venison

Veronika Z.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 24.6.2018  23:46
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

Po dlouhé době mne produkce HBO celkem zklamala.. "451 stupňů Fahrenheita" jako nízkorozpočtové béčko ostudu neudělá, ale jinak nic nového shlédnutí nepřinese.. Dobrá sci-finka na televizní obrazovky.. Napínavé to bylo natolik, že jsem posledních 20 minut prospala a ani nemám chuť si pustit závěr znovu.. Postavy jsou nevýrazné, nudné a jednoduché.. Řemeslně dobře natočeno, ale všeobecně hodně ploché dílko určené po shlédnutí k zapomnění..

• 23.3.2018  15:08
    Annihilation (2018)

Možná není "Annihilation" jeden z těch silnějších sci-fíček, ale mám hodně ráda Portmanku, takže tak.. Hodně vzdáleně mi to ohraničené a záhadné místo plné duhy připomíná Kingův seriál "Pod kupolí".. Samozřejmě jsou zde patrné náznaky obdobných filmů jako jsou třeba "Příchozí", "Prometheus" nebo Vetřelčí sága.. Ale asi to mělo co dělat s ženským principem hlavních hrdinů.. Začátek mne dostatečně upoutal a pak už jsem se vezla.. Hodně mě bavily flashbacky z Portmančina života před zmizením jejího partnera.. Dávalo to zpočátku příběhu vyšší díl uvěřitelnosti a lidskosti.. Portmanka klasicky pláče (chtělo by to znovu projít všechny její filmy, jestli má vůbec nějakou neplakací roli) a znovu je to uvěřitelné.. Ve vojenském jí to sekne.. Ostatní ženské role nebyly tak výrazné.. Duhový svět byl super.. Pointa s transformací DNA mě bavila hodně a zmutovaní jelínci byli top.. První 2/3 filmu fakt zážitek.. Bohužel ta poslední třetina (od majáku) za moc nestála.. Kdyby se konec ustřihl, tak tvůrci udělají lépe.. Už to bylo nějak moc.. Ale úplně závěrečná objímací scéna tam sedla.. "Annihilation" nebude patřit k těm nejlepším sci-finkám, ale rozhodně patří k těm lepším.. Tedy alespoň za mou diváckou maličkost.. Za mne jako za ženu a milovníka přírody..

• 31.7.2018  18:30

Ukamenujte mne, ale "jedničku" Ant-mana si téměř nevybavím.. Marvelovské tempo komiksových zpracování je naprosto vražedné.. Až na pár světlých výjimek (nebo spíš odlišnějších hrdinů) se mi veškeré filmy pletou, padouši splývají a podprahové souvislosti mi prostě nedotečou.. Vážně doufám, že v tom mají alespoň skalní fanoušci jasno.. Nebo tvůrci.. "Ant-man" dvojka je opravdu dobrá prohláškovaná situační komedie.. Takhle nějak bych si představovala „Deadpoola", kterému laciný humor a neucelený děj jdou na škodu.. Paula Rudda nemám v ostatních jeho filmech moc ráda, ale tady vážně herecky zabojoval a opakovaně mu role sedla.. Jeho famme fatale Evangeline Lilly mi naopak přijde taková mdlá, ale dala se vstřebat (dost mi připomíná svou polohou a vzezřením Mary-Louise Parker v akčárně „Red", kde sekunduje Willisovi).. Jako fanynka devadesátkových "douglasovek" kvituji obsazení Michaela a jeho poměrně velký prostor na plátně.. Strašně mě bavily prvky typu tátova holčička, bezpečnostní agentura, domácí vězení, zmenšování (hlavně budov a aut).. Zápletka s Michelle Pfeiffer pro mne nebyla příliš emočně hybnou, ale na nějakou kostru tu super omáčku naroubovat museli.. Za mě komediální komiks na top úrovni..

• 10.5.2018  10:44

Nejsem skalním marvelovským fanouškem a myslím, že jsem všeobecně komiksovými hrdiny přesycena, takže jsem k poslednímu monstróznímu grupensuperhero filmu „Avengers: Infinity War“ byla dopředu dosti skeptická.. Musím uznat, že jsem se dopředu sekla a průser se nekonal.. Naopak se mi „Avengers: Infinity War“ po dlouhé době fakt hodně líbila.. Autoři se tentokrát vyhnuli dlouhým nepřehledným hromadným bitvám, kde každý mydlí každého, na plátně panuje 40 minut chaos a hlavní postavy jsou velké jako špendlíkové hlavičky potažmo jako krabička od sirek v případě, že zrovna řídí hypermoderní vznášedlo.. „Avengers: Infinity War“ je rozdrobeno na více dějových linií , více motivů hlavních hrdinů a místo jedné velké party se ve scénách objevují malé a různě namíchané partičky.. Má to humor, má to vtip, asi to má vždy to nejlepší z každého jednotlivého filmu.. Osobně mne velmi rozradostnilo sdružení skupinky ze „Strážců galaxie".. Chci se vyhnout spoilerům, tak snad jen dodám, že „„Avengers: Infinity War“ je mnohem dospělejší, mnohem vyrovnanější a mnohem temnější pohádka pro starší ročníky, než zatím bylo zvykem.. Jinak nechybí to, co ve správné marvelovce nemá chybět (to, co už mám přejedeno) spousta bitek, vesmírných lodí, příšerek, patosu aj. Asi budu znít morbidně, ale tenhle konec by mi vcelku i vyhovoval, protože nekončí happy endem a je to prostě jiné.. Jen se spíš obávám, že je to dobře rozehráno na další film, kde bude zase všechno jinak.. Možná proto máme rádi pohádky.. Nic není definitivní jako v normálním životě..

• 10.5.2018  14:17

Po dějové lince nám "Black Panther" nenabízí nic nového.. Ono se asi už jedná o žánrově standardizovanou strukturu.. Zrození hrdiny, problémy v osobní rovině, ukřivděný padouch, pád na dno, aby v závěrečné superbitce povstal superhrdina jako bájný fénix z popela.. Ale Afriku prostě miluju, je to moje srdcová záležitost, takže marvelovská story zasazená do tohoto prostředí je pro mě pohlazení pro duši.. Trošku mi to kazí obsazení hlavního hrdiny Chadwickem Bosemaem, který mi přijde takový nějaký necharismatický a nevýrazný, ale doslova mne neuráží, tak to ještě jde.. " Black Panther" má dobře vystavěné a propracované charaktery postav, akční scény fungují na výbornou, ale malinko ubírá na kráse větší důraz na dramatičnost s minimem humoru.. Oba záporáci jak bezrukej, tak mladej, byli výborní.. Z kostýmů a zbroje jsem byla nadšená.. Hodně mě bavily kmenové zvyklosti a obyčeje.. Ze scén u vodopádu jsem odtékala.. A osedlat si nosorožce? Výborný nápad! První hodinka se hezky staví a příjemným tempem staví cihličku, po cihličce.. Bohužel druhá polovina na mě působí, jakoby někdo na jednu hromadu složil celý náklaďák cihel.. Příliš uspěchané.. Zmiňuji to jen u málo filmů, ale tady by stopáž klidně zasloužila natáhnout, dvě hodinky utekly jako voda.. Poznámka: Viděno až po "Avengers: Infinity War".

• 6.6.2018  18:26
    Deadpool 2 (2018)

Opět jsem se od pana Deadpoola nechala poměrně slušně nachytat a rovnou v kině.. Nemyslím si, že jde o slabší komiksový příběh, který by nestál za zvěčnění, spíše se přikláním k teorii, že nejsem ta pravá cílová skupina.. Všeobecně mám ráda drsnější, kousavější a syrovější druh humoru, ale zde mi nějak vadí.. Možná je to spíš tím, že zápletka příběhu nepatří k nejsilnějším a nezvládne dynamicky rozvíjet humornou omáčku okolo.. Vtipy potom vyznívají spíše jako slepé výstřely do tmy, i když v patřičné souvislosti by dávaly větší smysl.. Trošku mi vadila romantická struna děje, když je nám vlastně hlavní hrdina Deadpool servírován spíš jako cynický obšourník.. Tvůrci v některých scénách (dle mého osobního názoru) tlačili přespříliš na pilu a snažili se vystřídat z vtipného základu co nejvíce materiálu a tím samotnou pointu vtipu zabili (krásným příkladem je sálodlouhá scéna s přistáváním týmu).. Jinak jo, jako relax to celkem ušlo, jen bych se nepřikláněla k názoru, že 2 je lepší než prvotina..

• 30.7.2018  19:32

Podle názvu, podle posteru, podle traileru, podle hereckého obsazení, podle úvodního popisu bych dopředu filmový počin "Gringo: Zelená pilule" pasovala na takový ten typ komedií ve stylu "Hele vole, kde mám káru?" nebo "Zahulíme, uvidíme".. Bohužel se tvůrci na příběh snažili naroubovat pseudovážný styl.. Děj se snažili brát vážně, ale sem tam do toho střelili něco mírně ztřeštěného.. Vlastně hlavní dvojice Charlize Theron x Joel Edgerton působila dost odlehčeně, ale většina věcí kolem se brala dost na vážno, ale bez takového jakoby dramatického důrazu.. Obsazení Amandy Seyfried příjemně potěšilo.. Film relativně ušel, ale rozhodně to není nic nezapomenutelného nebo převratného.. Zajímala mne především Paris Jackson, díky níž jsem se o filmu dozvěděla.. Má tu bohužel pouze dekorativní štěk.. Její obsazení bylo asi myšleno spíše marketingově..

• 26.4.2018  21:38

Na jednu stranu jsem byla ráda, že mi teda konečně ukázali minulost parapsycholožky Elise, která mne do té doby v podstatě nezajímala, ale na stranu druhou to mohli tvůrci udělat tedy zajímavěji.. Chaotický mišmaš několika rovin a výkladů.. Asistenti, neteře a nový nájemník tam byli jaksi navíc.. "Insidious: Poslední klíč" je tak nudnej horor, že jsem se z toho zapomněla i bát.. Ztráta času.. Že já se na to vždycky nachytám a jsem zvědavá, jestli se jim další díl nějakým záhadným omylem nepovedl lépe než ty předešlé..

• 29.6.2018  11:03

Jak jsem byla nadšená z jedničky, která se hodně podobala jedničce "Jurského parku", tak jsem byla zklamaná z dvojky.. Bylo tu méně ostrova, méně "přirozeného prostředí" dinosaurů.. Bylo tu více genetických úprav (nám nestačí naklonovat dinosaury, oni se musí nechat geneticky zmutovat) a více zákulisních intrik.. Bryce Dallas Howard s Chrisem Prettem byli super, i malá holčička bavila, ale tak nějak mi to koncepčně připomíná spíše ledové "Transformers" než srdcařskou záležitost pana Spielberga.. Velké nadšení z "utíkací" sopkové scény, ale tím asi veškeré filmové efekty za mě končí.. Jasně ještě reálnější dinosauři jsou super, ale možná bych teď více plýtvala finančními prostředky na dobré scenáristy než na (v dnešní době) tuctové efekty.. Mimochodem trojka by mohla být svěžejší.. Dinosauří "Jumanji" zní skvěle..

• 30.5.2018  22:40
    Já, Simon (2018)

Film "Já, Simon" má takový klasický středostavovský USA pomalý rozjezd. musím přiznat, že jsem se stereotypním a trošku příliš obyčejným životem Simona lehce nudila. Poté ovšem příběh začíná nabírat grády a z tuctového snímku se stala takové to superhero odlehčené dynamické drama z teen prostředí.. Velké téma jakým je coming out je zachyceno moderně svěže a s lehkostí.. "Já, Simon" je prostě taková ta slaďárna, kde pláčou přátelé, pláče mladší sestra, pláče nechutně kladnej taťka a pláče zbytečně přecitlivělé diváctvo (třeba já).. Je to přesně ten druh americké limonády s morálním přesahem, který vaše tlusté zadky vykope z vysezených sedaček a přinutí vás změnit život.. Je to totiž tak snadné.. Myslím, že by se měl povinně promítat ba středních školách.. Je osvobozující a inspirativní.. A navíc super návod, jak se vypořádat s šikanou jako vyrovnaný jedinec.. Tak trochu homosexuální „Wonder“..

• 11.7.2018  12:22
    Noční hra (2018)

Komedie "Noční hra" je přesně taková ta crazy kravinka, kterou buď milujete nebo nenávidíte.. Je prošpikovaná pořádnou dávkou černého humoru.. Před shlédnutím jsem očekávala film plný prdů, pádů a vřeštění, ale moje divácké očekávání tohle vše předčilo a dostala jsem více sofistikovanou verzi Sandlera bez Sandlera.. Rachel McAdams a Jason Bateman jsou výborní, role jim byly psané na míru a i u bláznivějších sekvencí byl díky jejich přirozenému komediálnímu talentu příběh uvěřitelný a stravitelný.. Celá partička byla fajn a podivný soused v podání Jesse Plemonse byl geniální.. Příjemná ztřeštěná komedie, která je lehce vykrádačkou Douglesovy "Hry", ale díky odlišnému žánru budiž odpuštěno..

• 2.3.2018  10:45

Myslím, že jsem u šedé jedničky usnula, temnou dvojku vynechala a na svobodnou trojku vyrazila pro změnu do kina s milou společností v podobě maminky na mateřské, díky které se nějaké scény z filmu rovnali spíše komedii ;-) Ono, když v nějakém filmu je jedna z hlavních postav bývalý sirotek, nyní milionář, tak to o vyšší příběhové úrovni hodně vypovídá.. V díle "Padesát odstínů svobody" mi tak trošku přijde, že erotické scény jsou zde jen ze zvyku, jinak se snaží spíše vnést do popředí kriminální linii.. Béčková červená knihovna s pohádkovými prvky ;-)

• 26.4.2018  14:17

Tonda Blaník je v menších dávkách lépe stravitelný než v celovečeráku.. „Prezident Blaník“ je hodně nevyvážené dílko.. První polovina mi přišla o dost silnější než zbytek.. Kdyby se film zkrátil na polovinu, byl by rozhodně zábavnější.. Obhrublý s sprostý „český“ humor je mi vzdálený, ale tady mne až tak neurážel.. Režie pokulhává a tak to celkově vypadá takové poslepované z drobných epizod a útržků.. Vtipné to není.. Spíš trefné a tak divák v místech, kde by se měl smát spíš hořce zapláče.. Nejvíc asi pobavila kampaň na billboardech..

• 4.7.2018  08:38

Je to tak, ale Bruce Willis je starej.. Je starej na role předních akčních hrdinů a tak z něj dělají zadní tatíky, kteří se pokouší na hrdiny hrát.. A moc mu ty běžné smrtelníky hrát nejde.. V "Přání smrti" jsem mu nezbaštila, že je otec, že je doktor, že drží zbraň poprvé.. Příběhově nám "Přání smrti" nedává nic nového, je prošpikovaný klišé.. Jedná se o tuctovou střílečku s motivem pomsty.. Lapání po podobných rolích je super, pokud mermomocí toužíte po nedůstojné cestě do důchodu.. Osobně bych Bruce viděla spíš v obsazení soukromých oček, vysloužilých veteránů nebo vrchních mafiánů.. Škoda..

• 31.7.2018  23:39

"Půlnoční láska" je taková ta moderní teen umírací love story (Všimli jste si, že poslední dobou se s nimi roztrhl pytel? To nemůže být láska osudová i bez různých typů rakoviny?), která překvapivě dobře funguje především kvůli fajn obsazení.. Divák zde nenajde áčkové herce, ale myslím, že postupem času se na hollywoodské výsluní vypracují.. Mladý Schwarzenegger je rozhodně méně toporný a více líbivý než jeho tatínek.. Bella Thorne je naprosto roztomile úchvatná s takovým tím portmanovsky přirozeným hereckým projevem.. Příjemným změkčovadlem příběhu je milující otec hlavní hrdinky v podání Roba Riggla i rebelská kamarádka, kterou ztvárnila Quinn Shephard.. Scénář se dopředu odhaduje snadno a umírací téma v dnešní kinematografii už vyznívá tuctově, ale přesto mě "Půlnoční láska" zasáhla, rozebrala a nakonec i rozplakala.. Bezva zamilovaná podívaná pro holky (i kluky) do letňáku při temných horkých létem provoněných nocích..

• 10.7.2018  19:05

Předesílám, že herní předlohu neznám, ale předpokládám, že až na charaktery oblud se jí tvůrci příliš nedrželi.. Co čekat od filmu "Rampage Ničitelé" s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli? Kapku humoru, špetku svalnaté něhy a hromadu ničení.. Pokud na tenhle snímek chce někdo koukat jako na relaxační pohádku pro dospělé, tak rozhodně nebude zklamán, ale sofistikované drama, za tím nehledejte.. Zcela určitě se nejedná o žádný přelomový zázrak.. "Rampage Ničitelé" je zcela jistě jednohubkou, která nemá vysoké ambice, spíš se snaží vytěžit co nejvíce z "hotových vizuálů" úspěšnějších akčních počinů.. Celou stopáž se na plátně vše hýbe a padá, určitě si divák slabší povahy najde pár scén na zamáčknutí slzy a koutek pusy se do mírného úsměvu také vyhoupne.. Dwayne Johnson zase potvrzuje, že pod obřím svalstvem má něžnou duši a smysl pro humor..

• 18.4.2018  00:14

"Ready Player One: Hra začíná" je jedna velká akční smršť vytapetovaná sympatickými postavami, prošpikovaná nostalgií osmdesátých let a zahrnuta hlubokou současnou myšlenkou - upřednostnit reálný život nad tím virtuálním.. Na můj vkus je příliš rozpažená a má široký záběr cílové skupiny - od mladších ročníků po mé vrstevníky.. Našlapaná vizuální smršť lehce zakrývá slabší děj.. Člověk má co dělat, aby usledoval akci, kulisy, rekvizity a všechny propracovanosti, které se na plátně z dvě hodiny ani na okamžik nezastavím.. Je to přesně ten typ filmu, který se dá pustit 3x za sebou a stále v něm nejdete něco nového a nového.. Děj má stejně divák odhadnutý dopředu, tak se klidně může soustředit na hravé prostředí.. Kdo jiný by mohl věnovat film popkultuře včetně všech prvoplánových klišé a divák mu to bude baštit i s navijákem, než Steven Spielberg? Děsně se mi líbila myšlenka, že sám Spieĺberg se zuby nehty bránil, aby byla ve filmu "Ready Player One: Hra začíná" použita jeho tvorba.. Zas na druhou stranu, co je to za osmdesátky bez Spielberga? Líbilo, líbilo a zase líbilo, jen tam prostě zase chyběla taková ta něžně citlivá poetika filmů mého mládí..

• 21.6.2018  19:55

Film "Rudá volavka" by mohl být skvělý, kdyby se dopředu pevně rozhodl, jakou žánrovou cestou se chce ubírat.. Tohle neucelené počínání jenom evokuje rozmělněnost děje.. Šlo především o povrchní akčárnu, hlubokomyslné drama o ztrátě vášně, zachycení obrazu doby, pseudodokumentární zobrazení tréninku špiónů nebo povrchně natočený životopis? Jasně, život hlavní hrdinky je neskutečně zajímavý a má co vyprávět, ale celkově režie mi nesedla.. Nutno ovšem podotknout, že přes smrtelnou stopáž jsem se nakonec nenudila.. Jennifer je jako hlavní hrdinka nevýrazná a nudná (pro mne jako pro ženu.. mužské publikum jistě její sporé oblečení i odhalené scény náležitě ocení).. Špionážní jednohubka, co na poli kinematografie hlubší zářez nezanechá..

• 28.6.2018  00:25
    The Titan (2018)

Chápu dobrý úmysl.. Po filosofické stránce je béčkový filmeček "The Titan" se svou myšlenkou na vyšší úrovni.. Bohužel podání lehce pokulhávalo.. Scénář byl děravý a zaplatovaný až to bolelo nebo to moje mozkové závity dost dobře nepobíraly.. Jako jasný, umím si představit, že zásah do DNA plně vyvinutého jedince dokáže zvýšit fyzické výkony včetně zvýšeného pobytu pod vodou.. Dokáže změnit psychiku.. Další hokusy pokusy asi zvládnou připravit na jiné ovzduší nebo gravitaci, ale že se mu po pár injekcích absolutně změní tvář? Nejsem biolog, ale trošku mi to přijde i na béčko přitažené za vlasy.. Jasně, umím si představit, že by tajný OSN projekt mutoval jedince i přes riziko "úhynu", ale že by si mezi své oběti, které mají nějakou dobu žít daleko ve vesmíru, vybrali hodně zralého chlápka s rodinou, už se mi tolik věřit nechce.. Paradoxně nejlepší herecky zvládnutá a napsaná postava byla žena hlavního hrdiny (Taylor Schilling).. Sama jsem měla ráda, ale od „Avatara" výběrem rolí hodně klesnul..

• 21.5.2018  15:18

Film „Tiché místo“ je především kategorizován jako horor. Ano, odehrává se v postapokalyptické budoucnosti.. A ano, po Zemi chodí vraždící monstra, tím si ovšem myslím, že tady žánr končí.. „Tiché místo“ je především úžasné psychologické drama, které se zabývá tématem ztráty (vlastního hlasu nebo také někoho blízkého).. Ticho je v tomto snímku od prvního okamžiku slyšitelné, hmatatelné s tíhou 30 kg na prsou.. Nevěřila bych, že by mne tak rychle mohl někdo v táhnout do děje s minimem prostředků.. Film „Tiché místo“ podává příběh přímočaře, syrově, staví na hereckém umění hlavních protagonistů, je pomalý, ale nic neokecává a nevleče se.. Druhá polovina má správně vyvážený ostrý spád a v podstatě končí v tom nejlepším.. Jsem ukecaný tvor a představa naprostého ticha a bezmoci verbální komunikace je pro mne nepředstavitelná.. Jako chápu, že řada diváků (typických hororových konzumentů) asi nebude sdílet mé nadšení, ale „Tiché místo“ si mne získalo také pomalým, ale cílevědomím, rozvíjením nebezpečně hlasitých scén.. Nutkavá touha po hlase nebo zvuku (hlučná hračka, hudba pouze ve sluchátkách aj.) není tak dramatická a vyhrocená jako použití výkřiku, nářku nebo řevu jako uvolnění emocionální nebo fyzické bolesti.. Na světě jsou okamžiky, kdy se náš zvuk dá ovládat jen velmi těžko (pláč, bolest, porod) a na těchto skutečnostech jsou právě vystavěny ty nejnapínavější scény.. „Tiché místo“ mi silně připomíná „Znamení“ od mého leta oblíbeného M. Night Shyamalana, ale je takové daleko křehčí, jemnější, propracovanější .. Ticho, znaková řeč, ticho, pár slov vyřčených šeptem, ticho.. Silným zážitkem je v tomto případě návštěva kina.. Na diváka dopadá nejen atmosféra ve filmu, ale také vnímá každý zvuk v okolí.. Chroupat, smrkat nebo kašlat je při představení prohřešek číslo jedna.. John Krasinski je po herecké, scénáristické i režijní stránce pro mne překvapením roku.. S minimem prostředků do diváka každým okamžikem pere napětí a nenechává ho vydechnout.. „Tiché místo“ je čerstvé, učaruje svou atmosférou, která je taková nová, zvláštní, divná a neokoukaná.. Koukala bych na něj zas a znova.. Zážitek z filmu jsem si nesla ještě dlouhou dobu po odchodu s kina.. Tiše našlapovala.. A začala shánět postapokalyptický kurz přežití :-)

• 11.4.2018  21:02
    Tomb Raider (2018)

Lara Croft trošku jiná, než je zvykem.. Méně technicky vytuněná, méně tělesně dokonalá, méně fyzicky zdatná.. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla, že je nový "Tomb Raider" o chlup menší pohádkou a více reálnější záležitostí.. Chvilku mi trvalo, než jsem si na nové provedení zvykla, ale vtažení do děje naštěstí netrvalo dlouho.. Poslední hru, kterou jsem s Larou hrála byla "Rise of the Tomb Raider", která bych řekla se atmosférou, obsazením hlavní role, prostředím a hlavně kulisami, podobá asi nejvíce filmu.. Velmi mě bavily záběry natočené jakoby byly vystřižené ze hry.. Příběhově nepříliš silné, ale obsahově nabušené.. Alicia Vikander byla super volba.. "Tomb Raider" má své nezapomenutelné scény.. Hodně mě bavila honička s koly a scéna se ztroskotaným letadlem.. Má také správnou dávku humoru.. Zakončeno je příjemně otevřeně a já se budu těšit, že vznikne brzo další Indiana Jones v sukni ve stejné kvalitě a provedení..

• 25.6.2018  00:03

Horůrek "Winchester: Sídlo démonů" je za mne celkem ucházející.. Přiznám se, že jsem se téměř nebála, ale oceňuji především námět příběhu.. Nápad se začarovaným domem, který se průběžně renovuje a dostavuje, až představuje takové malé městečko propracované do posledních detailů mne přímo nadchl.. Celkově atmosféra a precizní zpracování domu (i když jsme blíže poznali jen pár lokací) hodně bavila.. Helen Mirren je poněkud kostnatá, ale to mi na její roli perfektně sedělo.. Z mne byla výborná.. Kvituji také výběr hlavního hrdiny v podání Jasona Clarka, kterého si na plátně moc neužiju.. Nehledejte v tom příliš velké bububu, spíš jde o fajn podívanou pro diváky, který rádi nasají mysteriózní atmošku, ale u krvavého hororu plného lekaček by se po*****.. Kategorie hororu pro děti, bych tak trochu řekla ;-)

• 20.3.2018  13:17

Nenápadné dílko "Wonder" mi limonádově vyrazilo dech.. Mám ráda filmy o dětství a rodinná dramata.. "Wonder" je kombinací obojího.. Sice se jedná spíše o těžší téma, ale je zachyceno s lehkostí dětství a nadhledem.. Hrozně mě bavilo koukat na příběh z pohledu různých osob.. Přiznám se, že více než hlavnímu hrdinovi jsem spíše fandila jeho sestře a jejímu osudu.. Julia Roberts a Owen Wilson v podstatě byli rodiči snů.. Jak už jsem zmínila na začátku, "Wonder" je hollywoodsky přeslazený, ale myslím, že mi už po prvním shlédnutí přirostl k srdci a bude mým přítelem vždy, když budu potřebovat připomenout, že život je i přes všechny tíhy osudu krásný.. Rozhodně si "Wonder" pustím ráda opakovaně..

• 4.1.2018  00:22
    1922 (2017)

Teď si úplně nedokážu vybavit, jestli jsem tuhle Kingovu povídku četla nebo ne.. Každopádně základ a celkově myšlenka jsou obstojné, ale bohužel je to zabaleno do rozbředlé nudy.. Obsazení také není nijak herecky výrazné.. Stopáž poněkud vražedná.. Ledově chladný průměr..

• 6.6.2018  18:20
    7 životů (2017)

Mám ráda příběhy o společenské destrukci z blízké budoucnosti.. Obsazení filmu "7 životů" mi přišlo více než nadějné (Willem Dafoe, Noomi Rapace).. V první chvíli mne téma velmi zaujalo, ale bohužel zpracování dalece pokulhávalo za očekáváním.. Snímek "7 životů" měl rozhodně našlápnuto na vyšší filmovou úroveň, než kterou nakonec na plátně předvedl.. Mohlo by to být více psychologické, více akční, takhle to celé vyznělo příliš ploše.. Až na pár světlejších okamžiků celkem nuda.. Nejakčnější na tom celém je filmový plakát.. Bohužel..

• 12.6.2018  11:01

"The Post" je hvězdně nadopován - Meryl Streep, Tom Hanks, Steven Spielberg aj. - a přesto vzniklo poměrně nenápadné a nevýrazné dílko o kousku americké novinářské historie.. Silných dějových linií je tu poměrně k rozehrání parádní hry více než dost a to je možná ten problém.. Kontroverze tématu, který zároveň odhaluje a zároveň poškozuje vysokou politiku USA.. Boj v soudní síni ohledně svobody projevu.. Rozhodnutí ženy - majitelky novin - ve světě mužů.. Loajalita ke zdroji atd. Pomalý začátek mne málem odradil, ale pozvolný nástup napětí si mne nakonec získal.. Především mě ale vyděsila podobnost se současnou českou politickou situací a vlastnictvím (potažmo ovlivňování) médií.. Vlažné, ale pěkné a silné..

• 13.11.2017  12:52

Jednička „Annabelle“ mě nebavila vůbec.. Ovšem prequel „Annabelle 2: Zrození zla“ je jiný šálek kávy.. Tady všechno funguje přesně jak má.. Děj je možná trošku příliš uměle vykonstruovaný, ale relativně uvěřitelný.. Obsazení je super – nevinné holčičky při správném nasvícení scény působí patřičně démonicky.. Chvilku jsem měla problém se zorientovat v hlavní postavě.. Holčičky tuhle roli v průběhu děje celkem plynule přehodily.. Atmosféra zastrčeného zapadákova je velmi sympatická.. Neméně je na tom i zastaralý neudržovaný velký dům se spoustou temných zákoutí a dokonce záhadou DVOU zamčených pokojů.. Řemeslně žánrově příjemně odvedená práce.. Bohužel na filmu je na můj vkus příliš cítit, že tvůrci přehnaně tlačí na pilu a zavděčit se místy až konspiračním dějem.. Jeden přesně podle poptávky mainstreamového diváka.. Rozhodně neurazí, ale do dokonalého hororu to má ještě poměrně daleko..

• 7.11.2017  13:18
    Baby Driver (2017)

„Baby Driver“ je velice příjemná, svěží, zábavná, popíková a romantická akčárna s krimi podtextem pro masovou skupinu diváckého osazenstva.. Celkové podání (drive scénáře, ostrost střihu) je podkresleno pohupující se muzikou, která na milimetr přesně sedí do každého záběru.. Přesně tento typ zpracování dodává scénáři tolik potřebnou šťávu i přes relativně tuctový scénář.. Hlavní postavy jsou naprosto perfektně obsazené.. Ansel Elgort se z romantických rolí a sci-fi teen filmů velmi vkusně žánrově posouvá.. Jeho herecký projev je dobře uvěřitelný.. Kevin Spacey znovu opakuje svého stabilního padoucha a Jamie Foxx jako protřelý kriminálník je prostě top.. Děsně mě baví i drobné odbočky do soukromí hlavního hrdiny, se kterými se většinou v prvoplánových krimi honičkách moc nesetkáváme.. Za mě má „Baby Driver“ celkově super chemii ;-)

• 21.3.2018  11:14

Už o počátečních titulků mne nadchla skvělá retro atmosféra.. Chvilku trvalo, než jsem se dokázala do filmu "Barry Seal: Nebeský gauner" naplno vžít a naladit se na odlehčenou atmosféru vyprávění.. Ve změti drogového šmodrchance se příjemně orientovalo.. Střih byl fantastický a scény dostatečně sexy, aby to zaujalo.. Jak Toma Cruise nemám příliš v oblibě, tak podobné role mu fakt sedí.. Čistě zážitkový film, který má drive, ale kdybych ho měla někomu druhý den převyprávět, tak to asi nedám dohromady :-D

• 18.4.2018  09:40
    Boj s obry (2017)

Film "I Kill Giants" je o chlup slabším odvarem "Volání netvora: Příběh života" jen v holčičkovském podání.. Příjemné lehce děsivé prostředí mlžného útesu.. Kruté děti, komplikovaná sestra, uhlazená kamarádka, lehce vlezlá školní psycholožka nakládají malé Barbaře plný kotlík traumat, která se snaží řešit prostřednictvím imaginárního světa, kterej je prostě boží.. Žádný poníci jen krvelačná obří monstra.. Průměrný filmový počin spíše pro dospělého diváka..

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57