venison

Veronika Zvěřinová

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 26.4.2018  14:17

Tonda Blaník je v menších dávkách lépe stravitelný než v celovečeráku.. „Prezident Blaník“ je hodně nevyvážené dílko.. První polovina mi přišla o dost silnější než zbytek.. Kdyby se film zkrátil na polovinu, byl by rozhodně zábavnější.. Obhrublý s sprostý „český“ humor je mi vzdálený, ale tady mne až tak neurážel.. Režie pokulhává a tak to celkově vypadá takové poslepované z drobných epizod a útržků.. Vtipné to není.. Spíš trefné a tak divák v místech, kde by se měl smát spíš hořce zapláče.. Nejvíc asi pobavila kampaň na billboardech..

• 26.4.2018  11:47
    The Ritual (2017)

Tak nízkorozpočtový horůrek „The Ritual“ je aktuálně největším bububu překvapením roku.. Příjemným.. Tedy alespoň více než první polovina.. Postupné budování napětí, žádné hmatatelné zlo, jen vkusné náznaky.. Malinko vykradačka kultovního snímku „Záhada Blair Witch“, ale alespoň si odpustili roztřesenou kameru.. Poslední úsek filmu byl pro mne neestetickým propadákem.. Bohužel pointa se tvůrcům tolik nevydařila, aby si udržela počáteční, vysoko posazenou, laťku.. Celkově příjemný hororový zážitek z nádherných hlubokých a temných lesů..

• 26.4.2018  11:02
    Nikdys nebyl (2017)

Na artový film „Nikdys nebyl“ jak jinak než do alternativního kina Kasáren Karlín.. Prosím nemyslete si o mne, že jsem zvrhlý ouchyl, ale čekala jsem mnohem více brutality a mnohem méně zamyšlených pohledů.. Miluju divnochlápky v podání Joaquina Phoenixe a tenhle zamlklý zabiják se šrámy na těle i na duši byl hereckou pastvou pro oči, ale dějově mne bohužel film moc neuchvátil.. Tak nějak mi přijde, že sama režisérka nevěděla jakým směrem se má vrtnout.. Hořká komedie, psychologické drama nebo syrová akčárna? Film připomíná vzdáleně nějakou temnou severskou verzi „96 hodin", jen místo vyrovnaného zabijáka se slušivém sáčku máme před sebou raněné zvíře zahnané do kouta.. Čekala jsem mnohem více krvavých a brutálních scén, už jen díky oblíbené zbrani hlavního hrdiny – kladiva, ale místo toho jsem dostala jen pár náznaků (např. prostřednictvím bezpečnostní černobílé kamery umístěné hodně vysoko, vraždění mimo záběr kamery,atd.).. Moc často se mi to u podobných filmů nestává, ale za těch 95 minut jsem si nestihla k hlavnímu hrdinovi vybudovat vztah a ani se rozhodnout, jestli je mi sympatický nebo ne.. Myslela jsem, že celý děj se bude motat kolem únosu dívky, ale ten je tam jen okrajově.. Okrajově je tam vlastně tak nějak vše.. Náznak služby v armádě, náznak vztahu s matkou, náznak organizovaného zločinu, náznak, náznak, náznak.. Vlastně nevím, co mi měl film dát.. Není to nuda, celkem se na plátně pořád něco děje, jen jsem asi hlavní myšlenku nějak nepochopila.. Jasně, je blbé být zabijákem a dál? Zbytečně velký prostor pro divákovu představivost..

• 18.4.2018  09:40

Film "I Kill Giants" je o chlup slabším odvarem "Volání netvora: Příběh života" jen v holčičkovském podání.. Příjemné lehce děsivé prostředí mlžného útesu.. Kruté děti, komplikovaná sestra, uhlazená kamarádka, lehce vlezlá školní psycholožka nakládají malé Barbaře plný kotlík traumat, která se snaží řešit prostřednictvím imaginárního světa, kterej je prostě boží.. Žádný poníci jen krvelačná obří monstra.. Průměrný filmový počin spíše pro dospělého diváka..

• 18.4.2018  00:14

"Ready Player One: Hra začíná" je jedna velká akční smršť vytapetovaná sympatickými postavami, prošpikovaná nostalgií osmdesátých let a zahrnuta hlubokou současnou myšlenkou - upřednostnit reálný život nad tím virtuálním.. Na můj vkus je příliš rozpažená a má široký záběr cílové skupiny - od mladších ročníků po mé vrstevníky.. Našlapaná vizuální smršť lehce zakrývá slabší děj.. Člověk má co dělat, aby usledoval akci, kulisy, rekvizity a všechny propracovanosti, které se na plátně z dvě hodiny ani na okamžik nezastavím.. Je to přesně ten typ filmu, který se dá pustit 3x za sebou a stále v něm nejdete něco nového a nového.. Děj má stejně divák odhadnutý dopředu, tak se klidně může soustředit na hravé prostředí.. Kdo jiný by mohl věnovat film popkultuře včetně všech prvoplánových klišé a divák mu to bude baštit i s navijákem, než Steven Spielberg? Děsně se mi líbila myšlenka, že sám Spieĺberg se zuby nehty bránil, aby byla ve filmu "Ready Player One: Hra začíná" použita jeho tvorba.. Zas na druhou stranu, co je to za osmdesátky bez Spielberga? Líbilo, líbilo a zase líbilo, jen tam prostě zase chyběla taková ta něžně citlivá poetika filmů mého mládí..

• 13.4.2018  12:01

Vyrostla jsem na staré dobré "Jumanji".. Krom toho, že naprosto miluju herecký projev Robin Williams, kterému nechybí přirozenost, lidskost a srdečný humor, tak mne právě hodně bavilo, že se děj Jumanji odehrává právě v reálném světě a že prostě to splašené stádo cupitá uvnitř domu nebo opice kradou policejní auto.. Nová Jumanji má s tou starou společný jen název.. Jo a pak teda drobnou provázanost najdeme vyrytou na stromě.. Takže se od staré Jumanji odprostím a zkusím tu novou hodnotit naprosto nezávisle.. Film "Jumanji: Vítejte v džungli!" je taková ta ztřeštěná rodinná akčárna, která má svá světlá místa (hodně mne bavilo obnovování životů nebo sličná slečna v kůži Jacka Blacka).. Hlavní postavy byly líbivé, snadno k nim divák přilne a nikdo z nich není vyloženě nesympatický a každý z nich má svou specifickou formu humoru.. Bohužel na můj vkus toho vtipu bylo málo.. Děj v podstatě nebyl důležitý, sloužil jen jako nit, která spojovala akcí nadupané scény.. Nenadchlo, neurazilo.. Příjemná jednohubka bez většího přesahu.. Sakra, proč těm novejm filmům děsivě chybí poetika?

• 13.4.2018  02:24
    Na doraz (2017)

Thiller "Na doraz" je v podstatě jedna velká automobilová honička.. Halle Berry už hodně sklouzává do béčkových filmů, ale díky ní je tohle béčko zase o trochu více šťavnatější.. Tuhle zoufalou mamču si opravdu nechceš naštvat.. Příjemná jednohubka..

• 11.4.2018  21:02
    Tomb Raider (2018)

Lara Croft trošku jiná, než je zvykem.. Méně technicky vytuněná, méně tělesně dokonalá, méně fyzicky zdatná.. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla, že je nový "Tomb Raider" o chlup menší pohádkou a více reálnější záležitostí.. Chvilku mi trvalo, než jsem si na nové provedení zvykla, ale vtažení do děje naštěstí netrvalo dlouho.. Poslední hru, kterou jsem s Larou hrála byla "Rise of the Tomb Raider", která bych řekla se atmosférou, obsazením hlavní role, prostředím a hlavně kulisami, podobá asi nejvíce filmu.. Velmi mě bavily záběry natočené jakoby byly vystřižené ze hry.. Příběhově nepříliš silné, ale obsahově nabušené.. Alicia Vikander byla super volba.. "Tomb Raider" má své nezapomenutelné scény.. Hodně mě bavila honička s koly a scéna se ztroskotaným letadlem.. Má také správnou dávku humoru.. Zakončeno je příjemně otevřeně a já se budu těšit, že vznikne brzo další Indiana Jones v sukni ve stejné kvalitě a provedení..

• 27.3.2018  01:43

Mám ráda historické romány jak na papíře, tak na plátně.. "Tulipánová horečka" je příjemná a velmi osudově dramatická romance s velkou výpravou.. Velkým bonusem tohoto snímku je neotřelé pozadí Amsterdamu 17. století, které se ve filmech příliš neobjevuje.. Další plus vidím v tulipánové tematice a prostředí z malířské dílny.. "Tulipánová horečka" mne především nalákala hvězdným obsazením.. Alicia Vikander svou křehkostí a ladnou krásou působí, jakoby právě vystoupila z dobového obrazu.. Christoph Waltz ztvárňuje další charismatickou, téměř padouší, roli.. Judi Dench se objevuje v pro ní netradiční roli.. Vedlejší postava služky se snoubencem jsou také příjemné charaktery.. Jediný nesypaťák je Dane DeHaan, který se do role svůdníka příliš nehodí.. Děj je nasáklý klasickým romantismem, takže vztahy mezi postavami nejsou příliš logické, ale o to více spontánní.. Velmi se mi líbí důraz na osudovost.. "Tulipánová horečka" není typicky líbivým snímkem, ale cestu k mému srdci si našla.. Ráda se za čas na ní opětovně mrknu.. Spíše pro fandy historických dramat, než pro široké publikum..

• 24.3.2018  00:00
    Olive Kitteridgeová (TV seriál) (2014)

V produkci HBO vznikl další výborný miniseriál "Olive Kitteridgeová", který stojí na herecké genialitě Frances McDormand.. Nejde o nijak převratný příběh, ale právě v té jednoduchosti se skrývá krása.. Postava Olive je neskutečně propracovaná a Frances dokázala zachytit všechny jemné odstíny charakteru hrdinky, která svou skutečnou podstatu skrývá a místy až hrubé chování.. Opravdu vroucně doufám, že jednou nedopadnu jako ona.. Život někdy dokáže člověka zocelit až nad míru..

• 23.3.2018  15:08
    Annihilation (2018)

Možná není "Annihilation" jeden z těch silnějších sci-fíček, ale mám hodně ráda Portmanku, takže tak.. Hodně vzdáleně mi to ohraničené a záhadné místo plné duhy připomíná Kingův seriál "Pod kupolí".. Samozřejmě jsou zde patrné náznaky obdobných filmů jako jsou třeba "Příchozí", "Prometheus" nebo Vetřelčí sága.. Ale asi to mělo co dělat s ženským principem hlavních hrdinů.. Začátek mne dostatečně upoutal a pak už jsem se vezla.. Hodně mě bavily flashbacky z Portmančina života před zmizením jejího partnera.. Dávalo to zpočátku příběhu vyšší díl uvěřitelnosti a lidskosti.. Portmanka klasicky pláče (chtělo by to znovu projít všechny její filmy, jestli má vůbec nějakou neplakací roli) a znovu je to uvěřitelné.. Ve vojenském jí to sekne.. Ostatní ženské role nebyly tak výrazné.. Duhový svět byl super.. Pointa s transformací DNA mě bavila hodně a zmutovaní jelínci byli top.. První 2/3 filmu fakt zážitek.. Bohužel ta poslední třetina (od majáku) za moc nestála.. Kdyby se konec ustřihl, tak tvůrci udělají lépe.. Už to bylo nějak moc.. Ale úplně závěrečná objímací scéna tam sedla.. "Annihilation" nebude patřit k těm nejlepším sci-finkám, ale rozhodně patří k těm lepším.. Tedy alespoň za mou diváckou maličkost.. Za mne jako za ženu a milovníka přírody..

• 22.3.2018  12:54

SPOILER: Jako chápu, proč film vznikl.. "Mozek v plamenech" zachycuje silný životní příběh úspěšné mladé novinářky, která se začne chovat velmi bláznivě.. Takže pokud by jí na poslední chvíli nespasila geniální diagnóza mohla skončit jako vězeň ve vlastním těle do konce života někde v blázinci.. Šílený.. Bohužel z mého pohledu se film nepovedl.. Chloë Grace Moretz strašně přehrávala.. Polovina jejího výkonu mne nechávala chladnou a ta druhá byla spíš úsměvná.. Příběh byl brán více ze široka než bylo nutné a chyběly mi tam ty správné hollywoodské slzyždímající okamžiky.. Béčkový film do telky.. Škoda..

• 22.3.2018  09:41
    Lady Bird (2017)

Přiznám se, že naprosto nechápu nominaci "Lady Bird" na Oscarech.. Podle mne jde o naprosto obyčejný film o problematice dospívání uprostřed materiální a úzkoprsé americké společnosti.. Příběh spíše nudí, hlavní hrdinka Christine je na hranici snesitelnosti.. Takový nevýrazný, neslaný, nemastný počin..

• 21.3.2018  14:31

Vizuálně velmi povedená podívaná, odvyprávěná je "Vražda v Orient expresu" také relativně divácky přívětivě.. Co ovšem ve filmu postrádám je nějaký výraznější sexappel a takový ten odlehčený přívětivý herculepoirotský humor..Britsky suché, ale díky nádherným scenériím, kostýmové výpravě a perfektně ztvárněnému vlaku je na co se dívat..

• 21.3.2018  11:14

Už o počátečních titulků mne nadchla skvělá retro atmosféra.. Chvilku trvalo, než jsem se dokázala do filmu "Barry Seal: Nebeský gauner" naplno vžít a naladit se na odlehčenou atmosféru vyprávění.. Ve změti drogového šmodrchance se příjemně orientovalo.. Střih byl fantastický a scény dostatečně sexy, aby to zaujalo.. Jak Toma Cruise nemám příliš v oblibě, tak podobné role mu fakt sedí.. Čistě zážitkový film, který má drive, ale kdybych ho měla někomu druhý den převyprávět, tak to asi nedám dohromady :-D

• 20.3.2018  21:54

Především je zde hmatatelně cítit o Bessonův pokus o návrat k "Pátému elementu" a zkusit s dnešní technologií vymakat sci-fi svět do posledního HD detailíku.. Trikově je rozhodně "Valerian a město tisíce planet" pastvou pro oči.. Dál ale ani ťuk.. Prostě jenom ukrutně dlouhá balicí akčárna, která svou pestrostí bytostí a architektury budoucnosti, začne po chvilce silně nudit.. Bohužel Dane DeHaan nemá drsňácky něžný humor Bruce Willise a Cara Delevingne postrádá pronikavé charisma Milly Jovovich.. Tihle dva teen hrdinové slabý scénář prostě uhrát nedokáží.. Řada hvězdně obsazených epizodních rolí vyzněla na prázdno a v příběhu byly pouze na natažení stopáže (např. John Goodman, Clive Owen nebo Ethan Hawke) Hvězdička navíc za naprosto dokonalou taneční scénu s Rihannou.. Vyměnit obsazení, sestříhat na polovinu a bylo by to relativně stravitelné..

• 20.3.2018  13:17
    Wonder (2017)

Nenápadné dílko "Wonder" mi limonádově vyrazilo dech.. Mám ráda filmy o dětství a rodinná dramata.. "Wonder" je kombinací obojího.. Sice se jedná spíše o těžší téma, ale je zachyceno s lehkostí dětství a nadhledem.. Hrozně mě bavilo koukat na příběh z pohledu různých osob.. Přiznám se, že více než hlavnímu hrdinovi jsem spíše fandila jeho sestře a jejímu osudu.. Julia Roberts a Owen Wilson v podstatě byli rodiči snů.. Jak už jsem zmínila na začátku, "Wonder" je hollywoodsky přeslazený, ale myslím, že mi už po prvním shlédnutí přirostl k srdci a bude mým přítelem vždy, když budu potřebovat připomenout, že život je i přes všechny tíhy osudu krásný.. Rozhodně si "Wonder" pustím ráda opakovaně..

• 20.3.2018  10:56

Velké téma, ale vlažné zpracování.. Tak bych asi ve zkratce shrnula sportovní životopisné drama "Souboj pohlaví".. Čekala jsem větší dynamiku a důraz ne téma, film je spíše vleklý, průměrný a rozmělněný.. Nevím, kterou dějovou linii sledovat dříve.. Zadluženého šovinistu Riggse, coming out Billie Jean King nebo sportovní genderovou problematiku té doby vyhrocenou tenisovým zápasem.. Autoři se zaměřují na vše a na nic pořádně a proto film působí lehce odfláknutě.. Ani herecké výkony neměly moc šanci vyznít.. Obyčejný TV film, který se příliš na stříbrné plátno nehodí.. Škoda nevyužitého potenciálu..

• 20.3.2018  09:46
    Tvář vody (2017)

Myslím, že další filmový počin del Tora "Tvář vody" je kritikou příliš přeceňováno.. Řemeslně zvládnuto skvěle, celková atmosféra parádní, příběh ucházející, herecké výkony ujdou.. Jen mi tak nějak vadilo, že už tu vše bylo.. Láska mezi ženou a netvorem, deltorovské kulisy, žabí muž je oprášen z "Hellboye", armáda, výzkum atd. "Tvář vody" se deltorovsky tváří jako pohádka, která je nasáklá syrovou dospělostí (např. masturbace).. Ač byla Sally Hawkins skvělá, mnohem více mne bavily barvitě propracované vedlejší postavy v podání Richarda Jenkinse a Octavie Spencer.. "Tvář vody" nenudí, neurazí a pobaví, ale asi se nejedná zrovna o snímek, který mi zůstane zaryt hluboko v kůře mozkové..

• 15.3.2018  13:46

Zajímavá povídka, která na papíře vyzní daleko lépe a silněji, než na filmovém plátně.. Ono taky zachytit myšlenkové pochody, vzpomínky a halucinace nejde úplně snadno.. Bohužel z lokace nečišela atmosféra a herci by klidně mohli svými výkony zastat nějakou epizodní roli v béčkovém seriálu.. Za mě spíš propadák a ztráta času..

• 13.3.2018  00:50
    Já, Tonya (2017)

Nějak si neumím se sportovním dramatem "Já, Tonya" moc poradit.. Jako celek mi přijde takové nedospělé, rozhárané, neukotvené a nedotažené.. Nevidím v něm to, na co je konkrétně kladen důraz.. Je to sociální nepoměr krasobruslařek, fyzické týrání nebo krimi zápletka? Když na film "Já, Tonya" koukám z pozice čistě životopisu, tak to vydá na hodně kvalitní HBO počin, na kvality suprového celovečeráku nemá.. Nejvíc mě bavila výtečná Allison Janney.. Margot Robbie ušla, ale zatím pro tyhle charakterní role pro mě ještě dostatečně nevyzrála.. Celková atmosféra byla dobrá.. Krásný kontrast nuzných poměrů a krasobruslařského pozlátka.. Napětí graduje, ale ten závěr mi přišel málo dramatický.. Když to shrnu, tak je to hodně dobře stravitelná jednohubka ;-)

• 8.3.2018  13:38

Letní snímek „The Florida Project“ je prezentován jako jeden z filmů, který zachycuje bezstarostnost dětství.. Přiznám se, že hlavně díky tomu jsem čekala něco víc odlehčenějšího a ne celkem silné sociální drama.. Ano, děti poletují, blbnou a chechtají se, ale tím veškerá pohoda končí.. Jako kulisa rozevlátých děcek tu všude kolem vládne nedostatek financí, prostituce, lehké drogy a jiná zoufalství.. „The Florida Project“ se spíše tváří jako hraný dokument, který je potržen přirozeností hlavních herců i vynikajícím výkonem Willema Dafoea.. Trošku mi vadila „nedějovost“ a potom ztvárnění „pedofila“, který nevypadal příliš uvěřitelně.. Ale jinak celkem všeobecně dobrá podívaná..

• 2.3.2018  10:45

Myslím, že jsem u šedé jedničky usnula, temnou dvojku vynechala a na svobodnou trojku vyrazila pro změnu do kina s milou společností v podobě maminky na mateřské, díky které se nějaké scény z filmu rovnali spíše komedii ;-) Ono, když v nějakém filmu je jedna z hlavních postav bývalý sirotek, nyní milionář, tak to o vyšší příběhové úrovni hodně vypovídá.. V díle "Padesát odstínů svobody" mi tak trošku přijde, že erotické scény jsou zde jen ze zvyku, jinak se snaží spíše vnést do popředí kriminální linii.. Béčková červená knihovna s pohádkovými prvky ;-)

• 21.2.2018  00:23
    Balerína (2016)

Čekala jsem to mnohem horší.. Kupodivu se z "Baleríny" vyklubala celkem akční podívaná pro celou rodinu, která měla hlavu a patu.. Zasazeno do pěkně zpracované Paříže.. Vynálezy a la DaVinci.. Splněný sen o baletu.. Nějakéty popelkovké křivdy a menší love story.. Bylo tam vše.. Nic na co se nedá zapomenout, ale efektivně strávená hoďka a půl..

• 19.2.2018  00:41

Jakože wow! Tenhle akcí nadupanej snímeček "Only the Brave" má snad vše, co divák může od hrdinského amerického dramatu očekávat.. Skvěle obsazeno, nádherné lokace, perfektní záběry (např. vrtulník sosající vodu z bazénu aj.), silný příběh, našroubováno na true story.. I když závěr je emočně brutální, na americké dílko to nebylo až tak patetické.. Navíc nechyběla ani lehká forma humoru - co taky čekat od party kluků živící se rukama.. "Only the Brave" mě hodně bavilo.. Doporučuji!

• 11.2.2018  22:39

Miles Teller se mi poslední dobou osvědčil jako herec, který umí a hraje v relativně dobrých filmech.. Snímek "Krev šampiona" není špatný, ale chybí mi v něm pár nezapomenutelných scén.. Takhle jen kopíruje klišé amerických sportovních dramat.. Žádný zvrat, vlažná režie, málo srdceryvného drásání.. Příjemná jednohubka, ale nic víc..

• 4.2.2018  04:34
    matka! (2017)

Darren Aronofsky má rozpolcené publikum.. Já osobě jeho tvorbu vnímám značně schizofrenně.. Buď mne nadchne nebo silně nudí.. Film "matka!" na mě působil naprosto stejně jako neméně vynikající "Černá labuť" - naprosto celý film jsem proseděla na gauči jako přibitá a pomalu ani nedýchala.. Ačkoliv se na začátku téměř nic moc neděje, přesto mne napětí příběhu doslova přikovalo.. Naprosto brilantní kamera a famózní hudba skvěle podkreslují vynikající příběh.. Stejně jako u "Černé labutě", tak i v "matce!" začíná děj téměř v realitě a sklouzává postupně do hluboké pocitové alegorie.. "Matka!" je přesně tím druhem filmu, kterého máte plnou hlavu i několik dní/týdnů po jeho shlédnutí.. Naprostá emocionální exploze.. Lavina myšlenek.. Myslím, že i kdybych si snímek pouštěla nepřetržitě stále dokola, tak přesto v něm najdu nové a nové věci.. Darren Aronofsky dokázal do "matky!" perfektně zakomponovat náboženskou symboliku, brutalitu válečné vřavy, ale především perfektně ztvárnil nenatočitelné - rozdíl mezi mužskou a ženskou podstatou.. "Matka!" je oslava ženskosti.. To, jak dokáže žena vybudovat domov, chránit jej, milovat bezpodmínečně svého muže, vnímá instinkt, chrání své mateřství a bojuje za své děti.. Herecky naprosto geniálně obsazeno ať už mluvíme o Jennifer Lawrence, Javieru Bardemovi, Edu Harrisovi nebo Michelle Pfeiffer.. Nikdy nezapomenu na scénu, kde Jennifer Lawrence říká Javierovi, že jí nikdy nemiloval, pouze byl zamilovaný do její lásky.. Naprosto přesně vím, jak je to myšleno.. Film je geniální, famózní a vymyká se všem standardním normám.. Precizní filmařina s filosfickým přesahem.. Ps: Zpočátku jsem čekala něco ve stylu "Rosemary má děťátko", ale naštěstí dostal příběh naprosto jinou cestu..

• 4.2.2018  00:17
    Potvora (2017)

Podle trailerů a současného celkového rozpoložení mě nejvíc z celého festivalu Scandi 2018 nejvíce oslovila právě "Potvora" a rozhodně jsem neprohloupila.. "Potvora" zachycuje příběh jednoho vztahu.. Rasmus má celkem klasický staromládenecký život,do kterého mu nečekaně zasáhne kráska Maria.. Oba zahoří velkou vášní a možná lehce povrchní láskou.. Rasmus má vedle sebe kočku, kterou nedokáže moc zkrotit.. Maria si z Rasmusovi osobnosti ukrajuje zpočátku pomalých kouskách, později po velkých kusech.. Rasmus opojen láskou skáče tak, jak Maria píská.. Když počáteční zamilovanost opadá, nastává "a-ou" efekt a Rasmus se ve svém životě poněkud ztrácí a tak nějak neví, jestli to, o se mu děje v vztahu ještě normální nebo není.. "Potvora" je velmi vtipný a odlehčený příběh, který by před vstupem do nového vztahu měli vidět všichni muži.. A leckterá žena se v něm minimálně v jedné ze scén zaručeně pozná.. Trošku bych se vyhranila proti názvu "Potvora".. Ano, Maria je manipulativní ženská, která si jde ženskými zbraněmi tvrdě za svým cílem, ale Rasmus je tak trošku trouba, pokud se nedokáže včas ohradit a začít si hájit svou osobnost.. Každá mince má dvě strany.. "Potvora" je spíše než drama tragikomedií lehce extrémnějšího vztahu.. PS: Amanda Collin, která mě zaujala už ve filmu "Vzkaz v lahvi" je vážně nádherná..

• 3.2.2018  23:58

Tak tohle teda byl hodně nepovedenej remake dvedesátkových "Hráčů se smrtí".. Možná, kdyby to nebyl remake, tak zaujme alespoň nápadem.. Takhle naprosto zoufalé vykrádání starého.. Obsazení naprosto nezdařilé.. První polovina filmu po stránce medicínské celkem ušla, ale jakmile nastoupila nadpřirozená druhá polovina, tak sklouzávají "Hráči se smrtí" do céčkového hororu pro děti.. Jediné příjemné překvapení je obsazení Kiefera Sutherlanda do jedné z epizodních rolí jako odkaz na původní snímek.. Jinak i jindy celkem uvěřitelná Ellen Page po stránce herecké celkem selhala.. Pomyslně zařazeno mezi zbytečné filmy..

• 3.2.2018  23:47
    Happy End (2017)

Na "Happy End" jsem se do plážového lehátka takhle začátkem února vydala do mého oblíbeného alternativního kinoprostoru v Kasárnách Karlín.. Vypravila jsem na něj, protože jsem někde někdy viděla trailer, který mě absolutně dostal.. Bohužel v něm bylo to nejlepší a daleko zajímavější sestříhané, než samotném filmu.. Bohužel "Happy End" je pro diváka hodně náročný k usledování.. Do scénáře jsou cíleně zakomponované díry, které nám Michael Haneke vysvětluje o několik scén později.. A jen náznakem.. Dojde třeba k bitce, úmrtí, sebevraždě, ale okolnosti se dozvídá divák až za čas a to formou vyprávění některé z postav.. Mnohem dramatičtější by bylo to naservírovat klasicky a polopaticky.. "Happy End" vypráví o životě jedné rodiny, která je sice bohatá, ale ušetřena všemožných problémů rozhodně není.. V podstatě ještě teď nevím, co mělo být pointou příběhu.. Asi celkově narušení členů rodiny? Netuším..

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56