venison

Veronika Z.

okres Praha

1 2 3 4 5 6 15 29 43 57
    • 1.2.2018  00:15
    Až po uši - Série 1 (série) (2014)

S01 - První série seriálu "Až po uši" příjemně překvapila.. Rozhodně se nejedná o žádnou vyšší dívčí, ale pouze o přijatelnou televizní zábavu hodně nadřazenou všem "Ordinacím" a "Ulicím".. Velice sympaticky obsazeno.. Scénář není nijak vymakaný, ale je hezky podaný a sem tam chytne i za srdce. Na zvracení mi u první série tedy moc nebylo.. Fajn oddechovka na zahnání dlouhé chvíle..

• 26.1.2018  00:17

"T2 Trainspotting" je nostalgická zbytečnost.. Hodně dobře natočená, aby dělala čest svému jménu, ale příběh je především založen na vzpomínkách na původní geniální "Trainspotting".. Stín kultu prostě nepřesáhneš.. Čekala jsem to o dost horší, tak se ani zklamání nedostavilo.. Jednohubková ztráta času, ale dalo se to čekat..

• 23.1.2018  00:59

Za mě nejlepší McDonaghův film, to teda jo.. Tahle přitažená černá komedie "Tři billboardy kousek za Ebbingem" mě v atmosféře Kina Světozor totálně odzbrojila.. Už dlouho se mi v kině nestalo, že bych se takhle nahlas a od srdce zasmála.. Příběh je spíš vedlejší.. Mohlo by tam jít o cokoliv.. Celé to stojí a leží na vynikajícím zpracování hlavních postav.. Jejich charaktery jsou tak WTF, že si je i přes jejich nesnesitelnost hned oblíbíte.. Jazyk mají ostrý jako břitva, pro sprostá slovíčka nejdou daleko, velmi se nesnáší a rádi si to dávají najevo.. Rasistické, sexistické a homofóbní gagy tu jsou snad v každé scéně.. Jak se popere parta primitivních chlapů se silnou a ostrou ženskou, která se rozhodne, že jim nic nedá zadarmo? Vynikající obsazení, z trojky Frances McDormand, Woody Harrelson a Sam Rockwell jsem byla u vytržení.. Totální zábava úplně nejvíc! Ráda si pustím znovu.. Není totiž nad to pobavit se nad mizerným neštěstím někoho jiného..

• 22.1.2018  19:23

Už přes 10 let stará komedie "Hitch: Lék pro moderního muže", která za mě stále funguje.. Príma relax s roztomilými gagy, někdy mírně přepálenými situacemi, příjemným obsazením, ryze americkým scénářem a celkově pozitivní atmosférou.. Pořád mě ty dialogy baví :-)

• 22.1.2018  19:11

Na francouzské komedie trpím předsudky.. Většinou jsou plné křiku a pádů.. Sem tam dojde i na srandu s dortem nebo podobnou skopičinku.. Od filmu "Dokud nás svatba nerozdělí" jsem čekala trošku něco jiného a možná proto jsem z něj nakonec byla tolik nadšená.. Má své kouzlo.. Je neuvěřitelně pozitivní, i když děj je spíše založen na negativních situacích.. Je odlehčený, výborný, humorný a rozhodně má ten správný francouzský šmrnc.. Super vhled do pozadí příprav jedné svatby, které jsou z pohledu personálu.. Je to vztahovka, ale jedná se spíše o personální vztahy.. Rozhodně věřím, že v reálu to takhle (byť ne tolik odlehčeně) funguje.. Romantika malinko proběhne, ale spíš hodně okrajově.. Film na téma, kterému se mnoho filmařů nevěnuje.. Přimhouřím oči a dávám plný počet ;-)

• 7.1.2018  03:11

Ano, snímek "Nádech pro lásku" je ak trochu limonáda, ale ta limonáda je vymačkána z citronů pravé true story.. Přiznám se, že v první polovině filmu jsem se přikláněla spíše k nižšímu hodnocení, ale druhá polovina mě rozsekala, takže jsem nakonec hodnotila o * více než bylo v plánu.. Andrew Garfield mi pořád nepřijde jako chlap a herecky mě nijak neokouzlil.. Ovšem Claire Foy je jiná liga a přehrála i svého slavnějšího hereckého kolegu.. Začátek je hodně z rychlíku.. Od obrny už to se to pomalým anglickým tempem rozjíždí.. Příběh se vine jako líná, zvlněná, venkovská cestička.. Není tu moc vyhrocených, dramatických scén.. Ani žádný velký doják (teda krom konce).. Jen se do sebe skládají jednotlivé příhody v hodně kamarádském a odlehčeném duchu.. Humoru bohužel je také poskrovnu.. Nejhlubší a nejsilnější zřetel je kladen na lásku a oddanost hlavních protagonistů.. Krásná Diana, která má na každém prstu 10 nápadníků a narodila se téměř se zlatou lžičkou, si za svého chotě vybere mladého idealistu a zcestovalého sympaťáka Robina.. Ten krátce po svatbě a v době jejího těhotenství kompletně ochrne na následky obrny.. Přeje si zemřít, ale ona mu to nedovolí.. A o se rozhodně, že chce svého syna vidět vyrůstat.. Díky lásce své ženy, podpoře přátel a povaze riskovat prožije velmi naplňující život a změní život spoustě váženě postiženým lidem.. Fascinující na celém příběhu je jejich vzájemná láska a podpora.. Ona ani na chvilku neváhá a plně se mu obětuje.. Teda asi ne, protože to z její strany absolutně jako oběť nevypadá.. Jen jako lehká samozřejmost.. Prostě osud nám to připravil zapeklité, tak si to pojďme udělat pěkné.. "My love. My life."

• 7.1.2018  02:48

Nechápu nízké hodnocení dalšího Svěrákova filmu "Po strništi bos".. Jasně, snímek je hodně sentimentální, bez výrazného děje a opírá se především o nostalgii dětství za dob Protektorátu, ale.. Ale tohle je jeden z nejlepších českých filmů, které jsem za poslední dobu viděla.. Asi mi ke štěstí dětství bohatě stačí.. Zavzpomínat s lehkostí chlapectví na těžkou dobu.. Protože v každé době je hezky, když máte kolem sebe lidi, kteří Vás milují.. Jasně, do filmů jako jsou "Obecná škola" nebo "Kolja" to má ještě kousek daleko, ale možná až "Po strništi bos" uvidím stejně často, tak získá svou nezapomenutelnost.. Hlavní chybu vidím ve snímku to, že se zde objevují stejné postavy jako ve výše zmíněné "Obecné škole".. Tereza Voříšková vlastně hraje Libušku Šafránkovou a musím říct, že velmi zdařile.. A Ondra Vetchý je jako tatínek dobrý, ale do tatínka intelektuála s něžnou duší v podání Zdeňka Svěráka nemá.. Klučičí parta byla za mě prímová.. Ráda jsem viděla Jana Třísku v jedné z posledních rolích, které ztvárnil.. Zamilovala jsem si postavu Oldy Kaisere, protože Vlk byl prostě boží.. Za to rozhodně musí dostat nějakou hezkou cenu.. Kamera Vladimíra Smutného rozhodně nezklamala.. Celkově atmosféra filmu byla na jedničku.. Kostýmy, interiéry, obsazení, hudba - všechno na výbornou.. A ty koně.. Suprový zážitek.. Snad Honza natočí zase něco podobného..

• 7.1.2018  01:46
    Truth (2015)

Zajímavé okénko do investigativní novinařiny "Truh" je přesně ten druh filmu, který se pravdy nebojí.. Pěkně ztvárněná informační záležitost o jedné americké kauze.. O kauze, která (věřím) se děje dnes a denně u nás i po celém světě.. Díky za to, že se stále lidé nebojí o podobných špinavých hrách ve vysoké politice točit filmy, točit reportáže, prát články, vyšetřovat je a obětovat vyšší věci své kariéry a životy.. Ústřední dvojku Cate Blanchett a Roberta Redforda jsem si užila na maximum.. Ty dvě hodinky utekly jako voda..

• 6.1.2018  03:30

Nic, co bych od podobných snímků nečekala.. "Happy Death Day" se nechal inspirovat legendárním filmem "Na Hromnice o den více", dokonce na něj odkazuje při závěrečné scéně, což je mi sympatické.. Bohužel scénář byl relativně béčkově postaven, takže po zhruba třetím přehrání toho samého dne nudil.. Celé je to neslané, nemastné.. Na horor málo bububu, na thriller příliš dětské.. Nejlepší by bylo, kdyby se tvůrci stylově přiblížili o kousek blíže "Vřískotu" nebo "Nezvratnému osudu".. Prostě přidat více komediálních a vyhrocených scén, ubrat na vážnosti a okořenit více teen blbinkama.. Úroveň snesitelnosti by byla hned vyšší.. Ještě pochválím obsazení hlavních hrdinů - Jessica Rothe, Israel Broussard - které bývá v béčkových hororech většinou zoufalé a spíše podprůměrné a nesympatické.. Jo a závěrečné titulky byly fajn ;-)

• 6.1.2018  03:18
    Sněhulák (2017)

Trošku mi unikají všudypřítomné negativní recenze.. Já osobně nejsem zarytým fandou autora předlohy - Jo Nesbø.. Jeho knihy mne příliš pomalu vtahují do děje a zbytečně odbočují od hlavní zápletky.. Filmová verze je mi daleko sympatičtější, protože jde na přímo k tématu, kterého se pevně drží a nikam moc (asi díky pořádnému sestříhání) neodbočuje.. Příběh je uchopitelný, zřetelný.. Atmosféra je mrazivě štiplavá, jak je u severských autorů divák zvyklý.. Ač vypráví příběh o brutálních vraždách, tak tu není téměř žádná sadistická scéna, krev je pouze ilustrační a záběrů na zohyzděná těla je málo a pokud už nějaký, tak z velké dálky.. Fotky těl raději ořezává kamera mimo záběr.. V tom bych se trošku více pochlapila.. Hlavní herecký tahák je nepřehlédnutelně Michael Fassbender, který si každý peníz z honoráře opravdu precizně zasloužil.. Není můj typ, ale musím uznat, že v roli Harryho Hola byl snad nejvíc sexy, co jsem ho na plátně zažila.. Po chladných robotech a jiných ulízaných panácích si podobný charakter už sakra zasloužil.. Ostatní "křoví" jsou buď dobří vedlejší, přestárlí nebo dlouho neobsazovaní herci.. Všichni mají ale jedno společné - hrát umí moc dobře.. V rámci žánru nemůžu "Sněhulákovi" nic vytknout.. Jen si ho asi už po přečtení knihy a shlédnutí filmu znovu nepustím.. Každopádně, pokud to klapne, tak se s chutí podívám na nějaký jiný díl, pokud pojede ve stejné režii a obsazení..

• 4.1.2018  00:29
    Wojna (2006)

Pěkně ilustrovaný kraťas s obráceným koncem.. Většinou bývá krásná iluze s drsnou pointou.. Tady je konec příjemně zmírněn.. Při troše štěstí ke shédnutí zde.

• 4.1.2018  00:22
    1922 (2017)

Teď si úplně nedokážu vybavit, jestli jsem tuhle Kingovu povídku četla nebo ne.. Každopádně základ a celkově myšlenka jsou obstojné, ale bohužel je to zabaleno do rozbředlé nudy.. Obsazení také není nijak herecky výrazné.. Stopáž poněkud vražedná.. Ledově chladný průměr..

• 3.1.2018  00:11
    Čarodějky (1996)

Pseudohorůrek "Čarodějky" spadá do kategorie těžce béčkových filmů.. Tvůrci se jednoho dne probudili a rozhodli se o teen variaci na legendární "Čarodějky z Eastwicku".. Otřesnější herecké obsazení jsem dlouho neviděla - slečny moc hrát neumí a mohly by soutěžit o nesympatičtější puberťačku.. Scénář značně plave a pointa odplula už dávno.. Bída děs, ale v lačných porevolučních devadesátkách to celkem ušlo :-D

• 2.1.2018  22:06
    Maker, The (2011)

Jeden z nejlepších kraťasů, které znám.. Absolutně top grafické zpracování, úžasná hudba, fascinující příběh a pointa, která Vám rozbije srdce na tisíce kousků.. Při troše štěstí ke shlédnutí zde.

• 2.1.2018  13:12
    Fargo (TV seriál) (2014)

S01 - K seriálu „Fargo“ jsem se dokopávala relativně dlouho.. Bratři Coenové jsou z téhle minisérie cítit na každém kroku.. Jako kulisy svého příběhu si vybrali naprosto tuctové městečko v Minnesotě s nudně ledovým počasím.. Většina hlavních i vedlejších postav je stejně obyčejná a uvěřitelná jako tenhle poklidný zapadákov.. Spád nastává v podstatě od prvního záběru, kdy na půdu Bemidji vrtne profesionální zabiják.. Děj bratří Coenů má spád především díky konfrontaci nudy s naprostou absurditou nahodilých událostí.. Bohužel tenhle seriál stojí na pevných základech naprosto geniálního obsazení dvou hlavních postav - Billym Bobem Thorntonem a Martinem Freemanem.. Zatímco charismatický nájemný vrah Malvo je prototypem chladnokrevného zabijáka, kterého zlidšťuje krutě poťouchlý humor a mírná vlna šílenství, tak druhý hrdina Lester Nygaard je naprostou nulou a zapomenutým otloukánkem.. Ve scénách, kde se kluci objeví to jede a má šťávu, bohužel v těch ostatních hrozí místy bezbřehá nuda a šeď.. Sexy tempo na nich stojí a padá.. Billy Bob Thornton ze sebe ždíme maximum a předvádí svůj brilantní padouší um.. Martin Freeman pro změnu dokáže rozehrát jeden z nejvíce fascinujících proměn postav, které si dokážu vybavit.. Jeho znepokojivá proměna charakteru je sama o sobě ledově spalující.. Bohužel ani jeden proti sobě nemá stejně silného či dokonce charismatického protivníka.. Za zmínku stojí jen vyšetřovatelka Allison Tolman s buldočí povahou a roztomilý zodpovědný poseroutka Colin Hanks.. Ostatní jsou jen velmi zdařilé křoví.. To celku „Fargo“ ubírá na kráse.. S02 – Musím se přiznat, že druhá série seriálu „Fargo“ mne hned na úvod zklamala, protože opustila původní hrdiny a příběh, a vydala se novou cestou.. Pokračování mi přijde krapet slabší než byla pilotní série.. Postavy nejsou tolik propracované, děj je poněkud rozmělněný a nemá takové grády.. Trošku mi přijde, že se postavy v celém ději tak nějak plácají a nejsou ukotvené.. Šerif Patrick Wilson je až nechutně kladný hrdina (trošku mi přijde takové ty zidealizované osmdesátkové komiksové hrdiny ze světa, kde je vše černobílé).. Humoru a absurdit ubývá.. Přiznám se, že absolutně nejvíc mě bavila dějová linie s dvojičkou Kirsten Dunst a Jessem Plemonsem, která vzdáleně připomíná laického pošuka Lestera Nygaarda z první řady.. Na seriálu „Fargo“ mě asi prostě nejvíc bere to, že Ti nejobyčejnější lidé v sobě skrývají ty nejtemnější charaktery a v případě vyhrocených situací je neváhají použít.. Druhá série prostě není tak šťavnatá a svěží jako ta první, ale stále je relativně příjemně koukatelná :-)

• 2.1.2018  12:47
    Fargo - Série 2 (série) (2015)

• 1.1.2018  04:39

Vcelku se mi "Hora mezi námi líbila (teda jako moc nepobírám název).. Kate Winslet je jedna z mých nejoblíbenějších hereček, tudíž sázka na jistotu.. A Idris Elba zaujal i v nedávné "Temné věži.. Příroda je naprosto dokonale krásná.. Hlavní hrdinové mají spíše více štěstí než rozumu, ale o to celý příběh působí věrohodněji.. Velmi příjemný survival filmeček bez větších extrémů (chybělo pojídání lidí a trčící kosti z otevřených zlomenin).. Ideální snímek pro páry na rande do kina.. Pánské osazenstvo zajásá nad nemilosrdnou přírodou, dámské osazenstvo nasaje romantickou část příběhu.. Mezi oběma protagonisty silně funguje chemie, což mě opravdu příjemně překvapilo.. Nadchla mě postava Alex, se kterou jsem se úzce dokázala napojit, protože je přesně ten samý typ ženské do nepohody a limitních podmínek jako já :-) Hele, neva, že jsme spadli uprostřed ledové divočiny s letadlem a mám zraněnou nohu, ale já přežiju a poradím si, i kdybych toho černocha musela táhnout do nejbližší civilizace na zádech :-) Navíc fotografka.. :-D Na film "Hora mezi námi" jsem se dlouho těšila a naprosto naplnila moje očekávání :-)

• 1.1.2018  04:34

"Modlitba lovce" je celkem prvoplánové céčko.. Scénář je naprosto mimo.. Profesionální nájemný zabiják se má postarat o dcerunku zrádce kartelu, ale nemůže to přenést přes své rozervané srdíčko.. Ona se zase pokouší napravit jeho feťáckou oblibu.. Navíc je to pořád sem tam, sem tam.. Navzájem se chtějí zabít, nevěří si a sem tam nějaká ta tuctová akce.. Ale ten Sam Worthington je furt docela pěknej :-D

• 1.1.2018  04:28

Trošku netradiční true story komedie z prostředí kulturní nesnášenlivosti.. Kumail Nanjiani, i když se místy chová jako pitomeček, je neskutečně ryzí a milej, takže mu všechny lži a nedorozumění divák záhy odpouští.. Pro mne byl nejsilnějším elementem filmu postarší pár, rodiče hlavní hrdinky, kteří se snaží řešit život tak jak přichází.. Nejsilnější scéna filmu je jedna z těch nenápadnějších a vedlejších a to tak, kde se otec Ray Romano přiznává, jak skrze nevěru pochopil, že miluje svou ženu Holly Hunter.. Tak snad to Kumailovo reálné partnerství klape i nadále..

• 30.12.2017  17:41
    Tallulah (2016)

Americké drama "Tallulah" je film o tom, že zoufalé ženy dělají zoufalé věci.. Toulavou duši Ellen Page, která nikdy nepoznala zázemí, opouští přítel.. Zahořklá Allison Janney, žije sama v luxusním apartmá a je opuštěna dospělým synem a manželem, který na stará kolena přiznal svou homosexualitu.. Alkoholička Tammy Blanchard, která je velmi silně labilní, nemá ráda své stárnoucí tělo a má manžela, který jí bere jako póvl.. Všechny spojuje jen jedno - malá holčička, která všem ženám otevírá oči a upravuje žebříček jejich hodnot.. Křehce, ale silně natočeno..

• 19.12.2017  09:10
    Raw (2016)

Hodně amatérský horůrek, který se snaží o artový přesah.. Lehce inspirovaný severským filmovým stylem.. Příběh není moc silný.. Tedy rozhodně ne úvod a závěr, do toho se autoři příliš zamotávají a příliš vysvětlují. Prostředek ujde, to je taková klasická lepší teen požíračka.. "Raw" mě příliš svým záměrem nepřesvědčil..

• 30.11.2017  00:43
    Take me out (TV pořad) (2017)

Mnooooo, soutěž "Take Me Out" je odpad televizní zábavy.. Je hotovým genderovým peklem, jen netuším, které pohlaví je na tom hůř.. Ženy vypadají jakoby prošly castingem na porno.. Muži jako patička zkrachovalců bažících po zviditelnění nebo ubožáků, kteří nějak netušili, do čeho se přihlásili.. Jako seriózní seznamku to nebere ani jedna ze stran (aspoň doufám).. Otevírám svou 13. komnatu - tuhle příšernost jsem pravidelně sledovala díl po dílu - větší bizár a posilovač sebevědomí totiž telka nenabízí.. V hodnocení budu hoooooodně benevolentní a Kuba Prachař získává 1* za bravurní moderování - ten dokáže vybrat jakejkoliv přešlap, debilní hemz, vulgární narážku nebo sexistickou narážku - klobouk dolů.. Jako parodie na televizní zábavu dobrý, ale pevně doufám, že na to nikdo nekouká vážně..

• 30.11.2017  00:08

Sice moc seriálů z dílny Netflixu nemám nakoukaných, ale série „Stranger Things“ jsou nejlepší, co jsem zatím viděla, a to nejen na tomto kanálu.. Druhá série se statečně drží za sérií číslo jedna.. Vedlejší postavy z jedničky dostávají více prostoru, přibývají postavy nové.. Miniseriál je osmdesátkovější než pravé osmdesátky.. Muzika, retro atmosféra, kostýmy, auta a dokonce i styl vyprávění v dnešních dospělcích znovu otvírají (chtíc/nechtíc) téměř zapomenuté dětství.. Všechny srdcové filmy, známé vůně a nostalgické melodie, tím vším je seroš prošpikovaný.. Dvojka není lepší než jednička, ale ani horší a navíc má o díl víc, tudíž je to prostě božejší :-D Začátek série je trošku pomalejší, ale na mě působil jako oťukávání s nejlepším kámošem v první školní den, se kterým jsem se jedno celé dlouhé léto neviděla, takže rozhodně nenudí.. Potom se děj plynule rozjíždí, aby se trošku ustálil, zamotal, odbočil.. Tvůrci si jen připravují půdu před závěrečnou jízdou.. S mou gaučovou polovičkou jsme hlídali titulky, abychom mohli doslova HLTAT další epizody.. Dvojka se noří více do temnoty, prohlubuje hororovou stránku, rozvíjí svůj svět, snaží se být humornější.. Trošku mě zklamalo, že kostra příběhu se de facto opakuje, jen je obalena do nového pláště.. Pomalu vyhlížím trojku, jen by to chtělo znovu to samé neopakovat, ale zkusit odbočit z ověřeného.. Herecky stejně peckové jako jednička.. Naprosto si mě získala postava Dustina, kterej je prostě výrazově nejlepší.. „Stranger Things“ je prostě příběh, ve kterém chemie maximálně funguje.. Doporučuji všem filmovým fandům, kteří hltali porevoluční pop-kulturu na plátně a milují jí dodnes.. Co k tomu víc říct? Miluju to každou buňkou mého těla :-* PS: Nemá cenu začínat druhou řadou, ale rozhodně má cenu si obě série pustit během jednoho víkendu :-D

• 24.11.2017  12:24

Tak nějak jsem čekala, že trilogie „Zahradnictví“ od pánů Hřebejka a Jarchovského bude srdcově vymazlené dílo.. Zatím jsem viděla pouze první film „Zahradnictví: Rodinný přítel“ a naprosto nechápu, že se pod ním mohli právě tito dva pánové podepsat.. Opravdu jde něco podobného do kin? Nemělo spíš jít o mini seriál na nedělní večer s ČT1? Na obrazovce se děje spousta věcí, ale tak nějak nelogicky.. V prvním konání se seznamujeme s mužskými protagonisty v zahradnictví.. Ty poté zatknou (proč? co s nimi je? Co prožívají?) a najednou jsou nám představeny tři sestry (manželky zatčených).. Ženy se sestěhují do jednoho domu a tam nějak čas plyne.. Kolem nich se míhá spousta dětí (proč příběh např. neukázat z pohledu dětské poetiky)? Vlastně se nestane za celé dvě hodiny nic zajímavého, převratného, mimořádného.. Spíš jsem se snažila zorientovat, které postavy jsou těmi hlavními aktéry, kam film směřuje a kde vlastně je ten příběh.. Nakonec jsem pochopila, že se asi mělo jednat o to, že jedna z žen tak dlouho neviděla manžela, až se zamilovala jinde.. Nebo spíš na ní zbyl manželův kamarád, který se celou dobu jeho pobytu ve vězení staral o všechny tři ženy a všechny jejich děti stejně, když její choť byl prohlášen za mrtvého.. Světe div se, manžel se o pár scén později vrací, a tím se cesta k rodinnému příteli (se kterým si nedala ani pusu, nevyznali si lásku a celý jejich vztah postrádal vášeň, lásku a jiskru) uzavírá.. Do toho si ostatní postavy prožívají svoje epizodní úskalí (např. afektovaná tetička v podání Sabiny Remundové zběsile bojuje nejen o moučníky, ale také o poděděný lustr).. Film „Zahradnictví: Rodinný přítel“ absolutně nezachycuje tíživou atmosféru tehdejší doby.. Nezachycuje ani tíživou životní situaci jedné velké rodiny.. Podle mě ukazuje „jen“ nádherné prvorepublikové lokace, vybavení, jídlo, zvyky a tradice.. Takže taková reklama na prvorepublikový životní styl bez kousku emocí.. Herecky něco ušlo (sestry) a něco už bylo horší (Ondřej Sokol).. Po shlédnutí mám v hlavě chaos a překvapuje mě naprostá nesložitost příběhu a prostota scénáře.. Za mě propadák..

• 22.11.2017  14:41

"It Comes at Night" je velmi nadějný horor.. Bylo by to i velice solidní postapokalyptické drama.. Bohužel z něj mám silně rozpolcené pocity.. Na můj vkus je látka málo rozpracovaná.. Chybí mi pointa.. Veškeré dění na plátně si divák může vykládat několika způsoby.. Nevím, jestli jde o hodně blbej zombie horor nebo špatně zrežírované psychologické drama.. Prosím, příště více vysvětlování a méně náznaků..

• 22.11.2017  09:38
    Inkarnace (2016)

Hororový snímek "Inkarnace" je céčkovou podívanou, kterou se tvůrci snaží povznést béčkovým obsazením Aarona Eckharta.. Bez úspěchu.. Je to tisíckrát přemletá nuda o posednutí a následném vymítání.. Způsob byl celkem zajímavý, ale děsně zpracovaný.. Efekty připomínaly spíše 90. léta než rok 2016. Ostatní herci působili jako ochotnický soubor.. Např. kostým, který měl na sobě Keir O'Donnell, vypadal spíš jako na maškarní než do filmu.. Žádná pořádná lekačka, ani jsem se nebála, dokonce to není ani s smíchu.. Ztráta času..

• 21.11.2017  09:45

Znovu se musím opakovat, ale na komiksech nejvíc miluju vznik a vývoj hlavní postavy, jejich rodinné a milostné vztahy, v čem jim jejich superhrdinství jejich život komplikuje a jaká temná minulost je potkala.. Jsem prostě žena.. Sečtělá žena.. Nějak mi už dlouhodobě přestává stačit, že je film pestrobarevný, rychle se tam všechno hýbe pokud a k tomu všemu mi pouští mou oblíbenou muziku.. Moje relativně vysoké hodnocení nevyplývá z osobního pocitu, ale spíše pochvaluje skvěle odvedenou scénaristickou, filmařskou, kostymérskou a trikařskou práci.. Po letošních veleúspěšných komických „Strážcích Galaxie Vol. 2“ se tvůrci rozhodli jít cestou situační komedie a místy na humor tlačí tak silně, že se z filmu „Thor: Ragnarok“ stává spíše parodie na Thora.. Jenom s Thorem teda.. Kromě humoru se u oblíbených „Strážců Galaxie“ marveláci inspirovali dalším masovým vykrádáním nostalgických osmdesátek (spousta barev, až přehnané kulisy a kostýmy, pompézní padouši, výtečná muzika atd.).. V podstatě mi tak trochu (hodně) přijde, že se Marvel na svých fanoušcích „učí“.. Jakmile něco v předchozím „dílu“ zafunguje, tak to nacpe do dalších pěti, dokud se fanoušek nepřejí a pak začneme zkoumat jinou návnadu, aby nám ještě příště na další předraženou epizodu „seriálu“ do kina dorazil.. Osobně mě potěšilo pár věcí – celá dějová linka s Hulkem, obsazení Cate Blanchett a především režie výborného režijního skokana Taika Waititiho.. Poslední zmíněný celému snímku dává tu správnou nostalgickou jiskru, více se opírá do lidské stránky superhrdinů a především si s humorem umí pohrát tak, že nevypadá křečovitě.. Taika Waititi poslednímu Thorovi prostě dodává pořádný kus sexappealu, který zatím postrádal.. Fajn rozjuchaná zábava, která nezaměstná mozek, ale její prostota mě bohužel nutila v kině poposedávat..

• 14.11.2017  13:12

Když jsem si pouštěla komedii „Rande na slepo“, absolutně jsem nevěděla, do čeho jdu.. Čekala jsem romantiku.. Vlastně ona to romantika byla, ale spíše okrajově.. Spíše o lásku mezilidskou jde o lásku k práci, kterou by hlavní hrdina i přes svůj handicap rád vykonával.. Spíše je to hodně ironická sranda na téma skoroslepoty.. A to mě vcelku bavilo.. Tvůrci si z toho dokázali dělat opravdu černou srandu v přijatelných mezích.. Tempo filmu je divácky přívětivě svižné, hlavní hrdinové jsou sympatičtí (osobně mě nejvíce bavila postava, kterou ztvárnil Jacob Matschenz), příběh je velice idylický, nechybí tomu ani dobrácký záporák.. Chybí mi tu výraznější emociální momenty, tento způsob pojetí mi přijde jako svižně odříkaná básnička.. Na nějaké události bych kladla větší důraz.. Trošku navíc mi přijde zápletka s ignorantským otcem a klidně bych i vynechala pilulkový pád.. Příjemná podívaná, pokud se chcete pobavit a zároveň Vás baví příběhy o síle lidské vůle..

• 14.11.2017  10:34
    Song to Song (2017)

Nevím co, ale něco se Malickovi stalo.. Od válečných hodně akčních a dějových dramat jako „Tenká červená linie" přešel na hodně nedějové, artově ztvárněné, mezilidské příběhy viz „Strom života".. Snímek „Song to Song“ má minimální děj, ale především se všechno točí kolem pocitů.. Snaží se zachytit snad všechny city ve všech fázích partnerských vztahů.. Obsazení je více než ucházející romantický Ryan Gosling, Rooney Mara, sebevědomý Michael Fassbender, smyslná Cate Blanchett a lehčí verze Natalie Portman rozjíždí svá malá zaláskovaná a velmi intimní osobní dramata.. „Song to Song“ je nahodilý shluk scén, které diváka natolik vybízí k přemýšlení, až pozornost ochabuje a místy nudí.. Není to film o zapojení mysli, ale spíše duše.. Pro náročnějšího diváka filmového klubu a fanouška festivalů..

• 13.11.2017  12:52

Jednička „Annabelle“ mě nebavila vůbec.. Ovšem prequel „Annabelle 2: Zrození zla“ je jiný šálek kávy.. Tady všechno funguje přesně jak má.. Děj je možná trošku příliš uměle vykonstruovaný, ale relativně uvěřitelný.. Obsazení je super – nevinné holčičky při správném nasvícení scény působí patřičně démonicky.. Chvilku jsem měla problém se zorientovat v hlavní postavě.. Holčičky tuhle roli v průběhu děje celkem plynule přehodily.. Atmosféra zastrčeného zapadákova je velmi sympatická.. Neméně je na tom i zastaralý neudržovaný velký dům se spoustou temných zákoutí a dokonce záhadou DVOU zamčených pokojů.. Řemeslně žánrově příjemně odvedená práce.. Bohužel na filmu je na můj vkus příliš cítit, že tvůrci přehnaně tlačí na pilu a zavděčit se místy až konspiračním dějem.. Jeden přesně podle poptávky mainstreamového diváka.. Rozhodně neurazí, ale do dokonalého hororu to má ještě poměrně daleko..

1 2 3 4 5 6 15 29 43 57