatřením je do její péče svěřen malý chlapec, který nejen, že odkrývá její tajemství, ale nachází i její lidskost. Film je až moc idylický a zachycuje spíš kouzlo dětství v těžkých dobách než skutečnou realitu. Zajímavě zpracované LGBT téma.

• 28.3.2021  23:20

Precizní thriller s politickým podtextem. Jak moc Keiru Knightley nemůžu, tak tady mi sedla. Skvěle obsazeno, skvěle napsáno, skvěle natočeno i skvěle zahráno. Rozhodně jeden z filmů, co vás donutí se zamyslet nad tím, co byste na místě hlavní hrdinky udělali vy. Akci nehledejte, jen poctivou novinařinu, zdatnou právničinu a zkaženou politikařinu. |kino doma - aerovod|

• 28.3.2021  23:15

Tak dlouho jsem s "Nymfomankou" otálela, až jsem si pustila rovnou prodlouženou 145 minutovou verzi. I přes vraženou stopáž jsem se ani minutu nenudila a naopak jsem si rovnou pustila i druhou část, která má je ještě o 35 minut delší. Strašně se mi líbila povídková rovina, která nás provázela životním příběhem nemocné ženy a rovina současného dialogu s cizím starším pánem, který byl schopen sofistikovaně jednotlivé epizody reflektovat. Sexuální scény (byť fejkové a digitálně upravované, odehrané za pomocí dabérů) byly natočeny lépe, než kterékoliv průměrné porno. To, co mě na nich překvapilo nejvíce bylo, že si vlastně samotný akt hlavní postava ani moc neužívala. Asi nejsem schopná hodnotit jednotlivé části odděleně, tak aplikuji komentář na celek. Jednotlivé střípky z života nymfomanky byly velmi zajímavé, místy velmi hluboké a pro diváka zraňující (smrt otce, potrat, voba mezi synem a vlastním uspokojením, aj.). Snaží se popsat nymfomanii ne jako zábavnou kuriozitku, ale opravdu složitou nemoc, která dokáže ničit lidské životy. Nejvíce bolestivý byl pro mne vlastně úplný konec. K filmům Larse von Triera zaujímám buď nadšený nebo odmítavý postoj. "Nymfomanka" je skvělá, jednoznačně zařazuji do kladného šuplíčku. Stejně tak si myslím, že se na filmy znovu nikdy nepodívám. Doporučuji těm, kterým se Larsova tvorba líbí, zbytek by se nejspíš nudil. |kino doma - aerovod|

• 28.3.2021  23:15

• 28.3.2021  22:57

Překvapivě vcelku povedené. Zaměřeno spíše na filmové prostředí namíchané s válečnou propagátorskou politikou. Válka zde byla jen okrajově. Na skromnou Gemmu Arterton, zamilovaného Sama Claflina a herce za zenitem Billa Nighyho se příjemně koukalo. Film je taková idylická oáza uprostřed bombardovaného Londýna. Trošku mě mrzel tragický konec, to se na lehce naivní romatické drama nehodilo a děj to moc neprohloubilo, ale jinak fajn pokoukání pro všechny, kteří mají rádi filmové prostředí i za kamerou.

• 20.3.2021  23:14

Kdyby byl film trošku pomalejší, tak už by to začala být nuda. Takhle jsem se na tempo zvládla naladit a užívala si nekonečné planiny, západy a východy slunce. Děj se neposouvá, "Nomadland" je indie film, který je o kráse okamžiku a hlubším zamyšlení než o dialozích nebo vyvíjejícícm se ději. Frances McDormand je jako vždy skvělá. A vlastně to celé takhle dokonale stačí.

• 20.3.2021  22:03

Bezhlavá akčárna, která je po vizuální stránce sakra dobře natočená. A Hemsworth tu není prkno! Pokud rádi odpočíváte nad hektolitry krve a rychlou akcí, tak doporučuji!

• 20.3.2021  21:54
    Odvlečen (2007)

Velmi dobrý politický thriller, ale časem bohužel kapku zestárl.

• 20.3.2021  21:53

Téma je to rozhodně zajímavé, ale příběh se dle mého příliš nepovedl. První část byla na můj vkus moc zdlouhavá, prostřední odbytá a závěr možná trošku zbytečný. Hodně linek se náznakem nastínilo, ale nikdy nedošlo k jejich odhalení. Zajímavé, ale chladné a místy zdlouhavé. |kino doma - aerovod|

• 20.3.2021  21:45

Zprvu chladné a povrchní, ale jak se v příběhu posouvá, přestává klouzat po povrchu a postupně se potápí hlouběji a hlouběji.. Odkrývá emoce i staré křivdy.. Hlavní trio Sarandon-Winslet-Wasikowska rozehrávají herecký koncert. "Blackbird" není pro každého, ale kdo má rád hořkosladká dramata, tak neprohloupí.. |kino doma - aerovod|

• 20.3.2021  21:39
    Frčíme (2020)

Důkaz, že Disney Pixaru příliš nepomáhá.. Moderní pohádkový svět je lehce odfláknutý.. Příběh je prázdná bláznivá road movie.. Humoru si tu divák neužije, srdceryvné scénky tlačí na pilu.. Hlavní postavy nejsou moc sympatické.. Popravdě jsem čekala o hodně víc.. Zapomenutelný průměr..

• 13.3.2021  23:34

Až na pár vyhrocených scén, je " News of the World" relativně milý film o Divokém západě. Stárnoucí chlápek s raněnou dušičkou se vydá na cestu s malou holkou, kterou potkal těžkej osud. Nic originálního. Avšak Hanks dal přběhu dostatečnou dávku charima, aby road-movie nenudila.

• 13.3.2021  23:29

Hodně britská Amélie. Bez sex appealu, bez šarmu a bez humoru.

• 13.3.2021  23:27
    Vykopávky (2021)

Komorní, nevtíravé drama, které pomalu na sebe nabaluje nenásilnou formou postavy a jejich malé příběhy. V pomalém tempu se dá najít i napětí a dobrodružství. Když milujete to, co děláte, tak i malý obratel ve vás rozpumpuje adrenalin. Hudba i krajinkářské záběry rozhodně nenudily, jen hezky podtrhovaly náladu filmu. Zatím asi nejpříjemnější překvapení letošního roku.

• 13.3.2021  23:14

Zápletka je bravurně vymyšlená. Hlavní role skvěle zahrány. Hloubku bych tu ani nehledala, jde spíš o babské krimi dráma k žehlení. Co mě ale trošku drásá je absurdně stupňující se tempo příběhu. Začátek je mrazivě reálný a postupem času příběh autoři více a více přitahují za vlasy, až se drama lehce mění v černou komedii. Závěrečná scéna tu rozhodně neměla být. Nenáročné pokoukání s originálním příběhem.

• 13.3.2021  23:07

Pokus o "drsný" nezávislý film, který staví na zhruba půlhodinové scéně "naturálního" domácího porodu. Nechci říkat, že to byl nejlepší porod, co jsem v telce viděla, ale rozhodně to byla nejlepší scéna z celého filmu. Hlubší a emotivnější než smrt dítěte. Nebo následné truchlení. Místo emocionálních výlevů autoři rozehrávají zápletkové rodinné drama, které přechází do soudního líčení. Nejopravdější postavou ve vyprávění je kupodivu Shia LaBeouf. Jinak mělká nuda a šeď.

• 13.3.2021  22:44
    Judy (2019)

Asi by mne zaujal více retrospektivní životopis než zhruba poslední rok ztroskotané celebrity. Herecký počin Renée Zellweger ční vysoko nad obsahem filmu. Film je asi jako sama hlavní postava patetický, zmatený a nijak ukotvený. Rozhodně film "Judy" vzburcoval mou zvědavost si o Judy Garland zjistit více podrobností, ale to je možná způsobeno tím, že sám o sobě nic nesděloval. Slabší průměr, který brzy zapadne. |kino doma - aerovod|

• 13.3.2021  22:36
    Palmer (2021)

Lehce zaměnitelné americké drama s tuctovým příběhem. Přátelství outsidera a malého divného chlapce tu bylo už několikrát jen s jinýma proměnnýma. Justin Timberlake hrál průměrně a Ryder Allen byl k sežrání. Nic co by v hlavě nebo srdci zůstalo delší dobu, ale pokud divák nic moc nečeká, tak nebude zklamán.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61