venison

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 20.7.2017  13:16
    Život (2017)

Tento sci-fi počin "Život" je jasným příkladem naprostého mrhání prostředky.. Raději si odpustit dva podobné filmy a natočit místo toho jeden pořádný.. Dát si lepší práci se scénářem, hlavním bubákem a vypilovat obsazení.. Dialogy naprosto průměrné, chyběla mi větší dávka humoru a nadsázky.. Vykrást ságu "Vetřelců" a prošpikovat to prvky z "Gravitace" by uměl každý, ale zasloužit se o něco mimořádného už jde z tuha.. Nejsympatičtější postavou celého snímku mi byla role ztvárněná Hirojukim Sanadou.. Ryan Reynolds mě kupodivu neurážel, naopak to celkem příjemně rozjel než byl záhy utnut.. Pro změnu Jake Gyllenhaal, kterého si jinak herecky cením, to tak vlažně plácal, jakoby se toho celého snad ani nechtěl účastnit.. Úplné céčko to nebylo, ale do kvalitního A to mělo daleko.. Zbytečný průměr dle mého názoru.. :-(

• 18.7.2017  16:38
    Kruhy (2017)

Naprostý propadák.. S předchozím "Kruhem" a "Kruhem 2" to nemá absolutně nic společného.. Jen tu kazetu.. A ta se v průběhu děje také mění.. Ze Samary udělali obětního beránka, který škodí, protože měla děsný dětství a mstí se všem zlounům z její minulosti.. Teda jako možná.. Začátek je zamilovaná srágora, následuje béčkový thriller z vejšky, přechází v pokulhávající duchařinu bez špetky lekaček a končí to jako celkem zajímavé detektivní dráma, kdyby se toho ujal někdo jinej.. Matilda Anna Ingrid Lutz by asi měla pochopit, že herecký um nespočívá v tom se složitě a zajímavě pojmenovat.. Johnny Galecki příjemně překvapil, i když mu ten záporák zrovna moc nešel.. Vincent D'Onofrio byla dobrá volba, ale naprosté mrhání talentem.. Když už ty pokračovačky neumí dělat pořádně, tak proč od toho nedají ruce pryč? :-( Ps: Mě se vlastně nelíbil pořádně ani jeden Kruh, ale jednička se dala vcelku bez urážky shlédnout..

• 18.7.2017  14:09

"Velká čínská zeď" je v podstatě klasické poměřování pinďourů mezi Východem a Západem.. Velkofilmy umíme taky.. A co nejvíce efektní.. Historie nám nestačí, tak tam přimotáme fantasy legendy.. A aby to bylo celosvětově koukatelné, tak přeplatíme nějakou pořádnou hollywoodskou stár.. Bohužel za filmem není nic víc, než že je využit jako nástroj čínské propagandy.. Matta Damona jsem si relativně umělecky vážila, ale tímhle počinem u mě dost klesl.. Pokud by tvůrci zůstali pouze u historie, mohl to být relativně zajímavý a líbivý počin.. První hodinka je amatérská, nepropracované charaktery postav, polovičaté světy atd. Ten zbytek jsem raději prospala..

• 11.7.2017  16:15
    Taxikář (1976)

K "Taxikáři" jsem se dostala tak nějak omylem.. Běžel v televizi, na kterou běžně nekoukám.. Ale obsazení zaujalo, tak proč filmu nedat šanci? Bohužel u obsazení veškerá zajímavost "Taxikáře" končí.. Pěkné zachycení New Yorku 70. let, ale žádnou hlubší hodnotou mne příběh nezasáhl.. Dlouhé, vleklé, úmorné a bez šťávy.. Bohužel..

• 10.7.2017  19:04
    Zlato (2016)

Přiznám se, že mám nějak problém s Matthewem McConaugheyem.. Ve své herecké kariéře přešel z extrému do extrému.. Namakanej pohlednej pláyboy přešel do vyzáblíků a připlešlejch tatíků.. Je na ně vidět, že roli spíše prožívá uvnitř, než dokáže předat dále divákovi.. Pro mě je herec ten, kdo dokáže zahrát více odlišných charakterů aniž by si převlékl tričko.. Na mě prostě Matthew McConaughey dost dobře nefunguje.. Zhostil se toho pěkně, ale umím vyjmenovat pár herců, kteří by "Zlatu" dodali patřičnou hloubku.. Film je jímavý, má svižná děj a šokující příběh, ale žádnou hlubší filosofii jsem v něm nenašla. Něco jako DiCaprio "Krvavý diamant" - napětí nechybí, ale za tejden pořádně nevím o čem to bylo..

• 8.7.2017  00:58

"LEGO® Batman film" má oproti předcházejícímu filmu "LEGO® příběh" jednu vekou výhodu - NEZPÍVÁ SE V NĚM! Celkově příběh není ni stejně nechutně pozitivní.. Padá zde hodně přesušených hlášek, které u mě ovšem na úrodnou půdu nepadaly.. Mám raději sofistikovanější humor než vtípky vyhnané na hranici trapnosti.. Koukatelné až do konce, ale nenuťte mě si ""LEGO® Batmana" pustit opakovaně :-) Jinak věřím, že pro děti to musí být suprová zábava.. Prodeje LEGA vzrostou a svět komiksu si vychovává do budoucna své skalní fandy :-D

• 7.7.2017  23:58

Jsem nadšeným fandou do série Vetřelce, zejména do jedničky.. Přiznám se, že Ridleyho "Prometheus" mě také velice bavil, pokud jsem se na tuhle sci-finku nedívala jako na pokračování Vetřelce, ale jako absolutně nový snímek s podobnými charakteristickými rysy.. Na film "Alien: Covenant" jsem se děsně těšila a očekávala od prvního režiséra nějaký nostalgický a našlápnutý výkon.. Bohužel starý dobrý Ridley Scott nám už asi zesenilněl.. Hlavní postavy nejsou nikterak silné, vetřelec se dějově stahuje do pozadí a jediná hlavní úloha filmu je filosoficky přetřásat a zbytečně blábolit nad tematikou robotího otrokářství.. Scénář tak slabej, že ho dokonce ani dvojitý Michael Fassbender (u mě pan herec) nedokázal uhrát a zaujmout pozornost obecenstva.. Katherine Waterston byla jako famme fatale naprosto děsivá, kam se hrabe na Sigourney Weaver, ba i Noomi Rapace.. Naprosto zbytečný a zoufalý filmový počin, který se bohužel tváří na konci dost otevřeně.. Prosím příště svěřit do svědomitějších rukou nebo na vetřelce jsou pro vždy hodit bobek..

• 7.7.2017  21:43
    Mine (2016)

Po přečtení obsahu filmu bych si "Mine"nikdy, nikdy, nikdy nepustila, ale má drahá polovička mne přesvědčila, abychom to přeci jenom zkusili.. První polovina filmu pro mě byla příjemným překvapením.. Celé téma tvůrci pojali velmi pěkně poeticky i vojensky.. Druhou část ovšem již scénář utáhnout nedokáže a pozornost diváka hluboce opadá.. Vadila mi také průhledná zápletka s filosofickým přesahem.. Bohužel podívaná ve stylu "127 hodin" v army stylu nekoná.. "Mine" netrpělivým fanouškům rozhodně nedoporučuji :-)

• 6.7.2017  16:09
    Miss Sloane (2016)

Špičkovou podívanou do pozadí vrcholového lobbingu nás zavede nenápadná "Miss Sloane".. Zhlédnutí snímku jsem dlouho odkládala nejenom kvůli politické tematice, ale i dlouhé stopáži.. Moje obavy nebyly naplněny a celých 132 minut jsem si maximálně užila. Jessica Chastain jako Elizabeth Sloane podala strhující (troufnu si říci i životní) herecký výkon, který se překvapivě neodrazil minimálně na nominaci na letošních Oscarech.. Politické dění příliš nesleduji a nad lobbisty jsem nikdy podobným způsobem nepřemýšlela, proto jsem polovinu filmu na příběh koukala s otevřenou pusou.. Jessica Chastain jako chladnokrevná mrcha, pro kterou je práce spíše posedlostí než posláním, do role sedla jako prdel na hrnec a v "Miss Sloane" od prvního okamžiku řádila jako tornádo.. Ostatní herci účinně přizvukují, ale bohyně je tu jen jedna. Pravděpodobně to nebude lehce stravitelné každý divákem, ale rozhodně se najde široká řada lidí, které příběh stejně fascinovaně a překvapivě zaujme.. Za mne plný počet a největší překvapení roku 2016.

• 6.7.2017  02:10

Filmový počin "Vesmír mezi námi" je ze sci-fi hlediska zhruba tak zoufalej, jako by divák chtěl srovnávat "Twilight" s "Draculou".. Jedná se o romantickou slátaninu, kterou se snažili autoři naroubovat na vesmírnou tematiku, aby byla alespoň trošku zajímavá pro starší a vyspělejší publikum.. "Armageddon" je rozhodně méně sladší a více akčnější, zde se řeší trable puberťáka s problémy vesmírného rázu.. A samozřejmě nesmí chybět unylé trampoty s pozemskou láskou.. Nejhorší na filmu asi není ani tak děj, jako naprosto nesmyslné obsazení.. Asa Butterfield randí Britt Robertson, která vypadá v lepším případě jako starší ségra, v tom horší jako mladší matka.. Gary Oldman se tváří i hraje, že se na plátně ocitl naprostým omylem, a divák mu jeho čisté emoce beze zbytku věří.. Diváckou cílovku bych viděl v soudobých puberťácích nižší kategorie, kteří vrchol zábavy hledají v tabletu nebo smartfonu a fandí chlapeckým kapelám..

• 6.7.2017  01:46
    Uteč (2017)

Horůrek "Uteč" předcházely relativně kladné kritiky, tak jsem v závěru čekala příběhově něco více než černobílou variaci na "Stepfordské paničky", ale při tak dobrém filmovém obsazení se to na horor více než dalo.. Vypíchla bych zejména vynikajícího Bradleyho Whitforda s manželkou v podání Catherine Keener.. Hlavní roli si také obstojně dával Daniel Kaluuya.. Nekonala se ani špetka strachu, avšak o zábavu bylo postaráno.. Trošku vyšší hodnocení s ohledem na žánr ;-)

• 5.7.2017  02:58

Naprosto průměrný český film, který zaujme hlavně svým námětem z prostředí ilegálních kopáčů vltavínů.. Vyčůraný blb Pavel Liška se snaží přijít k penězům a využívá nadšeného geologa v podání Marka Adamczyka. "Zloději zelených koní" by pravděpodobně byl především filmem o dobrodružství, adrenalinu, přátelství a lásce k nerostům, kdyby celý příběh neprotkávala nitka "záhady" spojené s postavou Jenovéfy Bokové, která je tak zdlouhavě záhadná, až je nudná.. Mén dlouhých nicneříkajících scén a svižnější odhalování tajemství by filmu jenom prospělo.. Ovšem netuším, co by autoři dali do zbylé poloviny.. Knižní předlohu jsem nečetla, ale mohla by být o dost zajímavější než vyvanulý scénář, nezáživné obsazení a zdlouhavý děj neděj..

• 27.6.2017  09:59

Film "Psí poslání" je samo o sobě doják.. Hlavně pro pejskaře.. Když máš psa, on s Tebou prožije několik úžasných let a je to parťák každým coulem, který jednou také musí odejít a někdy mu s odchodem pán musí i pomoci, tak je to prostě doják.. Filmy o zvířátkách miluju a o psech obzvlášť.. Podobný snímek "Marley a já" je podle mě mnohem lepší.. Na "Psím poslání" mi asi nejvíce vadí reinkarnační provázanost.. Chápu, že to tak asi je díky původní předloze, ale kdyby byly příběhy do sebe propletené jako např. v "Lásce nebeské" dalo by se na "Psí poslání" koukat o dost snesitelněji.. Hereckou náplň film moc nemá - cvičení psy a jako kompars se kolem nich motají herci.. Účast Dennise Quaida potěšila - mám ho ráda a poslední dobou není moc vidět.. A co jsem si všimla, tak Britt Robertson se celkem dobře rozjíždí kariéra v rodinných filmech, tady byla asi druhá herecky výraznější postava hned po Dennisovi.. Film je barevná reklama na štěstí s občasnými mráčky, která plnou palbou útočí na city diváka.. "Psí poslání" stačí vidět jednou, pokud jste milovníky psů, jinému to moc neřekne.. Ps: Tenhle poslední výrok je dosti zavádějící, protože údajně při natáčení filmu došlo k násilnému chování na jednom ze psů..

• 23.6.2017  14:23

Skoro před dvěma měsíci mne muž vytáhl do kina na předpremiéru druhého dílu komiksové komedie „Strážci Galaxie“. Přiznám se, že nemám této druh promítání ráda, protože člověk zbytečně čeká na film delší dobu než obvykle – standardní 20ti minutové reklamy a upoutávky mi naprosto stačí, nepotřebuji další půlhodinové losování „šťastných“ výherců, kteří obdrží „hodnotné“ dary v podobě propisek, filmových plakátů a jiné verbeže, kterou jsem schraňovala doma jako teenager.. Malým pozitivem bylo to, že jsme nakonec skutečně nějakou tu verbež vyhráli a že se nám prostor v obýváku zase o kousek zmenší :-) Daleko horší než přežít úvod předpremiéry ovšem byl zážitek z promítání.. Když už se rozhoupu a jdu na akční film do kina, tak ho chci vidět v celé parádě se zvukovým zážitkem DOLBY ATMOS a rozhodně ho nechci vidět v češtině.. Vyšší moc zasáhla a prvních 10 minut filmu huhňalo jako ze sudu – odešel jeden z hlavních repráků – produkce byla ukončena.. Zástupci kina se sice omluvili a jako kompenzaci nabídli promítání v jiném sále za hodinu a lístek zdarma nebo náhradní termín a lístek zdarma, ale rozmrzelost mne dále provázela.. Šli jsme na předpremiéru, abychom viděli film brzo (další týden jsem měla natolik našlapaný, že bych film viděla až za 14 dní) a tak jsme s hořkostí zvolili náhradní promítání v jiném sále s předabovanou verzí :-( Zde přestávám frfňat nad kvalitou filmového přednesu a vrátím se zpět ke kvalitě filmu „Strážci Galaxie Vol. 2“.. Dvojka funguje zpočátku navlas stejně jako jednička.. Hromada situačního humoru, spousta prvoplánového humoru a perfektní sbírka starých šlágrů.. Antihrdinové už nejsou tak anti a jejich vzájemné vztahy se ještě více prohlubují, takže ze „záporáků“ se stávají čistokrevní „klaďáci“.. Příběh zase není příliš podstatný, hlavní je na něco naverbovat humor a dostatek rychlospádové akce.. Stará skvadra je super jako v jedničce a strašně potěšilo obsazení Kurta Russella.. První hodina filmu super, v té druhé jsem trošku ublinkávala nad rodinnými melodramaty.. Jako blikající, pestrobarevný, kýčovitý, sedmdesátkový relax to bylo príma :-)

• 2.6.2017  08:53
    Zpívej (2016)

Nejsem fanda pěveckých nebo jiných talentových soutěží, ale pro řadu lidí jsou populární.. Film "Zpívej" je souhrn toho nejpodstatnějšího naroubovaný na roztomilá zviřátka s populárními hlasy zvučných jmen.. Příběh je překombinovaný, zbytečně vyhrocený a místy chatrný.. Charakteristika zviřátek celkem ujde (některé postavy jsou super a některé doslova zbytečné).. Písničky vybrali popíkovsky velmi líbivé.. I přes špatně rozdané karty má "Zpívej" drive a šťávu, takže se na něj kouká dobře..

• 1.6.2017  11:00

Film "Ženy 20. století" pojednává o tom, jak to má každá žena v životě složité.. Matka samoživitelka, svobodomyslná podnájemnice a kráska ze sousedství a mezi nimi stojí mladý puberťák jako hromosvod jejich osudů.. Poetika a komplikovanost žen zachycena očima dospívajícího v 70. letech.. Pěkné, ale nic zapamatovatelného.. Btw , Billy Crudup si vystřihne postavu obdobnou jako ztvárnil v "Na pokraji slávy", jen o pár let starší :-)

• 31.5.2017  12:52
    Toni Erdmann (2016)

Komedie "Toni Erdmann" je velmi silně prosycena německým humorem, který někdy vyzní a někdy ne.. Téměř tříhodinová stopáž je naprosto zabijácká, ale zvládnout se to relativně bez výrazných nudných bloků dalo.. Asi bych přidala na svižnosti a řadu scén prostříhala.. Film se zaměřuje na vztah starého otce s vytíženou dcerou.. Hlavním tématem je odcizení dvou dospělých lidí, kteří měli v minulosti k sobě hodně blízko.. Otec se snaží sblížit s dcerou i přes její očividný nesouhlas.. Díky tomu, že ona má vtipkování v genech po tatínkovi (ač se mnohdy nepřidá, přesto mu židli nepodrazí), takže divák naráží na velmi bizardní situace.. Něco bych potřebovala více vysvětlit a někde by se mělo ubrat na násilnosti vtipu, ale rozhodně se podívat na podobný snímek byla velká výzva a fajn zkušenost. Ps: Velmi mě po shlédnutí překvapilo, že film "Toni Erdmann" nedával do kupy chlap, ale žena..

• 31.5.2017  12:44

Pěkný a obsáhlý dokument o nejlepším příteli člověka, který je pojatý velmi komplexní analýzou (historie, funkce, trable aj.) a velmi milým přístupem hlavního průvodce :-)

• 30.5.2017  10:35

Po dlouhé době jsem se rozhoupala a vyrazila na pohádku do kina.. Ztvárnění animované klasické disneyovky do hrané verze z dílny stejné společnosti, která si jako hlavní tahák vybere nádhernou a herecky schopnou Emmu Watson, nemohlo dopadnout špatně.. Sázka na jistotu se mi vyplatila a můj odhad se nemýlil.. Vybrala jsem si pro jistotu původní znění s titulky, protože přezpívané zprznění pěkných písniček do českého jazyka neúspěšnými muzikálovými herci není právě můj šálek kávy.. "Kráska a zvíře" je téměř totožná s původním scénářem, pár změn nastane, ale ty nejsou nijak nelogické, ani drastické.. Emma Watson se s rolí popasovala velmi pěkně, zvíře bylo na můj vkus "moc pěkné a málo hrozivé", u začarovaných předmětů bych ocenila větší podobnost s jejich herci (takhle se dal identifikovat pouze hlas).. Výprava a kostýmy byly fenomenální a to byl důvod, který mne do kina přilákal.. Na muzikály moc nejsem, ale tenhle se přežít (a poměrně příjemně) dal..

• 26.5.2017  11:45
    Most - Série 3 (série) (2015)

Z ponuré, syrové a drsňácké atmosféry seriálu "Most" jsem byla nadšená. Řady S01 a S02 byly naprosto dokonalé. S řadou S03 jsem měla zpočátku problém.. Saga Norén je výtečně napsaná i zahraná postava, ale aby skutečně vynikla její charakteristika, potřebuje kolem sebe také silné hráče.. V prvních pár dílech mi silně chyběl Martina Rohde :-( Naštěstí nová kolegyně dříve skončila, než začala a jen co se nový parťák trošku rozehrál, padl mi k Saze možná ještě lépe.. Zapeklitost a barvitost vražd byla super, ale pointa trošku zklamala.. Už to bylo až moc překombinované.. Jinak vedlejší postavy boží jako vždy.. Správní slizouni :-D

• 26.5.2017  09:56
    To nejsi Ty (2014)

Spojené státy americké mají oblíbené dva typy drama - sportovní a "umírací", takže adaptace podobných témat má v tomto ohledu už jistou tradici. Konkrétně tohle drama "To nejsi Ty" jsem si pustila zejména kvůli Hilary Swank. Její postavy Maggie z "Million Dollar Baby" nebo Teena z "Kluci nepláčou" jsou pro mne z hlavy nezapomenutelné a ze srdce nesmazatelné.. Vysoké hodnocení a hloubka tématu dopředu slibovaly vysoký potenciál.. Bohužel film tento potenciál nevyužil.. Už od první chvíle se jednalo spíše o dílo lacinějšího charakteru, lehce nasáklé červenou knihovnou.. Hilary Swank vypadá, že scénáři nevěří a její celkový herecký projev je jedna velká křeč.. Emmy Rossum a Josh Duhamel vypadají, jakoby dorazili na plac z nějakého sitcomu.. Celkově je film roztříštěný a moc dobře nechápu, co tím chtěl autor sdělit.. Knihu jsem naštěstí nečetla.. 3* získává ALS.

• 18.5.2017  10:05

Už podle názvu je komedie "I dva jsou rodina" přeslazeným kýčem, ale opak je pravdou.. Hrát tam kdokoliv jiný než Omar Sy, který je pověstný svým rozzářeným optimistickým projevem, tak to celé sklouzne do nekoukatelné hladiny, ale takhle to funguje.. Osobnost a herecký talent Omara Sy táhne naprosto celý film, vedle něj je snad srovnatelná pouze Clémence Poésy, která si vystřihla svou nevyrovnanou matku také skvěle.. Trošku mi film připomíná staré dobré francouzské komedie jen na trošku vyspělejší a sofistikovanější úrovni.. Rozhodně je film, který neshlédnu jen jednou.. I když má tragický podtext, tak zahřeje na duši :-)

• 15.5.2017  00:56

Horor "Záhada Blair Witch" bude pro mne navždycky kultovním snímkem, který jsem viděla ve čtrnácti letech v maloměstském kině s kamarádkou úplně jako první horor na plátně.. Zanechal ve mne silný a nezapomenutelný zážitek.. Dodnes bych neměla příjemný pocit sedět uprostřed lesa uvnitř stanu a svítit si baterkou.. Bohužel pokračování s názvem "Blair Witch: 20 let poté" nemá ani střípek této atmosféry.. Největším bonusem původní verze "Záhada Blair Witch" byly nízké prostředky (tvůrci si vystačili opravdu s málem) a také jednoduchý příběh.. Veškerá pokračování dělají tu chybu, že se snaží příběh nafukovat, přikrášlovat, doplňovat o budovy, lidi, skvělou techniku.. První část byla celkem koukatelná, ale při druhé polovině jsem se vyloženě nudila a během scén v domě jsem se vyloženě smála.. Prosím, přestaňte mi prznit můj kult..

• 15.5.2017  00:30

Film "Patriots Day" má výstižný název, je totiž velmi patriotický.. Pokud se od tohoto slabého článku ovšem divák odprostí, dostane velmi svižnou, lehce stravitelnou a silně napínavou podívanou.. Mark Wahlberg, ve své postavě policejního seržanta Tommyho Saunderse, nebyl ani tak příšerný jako standardně bývá.. V podstatě se jedná o kopii role z filmu "Deepwater Horizon: Moře v plamenech".. Zkušený a ostřílený týpek ve své profesi, kterou vykonává svědomitě a s mírným nadhledem chrání svou zemi.. John Goodman má jen okrajovou roli, ale ráda jsem ho zase někde viděla.. "Patriots Day" je úderný thriller, který populárním ztvárněním ukazuje na jednu z největších teroristických tragédií USA , bostonského maratonu 2013, který si většina z nás tak čerstvě a palčivě pamatujeme ze zpráv.

• 14.5.2017  11:40

Jižanský film "Boj za svobodu" je velmi vlažné dílo, které se spíše tváří jako hraný dokument, který se divákovi snaží odvyprávět příběh farmáře Newta Knighta a přiblížit tehdejší dobu stran dějin, než o propracované drama, které odkazuje spíše na pocity.. Ačkoliv se Matthew McConaughey před časem herecky vyloupl, přesto nedokázal svou roli uhrát tak, jak by bylo pro větší záživnost filmu potřeba.. Tvůrci pravděpodobně hodně těží z hrdosti a vlastenectví amerického lidu a pro evropského diváka to nemá ten správný úder..

• 10.5.2017  17:34
    Lights Out (2013)

Předskokan rozpracovaného celovečeráku "Zhasni a zemřeš", který vznikl o spoustu let později.. Zpracování hodně amatérské, ale atmosféru to má :-) Pointa byla zcela nepřekvapivá :-)

• 1.5.2017  00:24
    Rozpolcený (2016)

Od filmu "Rozpolcený" jsem toho příliš nečekala.. M. Night Shyamalan měl silný start a po několika velmi povedených filmech také rychlý pád.. Tentokrát ovšem překvapil, vyškrábl zbytky svého bájného filmového sexappealu a ukázal, že se je schopen vrátit zpět na úspěšný začátek.. Příběh moc vymakaný není, divák by řekl, že jde o průměrný standard běžného thrilleru s hororovými prvky.. Úroveň "Rozpolceného" rozhodně pozvedá geniální obsazení.. Správně divnoušsky divná Anya Taylor-Joy a naprosto přesný pomatenec James McAvoy.. Jako herce ho moc nemusím, přijde mi dosti afektovaný, ale tahle role mu byla ušita přímo na tělo.. Vynikající byly schizofrenní přechody charakterů.. Tempo thrilleru "Rozpolcený" tepalo úderným tepem a mělo temnou dynamickou atmosféru.. Z nostalgie i milého překvapení dávám plný počet :-) A mám chuť si film pustit znovu..

• 25.4.2017  21:27
    The Visit (2015)

Horor "The Visit" není Shyamalanovo nejsilnější dílo, ale není ani nejslabší.. Je to příjemné béčko, které až tak nevyděsí, i když obstojných lekacích scén tu pár bylo.. Slabinou je relativně dobře odhadnutelný děj.. Je to takový bezShyamalanovský počin M. Night Shyamalana :-)

• 23.4.2017  12:20

Film " The Edge of Seventeen" rozhodně není typickým puberťáckým filmem o kalení, balení a chlastání.. Dívá se na problematiku puberťaček z trochu jiného úhlu.. Nadine si myslí, že snědla veškerou moudrost světa, je největší chudák na světě, kluci jí pro jistotu nezajímají a kromě jedné kámošky jsou ostatní holky slepice. Chová se vůči svému okolí vztekle a radikálně - díky tomu ubližuje nejen sobě samé, ale i svému nejbližšímu okolí.. Rozhodě nejde o nijak kultovní nebo převratné dílo, ale skvěle jsem se pobavila.. Je vidět, že nám od dob westernu "Opravdová kuráž" Hailee Steinfeld pěkně herecky dozrává.. A jako třešnička na dortu - Woody Harrelson měl naprosto dokonalou postavu!

• 22.4.2017  00:38

Příběh animované pohádky "Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa" není příliš silný, je to spíš rozjásaný videoklip, který se snaží poslepovat různé střípky legend a domorodých zvyklostí.. Ale právě ty písničky mne kupodivu bavily.. Byly velmi chytlavé a dokázaly skvěle pokreslit danou atmosféru konkrétních scén.. Charaktery hlavních postav Moany/Vaiany a poloboha Mauiho byly skvěle domyšlené.. Z tetování dodnes nemůžu.. Sama jsem překvapená, ale mám děsnou chuť si to pustit hned znovu :-)

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52