Abraham Lincoln vs. Zombies (2012) odpad!

Shlédnuto 15 minut filmu a po čirém zoufalství, kdy jsem si málem vyškubala všechny vlasy a podřezala vlasy jsem "proskákala" zbytek filmu a zjistila, že ani "krátkou" stopáž 96 minut je nad moje síly.. Nejhorší provedení zombíků, které jsem kdy viděla.. Příšerné herecké výkony - kdejaký ochotník by je strčil do kapsy.. Hrůzné kostýmy (tím nemyslím děsivé).. Děj naprosto o ničem - buď zombíkům nesmysleně utínali hlavy nebo se tam nesmyslně žvanilo.. Příběh naprosto o ničem, žádná dějová linie neexistuje.. Jediná věc, která se mi líbila, byla rozkládací kosa Lincolna, která trošku připomínala holičskou břitvu.. Škoda, že hodnocení nedovoluje záporná čísla.. Snad bude letošní bráška "Abraham Lincoln: Lovec upírů" alespoň o * lepší..

A Day with the Meatball (2002) odpad!

Sandlera i buldoky mám ráda, ale tento typ videí bych na ČSFD fakt nedávala..

Aféra s náhrdelníkem (2001)

Mám ráda historické filmy, mám ráda Hilary Swank a éru Ludvíka XVI., ale tahle adaptace je zvrhlost od začátku až do konce.. S režisérem na gilotinu :-D

Agora (2009)

Absolutně nechápu, jak křesťané můžou být dnes tam, kde jsou, když měli takové násilnické a kruté počátky.. Tento film je spíše dokumentem, který ukazuje tření několika silných náboženství jako je řecký polyteismus, judaismus a křesťanství. Obdiv zaslouží scenérie, kulisy a kostýmy, které byly nádherně propracovány do nejmenších detailů. Příběh byl na můj vkus poněkud plošší, postavy měly větší potenciál, než nakonec ze sebe vydaly..

Ajťáci (2006) (seriál)

Naprosto bezkonkurenční britský seriál z IT prostředí. Perfektní humor, bezvadné obsazení, velmi hravé. Většinou se směji od začátku až do konce. Velice vtipné, obzvlášť, pokud Vaši kamarádi jsou z prostředí IT :-) Roy (Chris O'Dowd) má dobře našlápnuto - dokonce měl nemalou roličku v USA filmu "Ženy sobě" a parádně obstál :-) Jen (Katherine Parkinson) je rozená komička - vážná role ve filmu "Lekce neslušného chování" jí seděla mnohem méně. Moss (Richard Ayoade) je ve své roli naprosto boží :-D Shlédla jsem všechny 4 řady a úroveň si drží, i když ta poslední je více přitažená za vlasy než ty předchozí..

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

"The Post" je hvězdně nadopován - Meryl Streep, Tom Hanks, Steven Spielberg aj. - a přesto vzniklo poměrně nenápadné a nevýrazné dílko o kousku americké novinářské historie.. Silných dějových linií je tu poměrně k rozehrání parádní hry více než dost a to je možná ten problém.. Kontroverze tématu, který zároveň odhaluje a zároveň poškozuje vysokou politiku USA.. Boj v soudní síni ohledně svobody projevu.. Rozhodnutí ženy - majitelky novin - ve světě mužů.. Loajalita ke zdroji atd. Pomalý začátek mne málem odradil, ale pozvolný nástup napětí si mne nakonec získal.. Především mě ale vyděsila podobnost se současnou českou politickou situací a vlastnictvím (potažmo ovlivňování) médií.. Vlažné, ale pěkné a silné..

Akta X - Babylon (2016) (epizoda)

S01E05 - Po dvou relativně obstojných "starých dobrých známých" dílech zase jeden propadák.. Chris Carter populisticky míří na současné dění zamícháním islámských teroristů do děje.. Muldera nechal sjet a nastrčil do seroše dvě nové postavy, kopie těch stávajících.. Občas jsem se nějaké situaci či hlášce (zejména Mulderově) zasmála, ale jinak díl o ničem.. Možná mají producenti seriálu Gillian Anderson a Davida Duchovnyho ostřihnout a nahradit mladším ročníkem..

Akta X - Můj boj 1 (2016) (epizoda)

S01E01 - Na seroš "Akta X" jsem koukala jako malý špunt, který byl fascinován mimozemskými záhadami, kterých tehdá bylo velmi poskrovnu, tak člověk zkoukl kdejakou blbost s nadšením.. Seroš "Akta X" bylo vždycky béčko.. Dialogy jim sem tam haprovaly a Mulder se Scullyovou byli roztomile prkenní.. Díky UFO a hromadě nevysvětlitelných záhad se z tohohle amerického odpadu stal v ČR kult, který jsem jako raný sci-fi fanda baštila i s navijákem.. Tríčky totiž byly na poměrně vysoké úrovni (hlavně díky mlze a tmě, a taky díky zrnitému formátu PAL).. Na "moderní" ztvárnění jsem se těšila, říkám si bude lepší kamera, Duchovny s Anderson herecky dozráli a ty efekty, tak ty efekty budou o level dál, když kdejakej céčkovej film je vymazlenej oproti devadesátkám až na půdu.. Bohužel opak je pravdou (fňuk).. Tvůrci se zasekli na staré dobré klasice a krom toho, že Fox prodělal několik plastik a Dana zhubla několik konfekčních velikostí, tak se vůbec nic nezměnilo :-( NIC! Stejné mělké dialogy na téma věřím nevěřím.. Atmosféru by měly vyvolávat prázdné pohledy z očí do očí.. Scény se vlečou.. Hromada omáčky, která je prosáklá snad úplně všema konspiračníma teoriema, které jenom Chris Carter dokázal vygooglit.. Ale má to jenom 6 dílů.. Tak to snad dám :-D

Akta X - Můj boj 2 (2016) (epizoda)

S01E06 - Závěr seroše mne moc nepotěšil.. Děj sklouzává opět k počátečním dílům série, kdy se o všem moc mluví, ale nijak se nic neděje.. Celý závěr byl prosáklý všemi možnými konspiračními teoriemi.. Navíc Dana postupovala na závěr nelogicky, hystericky, slibovala řešení, i když bylo nereálné splnit.. Opět se tu objevují mladší verze obou protagonistů.. Zklamání :-(

Akta X - Návrat domů (2016) (epizoda)

S01E04 - Další díl seroše Akta X, který mne baví jako za starých let! Tajemný bubák vystřižený jako z hororu měl nápad, šťávu a dokonce i pár shnilých červů :-D Trošku mi vadilo, že se v půlce filmu odklonila hlavní zápletka případu na vedlejší kolej a přetřásaly se rodinné problémy agentky Scullyové, ale jinak to bylo opět velmi ucházející dílko.. Po prvních dvou dílech jsem se obávala, že pro Akta X není v dnešním "moderním" světě místo a už už jsem sledování chtěla vzdát.. Naštěstí se tak nestalo a mohu si gratulovat, že jsem vydržela :-D