venison

Veronika Z.

okres Praha

1 2 3 4 5 15 30 44 58
    • 29.6.2018  11:03

Jak jsem byla nadšená z jedničky, která se hodně podobala jedničce "Jurského parku", tak jsem byla zklamaná z dvojky.. Bylo tu méně ostrova, méně "přirozeného prostředí" dinosaurů.. Bylo tu více genetických úprav (nám nestačí naklonovat dinosaury, oni se musí nechat geneticky zmutovat) a více zákulisních intrik.. Bryce Dallas Howard s Chrisem Prettem byli super, i malá holčička bavila, ale tak nějak mi to koncepčně připomíná spíše ledové "Transformers" než srdcařskou záležitost pana Spielberga.. Velké nadšení z "utíkací" sopkové scény, ale tím asi veškeré filmové efekty za mě končí.. Jasně ještě reálnější dinosauři jsou super, ale možná bych teď více plýtvala finančními prostředky na dobré scenáristy než na (v dnešní době) tuctové efekty.. Mimochodem trojka by mohla být svěžejší.. Dinosauří "Jumanji" zní skvěle..

• 28.6.2018  00:25
    The Titan (2018)

Chápu dobrý úmysl.. Po filosofické stránce je béčkový filmeček "The Titan" se svou myšlenkou na vyšší úrovni.. Bohužel podání lehce pokulhávalo.. Scénář byl děravý a zaplatovaný až to bolelo nebo to moje mozkové závity dost dobře nepobíraly.. Jako jasný, umím si představit, že zásah do DNA plně vyvinutého jedince dokáže zvýšit fyzické výkony včetně zvýšeného pobytu pod vodou.. Dokáže změnit psychiku.. Další hokusy pokusy asi zvládnou připravit na jiné ovzduší nebo gravitaci, ale že se mu po pár injekcích absolutně změní tvář? Nejsem biolog, ale trošku mi to přijde i na béčko přitažené za vlasy.. Jasně, umím si představit, že by tajný OSN projekt mutoval jedince i přes riziko "úhynu", ale že by si mezi své oběti, které mají nějakou dobu žít daleko ve vesmíru, vybrali hodně zralého chlápka s rodinou, už se mi tolik věřit nechce.. Paradoxně nejlepší herecky zvládnutá a napsaná postava byla žena hlavního hrdiny (Taylor Schilling).. Sama jsem měla ráda, ale od „Avatara" výběrem rolí hodně klesnul..

• 25.6.2018  00:03

Horůrek "Winchester: Sídlo démonů" je za mne celkem ucházející.. Přiznám se, že jsem se téměř nebála, ale oceňuji především námět příběhu.. Nápad se začarovaným domem, který se průběžně renovuje a dostavuje, až představuje takové malé městečko propracované do posledních detailů mne přímo nadchl.. Celkově atmosféra a precizní zpracování domu (i když jsme blíže poznali jen pár lokací) hodně bavila.. Helen Mirren je poněkud kostnatá, ale to mi na její roli perfektně sedělo.. Z mne byla výborná.. Kvituji také výběr hlavního hrdiny v podání Jasona Clarka, kterého si na plátně moc neužiju.. Nehledejte v tom příliš velké bububu, spíš jde o fajn podívanou pro diváky, který rádi nasají mysteriózní atmošku, ale u krvavého hororu plného lekaček by se po*****.. Kategorie hororu pro děti, bych tak trochu řekla ;-)

• 24.6.2018  23:46
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

Po dlouhé době mne produkce HBO celkem zklamala.. "451 stupňů Fahrenheita" jako nízkorozpočtové béčko ostudu neudělá, ale jinak nic nového shlédnutí nepřinese.. Dobrá sci-finka na televizní obrazovky.. Napínavé to bylo natolik, že jsem posledních 20 minut prospala a ani nemám chuť si pustit závěr znovu.. Postavy jsou nevýrazné, nudné a jednoduché.. Řemeslně dobře natočeno, ale všeobecně hodně ploché dílko určené po shlédnutí k zapomnění..

• 21.6.2018  19:55

Film "Rudá volavka" by mohl být skvělý, kdyby se dopředu pevně rozhodl, jakou žánrovou cestou se chce ubírat.. Tohle neucelené počínání jenom evokuje rozmělněnost děje.. Šlo především o povrchní akčárnu, hlubokomyslné drama o ztrátě vášně, zachycení obrazu doby, pseudodokumentární zobrazení tréninku špiónů nebo povrchně natočený životopis? Jasně, život hlavní hrdinky je neskutečně zajímavý a má co vyprávět, ale celkově režie mi nesedla.. Nutno ovšem podotknout, že přes smrtelnou stopáž jsem se nakonec nenudila.. Jennifer je jako hlavní hrdinka nevýrazná a nudná (pro mne jako pro ženu.. mužské publikum jistě její sporé oblečení i odhalené scény náležitě ocení).. Špionážní jednohubka, co na poli kinematografie hlubší zářez nezanechá..

• 12.6.2018  19:44
    Iron Man 2 (2010)

Viděno znovu po letech.. Dvojka "Iron Mana" je o trochu víc propracovanější s důrazem na efekt.. Opět tu nechybí slavně obsazené hlavní padoušstvo v podání Mickeho Rourke a Sama Rockwella.. Oba mají co do sebe, ale cenu Top superpadouch ode mne rozhodně nedostanou.. Tony Stark popouští uzdu svému humoru a hlavně své pověstné arogantní spontánnosti.. Přiznám se, že ho mám místy plné zuby.. Scéna ze závodu formulí v Monaku byla bezva.. Pomalu se do příběhu přidávají omáčkvé postavy S.H.I.E.L.D.u.. Hodně mě baví Black Widow nebo Samuel L. Jackson (netuším, jak se jeho postava jmenuje).. Technologicky se posouvá jak samotné zpracování filmu, tak samotný Iron Man.. O něco lepší než jednička..

• 12.6.2018  11:01

"The Post" je hvězdně nadopován - Meryl Streep, Tom Hanks, Steven Spielberg aj. - a přesto vzniklo poměrně nenápadné a nevýrazné dílko o kousku americké novinářské historie.. Silných dějových linií je tu poměrně k rozehrání parádní hry více než dost a to je možná ten problém.. Kontroverze tématu, který zároveň odhaluje a zároveň poškozuje vysokou politiku USA.. Boj v soudní síni ohledně svobody projevu.. Rozhodnutí ženy - majitelky novin - ve světě mužů.. Loajalita ke zdroji atd. Pomalý začátek mne málem odradil, ale pozvolný nástup napětí si mne nakonec získal.. Především mě ale vyděsila podobnost se současnou českou politickou situací a vlastnictvím (potažmo ovlivňování) médií.. Vlažné, ale pěkné a silné..

• 11.6.2018  21:49

"A co se tedy pokazilo?" - "Asi se mnou prostě přestala mluvit. A mě se to ticho až moc líbilo..." Hořká komedie "People, Places, Things" patří do takové té pravdivé kategorie vztahovek ze života, kdy je svět šedý a ne černobílý.. Hlavní hrdinové se chovají naprosto obyčejně, běžně a odžívají si svá soukromá malá dramata.. Nikdo není jenom klaďas a nikdo není vyloženě záporák.. Všichni sekají chyby a snaží se v nich hledat poučení.. Hlavní hrdina se i po roce plácá ve zkrachovalém vztahu.. Když se rozhodne posunout s novou ženou, tak mu jeho bývalá láska, ke které ho poutají dcerky-dvojčátka, opět zamotá hlavu.. Prostě klasický slon v porcelánu, který neúmyslně ubližuje nejen sobě, ale i okolí.. Krásný pohled do života laskavého, ale nezkušeného otce poustevníka.. Nevýrazná jednohubka, která chytne za srdce..

• 11.6.2018  21:29
    Iron Man (2008)

Viděno znovu po letech.. Hodnocení lehce snižuji, protože dnes už mám srovnání s ostatními marvelovkami.. Tehdy to bylo nové a šťavnaté, prostě první pokus.. Jasně komiksové filmy byly točeny, ale konečně byla technologie na stravitelné úrovni (ok, testování rakety na dokreslovačce nebude ta příkladná scéna, ale třeba oblékání Iron Mana už je na tom o poznání lépe).. V jedničce se teprve Tony Stark rodil.. Ohmatával si svou roli, hledal se a usazoval.. Vtípky relativně šetřil a házel je ve vlnách.. Na komiksech miluju právě úvodní filmy kvůli vzniku hrdiny a konfrontace s běžným životem.. To mi u Iron Mana celkem všeobecně chybí, protože Tony Stark není úplně běžný občan, ale multimilionář, který se ihned se svým superhrdinou pochlubí.. Zpětně mě mrzí, že Pepper nedostala větší prostor a všeobecně je její postava zmiňována jen okrajově.. Jako start novodobé éry filmy relativně dobré, ale obecně mi na marvelovkách chybí propracovanější příběh a charismatičtí padouši.. Jasně, neumím si momentálně představit padoucha s větším charisma než je Jeff Bridges,, ale v záři pompézní akce nedostala jeho postava tolik, kolik by zasloužila.. Pokud jde o komiksový svět, tak moje srdcovky v podobě starých Batmanů z dílny Tima Burtona nic nepřekoná..

• 11.6.2018  17:59

"Chystáš se mi říct, jakou jsi udělal příšernou chybu, když si náš vztah zahodil kvůli ženě, kterou jsi sotva znal a se kterou sis to chtěl jenom vyzkoušet?" Nová woodyallanovina "Kolo zázraků" je opět vztahové drama s tóny grotesky.. Příběhová klasika - zralá žena se doma trápí s druhým mužem, který jí vysekal z maléru a své mindráky ze stáří si začne řešit s mladým ambiciózním plavčíkem.. Tahle letní láska by nejspíš vyšuměla, kdyby nedorazila konkurentka v podobě nevlastní dcery.. Strhne se mela na záchranu vztahů.. Režijně prostě Woodyho klasika.. Nevím, jestli se změnil Woody nebo začínám do jeho filmů dorůstat, ale dříve mne nudily daleko víc.. Teď mě jeho filmy relativně baví.. Jasně, Woody své filmy seká jako Baťa cvičky, ale seká je koukatelně.. Sice většina jeho děl je ve stylu "shlédnout a zapomenout", ale na první kuk se divák na hodinky koukat nemusí.. Herecky skvělé.. Šťavnaté a profi.. Kate Winslet tradičně válela.. Podobná role MILFky jako v „Předčítači", jen ten scénář na jeho úroveň neměl..

• 7.6.2018  23:19

Jojo, tak jsem si i tuhle komiksovou grupen podívanou sebemrskačsky pustila.. Superman je mrtvý, ať žije Superman.. Ben Affleck mne znovu přesvědčil, že v roli Batmana je nějaký naprostým omylem.. Batman má mít charisma Jamese Bonda, ne hráče amerického fotbalu.. Flash svým charakterem zdárně kopíruje poslední verzi marvelovského Spidermana.. Ale je to jedna ze dvou postav, která mne fakt bavila.. Tou druhou je samozřejmě Wonder Woman.. O Aquamanovi zatím netuším co si myslet, počkám si na jeho single film.. Jako kérky má dobrý, ale o jeho světě vim prd.. A ten Cyborg? Tak ten mě vyloženě štval.. Sorry jako, ale sběratelství kostek mi dost připomíná koníček od konkurence se sbíráním kamenů.. Dalo se to celé plus mínus přežít..

• 6.6.2018  18:30

Moje nižší hodnocení je pravděpodobně způsobené subjektivním faktem, že zkrátka nemám moc ráda filmy, kde se zpívá.. Výjimky potvrzují pravidlo, ale "Největší showman" nebude ten případ.. Vizuální stránka je naprosto přepychově zpracovaná (teda až na "omlazeného Hugha Jackmana).. Nápad mi přišel taky super (trošku připomíná fantasy film „Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti").. Jen přes množství laciných textů písniček (podle mne) zaniká pravá a hluboká podstata příběhu, který je fakt zajímavý a chyběl mi větší psychologický přesah.. Takhle je to hodně o domýšlení a předpokládaní.. Rozhodně překvapil Zac Efron, který mi snad žádném jiném filmu nesedl a přišel mi vždy spíše jako amatérský herec, který se na place ocitl omylem (nebo silnou tlačenkou).. Linka o tom, že člověk má mít rád ty, kteří jsou při něm, když je na dně, i když se ocitne ve světle slávy, byla nejlepší.. Klasicky končí happyendem, což se do tohohle žánru hodí, takže přivírám obě oči..

• 6.6.2018  18:26
    Deadpool 2 (2018)

Opět jsem se od pana Deadpoola nechala poměrně slušně nachytat a rovnou v kině.. Nemyslím si, že jde o slabší komiksový příběh, který by nestál za zvěčnění, spíše se přikláním k teorii, že nejsem ta pravá cílová skupina.. Všeobecně mám ráda drsnější, kousavější a syrovější druh humoru, ale zde mi nějak vadí.. Možná je to spíš tím, že zápletka příběhu nepatří k nejsilnějším a nezvládne dynamicky rozvíjet humornou omáčku okolo.. Vtipy potom vyznívají spíše jako slepé výstřely do tmy, i když v patřičné souvislosti by dávaly větší smysl.. Trošku mi vadila romantická struna děje, když je nám vlastně hlavní hrdina Deadpool servírován spíš jako cynický obšourník.. Tvůrci v některých scénách (dle mého osobního názoru) tlačili přespříliš na pilu a snažili se vystřídat z vtipného základu co nejvíce materiálu a tím samotnou pointu vtipu zabili (krásným příkladem je sálodlouhá scéna s přistáváním týmu).. Jinak jo, jako relax to celkem ušlo, jen bych se nepřikláněla k názoru, že 2 je lepší než prvotina..

• 6.6.2018  18:20
    7 životů (2017)

Mám ráda příběhy o společenské destrukci z blízké budoucnosti.. Obsazení filmu "7 životů" mi přišlo více než nadějné (Willem Dafoe, Noomi Rapace).. V první chvíli mne téma velmi zaujalo, ale bohužel zpracování dalece pokulhávalo za očekáváním.. Snímek "7 životů" měl rozhodně našlápnuto na vyšší filmovou úroveň, než kterou nakonec na plátně předvedl.. Mohlo by to být více psychologické, více akční, takhle to celé vyznělo příliš ploše.. Až na pár světlejších okamžiků celkem nuda.. Nejakčnější na tom celém je filmový plakát.. Bohužel..

• 30.5.2018  22:40
    Já, Simon (2018)

Film "Já, Simon" má takový klasický středostavovský USA pomalý rozjezd. musím přiznat, že jsem se stereotypním a trošku příliš obyčejným životem Simona lehce nudila. Poté ovšem příběh začíná nabírat grády a z tuctového snímku se stala takové to superhero odlehčené dynamické drama z teen prostředí.. Velké téma jakým je coming out je zachyceno moderně svěže a s lehkostí.. "Já, Simon" je prostě taková ta slaďárna, kde pláčou přátelé, pláče mladší sestra, pláče nechutně kladnej taťka a pláče zbytečně přecitlivělé diváctvo (třeba já).. Je to přesně ten druh americké limonády s morálním přesahem, který vaše tlusté zadky vykope z vysezených sedaček a přinutí vás změnit život.. Je to totiž tak snadné.. Myslím, že by se měl povinně promítat ba středních školách.. Je osvobozující a inspirativní.. A navíc super návod, jak se vypořádat s šikanou jako vyrovnaný jedinec.. Tak trochu homosexuální „Wonder“..

• 23.5.2018  13:20
    Coco (2017)

Zcela upřímně z dílny Pixaru a Disneyho bych tak nějak čekala více.. "Coco" už kapku mate názvem, který je pojmenován podle možná klíčové, ale hodně okrajové postavy.. Některé scény jsou hodně násilně ohýbané, aby seděly do děje (např. postava na fotce je hodně zavádějící svou konstitucí).. Jinak každopádně pochvaluji zaměření filmu na mexické tradice a zvyklosti.. Konec filmu, ač silně tlačí pilu emocí, tak se mi líbil nejvíce.. Ta přirozenost smrti a oslavy předků mi na evropské tabuizované populaci chybí.. Vidět a zapomenout..

• 21.5.2018  15:18

Film „Tiché místo“ je především kategorizován jako horor. Ano, odehrává se v postapokalyptické budoucnosti.. A ano, po Zemi chodí vraždící monstra, tím si ovšem myslím, že tady žánr končí.. „Tiché místo“ je především úžasné psychologické drama, které se zabývá tématem ztráty (vlastního hlasu nebo také někoho blízkého).. Ticho je v tomto snímku od prvního okamžiku slyšitelné, hmatatelné s tíhou 30 kg na prsou.. Nevěřila bych, že by mne tak rychle mohl někdo v táhnout do děje s minimem prostředků.. Film „Tiché místo“ podává příběh přímočaře, syrově, staví na hereckém umění hlavních protagonistů, je pomalý, ale nic neokecává a nevleče se.. Druhá polovina má správně vyvážený ostrý spád a v podstatě končí v tom nejlepším.. Jsem ukecaný tvor a představa naprostého ticha a bezmoci verbální komunikace je pro mne nepředstavitelná.. Jako chápu, že řada diváků (typických hororových konzumentů) asi nebude sdílet mé nadšení, ale „Tiché místo“ si mne získalo také pomalým, ale cílevědomím, rozvíjením nebezpečně hlasitých scén.. Nutkavá touha po hlase nebo zvuku (hlučná hračka, hudba pouze ve sluchátkách aj.) není tak dramatická a vyhrocená jako použití výkřiku, nářku nebo řevu jako uvolnění emocionální nebo fyzické bolesti.. Na světě jsou okamžiky, kdy se náš zvuk dá ovládat jen velmi těžko (pláč, bolest, porod) a na těchto skutečnostech jsou právě vystavěny ty nejnapínavější scény.. „Tiché místo“ mi silně připomíná „Znamení“ od mého leta oblíbeného M. Night Shyamalana, ale je takové daleko křehčí, jemnější, propracovanější .. Ticho, znaková řeč, ticho, pár slov vyřčených šeptem, ticho.. Silným zážitkem je v tomto případě návštěva kina.. Na diváka dopadá nejen atmosféra ve filmu, ale také vnímá každý zvuk v okolí.. Chroupat, smrkat nebo kašlat je při představení prohřešek číslo jedna.. John Krasinski je po herecké, scénáristické i režijní stránce pro mne překvapením roku.. S minimem prostředků do diváka každým okamžikem pere napětí a nenechává ho vydechnout.. „Tiché místo“ je čerstvé, učaruje svou atmosférou, která je taková nová, zvláštní, divná a neokoukaná.. Koukala bych na něj zas a znova.. Zážitek z filmu jsem si nesla ještě dlouhou dobu po odchodu s kina.. Tiše našlapovala.. A začala shánět postapokalyptický kurz přežití :-)

• 10.5.2018  14:17

Po dějové lince nám "Black Panther" nenabízí nic nového.. Ono se asi už jedná o žánrově standardizovanou strukturu.. Zrození hrdiny, problémy v osobní rovině, ukřivděný padouch, pád na dno, aby v závěrečné superbitce povstal superhrdina jako bájný fénix z popela.. Ale Afriku prostě miluju, je to moje srdcová záležitost, takže marvelovská story zasazená do tohoto prostředí je pro mě pohlazení pro duši.. Trošku mi to kazí obsazení hlavního hrdiny Chadwickem Bosemaem, který mi přijde takový nějaký necharismatický a nevýrazný, ale doslova mne neuráží, tak to ještě jde.. " Black Panther" má dobře vystavěné a propracované charaktery postav, akční scény fungují na výbornou, ale malinko ubírá na kráse větší důraz na dramatičnost s minimem humoru.. Oba záporáci jak bezrukej, tak mladej, byli výborní.. Z kostýmů a zbroje jsem byla nadšená.. Hodně mě bavily kmenové zvyklosti a obyčeje.. Ze scén u vodopádu jsem odtékala.. A osedlat si nosorožce? Výborný nápad! První hodinka se hezky staví a příjemným tempem staví cihličku, po cihličce.. Bohužel druhá polovina na mě působí, jakoby někdo na jednu hromadu složil celý náklaďák cihel.. Příliš uspěchané.. Zmiňuji to jen u málo filmů, ale tady by stopáž klidně zasloužila natáhnout, dvě hodinky utekly jako voda.. Poznámka: Viděno až po "Avengers: Infinity War".

• 10.5.2018  12:11

Myslím, že já a George Clooney v režisérském křesle asi spřízněné duše nebudeme.. Vše, co jsem od něj zatím viděla, tak moje divácké smysly pobraly vždycky s otazníkem.. "Suburbicon: Temné předměstí" je dalším filmem v řadě, o kterém nevím, jestli se mi má nebo nemá líbit.. Naštěstí je ve scénáři hodně znát rukopis bratří Coenů, takže se přikláním spíše na tu pozitivní stranu.. Nedávno jsem měla možnost shlédnout dvě řady seriálu Fargo, který se filmu "Suburbicon: Temné předměstí" naštěstí v mnohém podobá.. Blízká minulost padesátých let, WTF události, sarkasmus, příjemné vizuální zpracování a dobře odvedená filmařina.. Trošku mi unikala "černošská" dějová linie, ale jinak jsem se rozhodla, že se mi film líbil :-)

• 10.5.2018  10:44

Nejsem skalním marvelovským fanouškem a myslím, že jsem všeobecně komiksovými hrdiny přesycena, takže jsem k poslednímu monstróznímu grupensuperhero filmu „Avengers: Infinity War“ byla dopředu dosti skeptická.. Musím uznat, že jsem se dopředu sekla a průser se nekonal.. Naopak se mi „Avengers: Infinity War“ po dlouhé době fakt hodně líbila.. Autoři se tentokrát vyhnuli dlouhým nepřehledným hromadným bitvám, kde každý mydlí každého, na plátně panuje 40 minut chaos a hlavní postavy jsou velké jako špendlíkové hlavičky potažmo jako krabička od sirek v případě, že zrovna řídí hypermoderní vznášedlo.. „Avengers: Infinity War“ je rozdrobeno na více dějových linií , více motivů hlavních hrdinů a místo jedné velké party se ve scénách objevují malé a různě namíchané partičky.. Má to humor, má to vtip, asi to má vždy to nejlepší z každého jednotlivého filmu.. Osobně mne velmi rozradostnilo sdružení skupinky ze „Strážců galaxie".. Chci se vyhnout spoilerům, tak snad jen dodám, že „„Avengers: Infinity War“ je mnohem dospělejší, mnohem vyrovnanější a mnohem temnější pohádka pro starší ročníky, než zatím bylo zvykem.. Jinak nechybí to, co ve správné marvelovce nemá chybět (to, co už mám přejedeno) spousta bitek, vesmírných lodí, příšerek, patosu aj. Asi budu znít morbidně, ale tenhle konec by mi vcelku i vyhovoval, protože nekončí happy endem a je to prostě jiné.. Jen se spíš obávám, že je to dobře rozehráno na další film, kde bude zase všechno jinak.. Možná proto máme rádi pohádky.. Nic není definitivní jako v normálním životě..

• 7.5.2018  09:00
    Nová šance (2017)

Romance "Nová šance" je tuctová, ale na druhou stranu velmi příjemná jednohubka s temnými dramatickými prvky (motiv sebevraždy, deprese a smrti blízkého člověka).. Herecké obsazení je fajn.. Ráda jsem viděla J.K. Simmonse v roli zoufalého vdovce.. Také mile překvapila Julie Delpy jako roztomilá francouzštinářka, kterou jsem dlouho nikde neviděla.. Milý příběh s dobrým koncem, který diváka vytáhne i z té nejhlubší depky a nese poselství "bude líp"..

• 5.5.2018  23:02
    Ferdinand (2017)

Animovaná pohádka "Ferdinand" je stravitelnější verzí proveganského filmu „Okja“.. Rozhodně jsem se nenudila, ale myslím, že příběhově je to spíše cílené na mnohem mladší ročníky, než jsem já.. Prostší, humorově méně vyzrálé, spíše roztomilé.. Některá místa jsou hlušší a některá akčnější.. Samozřejmě nechybí ani notná dávka morálních hodnot.. Doporučuji na rodinné dívání :-)

• 26.4.2018  21:38

Na jednu stranu jsem byla ráda, že mi teda konečně ukázali minulost parapsycholožky Elise, která mne do té doby v podstatě nezajímala, ale na stranu druhou to mohli tvůrci udělat tedy zajímavěji.. Chaotický mišmaš několika rovin a výkladů.. Asistenti, neteře a nový nájemník tam byli jaksi navíc.. "Insidious: Poslední klíč" je tak nudnej horor, že jsem se z toho zapomněla i bát.. Ztráta času.. Že já se na to vždycky nachytám a jsem zvědavá, jestli se jim další díl nějakým záhadným omylem nepovedl lépe než ty předešlé..

• 26.4.2018  21:09
    Megan Leavey (2017)

SPOILER: Čekala jsem víc.. "Megan Leavey" je přesně ten druh filmu, který hrozně hřeší na síle tématu a dlabou na propracovanějším zpracování.. Prostě pes hrdina, sexy kost a nějak ten děj na nich utáhneme.. Prostě průměrný film, ze kterého se dala vytřískat daleko větší emoční smršť.. PS: Pejskaři, klidně na to mrkněte, ten pes neumře, fakt ;-)

• 26.4.2018  14:17

Tonda Blaník je v menších dávkách lépe stravitelný než v celovečeráku.. „Prezident Blaník“ je hodně nevyvážené dílko.. První polovina mi přišla o dost silnější než zbytek.. Kdyby se film zkrátil na polovinu, byl by rozhodně zábavnější.. Obhrublý s sprostý „český“ humor je mi vzdálený, ale tady mne až tak neurážel.. Režie pokulhává a tak to celkově vypadá takové poslepované z drobných epizod a útržků.. Vtipné to není.. Spíš trefné a tak divák v místech, kde by se měl smát spíš hořce zapláče.. Nejvíc asi pobavila kampaň na billboardech..

• 26.4.2018  11:47
    The Ritual (2017)

Tak nízkorozpočtový horůrek „The Ritual“ je aktuálně největším bububu překvapením roku.. Příjemným.. Tedy alespoň více než první polovina.. Postupné budování napětí, žádné hmatatelné zlo, jen vkusné náznaky.. Malinko vykradačka kultovního snímku „Záhada Blair Witch“, ale alespoň si odpustili roztřesenou kameru.. Poslední úsek filmu byl pro mne neestetickým propadákem.. Bohužel pointa se tvůrcům tolik nevydařila, aby si udržela počáteční, vysoko posazenou, laťku.. Celkově příjemný hororový zážitek z nádherných hlubokých a temných lesů..

• 26.4.2018  11:02
    Nikdys nebyl (2017)

Na artový film „Nikdys nebyl“ jak jinak než do alternativního kina Kasáren Karlín.. Prosím nemyslete si o mne, že jsem zvrhlý ouchyl, ale čekala jsem mnohem více brutality a mnohem méně zamyšlených pohledů.. Miluju divnochlápky v podání Joaquina Phoenixe a tenhle zamlklý zabiják se šrámy na těle i na duši byl hereckou pastvou pro oči, ale dějově mne bohužel film moc neuchvátil.. Tak nějak mi přijde, že sama režisérka nevěděla jakým směrem se má vrtnout.. Hořká komedie, psychologické drama nebo syrová akčárna? Film připomíná vzdáleně nějakou temnou severskou verzi „96 hodin", jen místo vyrovnaného zabijáka se slušivém sáčku máme před sebou raněné zvíře zahnané do kouta.. Čekala jsem mnohem více krvavých a brutálních scén, už jen díky oblíbené zbrani hlavního hrdiny – kladiva, ale místo toho jsem dostala jen pár náznaků (např. prostřednictvím bezpečnostní černobílé kamery umístěné hodně vysoko, vraždění mimo záběr kamery,atd.).. Moc často se mi to u podobných filmů nestává, ale za těch 95 minut jsem si nestihla k hlavnímu hrdinovi vybudovat vztah a ani se rozhodnout, jestli je mi sympatický nebo ne.. Myslela jsem, že celý děj se bude motat kolem únosu dívky, ale ten je tam jen okrajově.. Okrajově je tam vlastně tak nějak vše.. Náznak služby v armádě, náznak vztahu s matkou, náznak organizovaného zločinu, náznak, náznak, náznak.. Vlastně nevím, co mi měl film dát.. Není to nuda, celkem se na plátně pořád něco děje, jen jsem asi hlavní myšlenku nějak nepochopila.. Jasně, je blbé být zabijákem a dál? Zbytečně velký prostor pro divákovu představivost..

• 18.4.2018  09:40
    Boj s obry (2017)

Film "I Kill Giants" je o chlup slabším odvarem "Volání netvora: Příběh života" jen v holčičkovském podání.. Příjemné lehce děsivé prostředí mlžného útesu.. Kruté děti, komplikovaná sestra, uhlazená kamarádka, lehce vlezlá školní psycholožka nakládají malé Barbaře plný kotlík traumat, která se snaží řešit prostřednictvím imaginárního světa, kterej je prostě boží.. Žádný poníci jen krvelačná obří monstra.. Průměrný filmový počin spíše pro dospělého diváka..

• 18.4.2018  00:14

"Ready Player One: Hra začíná" je jedna velká akční smršť vytapetovaná sympatickými postavami, prošpikovaná nostalgií osmdesátých let a zahrnuta hlubokou současnou myšlenkou - upřednostnit reálný život nad tím virtuálním.. Na můj vkus je příliš rozpažená a má široký záběr cílové skupiny - od mladších ročníků po mé vrstevníky.. Našlapaná vizuální smršť lehce zakrývá slabší děj.. Člověk má co dělat, aby usledoval akci, kulisy, rekvizity a všechny propracovanosti, které se na plátně z dvě hodiny ani na okamžik nezastavím.. Je to přesně ten typ filmu, který se dá pustit 3x za sebou a stále v něm nejdete něco nového a nového.. Děj má stejně divák odhadnutý dopředu, tak se klidně může soustředit na hravé prostředí.. Kdo jiný by mohl věnovat film popkultuře včetně všech prvoplánových klišé a divák mu to bude baštit i s navijákem, než Steven Spielberg? Děsně se mi líbila myšlenka, že sám Spieĺberg se zuby nehty bránil, aby byla ve filmu "Ready Player One: Hra začíná" použita jeho tvorba.. Zas na druhou stranu, co je to za osmdesátky bez Spielberga? Líbilo, líbilo a zase líbilo, jen tam prostě zase chyběla taková ta něžně citlivá poetika filmů mého mládí..

• 13.4.2018  12:01

Vyrostla jsem na staré dobré "Jumanji".. Krom toho, že naprosto miluju herecký projev Robin Williams, kterému nechybí přirozenost, lidskost a srdečný humor, tak mne právě hodně bavilo, že se děj Jumanji odehrává právě v reálném světě a že prostě to splašené stádo cupitá uvnitř domu nebo opice kradou policejní auto.. Nová Jumanji má s tou starou společný jen název.. Jo a pak teda drobnou provázanost najdeme vyrytou na stromě.. Takže se od staré Jumanji odprostím a zkusím tu novou hodnotit naprosto nezávisle.. Film "Jumanji: Vítejte v džungli!" je taková ta ztřeštěná rodinná akčárna, která má svá světlá místa (hodně mne bavilo obnovování životů nebo sličná slečna v kůži Jacka Blacka).. Hlavní postavy byly líbivé, snadno k nim divák přilne a nikdo z nich není vyloženě nesympatický a každý z nich má svou specifickou formu humoru.. Bohužel na můj vkus toho vtipu bylo málo.. Děj v podstatě nebyl důležitý, sloužil jen jako nit, která spojovala akcí nadupané scény.. Nenadchlo, neurazilo.. Příjemná jednohubka bez většího přesahu.. Sakra, proč těm novejm filmům děsivě chybí poetika?

1 2 3 4 5 15 30 44 58