venison

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 20.9.2017  12:22
    I Am Michael (2015)

Všeobecně mám ráda filmy na homosexuální téma :-) Tenhle byl každopádně hodně divnej.. Nějak nemůžu pobrat celý příběh.. Příběh o člověku, který ubližuje dvěma lidem, ale nejvíce sám sobě.. Film o hledání a o ztrátě sebe sama.. Herecké výkony i přes skvělé obsazení nakonec díky postavení filmu moc nevyzněly..

• 19.9.2017  15:23
    Wonder Woman (2017)

Přiznávám bez mučení, že už mám překomiksovaný žaludek a můj mozek nestíhá 1001 podobný příběh uchovávat.. Ale film „Wonder Woman“ trošku vyčnívá, je jiný a snadno zapamatovatelný stejně jako první díl ze série „Captain America“.. Oba příběhy jsou zasazeny do historických událostí, které jsou a nadpřirozeně přikrášlené a komiksově vystajlované.. Je vidět, že na režisérském křesle seděla žena – je větší důraz kladen na příběh než na přehnané efekty.. Po dlouhé době byla Dr. Poison perfektním znepokojivým záporákem.. Gal Gadot bude na dlouhou dobu královna mokrých nocí pro většinu mužského diváctva.. Její postava je nádherně vybalancovaná.. Na jedné straně krásná žena, perfektní zabiják, žena činu a na straně druhé (až trošku komická) naivní ztracená duše v moderním světě.. Gal Gadot na plátně prostě je a má šmrnc akčního hrdiny v sukni (Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Bruce Willis), takže nemusí podávat žádné herecké výkony.. Část na ostrově Amazonek a počáteční seznamování se současnou civilizací mě bavila nejvíce ;-) Na pseudocelebritku jménem Chris Pine jsem vyloženě alergická, takže na plátně (za mě) spíš zacláněl, ale uznávám, že lepší prototyp amerického letce by casting hledal hodně dlouho .. Tohle dobrodružství jsem si skvěle užila a rozhodně se těším, až se na výbornou "Wonder Woman" podívám znovu.. :-)

• 12.9.2017  11:02

Naprosto nechápu smysl vzniku pokračování.. Nechápu, kolik herců zvučných jmen se na filmu podílelo.. Nechápu příběh - je to pokračování Bohuše nebo autoportrét Bolka.. Spíše smutný počin než veselý.. Skoro mi je všech, kteří se na filmu "Dědictví aneb Kurva se neříká", od srdce líto..

• 8.9.2017  15:40

Jako prcek jsem devadesátkovej seroš "Strážci vesmíru" nepravidelně sledovala a tak jsem si "Power Rangers: Strážci vesmíru" pustila více méně ze sentimentu.. Od filmu jsem čekala podobný brak jako je třeba "Fantastická čtyřka", ale musím konstatovat, že jsem byla příjemně překvapena.. Charaktery postav nejsou ploché, efekty jsou ucházející, scénář relativně ujde, obsazení koukatelné, muzika obstojná.. První polovina filmu je výrazně silnější - taková teen sci-finka o hledání sebe sama, významu přátelství a ve znamení prvních lásek.. Druhá polovina je akční a přišla mi spíše průměrná až slabší, lehce odfláklá, jakoby se rejža potřeboval trefit do stopáže a neměl prostor říct, co chtěl.. Z nostalgie o chlup lepší hodnocení, než by si film bez seriálu zasloužil.. Rozhodně neurazí..

• 8.9.2017  09:29
    Zilionáři (2016)

Nejsem zrovna milovníkem crazy komedií, ale "Zilionáři" mi vážně sedli.. Je to sexy, šťavnatá a hlavně dost přepálená komedie.. Akce je akční, všechno je barevné, pořád se tam něco děje, kostýmy jsou naprosto ulítlé - "Zilionáři" mají prostě šťávu.. Zach Galifianakis to rozjel na maximum a Kristen Wiig mu zdárně sekundovala.. Udělat z true story pošahanou komedii je senza nápad :-)

• 6.9.2017  16:58

Za mě brutální nuda.. "Kong: Ostrov lebek" je laciná "střílečka" bez kousku originality.. Chyběla mi tam romantika z "King Konga" z r. 2004.. Pro mě je ta scéna na zamrzlém jezírku nezapomenutelná.. Jako triky dobrý, ale dneska už to na dobrej film zdaleka nestačí.. Ke kvalitnímu příběhu a poutavému zpracování rozhodně neplatí pravidlo čím víc děsivých monster, tím víc addidas.. Za mě zbytečný pokus o znásilnění tradice..

• 6.9.2017  01:38

Další příběh o pavoučím muži "Spider-Man: Homecoming" byla slabota.. Teda alespoň z mého pohledu.. Mnohem raději jsem měla "obyčejnějšího" hrdinu, který má spíše funkční schopnosti než megasupertruper nadupanej oblek.. Tom Holland byl absolutně necharismatickej, teta je na můj vkus příliš sexy a Robert Downey Jr. je už v komiksácích značně okoukaný.. Jediným skutečně silným článkem řetězu je skvělý Michael Keaton,.. Příběh standardně na jedno brdo.. Zlatá klasika s Tobeym Maguirem..

• 31.8.2017  11:40
    Čaroděj ze země lží (TV film) (2017)

Režisér Barry Levinson má pravděpodobně svá nejlepší léta za sebou a pecky jako "Dobré ráno, Vietname", "Rain Man" nebo "Spáči" už pravděpodobně nikdy nenatočí.. Produkce HBO a silná jména v hlavních rolích slibovala mnohé.. Drama "Čaroděj ze země lží" je bohužel povrchní nuda.. Chybí mu spád, dramatičnost a vypravěčské detaily.. Jako televizní strohé převyprávění příběhu bez hlubšího přesahu je to koukatelné.. Možná by tomu slušela seriálová kamera a střih.. Jako třídílná minisérie by "Čaroděj ze země lží" byl jistě šťavnatější..

• 30.8.2017  15:03

Na seriál "Příběh služebnice" jsem se po všeobecných kritikách relativně těšila.. Bohužel jsem byla po první epizodě relativně zklamaná.. Seriál bude velmi sebejistě natočen.. Skvělá kamera, do detailu promyšlené (až umělecky zpodobněné) záběry, zajímavé obsazení.. Příběh je sám o sobě hodně originální.. Odkazuje na jakous takous budoucí společnost, ve které se téměř nerodí děti a tak z plodných žen dělají své otrokyně.. "Příběh služebnice" je kritika společnosti postavená na sci-fi utopickou totalitě, kde neplatí rovnocenná základní lidská práva.. Celá situace je velmi silně vyhrocená.. Příběh se snaží vyprávět o potlačovaném ženství v maskulinním světě.. To celé je lákavé a zajímavé.. Mě osobně bohužel odrazuje hlemýždí tempo vyprávění.. Zážitek po prvním díle mám asi jako bych koukala 57 minut na statický obraz a snažila se v něm hledat nějaké souvislosti, připodobnění a hlubší myšlenku.. Zatím příběh staví hodně na mých domněnkách.. Dějovou linii autoři "okořeňují" zdlouhavé detailní záběry na části obličejů a jiných částí.. Pravděpodobně se snaží o moderní pojetí živočišnosti.. Hodně kontaktní, fyzické.. Hromady kojení, hlazení, rození.. Snaží se divákovi přiblížit "vůni" tělesnosti (semeno, dítě, porod).. Bohužel mě celkově tahle dysfunkční společnost zobrazována téměř slow motion kamerou hlouběji neoslovila.. Začátek byl perfektní, akční a dravý.. Poté můj zájem opadá :-(

• 30.8.2017  13:44

Dobrodružné, životopisné drama "Ztracené město Z" je pro mě jedno velké zklamání.. Historický námět neznám.. Celou dobu jsem však čekala, že tenhle film bude o efektní modeláži ztraceného města jako z poslední "Knihy džunglí" a ne bezbřehé nedobrodružné plácání do prázdna.. Příběh měl základy, na kterých se dalo stavět, ale scénář vyzněl naprosto do ztracena.. Absolutně mě minula pointa filmu.. "Ztracené město Z" byla taková ta béčková vyprávěnka na deštivé líné odpoledne na nějaký podřadný televizní kanál.. Výprava byla dostačující.. Herci se snažili, ale bylo na nich vidět, že to celé také neumí uchopit.. Do konce jsem se dodívala ze zvědavosti a lačnosti po nějakém pořádném zvratu.. Ale skončilo to jako začalo.. Mohlo z toho být skvělé druhé "Kon-Tiki" v džungli, ale díky absolutní nesoudržnosti to naprosto vyčpělo do zapomnění..

• 24.8.2017  14:45

Příběhy z dob prohibice mě vesměs baví.. "Pod rouškou noci" bohužel patří k těm slabším kouskům.. Nemůžu se zbavit pocitu, že se jedná o příběh ze současnosti, který hrají převlečení lidé do kostýmů.. Možná je to nevěrohodným hereckým projevem.. Místo mladých gangsterů by mě asi spíše zajímaly osudy těch starších :-) Všechno ostatní (výprava, obsazení, hudba) je příjemný průměr, ale nic, co by si divák zapamatoval nebo si film chtěl za čas připomenout.. Příběh není v tomto podání příliš silný.. Klouže spíše po povrchu, chybí mu sex-appeal.. Na můj vkus je díky režisérovi, scenáristovi, producentovi a hlavní roli ve filmu přeAffleckováno..

• 24.8.2017  10:37

Trapný pokus o vztahovou komedii.. "Všechno nebo nic" je naprosto nelogická, nevtipná, neromantická, afektovaná, nepřirozená srágora.. Hvězdička je snad jen za obsazení Táňi Pauhofové a dlouho neviděné Kláry Issové.. Na tohle vážně může koukat člověk po lobotomii.. Tohle snad musí urážet i fanoušky nováckých telenovel.. Daleko horší než Nesvadbové "Bestiář" nebo Vieweghův "Román pro ženy".. Navíc ten dabing!!! Omlouvám se, jestli jsem se někoho dotkla, ale takové plýtvání peněz v českých vodách už mě celkem uráží..

• 23.8.2017  12:43
    Úkryt v zoo (2017)

Na film "Úkryt v ZOO" na kulisách pražského Výstaviště jsem se těšila snad už od okamžiku, kdy jsem zahlédla filmařské kulisy.. Navíc obsadit v hlavní roli úžasnou a krásnou Jessicu Chastain byl dobrý tah.. Tematika zachránců z II. světové války mě všeobecně zajímá, zvířata miluju a tak jsem doufala, že by tenhle příběh nemohl dopadnout nejhůře.. U celkového hodnocení jsem byla vcelku nerozhodná.. Váhala jsem něco mezi 3* a 4*.. Nakonec jsem zvolila hodnocení o fous lepší, protože za filmem bylo znát opravdu velké úsilí s menšími finančními prostředky, než je u Hollywoodu zvykem.. Herecké výkony byli sice vlažnější, ale ucházející.. Výprava byla skvělá, i když (v souvislosti, že lokace převážně znám) spíše skromnější.. To, co mě trošku zklamalo byla na můj vkus málo propracovaná dějová linka a trošku mělčí scénář.. Autoři upustili od surových scén a spíše diváka informovali náznakem, což by nevadilo.. Chyběla mi větší citová angažovanost a hlubší atmosféra.. Většina scén byla "neintimních".. Chyběly mi tam propracovanější vztahové linie.. Celé dvě hodiny jsem se ovšem nenudila a informativní hodnotu "Úkryt v ZOO" splnil.. V hlavě mi však nezůstane žádná osudová scéna s velkým S..

• 2.8.2017  12:00

Film "Spravedlnost pro mou dceru" se opírá o opravdu silné a emotivní téma.. Bohužel se tvůrcům nepovedl natolik, aby zůstal nezapomenutelný.. Dovolím si podotknout, že je to hodně odfláknutý film.. Stopáž by se mohla 2x natáhnout, příběh by měl jít více do hloubky a neklouzat pouze po povrchu.. Spíše se jedná o strohý informativní "hraný dokumentární" film televizního charakteru, než o citlivý film.. Působí hodně prostříhaným dojmem.. Chybí mi tam více dialogů a vysvětlení okolních vztahů (viz. žena hlavního představitele).. Neurazí, nenadchne, ale zmíněné téma rozhodně šokuje..

• 1.8.2017  15:31

Dokument z lokální produkce "Planeta Česko" jsem byla na zkušební projekci 20. 6. 2017. Původně jsem si myslela, že se bude jednat o takový nemastný neslaný dokument pro menší diváky, který nám standardně převypráví všeobecně známé informace a ukáže nám, jak je tu krásně.. Čekalo mne ale příjemné překvapení.. "Planeta Česko" je oproti očekávání vtipná, srovnatelná se zahraniční kamerou, má živý střih a zajímavě provázanou osobní rovinu s dokumentaristou.. Dozvěděla jsem se bezesporu spousto zajímavých věcí a to i na místech, kde bych vzácnější formy života nečekala.. Hodně mě bavilo, že nás dokument přímo neponouká k ochraně přírody, ale naopak nás učí hledat život a přírodu všude kolem nás.. Krásné, povedené a mělo by se promítat povinně žákům ve školách ;-)

• 31.7.2017  13:46

Pokud chcete mrknout na nějaký divácky přívětivý mainstreamový horůrek, tak "Ouija: Zrození zla" je ta správná volba.. Horor má celkem logický příběh, bubáci nejsou zase až tak děsiví a nádech retra sálá z každého záběru.. Obsazení téměř béčkové, ale heri hrají lépe než ochotníci z místní Sokolovny a Lulu Wilson byla naprosto perfektní volba pro "děsivou" holčičku.. Velmi mě potěšilo i obsazení Annalise Basso, se kterou jsem měla čes se potkat už ve filmu "Tohle je náš svět".. Ta holčina se začíná příjemně rozehrávat.. "Ouija: Zrození zla" neurazí, nenadchne, bohužel ani moc nevyděsí.. Každopádně lepší než první Ouija :-D

• 28.7.2017  10:22

Trailer filmu "Lék na život" má výtečnou atmosféru, svižný spád a dokáže skvěle vydráždit smysly diváka.. Škoda, že samotný film je od této upoutávky na hony daleko.. Stačilo tak málo - promyšlenější zápletku, lepší příběh, zajímavější scénář.. Jinak všechno funguje jak má - nádherné lokace sanatoria ve švýcarských Alpách, výbornou práci s kamerou a střihem, domazlenou kompozici drtivé většiny scén, luxusní výpravu, skvělou muziku, bezvadně podivné obsazení.. První natěšenou půlhodinu střídá zklamání z pomalého, plytkého, okoukaného, snadno předvídaného a mnohdy nedomyšleného děje.. Dane DeHaan vypadá jako mladší verze severského DiCapria (odtud pravděpodobně pramení časté srovnávání filmu s "Shutter Island").. Mia Goth je rozhodně zajímavý hororový obličej - nevinná lehce zpomalená dívka, která má svou kásnou i svou ošklivou tvář.. Ideální masturbační idol zvrhlíků.. Jason Isaacs sice svým zjevem vypadá trošku jako přátelský tělocvikář, ale i přesto svou záporáckou postavu zvládl na jedničku.. Doporučuji vidět pro ten zážitek z uměleckého hlediska (dlouhé záběry, vizuálně strhující stylizace), ale rozhodně ne pro příběh, který dalekosáhle pokulhává i za českým muzikálem "Drákulou"..

• 27.7.2017  12:19

Pokračování úspěšného bývá většinou prvním krokem k neúspěchu.. Ne ovšem u pohádkového "Anděla Páně 2".. Myslím, že pokračování zdatně obstálo vedle jedničky, ze které se dnes již stává klasika hodná vánočních opakování.. Ústřední dvojice Ivan Trojan a Jiří Dvořák je stále vynikající a nevyvanulá.. Bez mučení přiznávám, že tentokrát mne o čertovský chlup bavil víc i ten Uriáš ;-) Jiří Strach potvrdil, že s pohádkami to prostě umí a dokázal přivést již podruhé k životu humorný a srdečný příběh bez zbytečného pitvoření, vřeštění a přehnaného afektu.. Ač nábožensky laděný "Anděl Páně 2" rozhodně nenudí.. Jiří Strach se v tvorbě našel a je vidět, že se jedná o jeho srdcovou záležitost ;-) Točit dobré pohádky rozhodně není filmařova ostuda, ale velká přednost, dneska už to běžně s nimi jde z kopce.. Oceňuji bohaté hvězdné obsazení, bohatou výpravu, malebné lokace, chytlavý příběh a vtipný scénář.. Za zmínku ještě určitě stojí perfektní záporák Bolek Polívka :-)

• 20.7.2017  13:16
    Život (2017)

Tento sci-fi počin "Život" je jasným příkladem naprostého mrhání prostředky.. Raději si odpustit dva podobné filmy a natočit místo toho jeden pořádný.. Dát si lepší práci se scénářem, hlavním bubákem a vypilovat obsazení.. Dialogy naprosto průměrné, chyběla mi větší dávka humoru a nadsázky.. Vykrást ságu "Vetřelců" a prošpikovat to prvky z "Gravitace" by uměl každý, ale zasloužit se o něco mimořádného už jde z tuha.. Nejsympatičtější postavou celého snímku mi byla role ztvárněná Hirojukim Sanadou.. Ryan Reynolds mě kupodivu neurážel, naopak to celkem příjemně rozjel než byl záhy utnut.. Pro změnu Jake Gyllenhaal, kterého si jinak herecky cením, to tak vlažně plácal, jakoby se toho celého snad ani nechtěl účastnit.. Úplné céčko to nebylo, ale do kvalitního A to mělo daleko.. Zbytečný průměr dle mého názoru.. :-(

• 18.7.2017  16:38
    Kruhy (2017)

Naprostý propadák.. S předchozím "Kruhem" a "Kruhem 2" to nemá absolutně nic společného.. Jen tu kazetu.. A ta se v průběhu děje také mění.. Ze Samary udělali obětního beránka, který škodí, protože měla děsný dětství a mstí se všem zlounům z její minulosti.. Teda jako možná.. Začátek je zamilovaná srágora, následuje béčkový thriller z vejšky, přechází v pokulhávající duchařinu bez špetky lekaček a končí to jako celkem zajímavé detektivní dráma, kdyby se toho ujal někdo jinej.. Matilda Anna Ingrid Lutz by asi měla pochopit, že herecký um nespočívá v tom se složitě a zajímavě pojmenovat.. Johnny Galecki příjemně překvapil, i když mu ten záporák zrovna moc nešel.. Vincent D'Onofrio byla dobrá volba, ale naprosté mrhání talentem.. Když už ty pokračovačky neumí dělat pořádně, tak proč od toho nedají ruce pryč? :-( Ps: Mě se vlastně nelíbil pořádně ani jeden Kruh, ale jednička se dala vcelku bez urážky shlédnout..

• 18.7.2017  14:09

"Velká čínská zeď" je v podstatě klasické poměřování pinďourů mezi Východem a Západem.. Velkofilmy umíme taky.. A co nejvíce efektní.. Historie nám nestačí, tak tam přimotáme fantasy legendy.. A aby to bylo celosvětově koukatelné, tak přeplatíme nějakou pořádnou hollywoodskou stár.. Bohužel za filmem není nic víc, než že je využit jako nástroj čínské propagandy.. Matta Damona jsem si relativně umělecky vážila, ale tímhle počinem u mě dost klesl.. Pokud by tvůrci zůstali pouze u historie, mohl to být relativně zajímavý a líbivý počin.. První hodinka je amatérská, nepropracované charaktery postav, polovičaté světy atd. Ten zbytek jsem raději prospala..

• 11.7.2017  16:15
    Taxikář (1976)

K "Taxikáři" jsem se dostala tak nějak omylem.. Běžel v televizi, na kterou běžně nekoukám.. Ale obsazení zaujalo, tak proč filmu nedat šanci? Bohužel u obsazení veškerá zajímavost "Taxikáře" končí.. Pěkné zachycení New Yorku 70. let, ale žádnou hlubší hodnotou mne příběh nezasáhl.. Dlouhé, vleklé, úmorné a bez šťávy.. Bohužel..

• 10.7.2017  19:04
    Zlato (2016)

Přiznám se, že mám nějak problém s Matthewem McConaugheyem.. Ve své herecké kariéře přešel z extrému do extrému.. Namakanej pohlednej pláyboy přešel do vyzáblíků a připlešlejch tatíků.. Je na ně vidět, že roli spíše prožívá uvnitř, než dokáže předat dále divákovi.. Pro mě je herec ten, kdo dokáže zahrát více odlišných charakterů aniž by si převlékl tričko.. Na mě prostě Matthew McConaughey dost dobře nefunguje.. Zhostil se toho pěkně, ale umím vyjmenovat pár herců, kteří by "Zlatu" dodali patřičnou hloubku.. Film je jímavý, má svižná děj a šokující příběh, ale žádnou hlubší filosofii jsem v něm nenašla. Něco jako DiCaprio "Krvavý diamant" - napětí nechybí, ale za tejden pořádně nevím o čem to bylo..

• 8.7.2017  00:58

"LEGO® Batman film" má oproti předcházejícímu filmu "LEGO® příběh" jednu vekou výhodu - NEZPÍVÁ SE V NĚM! Celkově příběh není ni stejně nechutně pozitivní.. Padá zde hodně přesušených hlášek, které u mě ovšem na úrodnou půdu nepadaly.. Mám raději sofistikovanější humor než vtípky vyhnané na hranici trapnosti.. Koukatelné až do konce, ale nenuťte mě si ""LEGO® Batmana" pustit opakovaně :-) Jinak věřím, že pro děti to musí být suprová zábava.. Prodeje LEGA vzrostou a svět komiksu si vychovává do budoucna své skalní fandy :-D

• 7.7.2017  23:58

Jsem nadšeným fandou do série Vetřelce, zejména do jedničky.. Přiznám se, že Ridleyho "Prometheus" mě také velice bavil, pokud jsem se na tuhle sci-finku nedívala jako na pokračování Vetřelce, ale jako absolutně nový snímek s podobnými charakteristickými rysy.. Na film "Alien: Covenant" jsem se děsně těšila a očekávala od prvního režiséra nějaký nostalgický a našlápnutý výkon.. Bohužel starý dobrý Ridley Scott nám už asi zesenilněl.. Hlavní postavy nejsou nikterak silné, vetřelec se dějově stahuje do pozadí a jediná hlavní úloha filmu je filosoficky přetřásat a zbytečně blábolit nad tematikou robotího otrokářství.. Scénář tak slabej, že ho dokonce ani dvojitý Michael Fassbender (u mě pan herec) nedokázal uhrát a zaujmout pozornost obecenstva.. Katherine Waterston byla jako famme fatale naprosto děsivá, kam se hrabe na Sigourney Weaver, ba i Noomi Rapace.. Naprosto zbytečný a zoufalý filmový počin, který se bohužel tváří na konci dost otevřeně.. Prosím příště svěřit do svědomitějších rukou nebo na vetřelce jsou pro vždy hodit bobek..

• 7.7.2017  21:43
    Mine (2016)

Po přečtení obsahu filmu bych si "Mine"nikdy, nikdy, nikdy nepustila, ale má drahá polovička mne přesvědčila, abychom to přeci jenom zkusili.. První polovina filmu pro mě byla příjemným překvapením.. Celé téma tvůrci pojali velmi pěkně poeticky i vojensky.. Druhou část ovšem již scénář utáhnout nedokáže a pozornost diváka hluboce opadá.. Vadila mi také průhledná zápletka s filosofickým přesahem.. Bohužel podívaná ve stylu "127 hodin" v army stylu nekoná.. "Mine" netrpělivým fanouškům rozhodně nedoporučuji :-)

• 6.7.2017  16:09

Špičkovou podívanou do pozadí vrcholového lobbingu nás zavede nenápadná "Miss Sloane".. Zhlédnutí snímku jsem dlouho odkládala nejenom kvůli politické tematice, ale i dlouhé stopáži.. Moje obavy nebyly naplněny a celých 132 minut jsem si maximálně užila. Jessica Chastain jako Elizabeth Sloane podala strhující (troufnu si říci i životní) herecký výkon, který se překvapivě neodrazil minimálně na nominaci na letošních Oscarech.. Politické dění příliš nesleduji a nad lobbisty jsem nikdy podobným způsobem nepřemýšlela, proto jsem polovinu filmu na příběh koukala s otevřenou pusou.. Jessica Chastain jako chladnokrevná mrcha, pro kterou je práce spíše posedlostí než posláním, do role sedla jako prdel na hrnec a v "Miss Sloane" od prvního okamžiku řádila jako tornádo.. Ostatní herci účinně přizvukují, ale bohyně je tu jen jedna. Pravděpodobně to nebude lehce stravitelné každý divákem, ale rozhodně se najde široká řada lidí, které příběh stejně fascinovaně a překvapivě zaujme.. Za mne plný počet a největší překvapení roku 2016.

• 6.7.2017  02:10

Filmový počin "Vesmír mezi námi" je ze sci-fi hlediska zhruba tak zoufalej, jako by divák chtěl srovnávat "Twilight" s "Draculou".. Jedná se o romantickou slátaninu, kterou se snažili autoři naroubovat na vesmírnou tematiku, aby byla alespoň trošku zajímavá pro starší a vyspělejší publikum.. "Armageddon" je rozhodně méně sladší a více akčnější, zde se řeší trable puberťáka s problémy vesmírného rázu.. A samozřejmě nesmí chybět unylé trampoty s pozemskou láskou.. Nejhorší na filmu asi není ani tak děj, jako naprosto nesmyslné obsazení.. Asa Butterfield randí Britt Robertson, která vypadá v lepším případě jako starší ségra, v tom horší jako mladší matka.. Gary Oldman se tváří i hraje, že se na plátně ocitl naprostým omylem, a divák mu jeho čisté emoce beze zbytku věří.. Diváckou cílovku bych viděl v soudobých puberťácích nižší kategorie, kteří vrchol zábavy hledají v tabletu nebo smartfonu a fandí chlapeckým kapelám..

• 6.7.2017  01:46
    Uteč (2017)

Horůrek "Uteč" předcházely relativně kladné kritiky, tak jsem v závěru čekala příběhově něco více než černobílou variaci na "Stepfordské paničky", ale při tak dobrém filmovém obsazení se to na horor více než dalo.. Vypíchla bych zejména vynikajícího Bradleyho Whitforda s manželkou v podání Catherine Keener.. Hlavní roli si také obstojně dával Daniel Kaluuya.. Nekonala se ani špetka strachu, avšak o zábavu bylo postaráno.. Trošku vyšší hodnocení s ohledem na žánr ;-)

• 5.7.2017  02:58

Naprosto průměrný český film, který zaujme hlavně svým námětem z prostředí ilegálních kopáčů vltavínů.. Vyčůraný blb Pavel Liška se snaží přijít k penězům a využívá nadšeného geologa v podání Marka Adamczyka. "Zloději zelených koní" by pravděpodobně byl především filmem o dobrodružství, adrenalinu, přátelství a lásce k nerostům, kdyby celý příběh neprotkávala nitka "záhady" spojené s postavou Jenovéfy Bokové, která je tak zdlouhavě záhadná, až je nudná.. Mén dlouhých nicneříkajících scén a svižnější odhalování tajemství by filmu jenom prospělo.. Ovšem netuším, co by autoři dali do zbylé poloviny.. Knižní předlohu jsem nečetla, ale mohla by být o dost zajímavější než vyvanulý scénář, nezáživné obsazení a zdlouhavý děj neděj..

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53