venison

venison

Veronika Z.

okres Praha


22 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 2 3 4 5 6 15 29 43 57
  • 21.3.2018  11:14

  Už o počátečních titulků mne nadchla skvělá retro atmosféra.. Chvilku trvalo, než jsem se dokázala do filmu "Barry Seal: Nebeský gauner" naplno vžít a naladit se na odlehčenou atmosféru vyprávění.. Ve změti drogového šmodrchance se příjemně orientovalo.. Střih byl fantastický a scény dostatečně sexy, aby to zaujalo.. Jak Toma Cruise nemám příliš v oblibě, tak podobné role mu fakt sedí.. Čistě zážitkový film, který má drive, ale kdybych ho měla někomu druhý den převyprávět, tak to asi nedám dohromady :-D

  • 20.3.2018  21:54

  Především je zde hmatatelně cítit o Bessonův pokus o návrat k "Pátému elementu" a zkusit s dnešní technologií vymakat sci-fi svět do posledního HD detailíku.. Trikově je rozhodně "Valerian a město tisíce planet" pastvou pro oči.. Dál ale ani ťuk.. Prostě jenom ukrutně dlouhá balicí akčárna, která svou pestrostí bytostí a architektury budoucnosti, začne po chvilce silně nudit.. Bohužel Dane DeHaan nemá drsňácky něžný humor Bruce Willise a Cara Delevingne postrádá pronikavé charisma Milly Jovovich.. Tihle dva teen hrdinové slabý scénář prostě uhrát nedokáží.. Řada hvězdně obsazených epizodních rolí vyzněla na prázdno a v příběhu byly pouze na natažení stopáže (např. John Goodman, Clive Owen nebo Ethan Hawke) Hvězdička navíc za naprosto dokonalou taneční scénu s Rihannou.. Vyměnit obsazení, sestříhat na polovinu a bylo by to relativně stravitelné..

  • 20.3.2018  13:17

  Nenápadné dílko "Wonder" mi limonádově vyrazilo dech.. Mám ráda filmy o dětství a rodinná dramata.. "Wonder" je kombinací obojího.. Sice se jedná spíše o těžší téma, ale je zachyceno s lehkostí dětství a nadhledem.. Hrozně mě bavilo koukat na příběh z pohledu různých osob.. Přiznám se, že více než hlavnímu hrdinovi jsem spíše fandila jeho sestře a jejímu osudu.. Julia Roberts a Owen Wilson v podstatě byli rodiči snů.. Jak už jsem zmínila na začátku, "Wonder" je hollywoodsky přeslazený, ale myslím, že mi už po prvním shlédnutí přirostl k srdci a bude mým přítelem vždy, když budu potřebovat připomenout, že život je i přes všechny tíhy osudu krásný.. Rozhodně si "Wonder" pustím ráda opakovaně..

  • 20.3.2018  10:56

  Velké téma, ale vlažné zpracování.. Tak bych asi ve zkratce shrnula sportovní životopisné drama "Souboj pohlaví".. Čekala jsem větší dynamiku a důraz ne téma, film je spíše vleklý, průměrný a rozmělněný.. Nevím, kterou dějovou linii sledovat dříve.. Zadluženého šovinistu Riggse, coming out Billie Jean King nebo sportovní genderovou problematiku té doby vyhrocenou tenisovým zápasem.. Autoři se zaměřují na vše a na nic pořádně a proto film působí lehce odfláknutě.. Ani herecké výkony neměly moc šanci vyznít.. Obyčejný TV film, který se příliš na stříbrné plátno nehodí.. Škoda nevyužitého potenciálu..

  • 20.3.2018  09:46
  Tvář vody (2017)
  ***

  Myslím, že další filmový počin del Tora "Tvář vody" je kritikou příliš přeceňováno.. Řemeslně zvládnuto skvěle, celková atmosféra parádní, příběh ucházející, herecké výkony ujdou.. Jen mi tak nějak vadilo, že už tu vše bylo.. Láska mezi ženou a netvorem, deltorovské kulisy, žabí muž je oprášen z "Hellboye", armáda, výzkum atd. "Tvář vody" se deltorovsky tváří jako pohádka, která je nasáklá syrovou dospělostí (např. masturbace).. Ač byla Sally Hawkins skvělá, mnohem více mne bavily barvitě propracované vedlejší postavy v podání Richarda Jenkinse a Octavie Spencer.. "Tvář vody" nenudí, neurazí a pobaví, ale asi se nejedná zrovna o snímek, který mi zůstane zaryt hluboko v kůře mozkové..

  • 15.3.2018  13:46

  Zajímavá povídka, která na papíře vyzní daleko lépe a silněji, než na filmovém plátně.. Ono taky zachytit myšlenkové pochody, vzpomínky a halucinace nejde úplně snadno.. Bohužel z lokace nečišela atmosféra a herci by klidně mohli svými výkony zastat nějakou epizodní roli v béčkovém seriálu.. Za mě spíš propadák a ztráta času..

  • 13.3.2018  00:50
  Já, Tonya (2017)
  ****

  Nějak si neumím se sportovním dramatem "Já, Tonya" moc poradit.. Jako celek mi přijde takové nedospělé, rozhárané, neukotvené a nedotažené.. Nevidím v něm to, na co je konkrétně kladen důraz.. Je to sociální nepoměr krasobruslařek, fyzické týrání nebo krimi zápletka? Když na film "Já, Tonya" koukám z pozice čistě životopisu, tak to vydá na hodně kvalitní HBO počin, na kvality suprového celovečeráku nemá.. Nejvíc mě bavila výtečná Allison Janney.. Margot Robbie ušla, ale zatím pro tyhle charakterní role pro mě ještě dostatečně nevyzrála.. Celková atmosféra byla dobrá.. Krásný kontrast nuzných poměrů a krasobruslařského pozlátka.. Napětí graduje, ale ten závěr mi přišel málo dramatický.. Když to shrnu, tak je to hodně dobře stravitelná jednohubka ;-)

  • 8.3.2018  13:38

  Letní snímek „The Florida Project“ je prezentován jako jeden z filmů, který zachycuje bezstarostnost dětství.. Přiznám se, že hlavně díky tomu jsem čekala něco víc odlehčenějšího a ne celkem silné sociální drama.. Ano, děti poletují, blbnou a chechtají se, ale tím veškerá pohoda končí.. Jako kulisa rozevlátých děcek tu všude kolem vládne nedostatek financí, prostituce, lehké drogy a jiná zoufalství.. „The Florida Project“ se spíše tváří jako hraný dokument, který je potržen přirozeností hlavních herců i vynikajícím výkonem Willema Dafoea.. Trošku mi vadila „nedějovost“ a potom ztvárnění „pedofila“, který nevypadal příliš uvěřitelně.. Ale jinak celkem všeobecně dobrá podívaná..

  • 2.3.2018  10:45

  Myslím, že jsem u šedé jedničky usnula, temnou dvojku vynechala a na svobodnou trojku vyrazila pro změnu do kina s milou společností v podobě maminky na mateřské, díky které se nějaké scény z filmu rovnali spíše komedii ;-) Ono, když v nějakém filmu je jedna z hlavních postav bývalý sirotek, nyní milionář, tak to o vyšší příběhové úrovni hodně vypovídá.. V díle "Padesát odstínů svobody" mi tak trošku přijde, že erotické scény jsou zde jen ze zvyku, jinak se snaží spíše vnést do popředí kriminální linii.. Béčková červená knihovna s pohádkovými prvky ;-)

  • 21.2.2018  00:23
  Balerína (2016)
  ***

  Čekala jsem to mnohem horší.. Kupodivu se z "Baleríny" vyklubala celkem akční podívaná pro celou rodinu, která měla hlavu a patu.. Zasazeno do pěkně zpracované Paříže.. Vynálezy a la DaVinci.. Splněný sen o baletu.. Nějakéty popelkovké křivdy a menší love story.. Bylo tam vše.. Nic na co se nedá zapomenout, ale efektivně strávená hoďka a půl..

  • 19.2.2018  00:41

  Jakože wow! Tenhle akcí nadupanej snímeček "Only the Brave" má snad vše, co divák může od hrdinského amerického dramatu očekávat.. Skvěle obsazeno, nádherné lokace, perfektní záběry (např. vrtulník sosající vodu z bazénu aj.), silný příběh, našroubováno na true story.. I když závěr je emočně brutální, na americké dílko to nebylo až tak patetické.. Navíc nechyběla ani lehká forma humoru - co taky čekat od party kluků živící se rukama.. "Only the Brave" mě hodně bavilo.. Doporučuji!

  • 11.2.2018  22:39

  Miles Teller se mi poslední dobou osvědčil jako herec, který umí a hraje v relativně dobrých filmech.. Snímek "Krev šampiona" není špatný, ale chybí mi v něm pár nezapomenutelných scén.. Takhle jen kopíruje klišé amerických sportovních dramat.. Žádný zvrat, vlažná režie, málo srdceryvného drásání.. Příjemná jednohubka, ale nic víc..

  • 4.2.2018  04:34
  matka! (2017)
  *****

  Darren Aronofsky má rozpolcené publikum.. Já osobě jeho tvorbu vnímám značně schizofrenně.. Buď mne nadchne nebo silně nudí.. Film "matka!" na mě působil naprosto stejně jako neméně vynikající "Černá labuť" - naprosto celý film jsem proseděla na gauči jako přibitá a pomalu ani nedýchala.. Ačkoliv se na začátku téměř nic moc neděje, přesto mne napětí příběhu doslova přikovalo.. Naprosto brilantní kamera a famózní hudba skvěle podkreslují vynikající příběh.. Stejně jako u "Černé labutě", tak i v "matce!" začíná děj téměř v realitě a sklouzává postupně do hluboké pocitové alegorie.. "Matka!" je přesně tím druhem filmu, kterého máte plnou hlavu i několik dní/týdnů po jeho shlédnutí.. Naprostá emocionální exploze.. Lavina myšlenek.. Myslím, že i kdybych si snímek pouštěla nepřetržitě stále dokola, tak přesto v něm najdu nové a nové věci.. Darren Aronofsky dokázal do "matky!" perfektně zakomponovat náboženskou symboliku, brutalitu válečné vřavy, ale především perfektně ztvárnil nenatočitelné - rozdíl mezi mužskou a ženskou podstatou.. "Matka!" je oslava ženskosti.. To, jak dokáže žena vybudovat domov, chránit jej, milovat bezpodmínečně svého muže, vnímá instinkt, chrání své mateřství a bojuje za své děti.. Herecky naprosto geniálně obsazeno ať už mluvíme o Jennifer Lawrence, Javieru Bardemovi, Edu Harrisovi nebo Michelle Pfeiffer.. Nikdy nezapomenu na scénu, kde Jennifer Lawrence říká Javierovi, že jí nikdy nemiloval, pouze byl zamilovaný do její lásky.. Naprosto přesně vím, jak je to myšleno.. Film je geniální, famózní a vymyká se všem standardním normám.. Precizní filmařina s filosfickým přesahem.. Ps: Zpočátku jsem čekala něco ve stylu "Rosemary má děťátko", ale naštěstí dostal příběh naprosto jinou cestu..

  • 4.2.2018  00:17
  Potvora (2017)
  ****

  Podle trailerů a současného celkového rozpoložení mě nejvíc z celého festivalu Scandi 2018 nejvíce oslovila právě "Potvora" a rozhodně jsem neprohloupila.. "Potvora" zachycuje příběh jednoho vztahu.. Rasmus má celkem klasický staromládenecký život,do kterého mu nečekaně zasáhne kráska Maria.. Oba zahoří velkou vášní a možná lehce povrchní láskou.. Rasmus má vedle sebe kočku, kterou nedokáže moc zkrotit.. Maria si z Rasmusovi osobnosti ukrajuje zpočátku pomalých kouskách, později po velkých kusech.. Rasmus opojen láskou skáče tak, jak Maria píská.. Když počáteční zamilovanost opadá, nastává "a-ou" efekt a Rasmus se ve svém životě poněkud ztrácí a tak nějak neví, jestli to, o se mu děje v vztahu ještě normální nebo není.. "Potvora" je velmi vtipný a odlehčený příběh, který by před vstupem do nového vztahu měli vidět všichni muži.. A leckterá žena se v něm minimálně v jedné ze scén zaručeně pozná.. Trošku bych se vyhranila proti názvu "Potvora".. Ano, Maria je manipulativní ženská, která si jde ženskými zbraněmi tvrdě za svým cílem, ale Rasmus je tak trošku trouba, pokud se nedokáže včas ohradit a začít si hájit svou osobnost.. Každá mince má dvě strany.. "Potvora" je spíše než drama tragikomedií lehce extrémnějšího vztahu.. PS: Amanda Collin, která mě zaujala už ve filmu "Vzkaz v lahvi" je vážně nádherná..

  • 3.2.2018  23:58

  Tak tohle teda byl hodně nepovedenej remake dvedesátkových "Hráčů se smrtí".. Možná, kdyby to nebyl remake, tak zaujme alespoň nápadem.. Takhle naprosto zoufalé vykrádání starého.. Obsazení naprosto nezdařilé.. První polovina filmu po stránce medicínské celkem ušla, ale jakmile nastoupila nadpřirozená druhá polovina, tak sklouzávají "Hráči se smrtí" do céčkového hororu pro děti.. Jediné příjemné překvapení je obsazení Kiefera Sutherlanda do jedné z epizodních rolí jako odkaz na původní snímek.. Jinak i jindy celkem uvěřitelná Ellen Page po stránce herecké celkem selhala.. Pomyslně zařazeno mezi zbytečné filmy..

  • 3.2.2018  23:47
  Happy End (2017)
  ***

  Na "Happy End" jsem se do plážového lehátka takhle začátkem února vydala do mého oblíbeného alternativního kinoprostoru v Kasárnách Karlín.. Vypravila jsem na něj, protože jsem někde někdy viděla trailer, který mě absolutně dostal.. Bohužel v něm bylo to nejlepší a daleko zajímavější sestříhané, než samotném filmu.. Bohužel "Happy End" je pro diváka hodně náročný k usledování.. Do scénáře jsou cíleně zakomponované díry, které nám Michael Haneke vysvětluje o několik scén později.. A jen náznakem.. Dojde třeba k bitce, úmrtí, sebevraždě, ale okolnosti se dozvídá divák až za čas a to formou vyprávění některé z postav.. Mnohem dramatičtější by bylo to naservírovat klasicky a polopaticky.. "Happy End" vypráví o životě jedné rodiny, která je sice bohatá, ale ušetřena všemožných problémů rozhodně není.. V podstatě ještě teď nevím, co mělo být pointou příběhu.. Asi celkově narušení členů rodiny? Netuším..

  • 3.2.2018  23:38
  Trezor (2017)
  *

  Naprosto mimo záběr Jamese Franca.. Skoro déčkový rádoby krimi duchařský horůrek o přepadení banky.. Příběhově je "Trezor" laciný asi jako porno.. Zápletka absolutně překombinovaná.. Jediný, kdo to tady kapinku herecky zvládá je překvapivě Taryn Manning známá třeba ze seroše "Orange Is the New Black".. Moje doporučení je, v zájmu nezkaženého večera, nekoukat :-D

  • 1.2.2018  00:15
  Až po uši - Série 1 (série) (2014)
  ***

  S01 - První série seriálu "Až po uši" příjemně překvapila.. Rozhodně se nejedná o žádnou vyšší dívčí, ale pouze o přijatelnou televizní zábavu hodně nadřazenou všem "Ordinacím" a "Ulicím".. Velice sympaticky obsazeno.. Scénář není nijak vymakaný, ale je hezky podaný a sem tam chytne i za srdce. Na zvracení mi u první série tedy moc nebylo.. Fajn oddechovka na zahnání dlouhé chvíle..

  • 26.1.2018  00:17

  "T2 Trainspotting" je nostalgická zbytečnost.. Hodně dobře natočená, aby dělala čest svému jménu, ale příběh je především založen na vzpomínkách na původní geniální "Trainspotting".. Stín kultu prostě nepřesáhneš.. Čekala jsem to o dost horší, tak se ani zklamání nedostavilo.. Jednohubková ztráta času, ale dalo se to čekat..

  • 23.1.2018  00:59

  Za mě nejlepší McDonaghův film, to teda jo.. Tahle přitažená černá komedie "Tři billboardy kousek za Ebbingem" mě v atmosféře Kina Světozor totálně odzbrojila.. Už dlouho se mi v kině nestalo, že bych se takhle nahlas a od srdce zasmála.. Příběh je spíš vedlejší.. Mohlo by tam jít o cokoliv.. Celé to stojí a leží na vynikajícím zpracování hlavních postav.. Jejich charaktery jsou tak WTF, že si je i přes jejich nesnesitelnost hned oblíbíte.. Jazyk mají ostrý jako břitva, pro sprostá slovíčka nejdou daleko, velmi se nesnáší a rádi si to dávají najevo.. Rasistické, sexistické a homofóbní gagy tu jsou snad v každé scéně.. Jak se popere parta primitivních chlapů se silnou a ostrou ženskou, která se rozhodne, že jim nic nedá zadarmo? Vynikající obsazení, z trojky Frances McDormand, Woody Harrelson a Sam Rockwell jsem byla u vytržení.. Totální zábava úplně nejvíc! Ráda si pustím znovu.. Není totiž nad to pobavit se nad mizerným neštěstím někoho jiného..

  • 22.1.2018  19:23

  Už přes 10 let stará komedie "Hitch: Lék pro moderního muže", která za mě stále funguje.. Príma relax s roztomilými gagy, někdy mírně přepálenými situacemi, příjemným obsazením, ryze americkým scénářem a celkově pozitivní atmosférou.. Pořád mě ty dialogy baví :-)

  • 22.1.2018  19:11

  Na francouzské komedie trpím předsudky.. Většinou jsou plné křiku a pádů.. Sem tam dojde i na srandu s dortem nebo podobnou skopičinku.. Od filmu "Dokud nás svatba nerozdělí" jsem čekala trošku něco jiného a možná proto jsem z něj nakonec byla tolik nadšená.. Má své kouzlo.. Je neuvěřitelně pozitivní, i když děj je spíše založen na negativních situacích.. Je odlehčený, výborný, humorný a rozhodně má ten správný francouzský šmrnc.. Super vhled do pozadí příprav jedné svatby, které jsou z pohledu personálu.. Je to vztahovka, ale jedná se spíše o personální vztahy.. Rozhodně věřím, že v reálu to takhle (byť ne tolik odlehčeně) funguje.. Romantika malinko proběhne, ale spíš hodně okrajově.. Film na téma, kterému se mnoho filmařů nevěnuje.. Přimhouřím oči a dávám plný počet ;-)

  • 7.1.2018  03:11

  Ano, snímek "Nádech pro lásku" je ak trochu limonáda, ale ta limonáda je vymačkána z citronů pravé true story.. Přiznám se, že v první polovině filmu jsem se přikláněla spíše k nižšímu hodnocení, ale druhá polovina mě rozsekala, takže jsem nakonec hodnotila o * více než bylo v plánu.. Andrew Garfield mi pořád nepřijde jako chlap a herecky mě nijak neokouzlil.. Ovšem Claire Foy je jiná liga a přehrála i svého slavnějšího hereckého kolegu.. Začátek je hodně z rychlíku.. Od obrny už to se to pomalým anglickým tempem rozjíždí.. Příběh se vine jako líná, zvlněná, venkovská cestička.. Není tu moc vyhrocených, dramatických scén.. Ani žádný velký doják (teda krom konce).. Jen se do sebe skládají jednotlivé příhody v hodně kamarádském a odlehčeném duchu.. Humoru bohužel je také poskrovnu.. Nejhlubší a nejsilnější zřetel je kladen na lásku a oddanost hlavních protagonistů.. Krásná Diana, která má na každém prstu 10 nápadníků a narodila se téměř se zlatou lžičkou, si za svého chotě vybere mladého idealistu a zcestovalého sympaťáka Robina.. Ten krátce po svatbě a v době jejího těhotenství kompletně ochrne na následky obrny.. Přeje si zemřít, ale ona mu to nedovolí.. A o se rozhodně, že chce svého syna vidět vyrůstat.. Díky lásce své ženy, podpoře přátel a povaze riskovat prožije velmi naplňující život a změní život spoustě váženě postiženým lidem.. Fascinující na celém příběhu je jejich vzájemná láska a podpora.. Ona ani na chvilku neváhá a plně se mu obětuje.. Teda asi ne, protože to z její strany absolutně jako oběť nevypadá.. Jen jako lehká samozřejmost.. Prostě osud nám to připravil zapeklité, tak si to pojďme udělat pěkné.. "My love. My life."

  • 7.1.2018  02:48

  Nechápu nízké hodnocení dalšího Svěrákova filmu "Po strništi bos".. Jasně, snímek je hodně sentimentální, bez výrazného děje a opírá se především o nostalgii dětství za dob Protektorátu, ale.. Ale tohle je jeden z nejlepších českých filmů, které jsem za poslední dobu viděla.. Asi mi ke štěstí dětství bohatě stačí.. Zavzpomínat s lehkostí chlapectví na těžkou dobu.. Protože v každé době je hezky, když máte kolem sebe lidi, kteří Vás milují.. Jasně, do filmů jako jsou "Obecná škola" nebo "Kolja" to má ještě kousek daleko, ale možná až "Po strništi bos" uvidím stejně často, tak získá svou nezapomenutelnost.. Hlavní chybu vidím ve snímku to, že se zde objevují stejné postavy jako ve výše zmíněné "Obecné škole".. Tereza Voříšková vlastně hraje Libušku Šafránkovou a musím říct, že velmi zdařile.. A Ondra Vetchý je jako tatínek dobrý, ale do tatínka intelektuála s něžnou duší v podání Zdeňka Svěráka nemá.. Klučičí parta byla za mě prímová.. Ráda jsem viděla Jana Třísku v jedné z posledních rolích, které ztvárnil.. Zamilovala jsem si postavu Oldy Kaisere, protože Vlk byl prostě boží.. Za to rozhodně musí dostat nějakou hezkou cenu.. Kamera Vladimíra Smutného rozhodně nezklamala.. Celkově atmosféra filmu byla na jedničku.. Kostýmy, interiéry, obsazení, hudba - všechno na výbornou.. A ty koně.. Suprový zážitek.. Snad Honza natočí zase něco podobného..

  • 7.1.2018  01:46
  Truth (2015)
  ***

  Zajímavé okénko do investigativní novinařiny "Truh" je přesně ten druh filmu, který se pravdy nebojí.. Pěkně ztvárněná informační záležitost o jedné americké kauze.. O kauze, která (věřím) se děje dnes a denně u nás i po celém světě.. Díky za to, že se stále lidé nebojí o podobných špinavých hrách ve vysoké politice točit filmy, točit reportáže, prát články, vyšetřovat je a obětovat vyšší věci své kariéry a životy.. Ústřední dvojku Cate Blanchett a Roberta Redforda jsem si užila na maximum.. Ty dvě hodinky utekly jako voda..

  • 6.1.2018  03:30

  Nic, co bych od podobných snímků nečekala.. "Happy Death Day" se nechal inspirovat legendárním filmem "Na Hromnice o den více", dokonce na něj odkazuje při závěrečné scéně, což je mi sympatické.. Bohužel scénář byl relativně béčkově postaven, takže po zhruba třetím přehrání toho samého dne nudil.. Celé je to neslané, nemastné.. Na horor málo bububu, na thriller příliš dětské.. Nejlepší by bylo, kdyby se tvůrci stylově přiblížili o kousek blíže "Vřískotu" nebo "Nezvratnému osudu".. Prostě přidat více komediálních a vyhrocených scén, ubrat na vážnosti a okořenit více teen blbinkama.. Úroveň snesitelnosti by byla hned vyšší.. Ještě pochválím obsazení hlavních hrdinů - Jessica Rothe, Israel Broussard - které bývá v béčkových hororech většinou zoufalé a spíše podprůměrné a nesympatické.. Jo a závěrečné titulky byly fajn ;-)

  • 6.1.2018  03:18
  Sněhulák (2017)
  ****

  Trošku mi unikají všudypřítomné negativní recenze.. Já osobně nejsem zarytým fandou autora předlohy - Jo Nesbø.. Jeho knihy mne příliš pomalu vtahují do děje a zbytečně odbočují od hlavní zápletky.. Filmová verze je mi daleko sympatičtější, protože jde na přímo k tématu, kterého se pevně drží a nikam moc (asi díky pořádnému sestříhání) neodbočuje.. Příběh je uchopitelný, zřetelný.. Atmosféra je mrazivě štiplavá, jak je u severských autorů divák zvyklý.. Ač vypráví příběh o brutálních vraždách, tak tu není téměř žádná sadistická scéna, krev je pouze ilustrační a záběrů na zohyzděná těla je málo a pokud už nějaký, tak z velké dálky.. Fotky těl raději ořezává kamera mimo záběr.. V tom bych se trošku více pochlapila.. Hlavní herecký tahák je nepřehlédnutelně Michael Fassbender, který si každý peníz z honoráře opravdu precizně zasloužil.. Není můj typ, ale musím uznat, že v roli Harryho Hola byl snad nejvíc sexy, co jsem ho na plátně zažila.. Po chladných robotech a jiných ulízaných panácích si podobný charakter už sakra zasloužil.. Ostatní "křoví" jsou buď dobří vedlejší, přestárlí nebo dlouho neobsazovaní herci.. Všichni mají ale jedno společné - hrát umí moc dobře.. V rámci žánru nemůžu "Sněhulákovi" nic vytknout.. Jen si ho asi už po přečtení knihy a shlédnutí filmu znovu nepustím.. Každopádně, pokud to klapne, tak se s chutí podívám na nějaký jiný díl, pokud pojede ve stejné režii a obsazení..

  • 4.1.2018  00:29
  Wojna (2006)
  ***

  Pěkně ilustrovaný kraťas s obráceným koncem.. Většinou bývá krásná iluze s drsnou pointou.. Tady je konec příjemně zmírněn.. Při troše štěstí ke shédnutí zde.

  • 4.1.2018  00:22
  1922 (2017)
  ***

  Teď si úplně nedokážu vybavit, jestli jsem tuhle Kingovu povídku četla nebo ne.. Každopádně základ a celkově myšlenka jsou obstojné, ale bohužel je to zabaleno do rozbředlé nudy.. Obsazení také není nijak herecky výrazné.. Stopáž poněkud vražedná.. Ledově chladný průměr..

  • 3.1.2018  00:11
  Čarodějky (1996)
  **

  Pseudohorůrek "Čarodějky" spadá do kategorie těžce béčkových filmů.. Tvůrci se jednoho dne probudili a rozhodli se o teen variaci na legendární "Čarodějky z Eastwicku".. Otřesnější herecké obsazení jsem dlouho neviděla - slečny moc hrát neumí a mohly by soutěžit o nesympatičtější puberťačku.. Scénář značně plave a pointa odplula už dávno.. Bída děs, ale v lačných porevolučních devadesátkách to celkem ušlo :-D

1 2 3 4 5 6 15 29 43 57
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace