venison

Veronika Z.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 16.11.2018  20:39

Dokument o člověku, kterého jsem naprosto zbožňovala nemůže být špatný ať bude natočen jakkoliv.. Na "Robin Williams: Mysl na dlani" mi každopádně chyběl hlubší vhled do doby Robinova dětství a asi bych ocenila třeba přiblížení motivace, proč si zrovna konkrétně vybral role, které natočil.. Myslím si, že i přes tento fakt je jeho osobnost vylíčena velmi podrobně a snad i trefně (osobně jsem ho neznala).. Velmi mě bavily výpovědi "očitých svědků" i dobové záběry.. Tento dokument mi pouze potvrdil to, co jsem si o něm doposud myslela, a to že byl prostě a jednoduše GENIÁLNÍ.. Jasně každý má své mouchy, ale smysl pro humor a bleskovou improvizaci mu rozhodně nechyběl.. Pro mě měl naprosto neuvěřitelné charisma a nejzářivější oči, které jsem kdy viděla.. Jeho "„Doktor Flastr"" pro mě bude navždy nezapomenutelný..

• 13.11.2018  23:45
    Beze stop (2018)

Drama "Beze stop" poněkud komornějšího ražení je reálnější verzí barevnějšího a rozesmátějšího filmu „Captain Fantastic".. Na šnečí tempo příběhu jsem si musela chvilku zvykat, ale někdy pomalejší snímek není od věci.. Daleko více mne nebavilo nulové pozadí vyprávění a minimální kontext.. Postupem času nabírá film o chlup vyšší tempo a stává se (alespoň pro mne) daleko stravitelnější.. Poslední třetinu z komunity přestárlých hippies jsem si vyloženě užívala.. Ben Foster je prostě a jednoduše skvělej a Thomasin McKenzie, v roli jeho dcery, mu bezvadně sekundovala.. Chyběla mi výraznější pointa.. Nejlákavější na celém počinu je bohužel trailer..

• 13.11.2018  00:12

České dílko "Chata na prodej" je dalším afektovaným rádoby komickým filmem.. Taková ta uřvaná rodinná parodie na život v českých poměrech se zmateným scénářem.. Herecky mne oslovila snad jen Chýlková.. Jedné na tom celém byla fajn luxusní lokace a vlastně i kamera, která "Chatu na prodej" zvedá o hvězdičku výše..

• 12.11.2018  23:47

Splnil se mi sen.. Opravdu.. Jedno z mých přání, které jsem myslela, že nebude nikdy naplněno, bylo vidět a hlavně zažít Queen na podiu.. To se mi dnes poštěstilo.. Film "Bohemian Rhapsody" těží zejména z famózních hitů téhle legendární skupiny, což mu dává šestihvězdičkovou úroveň.. Klouže po povrchu.. Nechce ovšem o Freddie Mercurym vyprávět.. Chce, aby si divák prožil.. Nejde o dokument, jde o pocit.. Nejde o obsah, jde o emoce.. Záměrně se vyhýbá scénám z jeho života, vyhýbá se patosu.. I vážné chvíle bere s lehkým humorem a nadsázkou.. Je plný sebevědomí a prýštivé energie.. Je Freddiem.. Scéna z koncertu Live Aid z pohledu frontmana zvedá chloupky po celém těle a divák tam je.. Je tam.. V kůži Freddieho Mercuryho.. Miluju to.. Oscary pro všechny za ten náboj a opojený pocit být na chvíli také "královnou" hudby..

• 3.11.2018  02:37
    Hořkost (1986)

SPOILER: "A proč se zlobíš na mě?" - "Já se nezlobím na Tebe!" - "Tak proč na mě křičíš?" - "Protože tu zrovna nikdo jinej není.." Nenápadný film "Hořkost" není příběhově nijak zvláštní.. Je to obyčejný příběh o druhém manželství, které se snaží zvládat těžkosti partnerského života.. Výjimečný je pro mne ovšem svými dialogy, nenápadnou hloubkou a samozřejmě mistrovskými hereckými výkony v podání dvou nejlepších herců své generace.. "Hořkost" není vyprávěna pro svůj příběh, ale je poskládána ze sladkých i hořkých událostí ze života jedné lásky.. Zobrazuje všechny fáze vztahu od seznámení až po rozvod.. Divák se zasměje a dočká se i vyhrocených scén, ale skutečná hořkost je dle mého právě v samotném faktu, že pomalé uhnívání vztahu nelze zastavit.. "Jak je možné s někým žít a nevědět něco tak zásadního?" - "Jo, je to možný.. Určitě je to možný.. Někoho tolik milovat, nebo si myslet, že ho tolik miluješ, že nic nevidíš. Rozhodneš se, že ho budeš milovat, že mu budeš věřit a pak přijde manželství a s ním každodenní manželský život a pak si začneš uvědomovat, že už to není jako dřív, ale.. Prostě si to nepřipouštíš a pak, když se ukáže, že to nebylo v pořádku.. Není to, že bys to vždycky věděla, ale protožes byla prostě někde jinde.." - "No, to bys ale musela žít v nějakém snu.." - "Jo, to jo.. Ale pak se sen rozplyne a rozbije se na milion malých kousků a ty máš dvě možnosti. Buď to vydržet, což je nesnesitelný, nebo odejít a snít si jiný sen.."

• 31.10.2018  00:38

Romantické drama "Vzpomínky na Afriku" jsem měla nakoukáno spíše v dětství, proto jsem se k nim po letech vrátila.. Všeobecně budu asi silně zaujatým diákem, protože Afriku jako takovou naprosto miluju a jsem jí uchvácena.. A v kůži Roberta Redforda jakožto lovce prostě být chceš.. Meryl Streep je skvělá jako vždy, ale její postava mi po letech příliš nesedla.. Když mi bylo méně, viděla jsem v ní silnou a soběstačnou ženu, která měla to štěstí vydat se vést farmu na místo, kde ženám zrovna dvakrát nefandí.. Bohužel s věkem a zkušenostmi zjišťuji, že role Karen je spíš trošku na pěst a její rozmazlené ufňukané svazování jejího milence mi kapku pilo krev.. Knižní předlohu jsem nečetla, ale film je každopádně poutavý a nevadí ani jeho smrtelná stopáž..

• 27.10.2018  22:44

Nemyslím si, že jsem správná cílovka pro tuhle konkrétní komedii, ale věřím, že svoje publiku si najde :-) Nějak nemusím styl "pomsty" na exmanželech s mladšími modely :-) Nějaké scénky jsou trefné a úsměvné, ale na můj vkus je v "Klubu odložených žen" spousta hluchých míst.. Úroveň rozhodně pozvedá perfektní obsazení, bez kterého by snímek neměl takovou šťávu..

• 3.10.2018  18:49

Je naprosto zřejmé, o čem bude snímek pojednávat, ale už tak úplně zřejmé není, jakou zvolili tvůrci formu zpracování.. Filmařsky není snímek "Utøya" pravděpodobně nic převratného, ale rozhodně je zajímavá forma vyprávění.. "Utøya" je točena formou dokumentu a zaměřuje se především na masakr očima obětí.. Režisér Erik Poppe chtěl celý snímek pojmout co nejvěrohodněji (např. je zachován počet výstřelů apod.).. Nechat diváka nasát paniku a nevědomost hlavních aktérů.. Ukázat všeobecný chaos a neinformovanost.. Odkrýt poslední rozloučení s rodinami.. Ponurý ostrov, sychravé počasí, vyděšení mládežníci a kamera z ruky rozhodně neslibuje divácký trhák, ale dílo spíše vzniklo jako pomník události.. Děsně se mi líbí to, že za celý film se neobjeví ani tvář nebo jméno vraha.. Vidět, vstřebat a uchovat v sobě, ale asi opakovaně nepustit.. Silné téma..

• 30.8.2018  21:40
    Zamilován (1984)

Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. Romantické drama "Zamilován" je naprosto obyčejný a běžný příběh ze života.. On - ženatý, dvě děti, spokojený rodinný život se stabilní kariérou stavebního inženýra. Ona - vdaná, bezdětná, budující kariéru. Ani jeden neplánuje změnu svého života a přesto se stane. Náhodně se potkávají a přiživují jiskru z jejich setkání ve vášnivý plamen lásky.. Režie je vynikající, citlivá a chodí kolem čerstvého páru po špičkách, zachycuje jemnou formou skrývané štěstí zralé lásky.. Fascinuje mě, jak oba hlavní herci dokáží vystihnout rozpoložení jejich postav i beze slov.. Zároveň film "Zamilován" ukazuje tíhu zodpovědnosti vůči jejich nejbližším a tlumí tak jejich náhlé štěstí. Skvěle zachyceno..

• 28.8.2018  23:22
    Silkwoodová (1983)

Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a Julií Roberts je „Erin Brockovich".. Miluju ten zápas chudé nevzdělané, ale bojovné ženy s mechanismem obří firmy.. Film "Silkwoodová" jsem bohužel neznala, ale to je již naštěstí napraveno.. Je skvělou kombinací právě "Erin Brockovich", pozadí osmdesátek ve stylu „Flashdance" a jaderné elektrárny ze „Simpsonů".. Hlavní trojka Meryl Streep, Kurt Russell a Cher byla vynikající.. Vztahy příjemně vyladěné, ale věnoval se jim akurátní prostor a příliš nezasahovaly do příběhu.. Trošku mne zklamal pozitivní konec, ale jinak mě "Silkwoodová" velmi bavila..

• 21.8.2018  07:26
    Milada (2017)

"Milada" zklamala. Příběh je hlavní tahoun, který prodává.. Zbytek je jen směsice neukočírované režie, děravého a velmi strohého scénáře, děje z rychlíku, bezhlavého střihu a neukotvené kamery.. Drmolivé přeříkávání již známého nezáživným způsobem.. Herci se snažili.. Nejpovedenější na celém snímku je asi právě obsazení, ale asi by jim to šlo lépe, kdyby měli podle čeho hrát.. Doufám, že se tohohle super tématu chytne někdo povolanější..

• 16.8.2018  21:03
    Klid noci (1982)

Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. Postupně jsem se prokousala i k temnému thrilleru "Klid noci", který je velmi kvalitně zpracován co do hereckého obsazení, to do atmosféry celého snímku.. Jediná (a dost podstatná) vada na kráse je relativně průhledná zápletka a tudíž i odhalení samotného zabijáka..

• 10.8.2018  13:31

Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. Mám ráda dobové příběhy romantického žánru, takže jsem se také na tento velmi těšila.. Hned zpočátku mne film „Francouzova milenka“ zklamal rozdělením děje na ten romanticko-historický a na děj ze současnosti, i když jsou v podstatě obě dějové linie úzce propojeny.. Kdyby „moderní“ linii tvůrci vyškrtli, vůbec bych se nezlobila.. Druhý příběh o váženém přírodovědci, který nehledí na svou pověst a naprosto zahoří svými nemalými city do místní outsiderky a obětuje jí nejen svou pověst, ale také čest, mne vyloženě bavil.. Meryl Streep v roli mírně bláznivé ženy skvěle doplňovala skvěle sucharského Jeremyho Ironse.. Přiznám se, že pointu příběhu jsem nebyla schopna odhalit..

• 9.8.2018  20:43

SPOILER: Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. Tenhle film jsem viděla tedy jako malá, ale potřebovala jsem si ho nutně osvěžit.. Jako jiná mladší generace se domnívám, že snímek "Kramerová versus Kramer" je na tehdejší dobu velmi pokrokový.. V dnešní době však spíše úsměvný.. Hodně se změnilo.. V první řadě se tatínci mnohem více zapojují do chodu domácnosti a výchovy dětí, takže si neumím představit model, kdy tatínek netuší kde jakou věc dohledat v kuchyni.. V řadě druhé je dnes naprosté sci-fi, aby manžel nutil svou drahou polovičku nepracovat a nutil jí pečovat výhradně o dítě.. Překvapivý je také závěr filmu - matka se péče o dítě vzdává, protože to kluci mají fajn nastavené.. Tenhle film bych trošku označila jako film se Streepovou bez Streepové, protože i když obsadila jednu z hlavních rolí, tak se paradoxně ve většině scén téměř neobjeví.. Dustin Hoffman je v roli tatínka workoholika, který je vržen po hlavě do péče o syna, výborný..

• 9.8.2018  12:14
    Manhattan (1979)

Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. Tak ani Allenovi se nevyhnula.. Jeho tvorbu sleduji v podstatě až nějakých 15 let zpět od zhruba výborného filmu „Match Point - Hra osudu“.. Komedie „Manhattan“ je nejen černobílou oslavou stejnojmenného města, ale také klasikou Woodyho klasických děl.. Vyhrocená vztahovka opírající se o běžný život průměrného svobodného mládence zralého věku.. Meryl Streep si zde střihla spíše nedůležitou roli exmanželky hlavního hrdiny, která ho kdysi opustila kvůli lásce k jiné ženě a tím spustila kolotoč jeho letmých mělkých vztahů.. Výborná byla postava Diane Keaton, která zastupuje klasickou SSS (sebevědomá, soběstačná, silná) ženu, která by chtěla být prostě jenom milována.. Tak jak je u Woodyho běžné je snímek svižný, afektovaný, lascivní, místy kýčovitý, ale zároveň protkán skvělou hudbou a záběry nádherného města.. Když si u Woodyho odmyslím obšournosti, tak mě jeho milý humor snad i baví.. Mezi moje favority se „Manhattan“ nezařadí.. Je to jen další roční Woodyho nevýrazná splněná povinnost..

• 8.8.2018  12:08

Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. V klasickém a relativně průměrném vztahovém dramatu „Svedení Joea Tynana“ se chopila výživné vedlejší role milenky politika, který se nechává nést na vlně kariéry. Hlavní role Joea Tynana stojí především na výborném Alanu Aldovi, kterému od pohledu divák odpustí cokoliv. Nehraje ledově chladného politika, který jde přes mrtvoly, ale spíš chlapíka, který se snaží vyhovět každému na všechny strany, až ho to samotného semele.. Skutečně rád by byl v oblasti politiky prospěšný a čestný, ale to může pak.. Až vyleze kariérně po nějakých zádech výš a ještě výš, až se nakonec třeba stane americkým prezidentem.. Rád by měl pěkné vztahy s dětmi, fajn manželství, prostě snový rodinný život, který nejde zrovna ruku v ruce s rozjetou dráhou vrcholového politika. A tak se v tom celém nějak plácá, až si jako kompenzaci nejde podporující milenku. Drama „Svedení Joea Tynana“ se poměrně vleče, na můj vkus je tu velká porce politické omáčky, která zde může být v kontextu zápletky zmíněna jen okrajově. Mrzelo mne, že jeho problémům v manželství není vyhrazen daleko větší prostor, protože Barbara Harris podala v roli manželky, která postupně přichází o své iluze, vynikající výkon (asi nejlepší z téhle trojky).. Takový ten film na televizní obrazovky, když venku prší a vy jste líní najít dálkové ovládání a přepnout program..

• 8.8.2018  11:42
    Julie (1977)

SPOILER: Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. Ve filmu „Julie“ si zahrála pouze malý štěk, ale přesto mne k tomuto snímku přivedla.. Jane Fonda znám pouze z jejich aktuálních rolí udržovaných matek/babiček, ale ze „starých zlatých časů“ jí příliš nepamatuji.. Zpočátku mne film „Julie“ příliš neoslovil.. Na začátku děje se ocitáme v malinko vyčpělém vztahu začínající spisovatelky Lilian a vyhořelého spisovatele, který je prokládán vzpomínkami na její dětství spojené s nejlepší kamarádkou. Postupně se děj rozjíždí a nabalují se všechny jeho složitosti. Rozvíjí se tu vynikající sociální drama plné zvratů. Lilian pochází z průměrných finančních poměrů a její kamarádka Julie naopak ze zámožné rodiny s vysokými styky.. Lilian touží po slávě a bohatství, naopak Julie se snaží všemožnými prostředky bojovat na evropské půdě proti II. světové válce.. Lilian strmě stoupá k výšinám na vlně své prvotiny, Julie se pomalu propadá do bahna odboje.. Na čas spolu ztrácí kontakt, aby se společně opět setkaly za nelehkých podmínek. Julie žádá Lilian, aby vystoupila ze své komfortní zóny a díky se pokusila propašovat hotovost do fašistického Německa. Lilian by tím riskovala nejen své těžce získané postavení a svobodu, ale také (jako Židovka) svůj život.. Scéna ve vlaku je napínavá a v divákovi by se krve nedořezalo.. Trošku mi vadil chaoticky vystavěný příběh (minulost vs. současnost vs. vzpomínky), chybělo detailnější poznání postav a děj klouzal pouze po povrchu.. Kvalitní režie, silné herecké výkony, super příběh! Podívanou jsem si užila.. Doporučuji jako výlet do kinematografických sedmdesátek..

• 7.8.2018  09:30

SPOILER: Většina diváckého osazenstva je z filmu "Nit z přízraků“ nadšena. Já už bohužel tolik ne.. Pokud jste fandové Daniela Day-Lewise, jděte do toho, jeho herecký projev je výtečný.. Vicky Krieps je nenásilně nádherná.. Příběh je nejslabším článkem filmu, i když dává dostatek prostor pro divákovu fantazii.. Analýza každého pohybu, pohledu, slova se nabízí v každém záběru. Údajně se jedná o příběh o lásce, ale já ve snímku „Nit z přízraků“ lásku nenašla.. Ano, je tu jistá forma závislosti, obětování, touhy a sobeckosti, ale z romantického úhlu pohledu tohle není láska.. Jedinou lásku, kterou jsem zde viděla je láska k práci.. Postarší geniální návrhář, který má své zaběhlé móresy a sem tam trpí stavy hluboké deprese, žije se svou sestrou staromládenecký život, který mu občas prosvítí poněkud jednostranný románek s některou z jeho modelek.. Tuhle zaběhlou praxi ovšem nabourá Alma, která na venek působí jako anděl, avšak v nitru nosí ďábelskou mysl, kterou se nebojí použít.. Zjišťuje, že pokud se její vysněný objekt touhy (ano, touhy, ne lásky) utápí v depresi je daleko přístupnější k intimitě.. Díky tomuto faktu si Alma upevňuje pozici po boku návrháře.. S návrhářem ovšem není taková zábava, jakou si představovala a do hry přichází mladý doktůrek, který na Almu již v minulosti dělal oči.. O děj ve filmu „Nit z přízraků“ příliš nejde.. Jde spíše o emoce, skvělou režii a vynikající herectví.. Všechno je skvělé, ale po 2 hodinách koukání trochu nuda a nízké vyvrcholení.. Jak nenápadně film začíná, tak také končí.. Stručně řečeno - pěkně rozebrány úskalí práce z domova. Z tvorby režiséra Andersona mám mnohem raději divňoušskou „Magnolii“..

• 1.8.2018  11:29

Puštění této černé komedie byl absolutní omyl.. Dalším omylem byl jeho vznik.. Padesát odstínů Christiana Greye je totiž parodie už sama o sobě - jak chcete parodovat parodii tak, aby měla hlavu a patu? Pro diváky, kteří mají rádi trapný humor založený na zesměšňování černochů, žen, blondýn, otylých lidí a tak nějak vůbec všeho.. Prostě pro fandy "Scary Movie"..

• 31.7.2018  23:39

"Půlnoční láska" je taková ta moderní teen umírací love story (Všimli jste si, že poslední dobou se s nimi roztrhl pytel? To nemůže být láska osudová i bez různých typů rakoviny?), která překvapivě dobře funguje především kvůli fajn obsazení.. Divák zde nenajde áčkové herce, ale myslím, že postupem času se na hollywoodské výsluní vypracují.. Mladý Schwarzenegger je rozhodně méně toporný a více líbivý než jeho tatínek.. Bella Thorne je naprosto roztomile úchvatná s takovým tím portmanovsky přirozeným hereckým projevem.. Příjemným změkčovadlem příběhu je milující otec hlavní hrdinky v podání Roba Riggla i rebelská kamarádka, kterou ztvárnila Quinn Shephard.. Scénář se dopředu odhaduje snadno a umírací téma v dnešní kinematografii už vyznívá tuctově, ale přesto mě "Půlnoční láska" zasáhla, rozebrala a nakonec i rozplakala.. Bezva zamilovaná podívaná pro holky (i kluky) do letňáku při temných horkých létem provoněných nocích..

• 31.7.2018  19:05

Přiznám se bez mučení, tuhle komedii jsem si pustila hlavně kvůli Chrisu Prattovi na počest jeho počáteční herecké kariéry.. Zbytečně, byl tu jen okrajově.. Avšak mne film „Zásnuby na dobu neurčitou“ nejen oslovil, ale donutil mne také přemýšlet.. Tenhle film nemá v první řadě vůbec špatnou myšlenku, ale bohužel sklouzává do hloupého provedení (přílišné vulgarity, trapné pády, prvoplánové hláškování, sexuální narážky).. Herecky to rozhodně není nejhorší, naopak ústřední dvojka Jason Segel a Emily Blunt drží hodně děj nad vodou, ale pokulhává žánrové zařazení.. " Zásnuby na dobu neurčitou " mají našlápnuto na skvělé vztahové drama s komediálními prvky.. Naneštěstí se tvůrci rozhodli zaměřit více na (rádoby) komickou stránku věci prostoduché komedie a vykašlali se na zajímavou kostru příběhu.. Láska dvou lidí, kterým se postupem času mění žebříček hodnot.. Obětavost ve vztahu na úkor rozvoje vlastní osobnosti.. To je téma, které mě táhne.. Ne týpek, co nosí crazy svetry a vaří ze všeho, co se mu mihne během lovu před hlavní pušky.. Odchylka od tradičních hollywoodských komedií je tu hmatatelná – např. hlavní hrdinové nejednají prvoplánově, ale uvědomují si zodpovědnost a snaží se trable ve vztahu řešit; netradiční pojetí rolí, kdy žena buduje kariéru a muž teplo domova, atd. Když srovnám například s nedávno shlédnutou oldies vztahovkou „Zamilován" která je sice na jiné téma, ale v provedení daleko přesahuje tyhle moderní lehce zapomenutelné štěky.. Slabě zpracované silné téma o problémech většiny dlouhodobých vztahů.. Btw - hlavní myšlenky se skrývají hluboko pod povrchem komediálního bahna..

• 31.7.2018  18:30

Ukamenujte mne, ale "jedničku" Ant-mana si téměř nevybavím.. Marvelovské tempo komiksových zpracování je naprosto vražedné.. Až na pár světlých výjimek (nebo spíš odlišnějších hrdinů) se mi veškeré filmy pletou, padouši splývají a podprahové souvislosti mi prostě nedotečou.. Vážně doufám, že v tom mají alespoň skalní fanoušci jasno.. Nebo tvůrci.. "Ant-man" dvojka je opravdu dobrá prohláškovaná situační komedie.. Takhle nějak bych si představovala „Deadpoola", kterému laciný humor a neucelený děj jdou na škodu.. Paula Rudda nemám v ostatních jeho filmech moc ráda, ale tady vážně herecky zabojoval a opakovaně mu role sedla.. Jeho famme fatale Evangeline Lilly mi naopak přijde taková mdlá, ale dala se vstřebat (dost mi připomíná svou polohou a vzezřením Mary-Louise Parker v akčárně „Red", kde sekunduje Willisovi).. Jako fanynka devadesátkových "douglasovek" kvituji obsazení Michaela a jeho poměrně velký prostor na plátně.. Strašně mě bavily prvky typu tátova holčička, bezpečnostní agentura, domácí vězení, zmenšování (hlavně budov a aut).. Zápletka s Michelle Pfeiffer pro mne nebyla příliš emočně hybnou, ale na nějakou kostru tu super omáčku naroubovat museli.. Za mě komediální komiks na top úrovni..

• 31.7.2018  10:20

Jelikož jsem se ve svých 32 letech a filmovém nadšenství cítila už velmi trapně, že jsem neviděla ságu Star Wars, rozhodla jsem se to po dlouhém osobním přemlouvání napravit.. Oproti úvodnímu dílu (rozhodla jsem se na SW koukat podle toho, jak vznikala) byla už "dvojka" o poznání svižnější.. Hlavní postavy se rozdělují a příběh se vine daleko zajímavěji v několika liniích.. Star Wars pro mne šmrnc i napětí neztrácí.. Řekla bych, že IV byla dobře vydařený pokus a na V je vidět, že tým už přesně věděl, do čeho jde.. Tempo, kostýmy i vizuální efekty jsou pro mne stále lukrativní.. Těším se na další ;)

• 30.7.2018  20:12

Jelikož jsem se ve svých 32 letech a filmovém nadšenství cítila už velmi trapně, že jsem neviděla ságu Star Wars, rozhodla jsem se to po dlouhém osobním přemlouvání napravit.. Jako malá jsem samozřejmě neplánovaně zahlédla úseky SW filmů, ale vždy mne odrazovalo následující: a) bude to z hlediska triků nekoukalné (není to pravda), b) bude to dějově pomalé až nudné (není to pravda), c) bude mne tam týrat přepolitizovanost (je to pravda).. Když se odprostím od níže zmíněného, tak musím chtě nechtě uznat, že George Lucas společně s produkcí odvedl mistrnou práci a stvořil nesmrtelné dílo.. Úvodní díl (rozhodla jsem se na SW koukat podle toho, jak vznikala) byl takový více představovací.. Ten začátek mírně nudil, než se do toho příběh opřel, ale dalo se to přechroupat.. Velkou nevýhodu vidím v tom, že jsou SW takovým fenoménem, že člověk se o ně nemusí zajímat a přesto zná hlavní postavy a jiné spoilery.. Asi by to bylo daleko zajímavější koukat v době vzniku.. Jenže to bylo mojí mamce 10 let a žila v hluboké totalitě :D

• 30.7.2018  19:32

Podle názvu, podle posteru, podle traileru, podle hereckého obsazení, podle úvodního popisu bych dopředu filmový počin "Gringo: Zelená pilule" pasovala na takový ten typ komedií ve stylu "Hele vole, kde mám káru?" nebo "Zahulíme, uvidíme".. Bohužel se tvůrci na příběh snažili naroubovat pseudovážný styl.. Děj se snažili brát vážně, ale sem tam do toho střelili něco mírně ztřeštěného.. Vlastně hlavní dvojice Charlize Theron x Joel Edgerton působila dost odlehčeně, ale většina věcí kolem se brala dost na vážno, ale bez takového jakoby dramatického důrazu.. Obsazení Amandy Seyfried příjemně potěšilo.. Film relativně ušel, ale rozhodně to není nic nezapomenutelného nebo převratného.. Zajímala mne především Paris Jackson, díky níž jsem se o filmu dozvěděla.. Má tu bohužel pouze dekorativní štěk.. Její obsazení bylo asi myšleno spíše marketingově..

• 11.7.2018  12:22
    Noční hra (2018)

Komedie "Noční hra" je přesně taková ta crazy kravinka, kterou buď milujete nebo nenávidíte.. Je prošpikovaná pořádnou dávkou černého humoru.. Před shlédnutím jsem očekávala film plný prdů, pádů a vřeštění, ale moje divácké očekávání tohle vše předčilo a dostala jsem více sofistikovanou verzi Sandlera bez Sandlera.. Rachel McAdams a Jason Bateman jsou výborní, role jim byly psané na míru a i u bláznivějších sekvencí byl díky jejich přirozenému komediálnímu talentu příběh uvěřitelný a stravitelný.. Celá partička byla fajn a podivný soused v podání Jesse Plemonse byl geniální.. Příjemná ztřeštěná komedie, která je lehce vykrádačkou Douglesovy "Hry", ale díky odlišnému žánru budiž odpuštěno..

• 10.7.2018  20:29

Odlehčené rodinné drama "Zůstaň nablízku" je stejně autistické jako jeho hlavní hrdina.. Za snímkem je cítit kvalitně odvedená filmařská práce, ale celkově mi na filmu hmatatelně chybí emoce.. Ne hlavní hrdinky, ale ty, které měl snímek vydolovat z diváka.. Celou dobu jsem byla zvědavá, jak se dějová linka bude vyvíjet dál, ale bohužel se tvůrci na více než nevýraznou nudu nezmohli.. Velký potenciál jsem viděla v roli terapeutky, které se chopila má oblíbená Toni Collette, ale nedostala se svou postavou nedostala příliš prostoru, k hlubšímu hereckému projevu.. Dakota Fanning byla konstantně divná. Vidět a zapomenout. Pochválit můžu především závěr, který nedopadl tolik prvoplánově americky, jak bych bývala očekávala..

• 10.7.2018  19:05

Předesílám, že herní předlohu neznám, ale předpokládám, že až na charaktery oblud se jí tvůrci příliš nedrželi.. Co čekat od filmu "Rampage Ničitelé" s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli? Kapku humoru, špetku svalnaté něhy a hromadu ničení.. Pokud na tenhle snímek chce někdo koukat jako na relaxační pohádku pro dospělé, tak rozhodně nebude zklamán, ale sofistikované drama, za tím nehledejte.. Zcela určitě se nejedná o žádný přelomový zázrak.. "Rampage Ničitelé" je zcela jistě jednohubkou, která nemá vysoké ambice, spíš se snaží vytěžit co nejvíce z "hotových vizuálů" úspěšnějších akčních počinů.. Celou stopáž se na plátně vše hýbe a padá, určitě si divák slabší povahy najde pár scén na zamáčknutí slzy a koutek pusy se do mírného úsměvu také vyhoupne.. Dwayne Johnson zase potvrzuje, že pod obřím svalstvem má něžnou duši a smysl pro humor..

• 4.7.2018  08:38

Je to tak, ale Bruce Willis je starej.. Je starej na role předních akčních hrdinů a tak z něj dělají zadní tatíky, kteří se pokouší na hrdiny hrát.. A moc mu ty běžné smrtelníky hrát nejde.. V "Přání smrti" jsem mu nezbaštila, že je otec, že je doktor, že drží zbraň poprvé.. Příběhově nám "Přání smrti" nedává nic nového, je prošpikovaný klišé.. Jedná se o tuctovou střílečku s motivem pomsty.. Lapání po podobných rolích je super, pokud mermomocí toužíte po nedůstojné cestě do důchodu.. Osobně bych Bruce viděla spíš v obsazení soukromých oček, vysloužilých veteránů nebo vrchních mafiánů.. Škoda..

• 3.7.2018  18:09
    Pomsta (2017)

SPOILER: V "Pomstě" jsem před puštěním viděla dobrej survival počin se zajímavou zápletkou.. Bohužel se to od začátku vezlo na vlně laciné a nedotažené slátaniny.. Celkem dobře bych si dokázala představit situaci, že Ti týpci netuší, že se slečna zachránila, v novomexické poušti (nebo kde se příběh odehrává) se jí ujme banda hrdlořezů, kteří ji z nevysvětlitelného důvodu naučí vyšší level zabíjení a ona se vrátí.... Ale podpálení stromku, hru na "rozděl se a zemři", střídání amatérského střílení s muškou veteránského ostřelovače mne pozitivním diváckým zážitkem neobšťastnilo.. Co mne hodně bavilo bylo kurýrování díry v břiše nažhavenou plechovkou, které bylo taková blbost (byť efektní), že se scénáristi rozhodli zaobírat průnikem vpřed, ale už pro jistotu neřešili díru v zadní oblasti.. Celá scéna kolem znásilnění byla možná ze strany násilníka pochopitelná (sexy tanečky), ale z pohledu oběti moc ne (žádná ani minimální obrana).. Kamera super, ale makro prostřihy broučků by se hodily spíše do produkce National Geographic.. Odpočinková podívaná s hektolitry krve.. Mimochodem, kdyby do toho bylo vetkáno trošku nadsázky, smrdělo by to Tarantinem..

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58